کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

یکی از حرف های مهمی که بین من و دیا رد و بدل شد این بود که باید خودمان باشیم و برای چیزی که به آن باور داریم بجنگیم. تلاش کردم به او بگویم که باید بیشتر به خودش اهمیت دهد و حواسش باشد که مجبور نیست بار همه مسئولیت ها را به تنهایی بر دوش بکشد و اشکالی ندارد اگر بخواهد بچگی و تفریح کند.

در مقابل او به من یادآوری کرد که باید قدر داشته هایم را بندانم و قوی باشم و از دیگران حمایت کنم. ما گاهی آنقدر به خودمان توجه می کنیم که از دیگران غافل می شویم، اما دیا نقطه مقابل این حالت را دارد؛ او به چیزی جز دیگران و کمک به آن ها فکر نمی کند. در مدتی که با هم بودیم بیش از اینکه او از من یاد بگیرد من از او آموختم.

وقتی با دیا به خانه اش رفتم عکس هایی از دوران حضورم در آرسنال را با هم مرور کردیم. یکی از عکس ها برای او از جهاتی خاص تر از بقیه بود. عکس تیمی که بانوان و مردان با هم انداخته بودند؛ چون او هم با پسران بازی می کرد و به حرف های دیگران توجهی نشان نمی داد. بعضی از دوستانش می گفتند او برای جلب توجه فوتبال بازی می کند اما او تنها کاری را انجام می دهد که به آن علاقه دارد.

یکی دیگر از عکس هایی که توجه دیا را جلب کرد عکس من و مادرم بود در حالی که مشغول امضای قرارداد با آرسنال بودم. مادر دیا قهرمان زندگی و الگوی اوست و آنها با هم رابطه بسیار خوبی دارند؛ درست مثل من و مادرم. ما درباره مادرانمان نیز با هم حرف زدیم.

من به دیا گفتم که می تواند یکی از عکس ها را برای خودش نگه دارد. او عکسی را انتخاب کرد که در جشن قهرمانی جام حذفی در حالی که با خوشحالی دارم فریاد می زنم با دست های مشت کرده از پله های ومبلی پایین می آیم. کلی اسمیت هم در پس زمینه عکس دیده می شود و حس می کنم این با پیامی که او سال ها پیش روی عکسش برایم نوشت ارتباطی دارد. می دانستم تنها یک چیز را می توانم روی آن عکس برای دیا بنویسم؛ بلندپرواز باش!

اول نمی دانستم از بین آن عکس و عکسی که با مادرم داشتم کدام را انتخاب خواهد کرد، اما حسی به من میگفت با توجه به اینکه او دارد برای رویایش میجنگد احتمالاً همین عکس را انتخاب می کرد. جالب است که کلی همیشه الگوی من بوده چون او هم با تمام توان می جنگید؛ کاری که من هم تلاش می کنم در زمین تکرار کنم و دیا هم آن را انجام می دهد.

خوشحالم که به او اجازه دادم به زندگی من پا بگذارد و به او نشان دادم که چقدر از او یاد گرفته ام. خوشبختانه او با نگاه کردن به همان جمله کوتاهی که روی عکس برایش نوشتم سال های سال حرف هایی که بینمان رد و بدل شد را از یاد نخواهد برد. این جمله به او الهام می بخشد همان طور که سال ها الهام بخش من بود.

من این سفر را هرگز فراموش نخواهم کرد. لحظاتی احساسی و سختی داشتم وقتی دیدم این دختران چگونه روزهای خود را می گذرانند و از برنامه های ما لذت می برند در حالی که خود ما قدر امکاناتمان را نمی دانیم. حالا که این شرایط را دیدم دیگر نمی توانم منفعل باشم. میخواهم به دیگران کمک کنم تا راه خود را پیدا کنند و آنان نیز به نوبه خود دیگران را یاری کنند. اگر تعریف کردن تجربیاتم در این سفر برای این منظور کافی باشد پس این کار را انجام می دهم. بزرگترین درسی که از این اتفاقات گرفتم این بود که ما تصور می کنیم شرایط سخت زندگی این افراد را درک می کنیم اما در حقیقت رفتاری منفعلانه داریم و به زندگی خودمان چسبیده ایم.

من این شانس را داشتم که به جاکارتا سفر کنم و از نزدیک زندگی مردمان آنجا را ببینم و با افکار و احساسات آن ها آشنا شوم. اینگونه می توانم به مردم کمک کنم که بهتر درک کنند چرا تمامی دختران، فارغ از اینکه کجا زندگی می کنند، این حق را دارند که اهداف و آرزوهای بزرگی داشته باشند.

ثبت نظر شما
6+6=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

کنفرانس مطبوعاتی آرتتا  پس از تساوی مقابل شفیلدیونایتد
صحبت های مهمی که پس از بازی با شفیلد مطرح شد..
 آرسنال 1 ردینگ 0 (Continental Cup)
لیتل در شب دویست تایی شدنش با آرسنال گل صعود به نیمه نهایی را زد...
برایتون  0 آرسنال4 The Fa WSL
دومین برد متوالی آرسنال در ۲۰۲۰ رقم خورد...
هروقت به عنوان بازیکن، آنجا رفتم اذیت شدم
کنفرانس خبری میکل ارتتا سرمربی تیم پیش از بازی خارج از خانه شنبه مقابل کریستال پالاس

آخرین نظرات

وتقعا در تاریخ ۱۳٩۸/۱۰/۱۲ نوشت :
این بشر(آرتتا) ساخته شده واسه مربیگری
روزای اولش که داخل تمرینات داسته به لاکازت میگفت بجای پاس/ضربه پشت پا، بدنتو بچرخون و مدافعو جا بذار، دقیقا بازی منچستر همون اتفاق برا لاکازت و توریرا افتاد که...

مربوط به کنفرانس مطبوعاتی آرتتا پس از پیروزی مقابل یونایتد
MHAR در تاریخ ۱۳٩۸/۱۰/۰٦ نوشت :
واقعا دارم می گم چرا از اول پپه رو نزاشت تو ترکیب اون نلسون و ساکا سانتر هاشون همش می رفت تو تماشاگرا لاکازت هم اصلا آماده نبود ولی تو یک سال امری ندیده بودم که اوزیل انقدر بدوءه ولی به نظرم می تونیم ...

مربوط به در راه خوبی قرار داریم
در تاریخ ۱۳٩۸/۱۰/۰۵ نوشت :
تنها دلیل نبردن بازی بورنموث= مربی قبلی
ساکا افتضاح، نلسون افتضاح، لاکازت افتضاح
بقیه همه عالی بودن
چه بازی ای کرد تیم
از 1 تا 90،بورنموث تو قوطی بود

مربوط به امری بلاخره سکوت خود را در مورد اوزیل شکاند
در تاریخ ۱۳٩۸/۱۰/۰۵ نوشت :
نیمه اول بورنموث
تیم عالی بود تا قبل گل
جوونا خیلی داغونن، افتضاح
لاکازت داغووووون
ژاکا، توریرا، دفاعا غیر از ساکا، عالی
حیفه اگه نبریم این بازیو

مربوط به امری بلاخره سکوت خود را در مورد اوزیل شکاند
Bahar در تاریخ ۱۳٩۸/۰٩/۲٩ نوشت :
@Michael Jackson
خوشبختانه نشونه ای از شکستگی دیده نشده. میگن به زودی با ریکاوری میتونه برگرده

مربوط به اورتون 1 آرسنال 3 The Fa WSL
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی