کانون رسمی هواداران آرسنال در ایراناول از همه،چرا هوادار آرسنال شدی؟

پدر من همه عمرش هوادار اسپرز بود،این راه عالی برای آزار او به نظرمیرسید.نه ،جدا،زمانی که من شش سال داشتم ما نخستین دبل را در سال 1971 بهدست آوردیم.در فینال جام حذفی پس از بازی فوق العاده چارلی جورج من عاشقاو شدم.او بازیکن خوب و شخصیت بزرگی بود و شعار عالی در موردش خواندهمیشد: Charlie George, superstar, looks like a girl and he wears a bra.’


از اولین بازی چه خاطره ای در ذهن داری؟

بازی در مقابل منچستر یونایتد در 25 آوریل سال 1972 در هایبوریبود.من به خاطر دارم که برای اولین بار در ضلع شمالی ورزشگاه نشستم و حسیمانند Nick Hornby در Fever Pitchداشتم.همه اینها باور نکردنی،هیجان انگیزو کمی خطرناک به نظر میرسید.ما بازی را 3-0 پیروز شدیم.با گلهای ریکندی،جان راد فورد،پیتر سیمپسون.منچستر آن روزها را بیشتر ترجیح میدهم.


محبوبترین بازیکنت چه کسی است؟

من جایگاه ویژه ای در قلبم برای یان رایت،تیری آنری و پاتریک ویرادارم اما بهترین بازیکنی که با پیراهن آرسنال دیده ام دنیس برگکمپ بود. اوهمه مهارتها را در خود داشت.مهارتهای هیجان انگیز،مغز فوتبالی باورنکردنی،و واقعا بازیکنی برای تیم بود.او بهترین الگویی است که شما میتوانید برای بازیکنان حرفه ای چه در داخل و یا خارج زمین قرار دهید.


در تیم آرسنال فعلی چه کسی را بیشتر هیجان زده ات میکند؟

الکس چمبرلین،او رونی ماست.جوان،قوی،سریع و خطرناک است.او آینده درخشانی دارد اگر آماده بماند.


بهترین بازی ای که تاکنون دیده ای کدام بازی است؟

هت ریک کانو در برابر چلسی در سال 1999.من آنجا بودم.تنها ده دقیقهبه انتهای بازی زمان باقی مانده بود و ما 2-0 عقب بودیم.اما کانو همه راامیدوار کرد.

او با به ثمر رساندن سه گل توانست اوضاع را تغییر دهد.هواداران این شعاررا سر می دادند:Chim-chiminee, chim-chiminee, chim chim cheroo… کی بهآنلکا نیاز دارد وقتی که ما کانو را داریم.هنوز هم این خاطره باعث خنده منمیشود.


خنده دار ترین لحظه ای که در فوتبال به یاد داری چیست؟

پنالتی خنده داری که تیری آنری و رابرت پیرس میخواستند در سال ۲۰۰۵ دو ضرب مقابل منچستر سیتی بزنند.

آن دو میخواستند کار جالبی انجام دهند اما افتضاح به بار آمد! ولی وقتیبازی رو بردیم و دوباره فیلم آن صحنه را دیدم٬ خیلی خنده دار بود.


در مورد آرسنال کنونی چه فکر میکنید؟

خیلی خیلی خسته کننده است که 7 سال بدون گرفتن هیچ جامی سر کنیم.اینبرای باشگاه به ظاهر بزرگ آرسنال اصلا خوب نیست.ما هنوز هم عالی فوتبالبازی میکنیم اما همیشه در اواخر فصل کم میاوریم.آسیب دیدگی ها به تیم کمکینمی کند.اما فکر میکنم یک مشکل اساسی وجود داشته باشد.ما بازیکنان،بزرگ وقدرتمند تیم شکست ناپذیر را با بازیکنان ضعیف تر و تکنیکی تر جایگزینکردیم.
این احتمالا در لالیگا جواب میدهد اما در لیگ برتر نه.شما نمی توانید بهاستوک بروید در یک شب سرد و مرطوب، تیمی مملو از مهاجران لیلی پوتی داشتهباشید!


از آرسن ونگر نا امید شده ای؟

به شدت.مثل همه هواداران آرسنال من او را دوست دارم و برای همه چیزیکه برای ما بدست آورده احترام زیادی برایش قائلم و از او قدردانی میکنماما این حرف کمی بزرگ است تاکتیک و فعالیت او در بازار نقل و انتقالات درهفت سال گذشته باعث نشده که ما حتی یک جام کسب کنیم.من فکر میکنم او جایخالی رئیس سابق آرسنال دیوید دین را حس میکند.از زمانی که دین مجبور بهترک باشگاه شد ما نتوانستیم هیچ جامی بدست بیاوریم.آنها مثل لنون و مککارتنی بودند.هنگامی که آنها از همدیگه جدا شدن موسیقی دیگر مانند آن موقعخوب نبود.


چه کسی را به خاطر نبردن جام در هفت سال گذشته سرزنش میکنی؟

در درجه اول ،هیئت مدیره.آنها به اندازه کافی بودجه برای رقابت دربازار مدرن در اختیار کادر فنی نذاشتند.نمی شود مقابل عرب ها،روس ها وآمریکایی ها مقاومت کرد.آنها قوانین مالی و تغییر داده اند.اوضاع همینگونه است.یا باید با آن کنار بیایید و یا بمیرید.ونگر نیز باید سرزنش هارو قبول کند،این تیم اوست،تاکتیک های اوست،آنها در 7 سال گذشته نتوانستندهیچ جامی برنده شوند.


نظرت درمورد ونپرسی چیست؟

رابین بازیکن فوق العاده ایست.یک بازیکن باکلاس جهانی.من به شدتامیدوارم در باشگاه بماند.چیزهایی که در بیانیه اخیرش گفته کاملادرست،دقیق و معتبر است.رابین می خواهد جام ها را بدست بیاورد و ترکیبکنونی به اندازه کافی خوب نیست.


آیا از خریدهای جدید های آرسنال لوکاس پودولسکی و اولیویه ژیرو هیجان زده شدی؟

آن ها بازیکنان خوبی هستند و از پیوستن آن دو به آرسنال خوشحالماما اجازه دهید صادقانه بگویم، آن ها بازیکنان عالی و درجه یکی نیستند.ژیرو حتی نتوانست در رقابت های یورو در ترکیب فرانسه قرار گیرد و آن هاضعیف ترین تیم فرانسه بودند که من طی این سال ها دیده ام. ما به خریدبزرگی مانند دنیس برگکمپ در سال 1995 نیاز داریم، کسی که برای منچستر سیتییک سیگنال بفرستد که ما باشگاه تغذیه کننده آن ها نیستیم.


آرسنال در کدام پست نیاز به تقویت کردن دارد؟

ما به یک دروازه بان دوم خوب نیاز داریم. به یک هافبک مرکزی بزرگمانند پاتریک ویرا که خیلی خوب قسمت دفاعی تیم را پوشش دهد. (فصل گذشتهزمانی که انتخاب های اول ما دچار مصدمیت می شدند به شدت آسیب پذیر میشدیم)، همچنین به یک دفاع مرکزی تراز اول نیز نیاز داریم. زمانی که شانس خریدگری کیهیل را داشتیم باید این کار را انجام میدادیم و اگر ونپرسی و ولکاتاز باشگاه خارج شوند میخواهم فورا دو مهاجم درجه یک جایگزین آن ها شود.


بهترین مصاحبه ورزشیت با چه کسی بوده است؟

پل گسکوین. او می خندید، گریه میکرد و بی پرده حرف هایش را میزد کهپیش از این هرگز اینطور نبود و به همه ما یادآوری میکند که چرا هنوز یکثروت ملی است.


از شوخی های کنایه دار با فوتبالیست ها لذت میبری، آیا دست انداختن آن ها را دوست داری؟

این سرگرمی مورد علاقه من است. آن ها مانند یک ماهی بزرگ زمانی که طوفانکارائیب می آید به دام می افتند. بخشی از آن شوخی و بخشی دیگر جدی است.اگر من بتوانم به چیزی که در ذهنشان است پی ببرم و آن ها را از خوب بازیکردن منحرف کنم ،عالی است! رونی چند دقیقه پس از پایان بازی از داخل رختکنیونایتد به من توئیت داد بنابراین میدانم که او به من فکر میکند!


آیا تا به حال خود را به عنوان یک فوتبالیست تصور کرده ای؟

من در کریکت بهتر از فوتبال هستم. زمانی که 13 ساله بودم برای تیممدارس دبستانی انگلیس به عنوان یک توپ انداز سریع بازی میکردم اما همیشهخودم را برترین تصور میکردم، در حد و اندازه های مارکو ون باستن. متاسفانهکس دیگری اینطور فکر نمیکرد.


اگر این شانس را به تو بدهند که رئیس آرسنال بشوی چه کارهایی انجام میدهدی؟

یک مدل کسب و کار جدید ایجاد میکنم. مدل فعلی زمانی که رقبای مامالکان میلیاردر نداشتند جواب میداد. اکنون ما برای اینکه به خوبی رقابتکنیم باید منابع درآمد بزرگ و جدیدی پیدا کنیم. یک میلیاردر روسی به نامآلیشر عثمانوف داریم که به شدت مایل است که باشگاه را بخرد و آماده سرمایهگذاری مبالغ کلانی روی آن است. همچنین او میخواهد دیوید دین را بازگرداندکه میتواند چیز خوبی باشد.


آیا علاقه مندی که قسمتی از پیشرفت آرسنال باشی؟

من عاشق این هستم که روزی به آرسنال کمک کنم. در واقع چند سال قبلبه دنبال پست مدیر عاملی باشگاه بودم اما آن ها نتوانستند پیشنهادی به منارائه دهند! فقط یک چیز مسلم است؛ تا آخرین لحظه زندگیم از آرسنال حمایتخواهم کرد و سه پسرم نیز همین راه را ادامه خواهند داد.


تیم منتخب پیرس مورگان:

[تصویر: 11887267042204003797.jpg]

دیوید سیمن ( دروازه بان ) - لی دیکسون (دفاع راست ) - تونی آدامز ( دفاع آخر ) - دیوید اولری ( دفاع آخر ) -نایجل وینترن برن (دفاع چپ ) - پاتریک ویرا، لیام بریدی و رابرت پیرس (هافبک مرکزی ) - یان رایت، دنیس برگکمپ و تیری آنری ( مهاجم )
تگ ها

ثبت نظر شما
16+3=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

توریرا در اوج جوانی، محبوب دل آرسنالی‌ها
لوکاس توریرا درباره شرایط حضورش در آرسنال، صحبت می کند.
نیمار معتقد است امری میتواند آرسنال را متحول کند
نیمار: امری چیزهای خوبی را برای آرسنال به ارمغان خواهد آورد.
مدافع چپ رئال بتیس به جای مونرئال ؟!
آرسنال در تلاش است تا مدافع چپ رئال بتیس را به خدمت بگیرد
میگوئل آلمیرون زیرنظر لندنی‌ها
مدیر برنامه‌های آلمیرون می‌گوید که دو تیم لیگ برتری آرسنال و تاتنهام به دنبال جذب او می‌باشند!
اوبامیانگ هم به لیست مصدومان آرسنال اضافه شده است؟
آب سردی بر خط آتش آرسنال! ولبک، لاکازت و حالا اوبا ؟!

آخرین نظرات

Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۰۸/۲۴ نوشت :
چلسی 5_0 بردیم خیلی عالیه😮👏

مربوط به سه توپچی جزو بهترین های ماه اکتبر زنان
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۰۸/۲۰ نوشت :
Vishka در تاریخ ۱۳٩۷/۰۸/۱۸ نوشت :
Michael Jackson

راستی کسی تونست بره باکو با یک با قره باغ رو ببینه ؟

----
رفتند . پایین سایتو چک کن. تو بخش گالری عکس ها عکساشون هست

مربوط به اوزیل: دوست دارم در آرسنال بازنشسته شوم
Vishka در تاریخ ۱۳٩۷/۰۸/۱۸ نوشت :
@Michael Jackson
خوشحالم که بخش اولو دوست داشتی. واقعا نمیدونم در وصف این مرد چی میتونم بگم. معجزه کرد. باورم نمیشد همچین مربی ای باشه چون تجربه مربیگری تیم خیلی بزرگی رو نداشت . البته همون تیمی ک...

مربوط به داستان زندگی جو مونتمورو از زبان خودش (قسمت اول)
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۰۸/۱۸ نوشت :
امیدوارم بتونم ازت یه امضا بگیرم...
راستی کسی تونست بره باکو با یک با قره باغ رو ببینه ؟🤔

مربوط به اوزیل: دوست دارم در آرسنال بازنشسته شوم
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی