کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران


این معامله نیاز به موافقت دیگر صاحبان تیم ها،در لیگ ملی فوتبال آمریکا داشت که بر اساس رای گیری که روز چهارشنبه در آتالانتا انجام شد،با اتفاق آرا از استن حمایت شد.تا وی بر خلاف قوانین مالکیتی که اجازه نمی دهد مالک یک تیمی،تیم ورزشی در شهر دیگری را نیز صاحب شود،باشگاه فوتبال سنت لوئیز را بخرد.بر این اساس مقرر شده که دو باشگاه بسکتبال و هاکی روی یخ استن که در دنور قرار دارند،طی چهار سال آینده در اختیار پسر وی "جاش کرونکه" قرار بگیرد.
گفتنی است استن پیش از این چهل درصد از سهام سنت لوئیز را در اختیار داشت و چند ماه قبل که خرید 60 درصد باقیمانده سهام این تیم به بن بست خورد،تصور شده بود که استن از این خرید دست کشیده و توجه خود را معطوف آرسنال کرده اما در آخر با 292 میلیون پوند،باشگاه سنت لوئیز را به کلکسیون تیم های خود اضافه کرد.
در حال حاضر او کنترل پنج تیم ورزشی مختلف در ایالات متحده را در دست دارد و از همه مهمتر وی تنها شخصی است که از سه حق رای آمریکایی برخوردار است.این یعنی به دست آوردن قدرت و نفوذ،ورای تصور همگان،قدرت و نفوذی که الان در صاحبان تیم های ورزشی جهان،بی مانند است.
تیم های بسکتبال،فوتبال،هاکی روی یخ و چوگان به علاوه چندین مرکز تفریحی از جمله مرکز پپسی،همگی از دارائی های وی در آمریکا محسوب می شوند.
استن کرونکه:"ساختن سازمانی که با ثابت قدمی برنده می شود،چالشی است که ما آنرا درک می کنیم".
سرمایه گذاری استن در سنت لوئیز از این جهت برای آرسنال مهم است که این تاجر آمریکایی در آینده نزدیک به فکر خریدن آرسنال نمی افتد.البته با ثروت 1.9 میلیارد پوندی وی،هزینه کردن 610 میلیون پوند برای خرید باشگاه آرسنال،کار سختی به نظر نمی رسد ولی بسیار بعید است که استن در فاصله زمانی کوتاهی بعد از خرید سنت لوئیز،دست به سرمایه گذاری بزرگتری بزند.
 استن در هیچ یک از سرمایه گذاری های خود عقب نشینی نمی کند و سهامی را نمی فروشد،کاری که برای آرسنال هم حتما انجام خواهد داد.
اولویت استن در تمام سرمایه گذاری ها،همواره کنترل و حفظ سهامش بوده است.این تاجر آمریکایی با نگاه داشتن 40 درصد سهام سنت لوئیز و تبدیل آن به صد درصد پیام روشنی به همه داد که او اهل عقب نشینی کردن و پا پس کشیدن نیست.
استن کرونکه در حدود دو سال قبل به هیئت مدیره باشگاه آرسنال دعوت شد.او با وجود مالکیت چندین تیم و تجارت های متعددی که در ایالات متحده داشت،مدیر فعالی برای توپچی ها بوده است. وی از تمدید شدن قرارداد ونگر و همچنین از طرح سهام هواداران،که اجازه می داد طرفداران باشگاه راحت تر به سهامداران آرسنال تبدیل شوند،حمایت کرد.این مهم بود زیرا اصل کلیدی طرح سهامداران،مالکیت جمعی بر باشگاه آرسنال را ادامه می داد.  
  

 


 

 

تگ ها

ثبت نظر شما
7+9=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

مصاحبه امری پیش از بازی برگشت برابر ناپولی
اونای امری معتقد است که توازن قدرت مشخصی بین توپچی‌ها و ناپولی برقرار است، و شانس صعود دو تیم به نیمه نهایی لیگ اروپا را پنجاه پنجاه می‌داند.
آینده‌ی سوارز در آرسنال چه می شود؟
یک ماه تلاش برای خرید سوارز و ٩۵ دقیقه بازی !!!
لوکاس را تعویض کردم چون جو برضد او بود
اونای امری پس از کسب پیروزی ٠-١ مقابل واتفورد مقابل خبرنگاران حاضر شد و نظراتش را در مورد این بازی اظهار کرد.
آرسنال در فکر خرید از تاتنهام است ؟
یک یهودای دیگر در تاتنهام ظهور خواهد کرد ؟!
رمزی: ما برای این برد خیلی سختی کشیدیم!
آرون رمزی بار دیگر با عملکرد خوب خود به پیروزی آرسنال کمک کرد. صحبت های آرون بعد از پایان مسابقه:

آخرین نظرات

Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۸/۰۱/۲۸ نوشت :
بدبخت سوارز مصدومه

مربوط به آینده‌ی سوارز در آرسنال چه می شود؟
amir در تاریخ ۱۳٩۸/۰۱/۲۷ نوشت :
خیلی جالبه اسم من توی لیست هست،چون 2014 ثبت نام کرده بودم، اما خیلی وقته وارد سایت باشگاه نشده بودم و فهمیدم که ایمیل منو شناسایی نمی کنه،اونوقت اسم من رو یادشون بوده

مربوط به آیا نام شما به عنوان هوادار ثبت شده ؟!
در تاریخ ۱۳٩۸/۰۱/۲۷ نوشت :
سلام،من به تازگی اسممو ثبت کردم!کی میاد تو لیست؟؟؟؟

مربوط به آیا نام شما به عنوان هوادار ثبت شده ؟!
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۸/۰۱/۲۵ نوشت :
امیدوارم فردا جلو واتفورد خوب بازی کنیم. ما دو روز کمتر از ناپولی استراحت میکنیم ! یه سری از بازیکنا باید استراحت کنن برای بازی برگشت با ناپولی :( از اونطرف بازی با واتفورد هم از نظر چهارم شدن مهمه. چ...

مربوط به رمزی: ما برای این برد خیلی سختی کشیدیم!
Vishka در تاریخ ۱۳٩۸/۰۱/۲۵ نوشت :
@Michael Jackson

باریکلا خوشم اومد درست گفتی

مربوط به مید بهترین بازیکن ماه مارس سوپرلیگ شد
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی