کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران


این معامله نیاز به موافقت دیگر صاحبان تیم ها،در لیگ ملی فوتبال آمریکا داشت که بر اساس رای گیری که روز چهارشنبه در آتالانتا انجام شد،با اتفاق آرا از استن حمایت شد.تا وی بر خلاف قوانین مالکیتی که اجازه نمی دهد مالک یک تیمی،تیم ورزشی در شهر دیگری را نیز صاحب شود،باشگاه فوتبال سنت لوئیز را بخرد.بر این اساس مقرر شده که دو باشگاه بسکتبال و هاکی روی یخ استن که در دنور قرار دارند،طی چهار سال آینده در اختیار پسر وی "جاش کرونکه" قرار بگیرد.
گفتنی است استن پیش از این چهل درصد از سهام سنت لوئیز را در اختیار داشت و چند ماه قبل که خرید 60 درصد باقیمانده سهام این تیم به بن بست خورد،تصور شده بود که استن از این خرید دست کشیده و توجه خود را معطوف آرسنال کرده اما در آخر با 292 میلیون پوند،باشگاه سنت لوئیز را به کلکسیون تیم های خود اضافه کرد.
در حال حاضر او کنترل پنج تیم ورزشی مختلف در ایالات متحده را در دست دارد و از همه مهمتر وی تنها شخصی است که از سه حق رای آمریکایی برخوردار است.این یعنی به دست آوردن قدرت و نفوذ،ورای تصور همگان،قدرت و نفوذی که الان در صاحبان تیم های ورزشی جهان،بی مانند است.
تیم های بسکتبال،فوتبال،هاکی روی یخ و چوگان به علاوه چندین مرکز تفریحی از جمله مرکز پپسی،همگی از دارائی های وی در آمریکا محسوب می شوند.
استن کرونکه:"ساختن سازمانی که با ثابت قدمی برنده می شود،چالشی است که ما آنرا درک می کنیم".
سرمایه گذاری استن در سنت لوئیز از این جهت برای آرسنال مهم است که این تاجر آمریکایی در آینده نزدیک به فکر خریدن آرسنال نمی افتد.البته با ثروت 1.9 میلیارد پوندی وی،هزینه کردن 610 میلیون پوند برای خرید باشگاه آرسنال،کار سختی به نظر نمی رسد ولی بسیار بعید است که استن در فاصله زمانی کوتاهی بعد از خرید سنت لوئیز،دست به سرمایه گذاری بزرگتری بزند.
 استن در هیچ یک از سرمایه گذاری های خود عقب نشینی نمی کند و سهامی را نمی فروشد،کاری که برای آرسنال هم حتما انجام خواهد داد.
اولویت استن در تمام سرمایه گذاری ها،همواره کنترل و حفظ سهامش بوده است.این تاجر آمریکایی با نگاه داشتن 40 درصد سهام سنت لوئیز و تبدیل آن به صد درصد پیام روشنی به همه داد که او اهل عقب نشینی کردن و پا پس کشیدن نیست.
استن کرونکه در حدود دو سال قبل به هیئت مدیره باشگاه آرسنال دعوت شد.او با وجود مالکیت چندین تیم و تجارت های متعددی که در ایالات متحده داشت،مدیر فعالی برای توپچی ها بوده است. وی از تمدید شدن قرارداد ونگر و همچنین از طرح سهام هواداران،که اجازه می داد طرفداران باشگاه راحت تر به سهامداران آرسنال تبدیل شوند،حمایت کرد.این مهم بود زیرا اصل کلیدی طرح سهامداران،مالکیت جمعی بر باشگاه آرسنال را ادامه می داد.  
  

 


 

 

تگ ها

ثبت نظر شما
18+9=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

امری آرسنالی قدرتمند ساخته است
ری پالر: چیزی نمی‌تواند به آرسنالِ امری صدمه بزند، اما...
هاورتز در بایرلورکوزن میماند!
مدیر ورزشی بایرلورکوزن می گوید که کای هاورتز، در این باشگاه خواهد ماند!
گوندوزی از همکاری با امری در آرسنال راضی است
متئو گوندوزی "روحیه تیمی" باشگاه را که منجر به دوره بدون شکست زیر نظر امری شده است را تحسین می کند.
داستان سوپر لیگ اروپا ادامه دارد
آرسنال می خواهد تا هم در لیگ برتر حضور داشته باشد و هم قسمتی از سوپر لیگ اروپا باشد.

آخرین نظرات

Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۰۸/۲۷ نوشت :
کسی میدونه چرا آرسنال قرارداد رمزی رو پس گرفت ؟ معنی نمیده این کار !

مربوط به آرون رمزی در آستانه پیوستن به بایرن مونیخ
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۰۸/۲۷ نوشت :
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۰۸/۲۴ نوشت :
چلسی 5_0 بردیم خیلی عالیه😮👏

مربوط به سه توپچی جزو بهترین های ماه اکتبر زنان
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۰۸/۲۰ نوشت :
Vishka در تاریخ ۱۳٩۷/۰۸/۱۸ نوشت :
Michael Jackson

راستی کسی تونست بره باکو با یک با قره باغ رو ببینه ؟

----
رفتند . پایین سایتو چک کن. تو بخش گالری عکس ها عکساشون هست

مربوط به اوزیل: دوست دارم در آرسنال بازنشسته شوم
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی