کانون رسمی هواداران آرسنال در ایرانلوکاس پودولسکی معتقد است برای بازی کردن در کنار رابین ونپرسی به آرسنالپیوسته است نه جایگزنی او اما در عین حال این مهاجم ملی پوش آلمانی تاکیدمیکند وضعیت مبهم کاپیتان هلندی آرسنال شور و هیجان او را برای انتقال بهشمال لندن کاهش نداده است.


پودولسکی با بیش از 100 بازی ملی که به او اعتبار میبخشد به عنوان یکبازیکن بزرگ و با تجربه وارد لیگ برتر خواهد شد و این در حالی است که هنوز27 ساله است.

مصاحبه ای که نیک بیدول نویسنده ESPN با لوکاس انجام داده را میخوانیم:


حتما شنیده ای که رابین ونپرسی قصد تمدید قرارداد خود با آرسنال را ندارد، واکنشت نسبت به این این خبر چیست؟

در مجموع میتوانم بگویم ونپرسی فصل گذشته یک رکورد شگفت انگیز به جاگذاشته و امیدوارم راهی وجود داشته باشد تا او بتواند در آرسنال بماند.بازی کردن در کنار او عالی اما بدیهی است که این امر در اختیار من نیست.آرسن ونگر سرمربی جدیدت فصل گذشته به دلیل هفت فصل متوالی بدون جام زیر فشار انتقادات بود، به نظرت این انتقادات منصفانه بود؟

من اینطور فکر نمیکنم، او این رکورد را دارد که هر سال آرسنال را به لیگقهرمانان برده است و در آلمان و سراسر اروپا بسیار شهرت دارد، چیزی که مندر مورد او دوست دارم اشتیاق و علاقه اش برای فوتبال تهاجمی است. هدف اواین است که با سبک مدرن و خاصی بازی کند و همیشه در حال توسعه آن بودهاست، این ها اصول او هستند و هرگز روی اصولش پا نمیگذارد. بعضی ازهواداران از او ناامید شده اند اما آن ها باید بدانند که چه مربی بزرگیدارند.آرسنال طی سال های اخیر تعدادی ازبازیکنان بزرگش را از دست داده اما ونگر در جایگاه خود باقی مانده است،آیا او را به عنوان مرد اصلی در این باشگاه میدانی؟

البته. آقای ونگر میتواست به باشگاه دیگری برود اما در عوض تصمیم به ماندنو ساختن چیزی در درازمدت گرفت.او با تفکراتش زندگی میکند و می میرد وآرسنال مانند فرزندش است. پرورش بازیکنان جوان باعث شهرت و اعتبارش شدهاست و اگر به من در بهبود نقاط ضعفم کمک کند خوشحال خواهم شد. به خانه امآلمان برگردیم؛ فوتبال دوستان در آنجا نگرش بسیار خوبی در مورد آرسن ونگردارند. آن ها به چیزی که او میگوید گوش می دهند و دستاوردهای او را تحسینمیکنند.آرسنال هفت سال است که جامی برنده نشده، بنابراین اولویت فصل آینده پایان دادن به بی جامی است یا حضور در بین چهار تیم برتر؟

ما برای دستیابی به هردو تلاش میکنیم. آرسنال ترکیب با کیفیتی داردنباید هدفشان قرار گرفتن پشت سر بقیه یا فقط حضور در بین چهار تیم برترباشد. حضور در لیگ قهرمانان حداقل نیاز آرسنال است اما ما باید هدفبالاتری داشته باشیم. از نظر من، ما شانس خوبی در لیگ برتر داریم و آنکلیدی برای شروع خوب ما خواهد بود. بر خلاف منچستر سیتی یا یونایتد فشارزیادی بر روی ما وجود نخواهد داشت.پس از پیوستن به بایرن مونیختلاش کردی تا در یک سطح بالاتر قدم برداری بنابراین چرا فکر میکنی در حالحاضر در خارج از کشور و در این باشگاه میتوانی بهتر کار کنی؟

من به گذشته نگاه نمیکنم و افسوس نمیخورم اما شاید آن موقع برایبازی کردن در باشگاه بزرگی مانند بایرن بسیار جوان بودم، اکنون اوضاع فرقکرده است. من با تجربه تر و بالغ تر شده ام. 100 بازی برای تیم ملی آلمانانجام داده ام و این تعداد بسیار بیشتر خواهد شد. نمی توانم برای بازیکردن در لیگ برتر صبر کنم.در باشگاه قبلیت کلن انتظارات محدود بود اما برای فصل آینده در آرسنال انتظارات بالاست، میتوانی با فشارهای مقابله کنی؟

به نظر من زمانی که به همراه باشگاه خود برای بقا میجنگید فشاربیشتری وجود دارد، ترسی درون شما ایجاد می شود و کنترل آن و پیدا کردن خوددر میدان دشوار است. من درجاهایی دیده ام که بازیکنان از مرتکب شدن اشتباهمیترسند و این حالت هرگز نقطه خوبی برای رسیدن نیست. انتظارات زیادی درآرسنال وجود دارد، درست مانند آلمان. این موضوع بیشتر به بودن در سطحاستاندارد رقابت مربوط میشود تا تا فقط لمس کردن آن.جدایی از کلن برایت سخت بود؟

کلن در قلب من است، چطور ممکن است جدایی از جایی که 14 سال از زندگیام را آنجا سپری کردم سخت نباشد، آنها همیشه برای من خاص خواهند بود وخداحافظی با آنجا برایم دردناک بود. امیدوارم روزی به کلن برگردم ، ولی بههر حال در سن 27 سالگی احساس کردم در یک دو راهی قرار گرفته ام و زمانمناسبی برای تجربه ای جدید بود، با تمام احترامی که برای کلن قائلم ولیآنها نمی توانستند در لیگ قهرمانان حاضر باشند و من می خواستم خودم را درمقابل بهترین تیمهای اروپا محک بزنم، آرسنال از هر نظر نیازهای مرابرآورده می کرد.آیا لیگ برتر سطح بالاتری نسبت به بوندس لیگا دارد؟

در اینجا رقابت بیشتری نسبت به آلمان وجود دارد، فکر کنم حداقل هشتیا نه تیم واقعاً قدرتمند هستند، تیمهایی که می توانند سهمیه لیگ قهرمانانکسب کنند و رقبا را به دردسر بیندازند، این بدین معناست که هر هفته یکآزمون بزرگ است و رقابت بر سر کسب سهمیه لیگ قهرمانان بسیار فشرده است.گمانه زنی هایزیادی در مورد پست بازی ات در آرسنال وجود دارد، این قضیه شاید بستگی بهمشخص شدن وضعیت ونپرسی داشته باشد، اما به نظر خودت در کدام پست بهتر کارمی کنی؟

می توانم به عنوان مهاجم نوک، مهاجم دوم و همچنین در سمت چپ خط میانیبازی کنم، هر چه با آزادی عمل بیشتری کار کنم و به مناطقی بروم که بتوانمگلزنی کنم و توانایی های خودم را ارائه دهم راضی خواهم بود. از اینکه میشنوم هواداران می گویند من در کارهای دفاعی پیشرفت کرده ام خوشحال هستم،خیلی روی این جنبه از بازی ام کار کردم.در آلمان بعضی ها معتقدند با اینکه بیشاز صد بازی ملی انجام داده ای زمان این رسیده که از ترکیب اصلی تیم خارجشوی، واکنشت به این مساله چیست؟

به این راحتی ها تسلیم نمی شوم، برای به دست آوردن جایگاهم در تیمملی مبارزه خواهم کرد، دوران حضورم در تیم ملی هنوز به پایان نرسیده و حتیاگر روی نیمکت هم باشم دنیا به آخر نرسیده است، به عنوان بخشی از تیم هنوزهم می توانم موثر باشم، بازیکنی نیستم که اهل سر و صدا کردن باشم، ما نسلجوان فوق العاده ای داریم که کم کم به تیم اصلی می آیند و رقابت فشرده ترمی شود، ولی این برای من مشکل ساز نخواهد شد چون من می خواهم بخشی ازآینده آلمان باشم.


تگ ها

ثبت نظر شما
4+8=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

از همین حالا آینده‌ی الکساندر لاکازت در آرسنال مشخص شده است
لاکازت وارد آخرین سال قراردادش می‌شود و در لیست خروجی آرتتا در تابستان پیش‌رو قرار گرفته است
استون ویلا 0 آرسنال 4 The Fa WSL
یک برد حیاتی برای دختران آرسنال ...
چلسی 3 آرسنال 0  The Fa WSL
روزهای سخت برای دختران آرسنال...
تا 2023 با زینسبرگر
مصاحبه بانوی اتریشی آرسنال و سرمربی مونتمورو با سایت رسمی آرسنال
 آرسنال 1 منچسترسیتی 2 The Fa WSL
آرسنال برای صعود به لیگ قهرمانان به معجزه نیاز دارد...

آخرین نظرات

Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩٩/۱۱/۲۵ نوشت :
سلام . خسته نباشید

ببینید بحث آنالیز رو بذاریم کنار، بانوان آرسنال پارسال با کرونا بدشانسی آوردن ، چون لیگ تعطیل شد و سهمیه هم نتونستیم بگیریم(لابی سیتی چلسی بی تاثیر نبود! اشتباه باشگاه که نب...

مربوط به چلسی 3 آرسنال 0 The Fa WSL
محمد فانتوم در تاریخ ۱۳٩٩/۱۱/۲۲ نوشت :
سلام و ارادت
من دوبار ثبت نام کردم با یک اسم.. و احتمالا قراره دوتا کارت به اسم من بیاد..که هر دوشم میخام

مربوط به همین امروز به یک هوادار رسمی تبدیل شوید
آرمان در تاریخ ۱۳٩٩/۱۱/۱۷ نوشت :
سلام
اقا ما دیگه داریم میریم تو سال 1400 چی شد پس؟
چقد دیگه انتظار!

مربوط به آیا نام شما به عنوان هوادار ثبت شده ؟!
بدرود در تاریخ ۱۳٩٩/۱۱/۰۳ نوشت :
بهترین خرید عالی من دنبالش کردم بی نظیر

مربوط به آرسنال ایوان تونی را زیر نظر دارد
علی آرسنالی در تاریخ ۱۳٩٩/۱۰/۲۱ نوشت :
ای کاش که برای این انتقال پول هزینه میکردیم و با توریرا معاوضه نمیشد چون بنظرم توریرا یه خصوصیتی در بازی کردنش تو میانه زمین بود که اونو از بازیکنای دیگر متفاوت میکرد ....

مربوط به پارتی تایم! هافبک جنگنده و قلدر اتلتیکو به آرسنال پیوست.
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی