کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

میکل آرتتا موفق شد اولین پیروزی خود را در مقام سرمربیگری آرسنال جشن بگیرد. توپچی ها موفق شدند با دو گل میهمان خود منچستریونایتد را شکست دهند. گلهای این دیدار را په په و پاپاستاتوپولوس به ثمر رساندند.
 
پس از این دیدار میکل آرتتا در کنفرانس مطبوعاتی پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود
 
در مورد عملکرد تیم...
از عملکرد تیم خوشحالم. بیشتر از آن از نتیجه ای که به دست آمد خوشحالم. نتیجه ای که به ان نیاز داشتیم. هر چیزی را که انتظارش را داشتم و میخواستم در امروز در زمین اتفاق افتاد. 
 
در مورد اینکه هواداران وظیقه ی خود را در قبال تیم به خوبی انجام دادند...
دقیقا. من به بازیکنان گفتم. این به رفتار و زبان بدن شما بستگی دارد. اگر بتوانید ارتباط خوبی را به آنها انتقال دهید آنها این رفتار را میگیرند، اگر رفتار منفی باشد واکنش منفی خواهد بود و اگر مثبت باشد واکنش آنها مثبت است و انها تمایل پیدا می کنند که به شما کمک کنند. آنها اینجا هستند که به شما کمک کنند. انها هوادارند و میخواهند تیمشان را ببینند و همانگونه که امروز بودند عمل کنند. از آنها متشکریم زیرا اگر پشتتان باشند اعتنماد به نفس و عملکرد تیم بهتر میشود و میتوان عملکرد بهتر آن را دید.
 
در مورد بهبود اوضاع آمادگی جسمانی تیم...
امیدوارم. این جزو برنامه های ما نبود که در نیمه ی دوم بازی عقب بکشیم اما در آن نیمه کمی برای ما سخت بود که بتوانیم قدرت و نیرومندی نیمه اول را حفظ کنیم اما فکر میکنم آن را به دست خواهیم آورد این بخشی از پروسه تمرین ماست. فکر میکنم این بخشی از کار است و روشی که باید تمرین کنیم اما  فرصت چندانی برای این کارنداریم. برگشت پذیری تیم را دوست داشتم. اینکه وقتی یک بازیکن توپ را از دست می داد همه ی تیم به تلاش و تکاپو می افتاد زیبا بود. میخواهم چنین چیزی را ببینم نه اینکه اگر توپ لو برود بازیکنان ازم دلخور شوند. این یک واکنش مثبت است اینکه همگی به دنبال توپ لو رفته باشند
 
 
در مورد لوکاس توریرا ...
دوباره او خیلی خوب بود. میخواست برای هر توپی بجنگد. در تمرینات هم جنگنده کار میکند. او در هر سه بازی که زیر نظر من بوده عالی کار کرده است.
 
در مورد اینکه این توانایی را داریم که قدرت مبارزه طلبیمان را افزایش دهیم...
بله من فکر میکنم که باید بالقوه آن را در خود داشته باشید. فکر میکنم ما چند بازیکن خیلی خوب در باشگاه داریم و فکر میکنم که که اگر فرهنگ خوب و راه و روش داشتن یک زندگی خوب در کنار هم را پایه گذاری کنیم این توانایی بیشتر هم میشود. آنها به یک بستر خوب ، حمایت و پشتیبانی نیازمندند. برای همین ما اینجا هستیم. 
 
در مورد اینکه چقدر این نتیجه برای او مهم بوده است...
در پایان روز با نتیجه ای که به دست اورده ایم قضاوت می شویم. این باعث میشود که بازیکنان از نظر اعتماد به نففس قدرتمندتر شوند که بتوانند مقابل هر حریفی در این لیگ بازی کنند و عملکرد بهتری نسبت به لنها داشته باشند، بر آنها مسلط شوند و با انها مبارزه کنند. از نظز من این چیزیست که آنها هفته ها بود نداشتند و انجام ندادند. آنچه ما سعی در ایجاد آن هستیم فقط کلمات نیستند بلکه در واقع اتفاق می افتد و می توانید آن اتفاق را ببینید. این باور بیشتری ایجاد می کند. این فقط مربوط به برد بازی هاست.
 
در مورد مقایسه احساس برد زمانی که بازیکن بودید و حالا که سرمربی هستید...
در مقام سرمربیگری استرس بیشتری دارد. صدای خودم را از دست دادم تا بتوانم با آنها حرف بزنم اما خیلی خوشحالم.بیشتر برای بازیکنان و هواداران خوشحالم. خوشحالم که توانستم شرایط را در این ورزشگاه عوض کنم و دوباره لبخندها را بر لبان ببینم. انرژی را دیدم. دیدم مردم ایستاده بازی را می بینند و این چیزیست که من میخواستم. 
 
در مورد اینکه شروع کار چقدر برای اوو بازیکنان دشوار بوده ...؟
خوب ، به همین دلیل به آنها گفتم که بدون شما بازیکنان نمی توانم این کار را انجام دهم. شما باید آن راه را باز کنید و باور کنید که من می توانم چیزهای مختلفی را برای باشگاه به ارمغان بیاورم. ما به همه کارمندان نیز نیاز داریم که باور کنند. اگر بتوانیم این کار را انجام دهیم ، روز به روز ، مدت زمان زیادی طول خواهد کشید و روند کار آسان نخواهد بود و فراز و نشیب هایی به وجود خواهد آمد ، اما آنها به هدف خواهند رسید. این احساس من است .آنها می خواهند این کار را انجام دهند. من فکر می کنم آنها شروع به لذت بردن از آن کرده اند و امیدوارم این شروع باشد.
 

در مورد گزارش های بازگشت ادی نکتیا به باشگاه ...
بله ، ما فردا با رائول و ادو جلسه داریم تا شرایط را بررسی کنیم. من می دانم که او فردا خواهد آمد ، بنابراین من با او صحبت خواهم کرد و ما سعی خواهیم کرد بهترین تصمیم را برایش بگیریم.
 
 
 
 
 

ثبت نظر شما
15+0=

نظرات کاربران

وتقعا در تاریخ ۱۳٩۸/۱۰/۱۲ گفت »
1
این بشر(آرتتا) ساخته شده واسه مربیگری
روزای اولش که داخل تمرینات داسته به لاکازت میگفت بجای پاس/ضربه پشت پا، بدنتو بچرخون و مدافعو جا بذار، دقیقا بازی منچستر همون اتفاق برا لاکازت و توریرا افتاد که لاکازت تک به تک شد و توپو زد بیرون، توریرا هم ضربش مالید به تیرگو رفت بیرون

دیگر خبرهای آرسنال

داستان زندگی لوییز کویین از زبان خودش (قسمت اول)
مدافع ایرلندی توپچی ها از دوران کودکی و نوجوانی اش می گوید...
مصاحبه جدید فابرگاس و داستان جدایی‌اش از آرسنال
کاپیتان اسبق توپچی‌ها از جدایی‌اش از آرسنال پرده برداشته
میخیتاریان در تلاش است تا در رم ماندگار شود
هنریک میخیتاریان درحال مذاکره برای خروج دائم از آرسنال
توماس پارتی، اولویت نقل و انتقالاتی آرسنال در تابستان
آرسنال آماده‌ی پرداخت بند فسخ ۴۵ میلیون پوندی هافبک جنگنده‌ی اتلتیکومادرید
آرتتا به کویید 19 مبتلا شد
بازی آرسنال و برایتون لغو شد...کارکنان و بازیکنان در قرنطینه هستند

آخرین نظرات

حامد در تاریخ ۱۳٩٩/۰۱/۰۴ نوشت :
نمیدونم دقت کردین یا نه
ولی آرتتا خیلی خوش ‌شانسه
خوش شانس در لیگ برتر.
مثلا بازیای مهممون و خارج تز خونه بهتریم زمان ممکن بهم خورد.
از لیگ اروپا خوش موقع حذف شدیم و میدونستیم اونجا نمی...

مربوط به میخیتاریان در تلاش است تا در رم ماندگار شود
محمدامین جورسرا در تاریخ ۱۳٩۸/۱۲/۲۳ نوشت :
تازه داشتیم میرفتیم رو فرم!!!!!

مربوط به آرتتا به کویید 19 مبتلا شد
Arsenal4Ever در تاریخ ۱۳٩۸/۱۲/۰٩ نوشت :
آرسنال اگه به خودش بیاد مطمئنا جز 5 تای اول لیگ میشه

مربوط به کنفرانس خبری آرتتا پس از حذف از لیگ اروپا
Arsenal4Ever در تاریخ ۱۳٩۸/۱۲/۰۷ نوشت :
خوبه،آرسنال این چند بازی رو فرم بوده

مربوط به کنفرانس خبری آرتتا پس از برد مقابل اورتون
Arsenal4Ever در تاریخ ۱۳٩۸/۱۲/۰۷ نوشت :
بخدا امری نفهمه

مربوط به اوزیل پیانیست بی دست
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی