کانون رسمی هواداران آرسنال در ایرانآرسنال در اين ديدار كه از ساعت 13:30 در ورزشگاه هنگ كنگ آغاز شد با نفرات زير در ميدان حاضر شد:

ويچك شزنی - كريگ استموند - يوهان ژورو ( كاپيتان ) - ايگناسی ميكل - كيرونگيبس - فرانسيس كوكلن - آبو ديابی - اوكسليد چمبرلين - تئو والكات - ريو ميايچی - مروان شاماك


نيمه اول:

بازی با برتری نسبی كيتچی ميزبان آغاز شد. دفاع آرسنال كه از شروع مسابقه پر اشتباه ظاهر شده بود ، تنها هشت دقيقه از آغاز بازی گذشته كه دروازه خودرا باز شده ديد. پاس اشتباه ايگناسی ميكل به بازيكنان كيتچی رسيد كه بازيكن اين تيم با پاسی ساده عمق دفاع آرسنال را شكافت و مهاجم اين تيم در موقعيتی تك به تك با يك ضربه بغل پای دقيقه توپ رو به گوشه دروازه شزنی فرستاد. پس از گل كيتچی بازی نسبتا آرام دنبال شد تا اينكه در دقيقه 17 بازی آرسنال روی حركت خوب ميكل و يك و دور زيبای وی با شاماك صاحب موقعيت شد كه ضربه كم رمق شاماك در اختيار دروازبان كيتچی قرار گرفت. چند دقيقه بعد آرسنال توانست گل تساوی را به ثمر برساند. آبو ديابی با توپ گيری و پاسعالی خود تئو والكات را در موقعيتی تك به تك قرار داد و والكات با يه ضربهبغل پای دقيقه قفل دروازه كيتچی را گشود.

فقط چند دقيقه از گل تساوی آرسنال گذشته بود كه كيتچی موفق شد گل دوم خود را نيز به ثمر برساند. روی درهم ريختگی خط دفاعی آرسنال كيتچی صاحب موقعيت شد ، در ابتدا شزنی ضربه آكروباتيك بازيكن حريف را دفع كرد اما توپ برگشتی نيز در مقابل بازيكن كيتچی قرار گرفت و وی با شوتی محكم طاق دروازه آرسنال را فرو ريخت. در دقايق پايانی بازی در اين نيمه آرسنال شانس اين را داشت تابار ديگر بازی را به تساوی بكشاند اما ديابی پاس خوب شاماك را در شرايطی نا متعادل با بالای دروازه فرستاد.


نيمه دوم:

آرسن ونگر با شروع نيمه دوم تيم خود را با چند تغيير روانه ميدان كرد. در شروع اين نيمه كارل جنكينسون به جای كريگ استموند ، آندره سانتوس به جای گيبس ، چاكس آنكه به جای ديابی ،‌ جروينيو به جای ميايچی و بنيك آفبه به جای شاماك وارد ميدان شدند.

آرسنال كه بازی را بسيار هجومی آغاز كرده بود در همان شروع بازی صاحب موقعيت بسيار خوبی شد. ژروينيو با حركت عالی خود توپ را در موقعيت عالی به آفوبه رساند كه ضربه وی به تير دوازه اصابت كرد و خود آفوبه توپ برگشتی را نيز از بالای دروازه به بيرون فرستاد. دقايقی بعد كيتچی روی اشتباه دفاع آرسنال در آفسياد گيری صاحب موقعيتی شد كه بازيكن اين تيم از زاويه بسته توپ رو به بيرون تير دروازه زد. بلافاصله آرسنال نيز صاحب موقعيت خوبی شد كه طی آن كوكلين پاس بسيار خوبی را پشت دفاع كيتچی انداخت كه ضرب سر والكاترا دروازبان كيتچی به راحتی در اختيار گرفت. در ادامه بار ديگر كيتچی روی غفلت خط دفاعی آرسنال صاحب موقعيت خوبی شد كه شزنی ضربه تك به تك بازيكن حريف را به خوبی مهار كرد. در دقيقه 67 بود كه آفوبه سانتر زيبای چمرلين رادر موقيعتی ايده آل با ضربه سری بی دقت به بالای دروازه فرستاد.

در دقيقه 68 آرسن ونگر تغييرات ديگری را در تيمش ايجاد كرد كه طی آن كايل بارتلی به جای ژورو ، نيكو يناريس به جای ايگناسی ميكل ، الكس سانگ به جای كوكلن ، آرتتا به جای چمبرلين و توماس آيزفيلد به جای تئو والكات وارد ميدان شدند.

ده دقيقه بعد بود كه آرسنال به گل تساوی رسيد. ژروينيو با حركت تماشایی خودروی خط عرضی دريبل زنی كرد و با پاسی دقيق توپ را به آيزفيلد تازه وارد رساند و وی با يك ضربه آرام دروازه خالی كيتچی را باز كرد. دقايقی بعد نيز آنكه شوت بيرون پای زيبایی را روانه دروازه كرد كه دروازبان توپ را به كرنرفرستاد. در آخرين دقايق بازی نيز آيزفيلد پاس خوبی را در گوشه محوطه جريمهبه جنكينسون ارسال كرد و وی نيز با يك پاسی عرضی توپ را به ژروينيو رساند كه ضربه فنی وی را دروازبان كيتچی مهار كرد. در ادامه نيز حملات آرسنال ثمری نداشت و بازی در نهايت با نتيجه 2-2 به اتمام رسيد.


نكات بازی‌:

- يوهان ژورو كه در اين بازی بازوبند كاپيتانی آرسنال را بر بازو بسته بود فراموش كرد در مراسم ابتدایی بازی ميان دو كاپيتان حضور پيدا كند!
- داور اين بازی در نيمه اول بسيار ابتدایی عمل می كرد و برای‌ كوچكترين برخورد ها نيز سوت ميزد.
- آندره سانتوس كه در دو بازی‌ قبلی به عنوان وينگر به بازی‌ گرفته شده بود در اين ديدار در پست اصلی خود دفاع چپ بازی كرد.
- نيكو يناريس كوتاه قامت كه در دقيقه 68 به جای ميكل وارد بازی شد ، در دفاع ميانی تيم ايفای نقش كرد.
- ژروينيو كه در نيمه دوم وارد بازی شده بود عملكرد بسيار خوبی را از خود ارائه داد و خط دفاع حريف را با حركات تكنيكی خوب بارها آزار داد.
- با خروج ژورو از بازی ، ميكل آرتتا بازوبند كاپيتانی را بر بازو بست.

تگ ها

ثبت نظر شما
0+0=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

توریرا میتواند پتی جدید آرسنال باشد
کروکس: توریرا مانند امانوئل پتی بازیکنی فوق‌العاده و درخشان است!
مرتِساکر : نلسون یک الگوی موفق است
گفتگوی جذاب کاپیتان سابق آرسنال پر مرتِساکر با سایت باشگاه آرسنال در مورد بازیکن جوان و موفق آرسنال ریس نلسون
گوندوزی لندن را به پاریس ترجیح داد!
گوندوزی: پیشنهاد پاریس سنت ژرمن را رد کردم تا یک توپچی شوم!
کوشیلنی کاپیتانِ بسیار خوبی برای ماست
برند لنو از صحبت‌های کوش در زمین تمرین میگوید، جایی که بخوبی نقش کاپیتانی خود را حفظ کرده است
کیون: من عاشق لوکاس توریرا شده‌ام!
توریرا این روزها برای همه هواداران آرسنال تبدیل به یک بازیکن دوست‌داشنی شده است...

آخرین نظرات

Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۰٩/۱۸ نوشت :
وای چقدر سامتر اوبا خوب بود...گل توریرا عالی تر...اصن چقدر خوشحالی کردم :))

مربوط به هفته شانزدهم لیگ برتر، آرسنال 1-0 هادرسفیلد
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۰٩/۱۸ نوشت :
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۰٩/۱٦ نوشت :
خیلی مفت گل خوردیم
حالا اولی آفساید بود ولی دفاع گیج میزد میشد نخوریم
دومی که اصلا من در حال خوشحالی بودم برگشتم هال دیدم ما داریم بازی رو شروع میکنیم ... گفتم اونا خوردن! دیدم 2_2 شده :o
مص...

مربوط به امری : من به تصمیمات داور احترام میگذارم
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۰٩/۱٦ نوشت :
به به ... آفرین 😙

مربوط به آرسنال 5 چارلتون 0 (Continental cup )
کاپیتان سوکراتس در تاریخ ۱۳٩۷/۰٩/۱۵ نوشت :
اندومبله پاتریک ویرای جدیده
باید خریداری بشه و جای ژاکا وکنار توریرا بازی کنه

مربوط به آرسنال و لیورپول در رقابت برای جذب اندومبله
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی