کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

خانه درباره ما ارتباط با ما

6 . تونی آدامز

شماره تیمی : ٦

پست بازی : مدافع

باشگاه پیشین : -

ورود به باشگاه : ۱٩۸۰

محل تولد : لندن

تاریخ تولد : 10 اکتبر 1966

بازدید : ۱٩۱۴ بار

تونی آدامز

تونی متولد لندن است، ۱٩۳ سانت قد دارد و در دفاع بازی میکرد. او با بازی در تیم جوانان آرسنال کار خود را آغاز کرد، از سال ۱٩۸۰ تا ۱٩۸۳ خود را اثبات کرد و نهایتا در ۱٩۸۳ به تیم بزرگسالان آرسنال رفت. او تا سال ۲۰۰۲ برای آرسنال بازی کرد و هرگز پیراهن تیم دیگری را برتن نکرد. او ۵۰۴ بار برای قرمزهای لندن به میدان رفت و ۳۲ بار موفق به گلزنی شد.

او بعد از بازی برای آرسنال سرگرم مربیگری برای Wycombe Wanderers ، پورثموث و نهایتا گابالا شد.
آدامز در همه رده های سنی تیم ملی انگلستان بازی کرده است.

مجسمه تونی آدامز در بیرون استادیوم آرسنال قرار گرفته است.
آدامز در سال ۲۰۰٩ به عنوان مهمان در بخش ورزشی BBC همکاری کرد.
تونی آلکساندر آدامز یکی از اسطوره های تکرار نشدنی آرسنال است.

تونی به معنای واقعی یک اسطوره بود و در بین ۵ بازیکن برتر آرسنال نام خود را جا داده است.

۱۴ سال کاپیتانی، ٦٦٩ بازی و بردن ۱۰ جام همراه با آرسنال از جمله سه قهرمانی لیگ در سه دهه مختلف ، پس انتخاب "آقای آرسنال" به عنوان یکی از بهترین بازیکنان تاریخ باشگاه چیز عجیبی نیست.

آدامز بر خلاف خیلی از بازیکنان فوتبال مدرن تمام دوران بازی اش را در یک باشگاه گذراند و صخره محکمی در قلب دفاع آرسنال بود. او به عنوان لیدر خط دفاعی ۴ نفره معروف توپچی ها شناخنه می شد و شناخت و همکاری خوبی با زوجش در خط دفاعی یعنی استیو بولد داشت و همچنین با مدافعان کناری تیم لی دیکسون و نایجل وینتربرن هم به خوبی هماهنگ بود، اگر از نظر شخصی نگاه کنیم پیدا کردن بازیکنی با تعهد، غیرت و الهام بخشی بیشتر از تونی آدامز در تاریخ آرسنال بسیار دشوار است.

جرج گراهام او را "غول من" صدا می کرد و ونگر او را به عنوان "پرفسور خط دفاعی" توصیف می کند. هر دوی آنها درست می گویند، از نظر فنی آدامز مدافعی فوق العاده بود، زمان بندی تکل هایش، بازی خوانی و توانایی او در نبردهای هوایی او را به مدافعی قدرتمند تبدیل کرده بود، جنگجویی او را نیز به این توانایی ها اضافه کنید، انعطاف بدنی و ذهنی اش ، اشتیاقش برای بردن و البته قدرت رهبری اش، و با توجه به همه اینها نام بردن آدامز به عنوان یکی از اسطوره های تاریخ باشگاه کار آسانی است.

خاص بودن او از زمان پیوستنش به آرسنال به عنوان یک کارآموز در ۱٩۸۰ مشخص بود، سه سال بعد او تنها چهار هفته بعد از تولد ۱۷ سالگی اش اولین بازی خود برای آرسنال را مقابل ساندرلند انجام داد که البته شروع خوبی نبود و به خاطر شکست ۲-۱ خانگی از آدامز انتقاداتی صورت گرفت ولی او به زودی توانست در مراحل بالاتر قدم بگذارد.

هشت ماه پس از قهرمانی در جام لیتل وود در سال ۱٩۸۷ آدامز در سن ۲۱ سالگی به عنوان جوانترین کاپیتان تاریخ باشگاه آرسنال انتخاب شد، او این عنوان را تا زمان بازنشستگی اش حفظ کرد ولی در سالهای اول کاپیتانی آدامز طعنه های زیادی را تحمل کرد، دیلی میرر روز بعد از گلزنی او در تساوی ۱-۱ با یونایتد در عکسی او را با گوش های خر به تصویر کشید، هواداران تیمهای حریف هم خیلی زود این قضیه را همه گیر کردند.

پاسخ آدامز به آنها ساده بود، او فقط به مدالهایی که کسب می کرد اشاره می کرد، هشت هفته پس از اتفاقات اولدترافورد او تیمش را در آن شب معروف آنفیلد رهبری کرد، دو سال بعد باز هم جام قهرمانی لیگ را بالای سر برد و به دنبال آن در سال ۱٩٩۳ دو جام حذفی و اتحادیه را با آرسنال برنده شد، همچنان او مورد تمسخر قرار می گرفت، او در دسامبر ۱٩٩۰ یک دوره را در زندان سپری کرد اما آدامز سعی می کرد تا جایی که می تواند خودش را کنترل کند.

او در زمان حضورش در آرسنال ۴۸ گل به ثمر رساند که چند تای آنها بسیار مهم بودند، ضربه سرش در سال ۱٩٩۳ در ورزشگاه ومبلی مقابل تاتنهام برای همیشه در خاطر توپچی ها خواهد ماند، همچنین گل او در یک سال بعد به تورینو در یک چهارم نهایی جام برندگان اروپا، آدامز در آن رقابتهای اروپایی دوران اوج خودش را سپری کرد، با حضور دیوید سیمن در دورازه و استیو بولد در کنار او آدامز و آرسنال بارها دروازه خود را بسته نگه داشتند و در ماه می ۱٩٩۴ تونی آدامز اولین جام اروپایی خودش را پس از بردن پارما بالای سر برد.

آدامز تا سال ۱٩٩٦ کاپیتان تیم ملی انگلبیس هم بود، او که به الکل اعتیاد داشت در زندگی فوتبالی و غیر فوتبالی خود تغییرات زیادی کرد، در خارج از فوتبال او با نگرشی عالی سربلند شد و در حوزه فوتبالی هم آمدن ونگر به او کمک زیادی کرد، تاکید او روی رژیم غذایی بازیکنان و آماده سازی آنها به آدامز کمک کرد تا عادتهای بدش را ترک کند و فلسفه فوتبالی ونگر هم به او اجازه داد تا او بیشتر در بازی تیمی درگیر شود.

جرج گراهام بیشتر به بازی مستقیم علاقه داشت ولی ونگر آدامز را تشویق کرد تا بازی خود را توسعه دهد، او درخشید و در بحث مالکیت توپ پیشرفت زیادی کرد، پایه ریزی حملات از خط دفاعی و همچنین پیشروی در مواقعی که امکان داشت به بازی او اضافه شد، نمود این تغییرات را می شود در آخرین بازی فصل ۱٩٩۷/٩۸ مشاهده کرد که تونی آدامز با پاس استیو بولد در موقعیت تک به تک با دروازه بان قرار گرفت و موفق به گلزنی شد، خوشحالی پس از گل وی به عنوان یکی از زیباترین لحظات تاریخ پر حادثه آرسنال به شمار می رود - به تازگی هم مجسمه آن در محوطه ورزشگاه امارات قرار گرفته است - آرسنال در آن سال هم لیگ و هم جام حذفی را فتح کرد.

علیرغم اینکه او در سنین ۳۰ سالگی با مصدومیتهای زیادی دست و پنجه نرم کرد ولی مثل خیلی از برترین بازیکنان آرسنال کار خود را در اوج به پایان رساند، او یک دوگانه دیگر را در سال ۲۰۰۲ با آرسنال فتح کرد ، جایی که آرسنالی ها در ورزشگاه اولدترافورد قهرمانی خود را مسجل کردند، شاید آدامز در آن فصل بازیهای زیادی انجام نداد ولی این پایان درخشان پاداشی بود برای تغییر زندگی اش در شش سال قبل.

او به عنوان سومین بازیکن برتر تاریخ آرسنال شناخته شد چون وقتی به کاپیتان های آرسنال فکر می کنید حتماً به تونی آدامز می اندیشید.
اخبار مربوط به آدامز
صحبت های شدیدالحن آدامز
تونی آدامز: آرسنال لیگ را زیر نظر آرسن ونگر نخواهد برد
تاریخ : 1396/09/13 | بازدید : 279
آدامز: هیچ چیزی از ونگر نیاموختم
صحبت های شدید الحن آدامز در مورد آرسن ونگر ...
تاریخ : 1396/06/18 | بازدید : 527
شیرر: تونی آدامز بی نظیر بود
برابر سول و تونی کار سخت میشد، خاطرات آلن در مقابل گل آرسنال
تاریخ : 1396/05/27 | بازدید : 579
تونی آدامز مالک جدید پالاس ؟!
رئیس کریستال پالاس استیو پریش تصدی باشگاه از طرف تونی آدامز را تکذیب کرد
تاریخ : 1396/05/18 | بازدید : 443
خاطرات داربی کلاسیک
با نزدیک شدن داربی شمال لندن ، شایسته است تا از چندتا برد خاطره انگیز در مقابل دشمن قدیمی یاد کنیم.
تاریخ : 1393/11/16 | بازدید : 1979
آدامز: آرسنال باید ونگر را نگه دارد
تونی آدامز می گوید آرسنال باید تمام تلاش خودش را برای حفظ ونگر انجام دهد.
تاریخ : 1393/02/25 | بازدید : 1071
تصمیم دشوار برای ونگر
آرسن ونگر می گوید سه مدافع میانی حال حاضر آرسنال او را به یاد وقتی می اندازد که آنها تونی آدامز، مارتین کیون و استیو بولد را در قلب خط دفاع داشتند.
تاریخ : 1392/06/26 | بازدید : 3047
دوست دارم جانشین ونگر شوم
تونی آدامز اسطوره آرسنال میگوید توپچی ها برای جنگیدن بر سر جام ها باید تقویت شوند...
تاریخ : 1392/05/30 | بازدید : 1546
سیستم دستمزد باید تغییر کند
تونی آدامز اسطوره آرسنال میگوید باشگاه برای قهرمانی در لیگ باید ساختار دستمزدها را دگرگون کند...
تاریخ : 1392/04/06 | بازدید : 1222
آدامز : کوش من را یاد کیون می اندازد
کوشلنی،اسطوره ی آرسنال را به یاد هم بازی سابقش می اندازد
تاریخ : 1392/04/05 | بازدید : 1481
1234

بازیکنان کنونی آرسنال

دنی ولبک

23 . دنی ولبک

راب هولدینگ

16 . راب هولدینگ

پیتر چک

33 . پیتر چک

هکتور بلرین

24 . هکتور بلرین

بیشتر

کادر فنی

Kieran Hunt

Kieran Hunt

بورو پیریمراک

بورو پیریمراک

نیل بانفیلد

نیل بانفیلد

آرسن ونگر

آرسن ونگر

بیشتر

پست های ویژه تلگرام

express نوشت:  اوبامیانگ با آرسنال به توافق رسیده است. ظاهرا او باری دیگر قرار است رکورد دستمزد باشگاه آرسنال را جابه‌جا کند. اما همچنان این انتقال بستگی به خروج سانچز و پیوستن او به منچسترسیتی یا منچستریونایتد دارد
express نوشت: اوبامیانگ با آرسنال به توافق رسیده است. ظاهرا او باری دیگر قرار است رکورد دستمزد باشگاه آرسنال را جابه‌جا کند. اما همچنان این انتقال بستگی به خروج سانچز و پیوستن او به منچسترسیتی یا منچستریونایتد دارد
اظهارنظر مارتین کیون درباره ی جانی ایوانز:او یک دفاع وسط با کیفیت است. او دارای کلاس جهانی نیست اما درحال حاضر، مدافع وسطی با کیفیت و تجربه ایوانز کم داریم.
اظهارنظر مارتین کیون درباره ی جانی ایوانز:او یک دفاع وسط با کیفیت است. او دارای کلاس جهانی نیست اما درحال حاضر، مدافع وسطی با کیفیت و تجربه ایوانز کم داریم.
میزان هزینه ی ۶ تیم بزرگ لیگ برتر جزیره در پنجره نقل و انتقالات از سال ۲۰۰۸ تا به امروز!
میزان هزینه ی ۶ تیم بزرگ لیگ برتر جزیره در پنجره نقل و انتقالات از سال ۲۰۰۸ تا به امروز!
کباب ترکی لوکاس! رستوران کباب ترکی لوکاس پودولسکی در شهر کلن آلمان افتتاح شد. لوکاس واقعا به فرهنگ ترکیه دلباخته شده است.
کباب ترکی لوکاس! رستوران کباب ترکی لوکاس پودولسکی در شهر کلن آلمان افتتاح شد. لوکاس واقعا به فرهنگ ترکیه دلباخته شده است.
توییت پیرس مورگان پس از باخت در برابر ناتینگهام فارست "ونگر لطفا برو. تو آرسنال را به درون یک باتلاق بی پایان از بی کیفیتی و متوسط بودن کشانده ای و در حال خراب کردن میراث و تاریخ بزرگت در آرسنال هستی .کمی به خودت احترام بگذار و برو "
توییت پیرس مورگان پس از باخت در برابر ناتینگهام فارست "ونگر لطفا برو. تو آرسنال را به درون یک باتلاق بی پایان از بی کیفیتی و متوسط بودن کشانده ای و در حال خراب کردن میراث و تاریخ بزرگت در آرسنال هستی .کمی به خودت احترام بگذار و برو "
پروفایل کاربری ژوزف مونتمورو سرمربی جدید تیم بانوان به سایت اضافه شد.

به لینک زیر مراجعه کنید
http://arsenal.ir/palyer/۱۵۵
پروفایل کاربری ژوزف مونتمورو سرمربی جدید تیم بانوان به سایت اضافه شد. به لینک زیر مراجعه کنید http://arsenal.ir/palyer/۱۵۵
آرسنال در جذب داوید لوئیز از رقیبان پیشی گرفته است .والکات به احتمال زیاد بصورت قرضی آرسنال را ترک خواهد کرد و به تیم سابق خود ساتهپتون خواهد پیوست .
آرسنال در جذب داوید لوئیز از رقیبان پیشی گرفته است .والکات به احتمال زیاد بصورت قرضی آرسنال را ترک خواهد کرد و به تیم سابق خود ساتهپتون خواهد پیوست .
ونگر درباره ی جدایی هانری از آرسنال. او به من گفت ببین، ما تیم جوانی داریم و نمیتوانیم لیگ را ببریم.من ۳۱ سال سن دارم و نیاز دارم چیزی را ببرم،من نمیتوانم منتظر بازیکنان جوان بمانم.
ونگر درباره ی جدایی هانری از آرسنال. او به من گفت ببین، ما تیم جوانی داریم و نمیتوانیم لیگ را ببریم.من ۳۱ سال سن دارم و نیاز دارم چیزی را ببرم،من نمیتوانم منتظر بازیکنان جوان بمانم.

محیط کاربریآخرین بلاگ ها

بورنموث 2-1 آرسنال

بازدید : 606

تاریخ انتشار: ۱۳٩٦/۱۰/۲۴ توسط محمد حسین

بانوان ردینگ & آرسنال ( پیش بازی کانتی کاپ )

بازدید : 116

تاریخ انتشار: ۱۳٩٦/۱۰/۲۳ توسط Vishka

پیش‌بازی بورنموث - آرسنال

بازدید : 284

تاریخ انتشار: ۱۳٩٦/۱۰/۲۳ توسط hoseyn

چلسی 0-0 آرسنال

بازدید : 407

تاریخ انتشار: ۱۳٩٦/۱۰/۲۱ توسط محمد حسین

پیش‌بازی چلسی آرسنال

بازدید : 366

تاریخ انتشار: ۱۳٩٦/۱۰/۱٩ توسط hoseyn
آرشیو بلاگ ها
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 هاست و طراحی سایت و سئو توسط مهندسین ستایش