کانون رسمی هواداران آرسنال در ایرانآرسنال در اين ديدار كه از ساعت 13:30 در ورزشگاه هنگ كنگ آغاز شد با نفرات زير در ميدان حاضر شد:

ويچك شزنی - كريگ استموند - يوهان ژورو ( كاپيتان ) - ايگناسی ميكل - كيرونگيبس - فرانسيس كوكلن - آبو ديابی - اوكسليد چمبرلين - تئو والكات - ريو ميايچی - مروان شاماك


نيمه اول:

بازی با برتری نسبی كيتچی ميزبان آغاز شد. دفاع آرسنال كه از شروع مسابقه پر اشتباه ظاهر شده بود ، تنها هشت دقيقه از آغاز بازی گذشته كه دروازه خودرا باز شده ديد. پاس اشتباه ايگناسی ميكل به بازيكنان كيتچی رسيد كه بازيكن اين تيم با پاسی ساده عمق دفاع آرسنال را شكافت و مهاجم اين تيم در موقعيتی تك به تك با يك ضربه بغل پای دقيقه توپ رو به گوشه دروازه شزنی فرستاد. پس از گل كيتچی بازی نسبتا آرام دنبال شد تا اينكه در دقيقه 17 بازی آرسنال روی حركت خوب ميكل و يك و دور زيبای وی با شاماك صاحب موقعيت شد كه ضربه كم رمق شاماك در اختيار دروازبان كيتچی قرار گرفت. چند دقيقه بعد آرسنال توانست گل تساوی را به ثمر برساند. آبو ديابی با توپ گيری و پاسعالی خود تئو والكات را در موقعيتی تك به تك قرار داد و والكات با يه ضربهبغل پای دقيقه قفل دروازه كيتچی را گشود.

فقط چند دقيقه از گل تساوی آرسنال گذشته بود كه كيتچی موفق شد گل دوم خود را نيز به ثمر برساند. روی درهم ريختگی خط دفاعی آرسنال كيتچی صاحب موقعيت شد ، در ابتدا شزنی ضربه آكروباتيك بازيكن حريف را دفع كرد اما توپ برگشتی نيز در مقابل بازيكن كيتچی قرار گرفت و وی با شوتی محكم طاق دروازه آرسنال را فرو ريخت. در دقايق پايانی بازی در اين نيمه آرسنال شانس اين را داشت تابار ديگر بازی را به تساوی بكشاند اما ديابی پاس خوب شاماك را در شرايطی نا متعادل با بالای دروازه فرستاد.


نيمه دوم:

آرسن ونگر با شروع نيمه دوم تيم خود را با چند تغيير روانه ميدان كرد. در شروع اين نيمه كارل جنكينسون به جای كريگ استموند ، آندره سانتوس به جای گيبس ، چاكس آنكه به جای ديابی ،‌ جروينيو به جای ميايچی و بنيك آفبه به جای شاماك وارد ميدان شدند.

آرسنال كه بازی را بسيار هجومی آغاز كرده بود در همان شروع بازی صاحب موقعيت بسيار خوبی شد. ژروينيو با حركت عالی خود توپ را در موقعيت عالی به آفوبه رساند كه ضربه وی به تير دوازه اصابت كرد و خود آفوبه توپ برگشتی را نيز از بالای دروازه به بيرون فرستاد. دقايقی بعد كيتچی روی اشتباه دفاع آرسنال در آفسياد گيری صاحب موقعيتی شد كه بازيكن اين تيم از زاويه بسته توپ رو به بيرون تير دروازه زد. بلافاصله آرسنال نيز صاحب موقعيت خوبی شد كه طی آن كوكلين پاس بسيار خوبی را پشت دفاع كيتچی انداخت كه ضرب سر والكاترا دروازبان كيتچی به راحتی در اختيار گرفت. در ادامه بار ديگر كيتچی روی غفلت خط دفاعی آرسنال صاحب موقعيت خوبی شد كه شزنی ضربه تك به تك بازيكن حريف را به خوبی مهار كرد. در دقيقه 67 بود كه آفوبه سانتر زيبای چمرلين رادر موقيعتی ايده آل با ضربه سری بی دقت به بالای دروازه فرستاد.

در دقيقه 68 آرسن ونگر تغييرات ديگری را در تيمش ايجاد كرد كه طی آن كايل بارتلی به جای ژورو ، نيكو يناريس به جای ايگناسی ميكل ، الكس سانگ به جای كوكلن ، آرتتا به جای چمبرلين و توماس آيزفيلد به جای تئو والكات وارد ميدان شدند.

ده دقيقه بعد بود كه آرسنال به گل تساوی رسيد. ژروينيو با حركت تماشایی خودروی خط عرضی دريبل زنی كرد و با پاسی دقيق توپ را به آيزفيلد تازه وارد رساند و وی با يك ضربه آرام دروازه خالی كيتچی را باز كرد. دقايقی بعد نيز آنكه شوت بيرون پای زيبایی را روانه دروازه كرد كه دروازبان توپ را به كرنرفرستاد. در آخرين دقايق بازی نيز آيزفيلد پاس خوبی را در گوشه محوطه جريمهبه جنكينسون ارسال كرد و وی نيز با يك پاسی عرضی توپ را به ژروينيو رساند كه ضربه فنی وی را دروازبان كيتچی مهار كرد. در ادامه نيز حملات آرسنال ثمری نداشت و بازی در نهايت با نتيجه 2-2 به اتمام رسيد.


نكات بازی‌:

- يوهان ژورو كه در اين بازی بازوبند كاپيتانی آرسنال را بر بازو بسته بود فراموش كرد در مراسم ابتدایی بازی ميان دو كاپيتان حضور پيدا كند!
- داور اين بازی در نيمه اول بسيار ابتدایی عمل می كرد و برای‌ كوچكترين برخورد ها نيز سوت ميزد.
- آندره سانتوس كه در دو بازی‌ قبلی به عنوان وينگر به بازی‌ گرفته شده بود در اين ديدار در پست اصلی خود دفاع چپ بازی كرد.
- نيكو يناريس كوتاه قامت كه در دقيقه 68 به جای ميكل وارد بازی شد ، در دفاع ميانی تيم ايفای نقش كرد.
- ژروينيو كه در نيمه دوم وارد بازی شده بود عملكرد بسيار خوبی را از خود ارائه داد و خط دفاع حريف را با حركات تكنيكی خوب بارها آزار داد.
- با خروج ژورو از بازی ، ميكل آرتتا بازوبند كاپيتانی را بر بازو بست.

تگ ها

ثبت نظر شما
19+8=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

کنفرانس اونای امری پیش از فینال لیگ اروپا
نیم میلیون پوند جایزه هربازیکن آرسنال برای قهرمانی در باکو خواهد بود.
مصاحبه سانلهی و ونکتشام با آرسنال‌مدیا
آرون رمزی از صمیم قلب می‌خواست در آرسنال بماند و ‌حاضر بود برای این هدف هرکاری بکند
اخبار نقل و انتقلات آرسنال، ونگر مربی مونیخ میشود؟
بررسی آخرین اخبار نقل و انتقالات آرسنال ... اخباری در مورد مربی بعدی بایرن مونیخ ...
آرسنال به دنبال جذب مدافع یونانی رم
مدافع میانی آاس رم کوستاس مانولاس‌ همچنان مورد توجه توپچی‌ها مخصوصاً سرمربی آنها اونای امری قرار دارد.
لنو: به آرسنال آمدم تا از فوتبال لذت ببرم!
دروازبان آلمانی آرسنال برد لنو که در اوایل فصل گزینه‌ی دوم دروازه‌ی آرسنال بود و نیمکت‌نشین پیتر چک بود، اما ...

آخرین نظرات

Vishka در تاریخ ۱۳٩۸/۰۲/۲٩ نوشت :
@Michael Jakson

گلر قبلیمون قراردادش تموم شد و هنوز آیندش مشخص نیست. اما آرسنال نمی مونه. فور میکنم ۲۹ ساله داره

مربوط به مانوئلا زینسبرگر به آرسنال پیوست
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۸/۰۲/۲۸ نوشت :
به به ... چه بازیکنی گرفتیم :)
دروازه بان قبلیمون کجا رفت ؟ چند سالش بود ؟

مربوط به مانوئلا زینسبرگر به آرسنال پیوست
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۸/۰۲/۲۷ نوشت :
حتی اگه همین الان سهمیه چهارم رو بدن به ما بازم باید اروپا رو ببریم...اون جام رو خیلی نیاز داریم. به خاطر دل هوادارای صبور آرسنال

مربوط به پرونده‌ مالی گریبان سیتی را میگیرد ؟!
کاوه در تاریخ ۱۳٩۸/۰۲/۲٦ نوشت :
آقای امیراحمدی لطفاً اگه میتینگ برای فینال برگزار میشه تو یه مکان مناسب با قیمت مناسب انجام بشه


مربوط به آرسنال میتواند از چلسی رد شود
Vishka در تاریخ ۱۳٩۸/۰۲/۲۵ نوشت :
@Michael Jackson

همیشه حمایت کردی، خیلی ممنون از این همه انرژی :) به امید قهرمانی مردان :دی

مربوط به آرسنال 1 منچسترسیتی 0 The FA WSL
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی