کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

ابتدا مقایسه ای بین بازیکنان کلیدی هر دو تیم که در این دیدار مقابل یکدیگر قرار میگیرند انجام میدهیم "

برونو آلوز - نیکلاس بنتنر
" بی شک برونو آلوز یکی از بهترین های تیمش در سال های اخیر بوده است ، مدافعی که همواره جزء بهترین های جهان در پست خودش ، دفاع مرکزی از او یاد میشود . مدافعی که با توجه به فیزیک بدنیه مناسبش نه تنها در دفاع بلکه در حملات تیم پورتو نیز بسیار موثر واقع میشود حتی قدرت زدن ضربات آزاد را نیز دارد ، در سوی دیگر مرد شماره یک فوتبال دانمارک ، نیکلاس بنتنر در نوک پیکان خط حمله آرسنال قرار گرفته که امسال مصدومیت های کوچک و بزرگ گریبان گیر او شده و قدری از فرم ایده آلش او را خارج ساخته است . نیکلاس و برونو نبرد جالبی را در مقابل یکدیگر خواهند داشت ، زیرا هر دویه آنها بازی فیزیکی را در راس کار خود دارند "

رائول میرالس - کاپیتان فابرگاس
" مطمئنا سخت ترین کار بازی بر دوش میرالس است ، هاقبک پرتغالی باید جلوی بهترین بازی ساز حال حاضر دنیا را بگیرد . دیواری که او در برابر سسک ایجاد میکند باید آنقدر محکم و بلند باشد که فرصت استفاده را به کاپیتان 22 ساله توپچی ها ندهد ، زیرا او در 22 بازی که برای آرسنال در بازی های مختلف انجام داده با 17 پاس گل خود ، تواناییه بالا خود را برای ساختن و پرداختن گل اثبات کرده است "

هالک - کمپبل
" سول که در این دیدار جایگزین گالاس مصدوم شده است ، فرصت این را دارد تا دوباره خود را به همگان نشان دهد . مدافع تنومند توپچی ها که در مقابل خود مهاجم تنومند پورتو را میبیند حتی شانس دعوت شدن به تیم ملی را نیز داراست . باید دید آیا هالک که پورتو خیلی به او دلبسته ، تیغش توانایی برش بر کمپبل را دارد ؟ کمپبلی که در بازیه تن به تن بعید است به این راحتی ها شانه خالی کند آن هم در چنین فرصت خوبی که میتواند نامش را دوباره بر زبان ها بیاندازد . "

فرم فعلیه دو تیم

آرسنال
" پیروزی هفته گذشته و امیدوار کننده آرسنال مقابل لیورپول ، هر چند که بسیار به روحیه تیم کمک کرد و باعث بازگشت تیم به کورس قهرمانی شد ، اما نمیتوان گفت که خستگی آرسنال به علت حضور در چهار بازی سخت و نفس گیر را پوشش داده است ، هر چند که آرسنال یک هفته پس از آن مسابقات استراحت کرده باشد ."

پورتو
" با سه پیروزیه پیاپی ، و به ثمر رساندن 12 گل در این بازی ها ، بی شک پورتو در فرم ایده آلی به سر میبرد . آنها در لیگ امسال در خانه شکست ناپذیر بوده اند ، هر چند که 9 امتیاز از بنفیکا عقب هستند .  "

دوئل مربیان

فریرا - ونگر
" فریرا در 1980 مربی ورزش بود ، زمانی که مورینیو دانش آموز بود . ولی این دو رابطه خوبی با یکدیگر ندارند زیرا مورینیو ، فریرا را وقتی که سر مربی پورتو شد برا کمک مربی شدن رد کرد ، اما فریرا با سه قهرمانی که برای پورتو بعد از رفتن مورینیو کسب کرده است نشان داده که از کیفیت بالایی برخوردار است .

در سوی دیگر ، و بر روی نیمکت دو تیم ، شاید بتوان گفت بزرگترین تفاوت دو تیم قرار دارد . آرسن ونگر سر مربی توپچیها که بهترین و طولانی ترین دوران مربی گری در تاریخ باشگاه را به نام خود ثبت کرده است . مردی که رکوردی از خود در باشگاه های اروپا به جای گذاشته که بزرگانی همچون یونتوس و بارسا نیز این رکورد را ندارند . صعود کردن و ملحق شدن به 16 تیم باشگاه های اروپا در 10 سال اخیر رکوردیست که تنها رئال مادرید توانسته پا به پای آرسنال این کار را انجام دهد .هیچکس برای  تیم کنونیه آرسنال در ابتدای فصل شانسی را قائل نمیشد ، اما تفکرات فوق العاده آرسن باعث شده است که این تیم جوان و با میانگین سنی 23 سال هم اکنون جزء مدعیان قهرمانی در لیگ و حتی اروپا باشد !! "

آرسنال در حالی به مصاف پورتو میرود که سانگ - گالاس - آرشاوین - آلمونیا - ادواردو و مصدومین قبلی خود رابین ون پرسی - ژورو وهمچنین گیبز را در اختیار ندارد .  مصدومینی که مطمئنا تاثیر بسیاری بر کیفیت بازی تیم دارند ! 

تگ ها

ثبت نظر شما
19+7=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

احتمال بازگشت اوسپینا به لیگ های آمریکای جنوبی
پایان راه اوسپینا در اروپا نزدیک است... او در ایستگاه ناپولی پیاده میشود ؟!
کنفرانس مطبوعاتی مونتمورو پس از حذف از جام حذفی
باید روی بازی بزرگ شنبه متمرکز شویم...
 چلسی 3 آرسنال 0 (The FA Cup )
جای خیلی ها در تیم خالیست...
وضعیت اوزیل در آرسنال خجالت آور است!
مدافع پیشین آرسنال اظهار داشته است که این بازیکن آلمانی بقدر کافی حرفه ای نیست و عنوان کردن مصدومیت و بیماری نمی تواند وضعیت پشت پرده ی او را در آرسنال، پنهان کند.
کنفرانس مطبوعاتی امری پس از شکست مقابل باته بوریسوف
امری امیدوار به نود دقیقه‌ی امارات...

آخرین نظرات

Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۱۱/۳۰ نوشت :
اشکال نداره... ایشالا قهرمان لیگ میشیم و بریم لیگ قهرمانان سال بعد...تیم نیاز به زمان داره.
اون تیم آقایونه که یکی پس از دیگری داره گند میزنه :))...تیم بانوان کارش درسته :)


مربوط به کنفرانس مطبوعاتی مونتمورو پس از حذف از جام حذفی
Arsenal mohammad در تاریخ ۱۳٩۷/۱۱/۲٩ نوشت :
در نقد این رفتار باید گفت که اصلا حرفه ای نیست یک بازیکن راجب باشگاه سابقش این جوری حرف بزنه، درسته که آرسنال شاید مثل اوایل دهه 2000 نیست اما این دلیل بر کم ارزش کردن تیم بزرگی مثل آرسنال نیست، برای...

مربوط به پیام تحریک‌کننده ژسنی برای آرون رمزی!!
امیرمزروعی در تاریخ ۱۳٩۷/۱۱/۲٩ نوشت :
این فصل همه جامها یکی پس از دیگری داره از دست میره... 


مربوط به چلسی 3 آرسنال 0 (The FA Cup )
Topchi78 در تاریخ ۱۳٩۷/۱۱/۲٦ نوشت :
قبلا هم گفتم،این تیم تعداد بازیکن بی کیفیتش بیشتر از با کیفیت هست،با امثال نایلز و ژاکا و گوندوزی و ایوبی و... دنبال چی هستیم؟؟؟؟

مربوط به شکست آرسنال از باته بوریسف !!!!
امیرمزروعی در تاریخ ۱۳٩۷/۱۱/۲۳ نوشت :
همین مونده بود این ..... به ما تیکه بندازه...
یکی نیست بهش بگه از بچگی تو ارسنال بزرگت کردن و شدی چزنی...
اینقدر گل افتضاح خوردی و تیم ما رو نابود کردی تا به اینجا رسیدی...
الانم اگه سری ...

مربوط به پیام تحریک‌کننده ژسنی برای آرون رمزی!!
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی