کانون رسمی هواداران آرسنال

آرسنال در دوران جنگ

جنگ های جهانی اول و دوم تاثیر عمیقی بر رقابت های فوتبال در انگلستان داشتند ولی آرسنال برای دلخوش نگه داشتن هوادارانش، با شرکت در مسابقات منطقه ای زیبایی هایی را برای آن ها ایجاد کند.

یک سال پس از شروع جنگ بزرگ در 1914، تیم های لندنی با ترکیب با تیم های لیگ جنوبی، لیگی ترکیبی ایجاد نمودند که آرسنال تا چهار سال آینده در آن شرکت می کرد.

در حقیقت تمام اعضای کادر آرسنال تا زمان آغاز اولین لیگ با همکاری با نیروهای نظامی در جنگ شرکت داشتند. بسیاری از آن ها در این نیروها عضو بودند و حتی بعضی بازیکنان را برای اجام تعهدشان به خدمت فرستاد. در سال 1939، در آغاز جنگ دوم جهانی هم همین سیاست پی گرفته شد و در این دوره افراد بزرگی مانند استنلی متیوز، استن مورتنسن و بیل سنکلی را نیز در پیراهن سرخ مرگ دید تا به آن ها افتخار کند.

در جنگ جهانی اول تاتنهام چند بازی خانگی اش را در هایبری، ورزشگاه آرسنال برگزار کرد تا در دوره ی دوم جنگ همین اتفاق به صورت متقابل برای آرسنال بیافتد؛ زمانی که آرسنال ورزشگاه خود را برای استفاده نیروهای نظامی در اختیار پایگاه احتیاط هوایی قرار داده بود.

با تمام این کوشش ها و کمک ها در نهایت نیز هایبری مجبور به پرداخت خسارات ناشی از انفجار بمب در ورزشگاه نیز شد! سکوی شمالی ویران شده بود و زمانی که تیرک دروازه ی مقابل آن سکوها منفجر شده بود، حتی سقف بخش شمالی نیز فرو ریخت. بسیاری از تراس های بخش جنوبی نیز آسیب دیده بودند و آرسنال برای بازگشت به خانه پس از جنگ مجبور به بازسازی تمام این ها بود.

در اکتبر 1940 بمب دیگری به وزن 1200 پوند در نزدیکی ورزشگاه منفجر شد. چند نفر از افراد پایگاه هوایی در آن جا مشغول استراحت بودند که دو نفر از آن ها در این حادثه کشته شدند. با این جریانات چند تن بتن در محدوده ی ساعت زمان سنج ورزشگاه در کنار تراس فرو ریخته بود. در این شرایط سخت حتی عده ای از ساکنان اسلینگتون در ایستگاه زیرزمینی آرسنال پناه داده شده بودند.

وقتی شرایط برای بازی فوتبال امن شد، آرسنال تیمی بود که به عنوان رهبری در فوتبال انگلستان به حساب می آمد و تسلطی حتی بیشتر از دهه ی 30 در اختیار داشت.

آن ها در لیگ اول جنوب در 1939/40 قهرمان شدند ولی در فینال جام لیگ جنگ، با از دست دادن پنالتی لزلی کومپتون مقابل پرستون در زمانی که نتیجه 1-1 مساوی بود، در نهایت بازی ویمبلی را 2-1 به بلکبرن واگذار کردند.

در 1941/41 در حالی که تیم های لندنی مسابقاتی مجزا تشکیل داده بودند، آرسنال با حضور در آن لیگ با سر و صدایی زیاد و زدن 108 گل در 30 بازی قهرمان شدند تا در فصل بعد یک بار دیگر به لیگ جنوب بازگردند. در لیگ جنوب هم بار دیگر قهرمان لیگ کاپ جنوب و مسابقات قهرمانی شدند.

در آن فینال رگ لوییس با چهار گل در نتیجه ی 7-1 بازی موجب شکست راحت تر پارلتون شد. 7 سال بعد او بار دیگر و این بار با زدن هر دو گل آرستال در شکست لیورپول در حذفی 1950 خود را هر چه بیشتر در ذهن ویمبلی جاودانه ساخت

 

بازدید : ۱۰,۸۳۷ نفر

ثبت نظر شما
12+6 =

نظرات کاربران

پست های ویژه تلگرام

به نقل از منابع اسکای من سیتی دیگر دنبال سانچز نیست و اوبامیانگ رو زیر نظر دارن که در انجا هم با ارسنال رقابت خواهند کرد
به نقل از منابع اسکای من سیتی دیگر دنبال سانچز نیست و اوبامیانگ رو زیر نظر دارن که در انجا هم با ارسنال رقابت خواهند کرد
⭕️نشریه Sun 🔸یوونتوس پیشنهاد رسمی آرسنال برای خوان کوادرادو را رد کرد
⭕️نشریه Sun 🔸یوونتوس پیشنهاد رسمی آرسنال برای خوان کوادرادو را رد کرد
😥 رسمی: پینکفورد با ۳۰ میلیون پوند راهی اورتون شد. ظاهرا این دروازبان خوش آتیه از اهداف آرسنال بوده است .👈 آرسنال با حدود ۳۲ میلیون پوند سانچز را خریده بود!!!!!!
😥 رسمی: پینکفورد با ۳۰ میلیون پوند راهی اورتون شد. ظاهرا این دروازبان خوش آتیه از اهداف آرسنال بوده است .👈 آرسنال با حدود ۳۲ میلیون پوند سانچز را خریده بود!!!!!!
🌙 شهادت مولای متقیان امیرالمومنین حضرت علی (ع) تسلیت باد.
🌙 شهادت مولای متقیان امیرالمومنین حضرت علی (ع) تسلیت باد.
آرسنال در بازیهای ابتدایی لیگ برتر در دو فصل گذشته در مقابل وستهم و لیورپول شکست خورده و معمولا شروع آرسنال در لیگ خوب نبوده است.
در فصل جدید در اولین بازی میزبان لستر هستیم...
آرسنال در بازیهای ابتدایی لیگ برتر در دو فصل گذشته در مقابل وستهم و لیورپول شکست خورده و معمولا شروع آرسنال در لیگ خوب نبوده است. در فصل جدید در اولین بازی میزبان لستر هستیم...
💢سوپراستاري در حال مذاكره با آرسنال؛دومين خريد نزديك است!!!
🔸بنا بر گزارشات،آرسنال به دنبال جذب خامس روزريگز هافبك ناراضي رئال مادريد است.
💢سوپراستاري در حال مذاكره با آرسنال؛دومين خريد نزديك است!!! 🔸بنا بر گزارشات،آرسنال به دنبال جذب خامس روزريگز هافبك ناراضي رئال مادريد است.
🔻با کنار کشیدن پاری سن ژرمن ، آرسنال  منچستر سیتی ، یونایتد و باشگاه چینی تاینجین کوانجین برای جذب او اعلام آمادگی کردند .
🔻با کنار کشیدن پاری سن ژرمن ، آرسنال منچستر سیتی ، یونایتد و باشگاه چینی تاینجین کوانجین برای جذب او اعلام آمادگی کردند .
💢ناچو مونریال: بلرین در آرسنال می ماند
💢ناچو مونریال: بلرین در آرسنال می ماند

محیط کاربریآخرین بلاگ ها

آرسنال ، پیراهن نو مبارک!

بازدید : 1700

تاریخ انتشار: ۱۳٩٦/۰۳/۳۱ توسط محمد حسین

نقل و انتقالات

بازدید : 2398

تاریخ انتشار: ۱۳٩٦/۰۳/۲۳ توسط majid r

اصرار بر ماندن!!

بازدید : 2962

تاریخ انتشار: ۱۳٩٦/۰۳/۱۲ توسط majid r

آرسنال 2-1 چلسی (قهرمانی Fa)

بازدید : 1758

تاریخ انتشار: ۱۳٩٦/۰۳/۰۷ توسط محمد حسین

پیش‌بازی آرسنال - چلسی (فینال FA Cup)

بازدید : 812

تاریخ انتشار: ۱۳٩٦/۰۳/۰٦ توسط hoseyn
آرشیو بلاگ ها
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 هاست و طراحی سایت و سئو توسط مهندسین ستایش