کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

میکل آرتتا موفق شد اولین پیروزی خود را در مقام سرمربیگری آرسنال جشن بگیرد. توپچی ها موفق شدند با دو گل میهمان خود منچستریونایتد را شکست دهند. گلهای این دیدار را په په و پاپاستاتوپولوس به ثمر رساندند.
 
پس از این دیدار میکل آرتتا در کنفرانس مطبوعاتی پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود
 
در مورد عملکرد تیم...
از عملکرد تیم خوشحالم. بیشتر از آن از نتیجه ای که به دست آمد خوشحالم. نتیجه ای که به ان نیاز داشتیم. هر چیزی را که انتظارش را داشتم و میخواستم در امروز در زمین اتفاق افتاد. 
 
در مورد اینکه هواداران وظیقه ی خود را در قبال تیم به خوبی انجام دادند...
دقیقا. من به بازیکنان گفتم. این به رفتار و زبان بدن شما بستگی دارد. اگر بتوانید ارتباط خوبی را به آنها انتقال دهید آنها این رفتار را میگیرند، اگر رفتار منفی باشد واکنش منفی خواهد بود و اگر مثبت باشد واکنش آنها مثبت است و انها تمایل پیدا می کنند که به شما کمک کنند. آنها اینجا هستند که به شما کمک کنند. انها هوادارند و میخواهند تیمشان را ببینند و همانگونه که امروز بودند عمل کنند. از آنها متشکریم زیرا اگر پشتتان باشند اعتنماد به نفس و عملکرد تیم بهتر میشود و میتوان عملکرد بهتر آن را دید.
 
در مورد بهبود اوضاع آمادگی جسمانی تیم...
امیدوارم. این جزو برنامه های ما نبود که در نیمه ی دوم بازی عقب بکشیم اما در آن نیمه کمی برای ما سخت بود که بتوانیم قدرت و نیرومندی نیمه اول را حفظ کنیم اما فکر میکنم آن را به دست خواهیم آورد این بخشی از پروسه تمرین ماست. فکر میکنم این بخشی از کار است و روشی که باید تمرین کنیم اما  فرصت چندانی برای این کارنداریم. برگشت پذیری تیم را دوست داشتم. اینکه وقتی یک بازیکن توپ را از دست می داد همه ی تیم به تلاش و تکاپو می افتاد زیبا بود. میخواهم چنین چیزی را ببینم نه اینکه اگر توپ لو برود بازیکنان ازم دلخور شوند. این یک واکنش مثبت است اینکه همگی به دنبال توپ لو رفته باشند
 
 
در مورد لوکاس توریرا ...
دوباره او خیلی خوب بود. میخواست برای هر توپی بجنگد. در تمرینات هم جنگنده کار میکند. او در هر سه بازی که زیر نظر من بوده عالی کار کرده است.
 
در مورد اینکه این توانایی را داریم که قدرت مبارزه طلبیمان را افزایش دهیم...
بله من فکر میکنم که باید بالقوه آن را در خود داشته باشید. فکر میکنم ما چند بازیکن خیلی خوب در باشگاه داریم و فکر میکنم که که اگر فرهنگ خوب و راه و روش داشتن یک زندگی خوب در کنار هم را پایه گذاری کنیم این توانایی بیشتر هم میشود. آنها به یک بستر خوب ، حمایت و پشتیبانی نیازمندند. برای همین ما اینجا هستیم. 
 
در مورد اینکه چقدر این نتیجه برای او مهم بوده است...
در پایان روز با نتیجه ای که به دست اورده ایم قضاوت می شویم. این باعث میشود که بازیکنان از نظر اعتماد به نففس قدرتمندتر شوند که بتوانند مقابل هر حریفی در این لیگ بازی کنند و عملکرد بهتری نسبت به لنها داشته باشند، بر آنها مسلط شوند و با انها مبارزه کنند. از نظز من این چیزیست که آنها هفته ها بود نداشتند و انجام ندادند. آنچه ما سعی در ایجاد آن هستیم فقط کلمات نیستند بلکه در واقع اتفاق می افتد و می توانید آن اتفاق را ببینید. این باور بیشتری ایجاد می کند. این فقط مربوط به برد بازی هاست.
 
در مورد مقایسه احساس برد زمانی که بازیکن بودید و حالا که سرمربی هستید...
در مقام سرمربیگری استرس بیشتری دارد. صدای خودم را از دست دادم تا بتوانم با آنها حرف بزنم اما خیلی خوشحالم.بیشتر برای بازیکنان و هواداران خوشحالم. خوشحالم که توانستم شرایط را در این ورزشگاه عوض کنم و دوباره لبخندها را بر لبان ببینم. انرژی را دیدم. دیدم مردم ایستاده بازی را می بینند و این چیزیست که من میخواستم. 
 
در مورد اینکه شروع کار چقدر برای اوو بازیکنان دشوار بوده ...؟
خوب ، به همین دلیل به آنها گفتم که بدون شما بازیکنان نمی توانم این کار را انجام دهم. شما باید آن راه را باز کنید و باور کنید که من می توانم چیزهای مختلفی را برای باشگاه به ارمغان بیاورم. ما به همه کارمندان نیز نیاز داریم که باور کنند. اگر بتوانیم این کار را انجام دهیم ، روز به روز ، مدت زمان زیادی طول خواهد کشید و روند کار آسان نخواهد بود و فراز و نشیب هایی به وجود خواهد آمد ، اما آنها به هدف خواهند رسید. این احساس من است .آنها می خواهند این کار را انجام دهند. من فکر می کنم آنها شروع به لذت بردن از آن کرده اند و امیدوارم این شروع باشد.
 

در مورد گزارش های بازگشت ادی نکتیا به باشگاه ...
بله ، ما فردا با رائول و ادو جلسه داریم تا شرایط را بررسی کنیم. من می دانم که او فردا خواهد آمد ، بنابراین من با او صحبت خواهم کرد و ما سعی خواهیم کرد بهترین تصمیم را برایش بگیریم.
 
 
 
 
 

ثبت نظر شما
7+1=

نظرات کاربران

وتقعا در تاریخ ۱۳٩۸/۱۰/۱۲ گفت »
1
این بشر(آرتتا) ساخته شده واسه مربیگری
روزای اولش که داخل تمرینات داسته به لاکازت میگفت بجای پاس/ضربه پشت پا، بدنتو بچرخون و مدافعو جا بذار، دقیقا بازی منچستر همون اتفاق برا لاکازت و توریرا افتاد که لاکازت تک به تک شد و توپو زد بیرون، توریرا هم ضربش مالید به تیرگو رفت بیرون

دیگر خبرهای آرسنال

کنفرانس مطبوعاتی آرتتا  پس از تساوی مقابل شفیلدیونایتد
صحبت های مهمی که پس از بازی با شفیلد مطرح شد..
 آرسنال 1 ردینگ 0 (Continental Cup)
لیتل در شب دویست تایی شدنش با آرسنال گل صعود به نیمه نهایی را زد...
برایتون  0 آرسنال4 The Fa WSL
دومین برد متوالی آرسنال در ۲۰۲۰ رقم خورد...
هروقت به عنوان بازیکن، آنجا رفتم اذیت شدم
کنفرانس خبری میکل ارتتا سرمربی تیم پیش از بازی خارج از خانه شنبه مقابل کریستال پالاس

آخرین نظرات

وتقعا در تاریخ ۱۳٩۸/۱۰/۱۲ نوشت :
این بشر(آرتتا) ساخته شده واسه مربیگری
روزای اولش که داخل تمرینات داسته به لاکازت میگفت بجای پاس/ضربه پشت پا، بدنتو بچرخون و مدافعو جا بذار، دقیقا بازی منچستر همون اتفاق برا لاکازت و توریرا افتاد که...

مربوط به کنفرانس مطبوعاتی آرتتا پس از پیروزی مقابل یونایتد
MHAR در تاریخ ۱۳٩۸/۱۰/۰٦ نوشت :
واقعا دارم می گم چرا از اول پپه رو نزاشت تو ترکیب اون نلسون و ساکا سانتر هاشون همش می رفت تو تماشاگرا لاکازت هم اصلا آماده نبود ولی تو یک سال امری ندیده بودم که اوزیل انقدر بدوءه ولی به نظرم می تونیم ...

مربوط به در راه خوبی قرار داریم
در تاریخ ۱۳٩۸/۱۰/۰۵ نوشت :
تنها دلیل نبردن بازی بورنموث= مربی قبلی
ساکا افتضاح، نلسون افتضاح، لاکازت افتضاح
بقیه همه عالی بودن
چه بازی ای کرد تیم
از 1 تا 90،بورنموث تو قوطی بود

مربوط به امری بلاخره سکوت خود را در مورد اوزیل شکاند
در تاریخ ۱۳٩۸/۱۰/۰۵ نوشت :
نیمه اول بورنموث
تیم عالی بود تا قبل گل
جوونا خیلی داغونن، افتضاح
لاکازت داغووووون
ژاکا، توریرا، دفاعا غیر از ساکا، عالی
حیفه اگه نبریم این بازیو

مربوط به امری بلاخره سکوت خود را در مورد اوزیل شکاند
Bahar در تاریخ ۱۳٩۸/۰٩/۲٩ نوشت :
@Michael Jackson
خوشبختانه نشونه ای از شکستگی دیده نشده. میگن به زودی با ریکاوری میتونه برگرده

مربوط به اورتون 1 آرسنال 3 The Fa WSL
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی