کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

در میان تیم هایی که از سیستم ۴ ۲ ۳ ۱ استفاده میکنند بازیکن پست ده یا همان پشت مهاجم اهمیت زیادی دارد بازیکنانی که وظیفه اصلی دادن پاس های نهایی در یک سوم دفاعی حریف را برعهده دارند و مانند طلای ۲۴ عیار برای یک مربی خواهند بود . بازیکنانی مثل اوزیل و سیلوا ، خامس ، ایسکو و..

اما مشکل این دست از بازیکن ها مشکلات آن ها در کار های دفاعی است و مسئله ای به نام جنگیدن برای باز پس گیری توپ . مربیان دنیای فوتبال در استفاده از این سیستم به دو دسته تقسیم میشوند

۱) مربیانی که برایشان خلاقیت و دادن پاس های نهایی اهمیت زیادی دارند و سعی میکنند برای این بازیکنان فانتزی وظایف دفاعی مانند گرفتن فضا را در نظر گیرند و ضعف دفاعی این بازیکنان را با دو هافبک پشت سر بازیکنان پست ده جبران کنند . سرآمد چنین مربیانی مورینیو است ،رئال مورینیو را به یاد آورید اوزیل و پشت سر آن ها ژابی آلونسو و خدیرا ،یکی از بهترین رئال های تاریخ از نظر سبک بازی .

اوزیل در رئال۲) مربیانی که علاقه دارند درپست ده از بازیکنانی که پست اصلیشان پست ۸ است استفاده کنند و برای آن ها پرسینگ و فشار آوردن روی دفاع حریف و وادار کردن آن ها به اشتباه و جنگندگی مهم تر از خلاقیت است .
اونای امری جزو دسته دوم است ،فصل پیش را به یاد آورید او از رمزی که یک بازیکن باکس تو باکس است بار ها در پست ده استفاده کرد ، اونای امری علاقه زیادی به بازیکنان فانتزی مثل اوزیل ندارد ، فصل پیش طرفداران آرسنال اشاره خوبی داشتند ،چرا تیم اینقدر از جناحین سانتر های زود هنگام دارد ؟؟ جواب ساده است بازیکنی در تیم نیست که وینگر های و مهاجم نوک را با پاس های در عمق تک به تک کند ، در یک سوم دفاعی حریف کار های ترکیبی کند . حاتم بن عرفا را به یاد آورید ،بعضی ها میگویند او به خاطر مسائل انضباطی از لیست کنار گذاشته میشد اما اصل ماجرا اینجاست ، انتظاراتی که امری از این دست بازیکنان دارد باعث نا امیدی این دست از بازیکنان میشود ، او نمی‌تواند ذات یک بازیکن را عوض کند ، حاتم بن عرفا در زمانی که در تیم ملی فرانسه فیکس بود و یکی از برترین بازیکنان در پست ده بود ناگهان از لیست کنار گذاشته شد . اوزیل هم شرایطی مشابه حاتم دارد ،اما اوزیل بازیکنی حرفه ای تر است ،نظم آلمانی او کاملا مشخص است ،او اهل حاشیه سازی نیست ، چهره ی او در هنگام تعویض در بازی با ناتینگهام فارست را به یاد آورید ، در شبی که تا دقیقه ۷۰ شش موقعیت گل زنی خلق کرده بود و بازی زیبایی به نمایش گذاشته بود تعویض شد قیافه ناراحت ,نا امید ، عصبانی ، او تلاش میکند خودش را وفق دهد اما مربی چه کاری برای او میکند ، یا در لیست ۱۸ نفره نیست ،یا بر روی نیمکت ذخیره ،، حتی در هنگامی که تیم برد میخواهد و نیاز به گل زنی دارد هم به با زی نمی‌آید .

میگویند اوزیل مانند پیانیستی است که میداند کی و در چه زمان نت درست را بنوازد ،اما این بازیکن در تاکتیک های امری دست بسته است ، پیانیست بدون دست چه طور بنوازد ؟؟

او دیگر بازیکن آزاد یوآخیم لوو، مورینیو و ونگر نیست . چهره ی ناراحتی دارد ،از کم توجهی مربی عصبانی است .


مربیان بزرگ باید با توجه به دارایی خود ترکیب تیم خود را مشخص کنند ، زمانی که شما یکی از پنج بازیکن برتر دنیا در پست ده را دارید ،پس تیم را روی محور او بچینید ، وینگر های مناسب در کنارش قرار دهید ، و در پشت سر او بازیکنان جنگنده ای همچون توریرا را استفاده کنید .

به نظر دوران اوزیل در آرسنال تمام شده است ،چهره او یک شکست خورده را نشان میدهد بازیکنی که در هر مسابقه میتواند ۷ الی ۸ موقعیت گلزنی بسازد ،رکورد داره بیش ترین خلق موقعیت در یک بازی است دیگر انگیزه ای ندارد . او جواب جنگیدن خود را نمی‌بیند ، چهره ی او حرف های زیادی برای گفتن دارد ، لبخند های مصنوعی اش در تمرین ها ،مصاحبه هایش و اشاره به اینکه مشکلی با مربی ندارد و حمایت هایش از مربی همه نشان از حرفه ای بودن او ست . چیز دیگری هم نمیتوان انتظار داشت او قهرمان جهان است و بازیکنی در کلاس جهانی .


اونای نصف اعتمادی که به ژاکا داری به اوزیل داشته باش . حاتم بن عرفا های جدید را خلق نکن.

 

به قلم وهاب پورمحمد

ثبت نظر شما
19+4=

نظرات کاربران

Arsenal4Ever در تاریخ ۱۳٩۸/۱۲/۰۷ گفت »
1
بخدا امری نفهمه
mehdi+ h در تاریخ ۱۳٩۸/۰۷/۰۵ گفت »
2
اوزیل زمان ونگر هم همین بود بازی که فقط خلق موقعیت کنه و دیگر هیچ کاری نکنه تو زمین تو فوتبال الان مورد استفاده قرار نمیگیره مصلما. اوزیل فقط بدرد تیمهای میخوره که مهاج و بازیکنهای ستاره داشته باشن که هم پاسهاشو گل کنن هم جبران بقیه ضعفهاشو بدون شک برای ارسنال ساخته نشده
در تاریخ ۱۳٩۸/۰۷/۰۵ گفت »
3
آنجلوتی این را انداخت بیرون و باعث شد رئال چهارتا اورپا ببره.آنجلوتی مانندی آرزوست
امیر حسین در تاریخ ۱۳٩۸/۰۷/۰۳ گفت »
4
واقعا این پست ارزش ترجمه شدن داره تا همه بخونن!!!
مصطفی مردانی در تاریخ ۱۳٩۸/۰۷/۰۳ گفت »
5
کاش این مقاله انگلیسی نوشته شده بود. اونای امری، نیاز دارد که این مطلب به گوشش برسد.

دیگر خبرهای آرسنال

اعلام رسمی پایان لیگ بانوان انگلیس
شانس صعود به لیگ قهرمانان فصل آینده را از دست خواهیم داد؟
رکورد دست نیافتنی توپچی ها
ناگفته هایی از پشت صحنه قهرمانی بانوان آرسنال در اروپا...
آرسنال در پی مدافع رنس، اکسل دیزازی
شانس مناسب آرسنال برای جذب مدافع رنس، اکسل دیزازی
توماس پارتی در راه آرسنال
مشکل و سدی در برابر توماس پارتی نیست که از اتلیتیکومادرید به آرسنال برود و در بهترین لیگ جهان یعنی لیگ برتر انگلیس بازی کند. وی با باشگاه آرسنال در حال مذاکره است و در حال بررسی شرایط می باشد.
مصاحبه اخیر تیری آنری...
چطور میتوانم به کسی بگویم بمان وقتی خودم تیم را ترک کردم؟

آخرین نظرات

Valor در تاریخ ۱۳٩٩/۰۱/۱۴ نوشت :
لباست را یه بار آتیش زدم. لطفا برنگرد.

مربوط به مصاحبه جدید فابرگاس و داستان جدایی‌اش از آرسنال
حامد در تاریخ ۱۳٩٩/۰۱/۰۴ نوشت :
نمیدونم دقت کردین یا نه
ولی آرتتا خیلی خوش ‌شانسه
خوش شانس در لیگ برتر.
مثلا بازیای مهممون و خارج تز خونه بهتریم زمان ممکن بهم خورد.
از لیگ اروپا خوش موقع حذف شدیم و میدونستیم اونجا نمی...

مربوط به میخیتاریان در تلاش است تا در رم ماندگار شود
محمدامین جورسرا در تاریخ ۱۳٩۸/۱۲/۲۳ نوشت :
تازه داشتیم میرفتیم رو فرم!!!!!

مربوط به آرتتا به کویید 19 مبتلا شد
Arsenal4Ever در تاریخ ۱۳٩۸/۱۲/۰٩ نوشت :
آرسنال اگه به خودش بیاد مطمئنا جز 5 تای اول لیگ میشه

مربوط به کنفرانس خبری آرتتا پس از حذف از لیگ اروپا
Arsenal4Ever در تاریخ ۱۳٩۸/۱۲/۰۷ نوشت :
خوبه،آرسنال این چند بازی رو فرم بوده

مربوط به کنفرانس خبری آرتتا پس از برد مقابل اورتون
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی