کانون رسمی هواداران آرسنال در ایرانلوکاس پودولسکی معتقد است برای بازی کردن در کنار رابین ونپرسی به آرسنالپیوسته است نه جایگزنی او اما در عین حال این مهاجم ملی پوش آلمانی تاکیدمیکند وضعیت مبهم کاپیتان هلندی آرسنال شور و هیجان او را برای انتقال بهشمال لندن کاهش نداده است.


پودولسکی با بیش از 100 بازی ملی که به او اعتبار میبخشد به عنوان یکبازیکن بزرگ و با تجربه وارد لیگ برتر خواهد شد و این در حالی است که هنوز27 ساله است.

مصاحبه ای که نیک بیدول نویسنده ESPN با لوکاس انجام داده را میخوانیم:


حتما شنیده ای که رابین ونپرسی قصد تمدید قرارداد خود با آرسنال را ندارد، واکنشت نسبت به این این خبر چیست؟

در مجموع میتوانم بگویم ونپرسی فصل گذشته یک رکورد شگفت انگیز به جاگذاشته و امیدوارم راهی وجود داشته باشد تا او بتواند در آرسنال بماند.بازی کردن در کنار او عالی اما بدیهی است که این امر در اختیار من نیست.آرسن ونگر سرمربی جدیدت فصل گذشته به دلیل هفت فصل متوالی بدون جام زیر فشار انتقادات بود، به نظرت این انتقادات منصفانه بود؟

من اینطور فکر نمیکنم، او این رکورد را دارد که هر سال آرسنال را به لیگقهرمانان برده است و در آلمان و سراسر اروپا بسیار شهرت دارد، چیزی که مندر مورد او دوست دارم اشتیاق و علاقه اش برای فوتبال تهاجمی است. هدف اواین است که با سبک مدرن و خاصی بازی کند و همیشه در حال توسعه آن بودهاست، این ها اصول او هستند و هرگز روی اصولش پا نمیگذارد. بعضی ازهواداران از او ناامید شده اند اما آن ها باید بدانند که چه مربی بزرگیدارند.آرسنال طی سال های اخیر تعدادی ازبازیکنان بزرگش را از دست داده اما ونگر در جایگاه خود باقی مانده است،آیا او را به عنوان مرد اصلی در این باشگاه میدانی؟

البته. آقای ونگر میتواست به باشگاه دیگری برود اما در عوض تصمیم به ماندنو ساختن چیزی در درازمدت گرفت.او با تفکراتش زندگی میکند و می میرد وآرسنال مانند فرزندش است. پرورش بازیکنان جوان باعث شهرت و اعتبارش شدهاست و اگر به من در بهبود نقاط ضعفم کمک کند خوشحال خواهم شد. به خانه امآلمان برگردیم؛ فوتبال دوستان در آنجا نگرش بسیار خوبی در مورد آرسن ونگردارند. آن ها به چیزی که او میگوید گوش می دهند و دستاوردهای او را تحسینمیکنند.آرسنال هفت سال است که جامی برنده نشده، بنابراین اولویت فصل آینده پایان دادن به بی جامی است یا حضور در بین چهار تیم برتر؟

ما برای دستیابی به هردو تلاش میکنیم. آرسنال ترکیب با کیفیتی داردنباید هدفشان قرار گرفتن پشت سر بقیه یا فقط حضور در بین چهار تیم برترباشد. حضور در لیگ قهرمانان حداقل نیاز آرسنال است اما ما باید هدفبالاتری داشته باشیم. از نظر من، ما شانس خوبی در لیگ برتر داریم و آنکلیدی برای شروع خوب ما خواهد بود. بر خلاف منچستر سیتی یا یونایتد فشارزیادی بر روی ما وجود نخواهد داشت.پس از پیوستن به بایرن مونیختلاش کردی تا در یک سطح بالاتر قدم برداری بنابراین چرا فکر میکنی در حالحاضر در خارج از کشور و در این باشگاه میتوانی بهتر کار کنی؟

من به گذشته نگاه نمیکنم و افسوس نمیخورم اما شاید آن موقع برایبازی کردن در باشگاه بزرگی مانند بایرن بسیار جوان بودم، اکنون اوضاع فرقکرده است. من با تجربه تر و بالغ تر شده ام. 100 بازی برای تیم ملی آلمانانجام داده ام و این تعداد بسیار بیشتر خواهد شد. نمی توانم برای بازیکردن در لیگ برتر صبر کنم.در باشگاه قبلیت کلن انتظارات محدود بود اما برای فصل آینده در آرسنال انتظارات بالاست، میتوانی با فشارهای مقابله کنی؟

به نظر من زمانی که به همراه باشگاه خود برای بقا میجنگید فشاربیشتری وجود دارد، ترسی درون شما ایجاد می شود و کنترل آن و پیدا کردن خوددر میدان دشوار است. من درجاهایی دیده ام که بازیکنان از مرتکب شدن اشتباهمیترسند و این حالت هرگز نقطه خوبی برای رسیدن نیست. انتظارات زیادی درآرسنال وجود دارد، درست مانند آلمان. این موضوع بیشتر به بودن در سطحاستاندارد رقابت مربوط میشود تا تا فقط لمس کردن آن.جدایی از کلن برایت سخت بود؟

کلن در قلب من است، چطور ممکن است جدایی از جایی که 14 سال از زندگیام را آنجا سپری کردم سخت نباشد، آنها همیشه برای من خاص خواهند بود وخداحافظی با آنجا برایم دردناک بود. امیدوارم روزی به کلن برگردم ، ولی بههر حال در سن 27 سالگی احساس کردم در یک دو راهی قرار گرفته ام و زمانمناسبی برای تجربه ای جدید بود، با تمام احترامی که برای کلن قائلم ولیآنها نمی توانستند در لیگ قهرمانان حاضر باشند و من می خواستم خودم را درمقابل بهترین تیمهای اروپا محک بزنم، آرسنال از هر نظر نیازهای مرابرآورده می کرد.آیا لیگ برتر سطح بالاتری نسبت به بوندس لیگا دارد؟

در اینجا رقابت بیشتری نسبت به آلمان وجود دارد، فکر کنم حداقل هشتیا نه تیم واقعاً قدرتمند هستند، تیمهایی که می توانند سهمیه لیگ قهرمانانکسب کنند و رقبا را به دردسر بیندازند، این بدین معناست که هر هفته یکآزمون بزرگ است و رقابت بر سر کسب سهمیه لیگ قهرمانان بسیار فشرده است.گمانه زنی هایزیادی در مورد پست بازی ات در آرسنال وجود دارد، این قضیه شاید بستگی بهمشخص شدن وضعیت ونپرسی داشته باشد، اما به نظر خودت در کدام پست بهتر کارمی کنی؟

می توانم به عنوان مهاجم نوک، مهاجم دوم و همچنین در سمت چپ خط میانیبازی کنم، هر چه با آزادی عمل بیشتری کار کنم و به مناطقی بروم که بتوانمگلزنی کنم و توانایی های خودم را ارائه دهم راضی خواهم بود. از اینکه میشنوم هواداران می گویند من در کارهای دفاعی پیشرفت کرده ام خوشحال هستم،خیلی روی این جنبه از بازی ام کار کردم.در آلمان بعضی ها معتقدند با اینکه بیشاز صد بازی ملی انجام داده ای زمان این رسیده که از ترکیب اصلی تیم خارجشوی، واکنشت به این مساله چیست؟

به این راحتی ها تسلیم نمی شوم، برای به دست آوردن جایگاهم در تیمملی مبارزه خواهم کرد، دوران حضورم در تیم ملی هنوز به پایان نرسیده و حتیاگر روی نیمکت هم باشم دنیا به آخر نرسیده است، به عنوان بخشی از تیم هنوزهم می توانم موثر باشم، بازیکنی نیستم که اهل سر و صدا کردن باشم، ما نسلجوان فوق العاده ای داریم که کم کم به تیم اصلی می آیند و رقابت فشرده ترمی شود، ولی این برای من مشکل ساز نخواهد شد چون من می خواهم بخشی ازآینده آلمان باشم.


تگ ها

ثبت نظر شما
15+6=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

اونای امری : چاق هستید! لاغر شوید!
اونای امری به چند بازیکن تیم گفته است باید وزنشان را پایین بیاورند !
صحبت‌های امری پیش از بازی با چلسی
کنفرانس مطبوعاتی اونای امری پیش از بازی در برابر چلسی
"آرسنال از نظر ذهنی به‌اندازه کافی قوی نیست"
صحبت‌های اخیر پل مرسون، کارشناس ورزشی و مقاله نویس، و بازیکن اسبق توپچی‌ها
گوندوزی : وقتی حرف آرسنال شد، قبول کردم
جک پیت بروک ژورنالیست Independent از انتقال گوندوزی میگوید
آرسنال تا تابستان آینده باید در سیاست‌های مالی خود تجدید نظر کند
آیا محدودیت‌های مالی در انتظار باشگاه قرار دارند؟

آخرین نظرات

Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۰۵/۲۴ نوشت :
بفروشیم بزنیم پولو به یه زخمی مثل تمدید رمزی

مربوط به چراغ سبز اونای امری به ولبک
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۰۵/۲۴ نوشت :
امیدوارم با این وضعیت بازار بتونه تا ژانویه کمک بکنه ... مخصوصا تو بقیه بازیها مثل اتحادیه و حذفی.
امری دو تا پنجره نقل و انتقالات نیاز داره تا وضعیت آرسنال رو بهتر بکنه. کاش بتونیم چهارم بشیم و ار...

مربوط به چراغ سبز اونای امری به ولبک
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۰۵/۲۲ نوشت :
مبارک باشه...به امید یه فصل عالی :)

مربوط به پاریسن ژرمن 2 آرسنال 2
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۰۵/۲۲ نوشت :
حالا به ونگر 22 سال وقت دادیم به این بنده خدا هم چند هفته وقت بدیم شاید یه چیزی شد . بازی اوله ...اونم جلو سیتی...
من بازی رو ندیدم یه سری هایلات دیدم فقط ... یه حرکتی زد پیتر چک نزدیک بود نابود ...

مربوط به شکست آرسنال در اولین قدم با امری
در تاریخ ۱۳٩۷/۰۵/۲۲ نوشت :
کلا همه رو ناامید کرد امری.
تیم اصلی رو در پیش فصل داشت،آنالیز ویدئویی، مشاهده بازی قبلی سیتی در ورزشگاه،تمرین تاکتیکی و... ولی هیچی نشد

مربوط به ويلشر: ونگر را آرسنال کنار گذاشت
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی