کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

آرم باشگاه


در سال ۱۸۸۸ ٬ تنها دو سال پس از تاسیس باشگاه که در آن زمان "رویال آرسنال" نام داشت٬ اولین آرم باشگاه بوجود آمد (تصویر شماره ۱).

این آرم تا حدود زیادی از نشان دهکده وولویچ برگرفته شده بود. باشگاه تا سال ۱۹۱۳ در دهکده مستقر بود و پیش از نقل مکان به هایبوری - آیلینگتون - در زمین های "پلام استد"٬ "اسپرتس'من گراند"٬ "منر گراند"٬ "اینویکتا گراند" و دوباره در "منر گراند"٬ بازی میکرد و البته پیش از عزیمت به ورزشگاه "امریتس".

اولین آرم تشکیل شده از سه استوانه بود٬ اگرچه مانند دودکش به نظر میرسید٬ ولی در واقع سه لوله توپ جنگی بود. اهمیت تصویر این سه٬ برای دهکده وولویچ برگرفته از یک تاریخ نظامی بسیار قدیمی از آن منطقه بود. رویال آرسنال٬ گردان توپخانه بریتانیا و بیمارستان های نظامی - که هنوز چشم انداز خود را دارد - همگی از نقاط برجسته دهکده بودند.

لوله توپ جنگی در آرم اولیه٬ به روشنی بازتاب تاثیر تشکیلات نظامی بر دهکده بود. ولی با وجود اینکه ۸۹ سال قبل باشگاه از آن منطقه خارج شد٬ نشان توپ جنگی در طی سالها همواره با آرم باشگاه بوده و به صورت دائمی در تمامی آرم ها وجود داشته است٬ از جمله در آرم جدید. در اوایل تشکیل٬ آرم به صورتی که اکنون اهمیت دارد٬ قسمت مهمی در هویت یک باشگاه فوتبال نبود. پیراهن ها بدون آرم بودند مگر در یک بازی بسیار مهم٬ برای مثال فینال جام حذفی. به طور معمول آرم باشگاه فقط در نامه های رسمی٬ برنامه های روز بازی و کتاب های راهنما به کار میرفت.

پس از نقل مکان آرسنال به هایبوری در سال ۱۹۱۳ ٬ مشخص نبود که باشگاه پیشینه خود در وولویچ آرسنال را نگه داشته و نشان توپ جنگی را برای همیشه حفظ خواهد کرد. نام باشگاه خیلی زود به "آرسنال" تبدیل شد٬ جنگ جهانی برای چهار فصل فوتبال باشگاه را مختل کرد و تا برگشت به شرایط عادی و برپایی مجدد فوتبال تا ۱۹۱۹/۲۰ طول کشید. در طی این مدت به آن صورت اثری از آرم باشگاه دیده نمیشد تا اینکه در اولین بازی فصل برابر بارنلی در ۱۹۲۲/۲۳ از آرم جدید باشگاه رونمایی شد (تصویر شماره ۲) - توپ جنگی بزرگ - که به افتخار آرسنالِ وولویچ روی آرم جای گرفته بود.

۲. آرم باشگاه در سالهای ۱۹۲۲ تا ۱۹۲۵  ۱. اولین آرم رویال آرسنال

همانطور که دیده میشود ۳ لوله توپ عمودی جای خود را به یک توپ جنگی که سمت شرق را نشانه رفته است دادند. هرکسی که این توپ جنگی را طراحی کرده بود٬ این آرم را تنها برای ۳ فصل در حال استفاده باشگاه دید و برای شروع فصل ۱۹۲۵/۲۶ این آرم به شکل توپی که جهت غرب را نشانه رفته تغییر کرد. توپی با لوله باریک تر (تصویر شماره ۳) که لقب کنونی باشگاه یعنی "The Gunners" (توپچی ها) را از آرم قبلی حفظ کرده بود.

دلیل استفاده از تصویر توپی با لوله باریک تر هرگز رسما اعلام نشد٬ ولی تصویر توپ های جنگی بر روی نشان طاق دروازه رویال آرسنال در وولویچ (تصویر شماره ۴) به وضوح شبیه سمبل توپچی ها است. این آرم توپ جنگی برای ۱۷ فصل در برنامه های بازی ها و مکاتبات باشگاه باقی ماند. در طی چند سال این آرم به آرامی تغییر کرد - کلمات از روی آرم حذف شدند - و با استفاده از شعار "Victoria Concordia Crescit" (پیروزی از طریق هماهنگی) در سال ۱۹۴۹ بر روی آرم باشگاه٬ این شعار تبدیل به قسمتی از تاریخ همیشگی باشگاه شد و تا به امروز بر روی کالاها و مکاتبات رسمی باشگاه مورد استفاده قرار میگیرد.

۴. طاق دروازه رویال آرسنال در وولویچ  ۳. آرم باشگاه در سالهای ۱۹۲۵ تا ۱۹۴۹

آرم "پیروزی از طریق هماهنگی" (تصویر شماره ۵) که اکنون دیگر در آرم فعلی دیده نمیشود٬ نماد باشگاه در فصل ۱۹۴۹/۵۰ بود. به نظر میرسد این شعار را توپچی ها یک سال پیش از رونمایی از آرم جدید به خاطر دارند. در آخرین بازی فصل ۱۹۴۷/۴۸ که منجر به قهرمانی لیگ برای آرسنال شد٬ "هری هامر" نویسنده گزارش برنامه اینطور نوشت: ؛... ذهن من جمله ای را در رابطه با این فصل که سالی فوق العاده برای "تام ویتاکر" (سرمربی تیم)٬ "جو مرکر" (بازیکن) و تمام کسانی که با توپچی ها در ارتباط هستند را تداعی میکند. آیا میتوانیم لاتین بگوییم؟ ‘Victoria Concordia Crescit’. به معنی "پیروزی از طریق هماهنگی (حاصل میشود)".

دو سال بعد آرسنال آرم جدیدش را معرفی کرد که دربرگیرنده آن جمله لاتین هری هامر بود. تام ویتاکر در کتاب راهنما ۱۹۴۹/۵۰ (در سالی که آرم جدید به کار میرفت) اینطور توضیح میدهد که باشگاه تحت تاثیر جمله هری هامر قرار گرفت و اکنون این شعار به صورت رسمی در باشگاه جای گرفته. همچنین آرم جدید٬ نام آرسنال را به صورت سیاه قلم٬ توپی به سمت غرب٬ نشان دهکده آیلینگتون و نمادی از پوست قاقُم در فصل زمستان در قالب خود دارد.

۶.نمونه بعدی از آرم "پیروزی از طریق هماهنگی"  ۵. اولین آرم "پیروزی از طریق هماهنگی"

در طی ۵۳ سال پس از سال ۱۹۴۹ آرم باشگاه تغییری نکرد (تصویر شماره ۶)٬ تا اینکه در شروع فصل ۲۰۰۱/۰۲ بنا به دلایل تبلیغاتی تغییراتی جزئی در آرم صورت گرفت (تصویر شماره ۷). رنگ زرد تیره جایگزین نوشته های طلایی رنگ شد و نوشته Victoria Concordia Crescit به صورت واضح تری درآمد.

باشگاه پس از سالها تصمیم به طراحی آرمی جدید گرفت (تصویر شماره ۸) که ۲ هدف عمده را شامل میشد. اول اینکه شعار "پیروزی از طریق هماهنگی" در طی گذشت سالها در موارد زیادی ثبت شده بود و تقریبا مفهوم اصلی را از دست داده بود٬ در نتیجه باشگاه نمیتوانست آرم باشگاه را به دلایل کپی-رایت ثبت کند. دوم اینکه٬ همواره یکی از اهداف اولیه باشگاه در نظر گرفتن آینده و حرکت رو به جلو بوده است. با ترسیم ساخت ورزشگاه امریتس و رقابت دائم آرسنال در لیگ داخلی و اروپا٬ باشگاه باور داشت که سال ۲۰۰۲ بهترین زمان برای معرفی آرم جدید باشگاه است.

۸. آرم کنونی باشگاه - از سال ۲۰۰۲  ۷. آرم تغییر یافته "پیروزی از طریق هماهنگی"

در فصل ۲۰۱۱/۱۲ به دلیل ۱۲۵مین سال تاسیس باشگاه آرمی ویژه بر روی پیراهن ثبت شد که ترکیبی از اولین آرم باشگاه و آرم فعلی بود.

آرم ۱۲۵مین سال تاسیس باشگاه در برگیرنده ۱۵ "برگ بو" در سمت چپ آرم باشگاه بود که منعکس کننده 6 پنی ای است که 15 مرد برای تاسیس باشگاه پرداخت کردند. درخت بو همچنین بیانگر قدرت نیز میباشد.

۱۵ "برگ بلوط" در سمت راست آرم باشگاه نیز بیانگر ملاقات تاسیس کنندگان باشگاه در "کافه محلی بلوط" میباشد. زیر آرم باشگاه نیز شعار ثبت شده ای نقش بسته است که مربوط به تسلیحات و نبرد – فرمان پیش – همراه با سالهای شروع و کنونی تاریخ باشگاه در دو طرف "فرمان پیش" و نشان باشگاه در قلب پیراهن است.بازدید : ۱۸,۰۴٦ نفر
آرسنال

اخبار آرسنال

بانوان آرسنال4 ستارگان کلی اسمیت 2
خداحافظی اسمیت پس از بیست و یک سال حضور درخشان در آرسنال
آنا مورهاوس به تیم بانوان آرسنال پیوست
گلر با استعداد و جوان دانکستر در جمع توپچی ها...
یک تجربه جدید بود ...
از شهرهایی کوچک به سمت لندن ، یک زندگی متفاوت...
اولین نفری که ابراز علاقه کرد
لئوناردو یاردیم به احتمال حضورش در لیگ جزیره واکنش نشان داد.
مصاحبه ونگر بعد از پیروزی برابر سات یونایتد
عاشق رختکن ساتن یونایتد شدم...

اینستاگرام آرسنال

بازی بعدی آرسنال
arsenal Game
لیورپول - آرسنال
۱۳٩۵/۱۲/۱۴ | ۲۱:۰۰ | شنبه - لیگ برتر - آنفیلد
حریف را بیشتر بشناسید / رو در رو- پیش بینی این بازی
آخرین نتایج
  • آرسنال 3 - 4 لیورپول - 1395/5/24 | 07:30 | یکشنبه
  • لیورپول 3 - 3 آرسنال - 1394/10/23 | 23:30 | چهارشنبه
  • آرسنال 0 - 0 لیورپول - 1394/6/2 | 23:30 | دوشنبه
  • آرسنال 4 - 1 لیورپول - 1394/1/15 | 15:45 | شنبه
  • لیورپول 2 - 2 آرسنال - 1393/9/30 | 19:30 | یکشنبه
بازی قبلی آرسنال
arsenal Game
ساتن یونایتد ۰ - ۲ آرسنال
۱۳٩۵/۱۲/۲ | ۲۳:۳۰ | دوشنبه - پیش بینی ها
پرز ولکات
آرسنال
وبلاگ های آرسنال

» راهنمایی و کمک برای تماشای بازی ]رسنال

» دست نوشته aref
تاریخ : ۱۳٩۵/۱۲/۰٩

» چیزهایی که باید گفت...

» دست نوشته نعیم
تاریخ : ۱۳٩۵/۱۲/۰۳

» ساوتون یونایتد 0 - 2 آرسنال

» دست نوشته محمد حسین
تاریخ : ۱۳٩۵/۱۲/۰۳

» توپهای بی گلوله(تفنگداران زخمی)

» دست نوشته علیرضاشنتیائی
تاریخ : ۱۳٩۵/۱۱/۲٩

» ارسنال بدتر از همیشه!!

» دست نوشته majid r
تاریخ : ۱۳٩۵/۱۱/۲۸
آرشیو بلاگ ها
نظر سنجی
رتبه آرسنال در پایان لیگ ؟!

 
محیط کاربری
نام کاربری :
کلمه عبور :