کانون رسمی هواداران آرسنال در ایراناگر توماس به بازی امروز مقابل منچستر نرسد،سول کمپبل آماده است تا باری دیگر مقابل رونی قرار بگیرد.این رویارویی،خاطرات تلخ آن بازی مقابل منچستر در اکتبر سال 2004 را زنده می کند که طی آن بر اثر اشتباه داور در دقیقه 73 بازی،خطای سول روی رونی در محوطه جریمه آرسنال گرفته شد و یک پنالتی به منچستر تقدیم شد.رود ون نیستروی پنالتی را به گل تبدیل کرد و بعد از آن هم خود رونی گل دوم را برای تیمش به ثمر رساند تا به این ترتیب شکست ناپذیری آرسنال بعد از 49 بازی،در بازی پنجاهم مقابل منچستر به پایان برسد.
رکورد شکست ناپذیری آرسنال از فصل 2003/04 شروع شده بود و اگر در آن بازی چنین اشتباهی از سوی داور رخ نمی داد،شاید این رکورد به بیشتر از 49 بازی بدون شکست هم می رسید.
در صحنه آهسته ای که از آن صحنه پخش شد به وضوح مشخص بود که رونی و کمپبل در آن صحنه از هم فاصله داشتند و اصلا برخوردی میان آن دو رخ نداده بود.
ونگر در مصاحبه ای به این موضوع پرداخت و گفت:
"شما می دانید که مهاجمین چطور عمل می کنند.فرشته نجاتی وجود ندارد و آنها بازی خود را ارائه می کنند.اگر شما به پنالتی ای که امسال در الترافورد برای منچستر گرفته شد،نگاه کنید، آنوقت شما نمی توانید بگویید که آن پنالتی نبوده، زیرا آلمونیا واقعا برای توپ رفته بود اما قبل از اینکه توپ را بگیرد،توپ از او فاصله گرفت و رونی بخوبی از این حرکت آلمونیا استفاده کرد و شیرجه زد.
شما می توانید بگویید که یک حرکت هوشمندانه بود اما آن مرزی میان زیرکی و شروع  فریب دادن،بود و هر مهاجمی با آنها بازی می کند.شما با دو بازی طرف هستید،یکی با حریف و دیگری با قوانین و داور بازی.شما تلاش می کنید که از آنها به سود خودتان استفاده کنید اما گاهی اوقات از آن حد فراتر می روید،که این بخشی از یک بازی و مهاجم است.این فریبکاری نیست بلکه این جزئی از یک مهاجم است اما همیشه مجبورید کمی فشار بیاورید. یک مدافع به خوبی این کار را انجام میدهد ،مثلا زمانی که پیراهن بازیکنی را میکشد.
با پنالتی اول روی رونی در سال 2004 موافق نیستم زیرا سول به هیچ وجه رونی را لمس نکرد.در مورد پنالتی دوم هم بیشتر به نظر می رسید که پنالتی باشد زیرا آلمونیا برای توپ رفت اما کمی دیر این کار را انجام داد".تگ ها

ثبت نظر شما
1+8=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

ایوان گازیدیس مدیر اجرایی آرسنال به آث میلان پیوست
رائول سانلهی و وینای ونکاتشام بزودی جایگزین او خواهند شد.
اریک بایلی به آرسنال میآید ؟
مدافع باشگاه منچستریونایتد آماده ترک این باشگاه در ژانویه به مقصد آرسنال است!
لوئیس 0 آرسنال 9 (Continental cup )
میزبان گلباران شد!!!
من مسوت اوزیل هستم، هنوز تمام نشده‌ام
اوزیل درباره مقایسه شدنش با برکمپ، توسط هواداران توضیح می دهد.
امری بعد از پیروزی بر نیوکاسل پاسخ خبرنگاران را داد
رمزی خسته بود، فکر نمیکنم مشکلی باشد

آخرین نظرات

Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۰٦/۲٦ نوشت :
میزبان نابود شد :))

مربوط به لوئیس 0 آرسنال 9 (Continental cup )
Bahar در تاریخ ۱۳٩۷/۰٦/۲۵ نوشت :
چه جالب! نمیدونستم پشت شماره ۶ یه همچین ماجرایی هست. لیا فوق العاده ست و همچنان در حال پیشرفته. کاش همه (مخصوصا فیل نویل) قدر این استعداد ناب و توپچی به تمام معنا رو بدونن

راستی یه چیزی یادم ا...

مربوط به داستان زندگی لئا ویلیامسون از زبان خودش (قسمت اول)
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۰٦/۲۵ نوشت :
در تاریخ ۱۳٩۷/۰٦/۲۴ نوشت :
بازی نیوکاسل
چک عالی عالی عالی
سوکراتیس عالی
ژاکا عالی
بلرین عالی
لاکازت خوب،خیلی خوب
توریرا خوب اما هنو کار داره

مربوط به پیش‌بازی بازی هفته پنجم: نیوکاسل - آرسنال
علیرضاشنتیائی در تاریخ ۱۳٩۷/۰٦/۲۴ نوشت :
یاد هنگامی که درلندن جهانی داشتیم
درمیـان سربـلندان هـم نشانی داشتیم

مربوط به تساوی پیشکسوتان آرسنال و رئال مادرید
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی