کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

یک ماه قبل در کنفرانس مطبوعاتی ونگر ، سوال اصلی همه ی خبرنگاران از وی این بو " چرا با وجود نتایج طاقت فرصای اخیر ، مربی توپچیها همچنان به کسب قهرمانی امیدوارست ؟ "

به خاطر همین ، در قبل از سفر به ورزشگاه هال سیتی دقیقا سوال مقابل سوال اخیر را از وی پرسیدیم " چه چیزی هم اکنون میتواند شما را از کسب قهرمانی باز دارد ؟ "

ونگر پاسخ داد " چیزی که هم اکنون میتواند مارا متوقف کند خود ما هستیم ، اگر در شرایط عالی خود بازی نکنیم ! و هم آنطور که میدانید هال تیمیست که میتواند و پتانسیل این را دارد که برای حریفانش در خانه دردسر آفرین بشود .

مردم میگویند ما بازی های آسان تری نسبت به چلسی و یونایتد چون این دو تیم مقابل یکدیگر نیز باید صف آرایی کنند، اما به طور مثال چلسی و لیورپول امسال به وستهام باخته اند ، این مساله ایست که در لیگ برتر وجود دارد و همه تیمها بازیهایشان سخت است . ما دقیقا برعکس پارسال عمل کرده ایم ، شش باخت داریم که چهار تای آن مقابل یونایتد و چلسی بوده است  ، که با توجه به فاصله امتیازی و موقعیت فغلی تیم خود اثبات کننده اینست که ما در مقابل تیم های دیگر استحکام بیشتری داشته ایم . این برای من حقیقتیست که ما شانس بیشتری پیدا میکنیم و تا آخرین لحظه این استحکام را نشان میدهیم . "

امطمئنا اگر آرسنال این باور را تا آخر فصل ادامه دهد ، به طور قطع قهرمان لیگ خواهد شد .

در بازی شنبه سول کمپبل بعد از ریکاوری و بررسی های انجام شده مشکلی ندارد ، همچنین سحبتهای ونگر راجب باکاری سانیا و توماس روسیچکی مثبت بوده است و آن دو نیز شانس بازی را دارند ، اما حضور سسک مستلزم یک معجزه است.

این پنجمین بازی آرسنال مقابل هال سیتیست ، و بیشتر بازی های اخیر این دو تیم سخت و نفس گیر بوده است .


ونگر پاسخ داد " ما بازی های سختی مقابل یکدیگر داشته ایم ، و این تنش را میان دو تیم بالاتر میبرد . این تنها دلیلیست که من میبینم ، به شخصه هیچ مشکلی با فیل برون ندارم و قطعا در انتهای بازی با او دست خواهم داد "

ببرها حضور خود در لیگ برتر را با پیروزی در امیرایت جشن گرفتد ، هر چند که در انتهای آن فصل تنها با توجه به نتایج روز آخر توانستند در لیگ باقی بمانند . اما این فصل ، فصل سختی برای آنها بوده است . 24 امتیاز کسب کرده اند که 20 امتیاز آن در خانه به دست آمده و این خود برد در ورزشگاه آنها را برای مدعیان باارزش میکند ،  هال تنها 3 بار در ورزشگاه خودش در این فصل شکست خورده است .

اما تیم ونگر همیشه تیم لحظه ها و ثانیه ها بوده است . آنها قادرند با یکدیگر سختی ها را پشت سر بگزارند و  در مقابل انتقادها به سرعت عکسالعمل نشان دهند .  اگر آرسنال بتواند لیگ را فتح کند ، پیروزی اخیر تیم بسیار پررنگ تر خواهد شد ، در سفری عجیب و تراژیک در حالی که پای آرون رمسی به صورت تاثر باری میشکند ، تیم به ناگاه شوک وارده را پشت سر میگزارد و در دقایق پایانی دو گل ارزشمند به ثمر میرساند تا آرسنال با دستی پر سفر سخت خود به استوک را به پایان برساند .

پروفسور در این باره میگوید " ما باید این روح عظیمی که در تیم ایجاد شده است را نگه داریم ، تیم در یک لحظه همه چیز را واگذار میکند و به سختی و آرام آن را میتواند دوباره به دست آورد . احساس کنونی در تیم ما اینست که همه همدل هستند ، اما هر کس باید مسئولیت خود را به دوش بگیرد .
طبیعیست که هر فشار خارجی منفی تاثیر مستقیم بر تیم میگذارد ، و این با باورها و هماهنگیه و همراهی تیم مرتبط است . همه ی این تاثیر ها چه خوب و چه بد در یک کیسه ریخته میشود (تیم) و تاثیر آن روی آن کیسه است ، بدیهیست که بهترین راه برای حفظ این روح و جلوگیری از فشارهای منفی پیروزی در همه ی بازیهاست .

برای مثال پیروزی در خانه استوک و مکانهایی که ما در آن قبلا مشکل داشته ایم به ما باوری دوچندان به خود میدهد ، که ما میتوانیم بهتر و بهتر در بازیهای که دیگر مشکل در آنها برای ما عادی شده بود عمل کنیم . "

در این فصل ، و در خیلی راه ها ، این موفقیت های مقطعی برای آرسنال معجزه وار بوده است . قبل از شروع بازی ها آرسنال کاملا خارج از گود قهرمانی بود ، وقتی بازی رفت به چلسی را باخت همگان باز هم انتقاد کردند و اوج آن هنگامی بود که آرسنال به صورت متوالی بازی های خود را به حریفان اصلیش واگزار کرد .

رئیس میگوید " فشار منفی این فصل برای ما این بود که ما جزء چهار تیم هم نخواهیم شد و بقیه تیم ها ما را پشت سر میگزارند . هیچ کس انتظار جایگاه فعلیه آرسنال در لیگ را نداشت ، اگر به شرایط تیم ها و داشته هایشان در قبل از فصل نگاه کنیم شاید کسی ما را در هشت تیم اول هم جای ندهد ، اما ما الان اینجا هستیم ، پس چرا باید فشار اضافی بر روی تیم قرار دهیم ، در حالی که میتوانیم از این موقعیت به سود خود استفاده کنیم . "

با این وجود همه چیز در وضع کنونی برای آرسنال تشویق کننده است . و هیچ چیز برجسته تر از ج.رنالیستی نبود که جایزه احمقانه ترین سوال را در آخر کنفرانس به خود اختصاص داد با پرسیدن این سوال " آیا این شما را آزار نمیدهد که لیگ را فتح کنید همه به همه ی حریفان اصلی خود بازی را واگزار کنید ؟ "

ونگر با خنده پاسخ داد " نه فرانکلی "

او باید دفعه بعد قبل از سوال قدری فکر کند

تگ ها

ثبت نظر شما
6+7=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

مصاحبه مفصل امری پیش از بازی با باته
تعادل میان حمله و دفاع، وضعیت اوزیل، اخبار تیم و بیشتر.
 آرسنال 3  یوویل تاون  0 The Fa WSL
دو بازی کمتر داریم...همه چیز در دست ماست
گندوزی : هیچکس اسمم را نشنیده بود...
حیرت گندوزی از تاثیر آرسنال بر روند پیشرفت و شناخته شدن او در جهان فوتبال ...
حاشیه امنیت اوزیل در قراردادش با آرسنال
ونگر: ممکن است بندهای قرارداد اوزیل، وی را در حاشیه امنیت قراردهد.
احتمال بازگشت اوسپینا به لیگ های آمریکای جنوبی
پایان راه اوسپینا در اروپا نزدیک است... او در ایستگاه ناپولی پیاده میشود ؟!

آخرین نظرات

امیرمزروعی در تاریخ ۱۳٩۷/۱۲/۰۲ نوشت :
همتون چهره شدن و بزرگ شدن رو مدیون ارسنال هستید...تنها باشگاه بزرگی که به بازیکن خیلی کوچیک هم بها میده و ارزش قائله واسشون....ولی حیف اکثرتون نمک نشناسید و بعد چهره شدنتون یادتون میره از کجا امدید کج...

مربوط به گندوزی : هیچکس اسمم را نشنیده بود...
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۱۱/۳۰ نوشت :
اشکال نداره... ایشالا قهرمان لیگ میشیم و بریم لیگ قهرمانان سال بعد...تیم نیاز به زمان داره.
اون تیم آقایونه که یکی پس از دیگری داره گند میزنه :))...تیم بانوان کارش درسته :)


مربوط به کنفرانس مطبوعاتی مونتمورو پس از حذف از جام حذفی
Arsenal mohammad در تاریخ ۱۳٩۷/۱۱/۲٩ نوشت :
در نقد این رفتار باید گفت که اصلا حرفه ای نیست یک بازیکن راجب باشگاه سابقش این جوری حرف بزنه، درسته که آرسنال شاید مثل اوایل دهه 2000 نیست اما این دلیل بر کم ارزش کردن تیم بزرگی مثل آرسنال نیست، برای...

مربوط به پیام تحریک‌کننده ژسنی برای آرون رمزی!!
امیرمزروعی در تاریخ ۱۳٩۷/۱۱/۲٩ نوشت :
این فصل همه جامها یکی پس از دیگری داره از دست میره... 


مربوط به چلسی 3 آرسنال 0 (The FA Cup )
Topchi78 در تاریخ ۱۳٩۷/۱۱/۲٦ نوشت :
قبلا هم گفتم،این تیم تعداد بازیکن بی کیفیتش بیشتر از با کیفیت هست،با امثال نایلز و ژاکا و گوندوزی و ایوبی و... دنبال چی هستیم؟؟؟؟

مربوط به شکست آرسنال از باته بوریسف !!!!
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی