کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

دو تیم ساندرلند و آرسنال در هفته ی پنجم از لیگ برتر در ورزشگاه استادیم آو لایت ( Stadium of light) به مصاف یکدیگر رفتند.

آرسن ونگر برای این دیدار تیمش را بدون تغییر نسبت به بازی قبل به زمین فرستاد. 11 نفر آرسنال را Almunia; Sagna, Koscielny, Squillaci, Clichy; Song, Fabregas, Wilshere; Nasri, Chamakh, Arshavin تشکیل می دادند و بر روی نیمکت نیز Fabianski, Rosicky, Vela, Denilson, Djourou, Eboue, Gibbs حضور داشتند.


استیو بروس نیز برای این بازی از Richardson , Malbranque,Henderson,Bent,Onuoh , Onuoha ,Riveros, Welbeck, Bramble , Mignolet, Mignolet , Ferdinand استفاده کرده بود و بازیکنان ذخیره ی او نیز Bardsley , Zenden , Da Silva , Reid , Carson , Colback , Gyan


بازی با حملات ساندرلند آغاز شد و اکثر مواقع توپ روی دروازه ی آنها بود که با دفاع خوب تیم ، به خصوص کوشلنی ، حملات ساندرلند به جایی نرسید. تک گل آرسنال در این بازی به طرز عجیبی به ثمر رسید! شوت فردیناند به پای فابرگاس برخورد کرد و از فاصله ی حدود 30 متری ، وارد دروازه ی ساندرلند شد تا توپچی ها در دقیقه ی 13 از حریف خود پیش بیوفتند. آرسنال در این نیمه بیشتر دفاع کرد. نکته ی مهم در نیمه ی اول ، مصدومیت فابرگاس روی صحنه ی گل بود. او در دقیقه ی 29 جای خود را به روسیچکی داد. البته به نظر نمی رسد مصدومیت او جدی باشد.


دو تیم نیمه ی دوم را با همان ترکیب اولیه شروع کردند. آرسنال این نیمه را بهتر شروع کرد ولی در دقیقه ی 55 با دو کارته شدن الکس سانگ و اخراجش از بازی ، کار برای توپچی ها سخت تر شد. البته می توان گفت اخراج سانگ به نوعی آرسنال با خودش آورد و شاگردان آرسن ونگر ادامه ی بازی را به خوبی کنترل کردند و موقعیت های خوبی هم روی دروازه ی ساندرلند به وجود آوردند.

در دقیقه ی 74 روی حرکت نصری در محوطه ی جریمه ، بر روی او خطا شد و داور نقطه ی پنالتی را نشان داد. توماس روسیچکی که بازوبند کاپیتانی را هم بر بازو داشت پشت توپ ایستاد و ضربه ی خود را با قدرت تمام به بالای دروازه کوبید!!!!


دفاع توپچی ها در این بازی عملکرد خوبی داشت و در پشت سر آنها نیز مانوئل آلمونیا به خوبی ایفای نقش کرد ولی در دقیقه 94 ، روی توپی که پشت سر مدافعین فرستاده شد ، در شلوغی بازیکنان توپ به درن بنت رسید و او برای دومین سال پیاپی به آرسنال گل بزند!! نکته ی بحث بر انگیز بازی ، احتساب 4 دقیقه وقت اضافی توسط داور بود!! و عجیب تر از آن ، به ثمر رسیدن گل ساندرلند در دقیقه ی 95 بود!!!!!!

داور بازی بلافاصله پس از گل ساندرلند ، سوت پایان بازی را زد تا توپچی ها در آخرین ثانیه ها برد را با تساوی عوض کرده باشند.

آمار بازی:


درصد مالکیت : آرسنال 52 - 48 ساندرلند

شوت در چهارچوب : 7 - 5
شوت خرج از چهارچوب : 9 - 11
واکنش دروازه بان ها : 8 - 5
آفساید : 0 - 2
کارت زرد : 2 (ویلشر و سانگ) - 3 (ولبک ، ریورس و مالبرانک)
کارت قرمز: 1 - 0


گل ها : فابرگاس (13 ) برای آرسنال و درن بنت ( 95) برای ساندرلند.

تعویض ها : آرسنال :روسیچکی به جای فابرگاس ( 29) - دنیلسون به جای آرشاوین (58) ساندرلند: ژیان به جای ریورس ( 64) - زندن به جای انوها ( 76 ) - اندی رید به جای مالبرانک(86)

تگ ها

ثبت نظر شما
18+2=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

تصمیمات امری برای بازی چرخشی
گاهی تعویض‌های امری سوال برانگیز است، او در رابطه با این تعویض‌هایش به arsenal player چنین گفت...
نگاهی به عملکرد دو مربی آرسنال
امری یا ونگر ؟ مقایسه ای به بهانه ی سالگرد خداحافظی ونگر!
مصاحبه امری بعد از شکست ناپولی
اونای امری بعد از شکست ناپولی مقابل دوربین خبرنگاران نشست...
آرسنال به نیمه‌نهایی رفت...
توپچی‌ها با نتیجه ۱-۰ موفق شدند ناپولی را در ایتالیا شکست دهند و راهی نیمه نهایی لیگ اروپا شوند.
مصاحبه امری پیش از بازی برگشت برابر ناپولی
اونای امری معتقد است که توازن قدرت مشخصی بین توپچی‌ها و ناپولی برقرار است، و شانس صعود دو تیم به نیمه نهایی لیگ اروپا را پنجاه پنجاه می‌داند.

آخرین نظرات

Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۸/۰۱/۳۱ نوشت :
مرسی امری
بازی خوبی بود...امیدوارم ساوت و ولوز ببریم...فکر کنم رمزی مصدومه برای دو هفته

مربوط به مصاحبه امری بعد از شکست ناپولی
منصور حسینی ابوعلی در تاریخ ۱۳٩۸/۰۱/۳۱ نوشت :
این به استن بگید دوست داری در باشگاه باشی یه دفاع یه پیستون یه هافبک باکس تو باکس یه هافبک راست بهترین باشند جوان

مربوط به مصاحبه امری بعد از شکست ناپولی
منصور حسینی ابوعلی در تاریخ ۱۳٩۸/۰۱/۳۱ نوشت :
استن باشگاه رو بفروش هواداران کانون ها پلاکارد آور ده شلوغ کنند بخصوص لندن و استادیوم

مربوط به آرسنال به نیمه‌نهایی رفت...
در تاریخ ۱۳٩۸/۰۱/۳۰ نوشت :
هواداران آرسنال د ر ایران و جهان و لندن را به کمک کانون هواداری پلاکارد بیارن شهرشون شلوغ کنند کرونکه برو ما گروه مالکیت مک دونالد ردبولز وودافون تویوتا نایک رو می خوایم

مربوط به آرسنال به نیمه‌نهایی رفت...
امین در تاریخ ۱۳٩۸/۰۱/۳۰ نوشت :
ترجمه ضعیف و تحت الفضی

مربوط به آرسنال در فکر خرید از تاتنهام است ؟
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی