کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

خانه درباره ما ارتباط با ما

6 . تونی آدامز

شماره تیمی : ٦

پست بازی : مدافع

باشگاه پیشین : -

ورود به باشگاه : ۱٩۸۰

محل تولد : لندن

تاریخ تولد : 10 اکتبر 1966

بازدید : ۱۵٦۵ بار

تونی آدامز

تونی متولد لندن است، ۱٩۳ سانت قد دارد و در دفاع بازی میکرد. او با بازی در تیم جوانان آرسنال کار خود را آغاز کرد، از سال ۱٩۸۰ تا ۱٩۸۳ خود را اثبات کرد و نهایتا در ۱٩۸۳ به تیم بزرگسالان آرسنال رفت. او تا سال ۲۰۰۲ برای آرسنال بازی کرد و هرگز پیراهن تیم دیگری را برتن نکرد. او ۵۰۴ بار برای قرمزهای لندن به میدان رفت و ۳۲ بار موفق به گلزنی شد.

او بعد از بازی برای آرسنال سرگرم مربیگری برای Wycombe Wanderers ، پورثموث و نهایتا گابالا شد.
آدامز در همه رده های سنی تیم ملی انگلستان بازی کرده است.

مجسمه تونی آدامز در بیرون استادیوم آرسنال قرار گرفته است.
آدامز در سال ۲۰۰٩ به عنوان مهمان در بخش ورزشی BBC همکاری کرد.
تونی آلکساندر آدامز یکی از اسطوره های تکرار نشدنی آرسنال است.

تونی به معنای واقعی یک اسطوره بود و در بین ۵ بازیکن برتر آرسنال نام خود را جا داده است.

۱۴ سال کاپیتانی، ٦٦٩ بازی و بردن ۱۰ جام همراه با آرسنال از جمله سه قهرمانی لیگ در سه دهه مختلف ، پس انتخاب "آقای آرسنال" به عنوان یکی از بهترین بازیکنان تاریخ باشگاه چیز عجیبی نیست.

آدامز بر خلاف خیلی از بازیکنان فوتبال مدرن تمام دوران بازی اش را در یک باشگاه گذراند و صخره محکمی در قلب دفاع آرسنال بود. او به عنوان لیدر خط دفاعی ۴ نفره معروف توپچی ها شناخنه می شد و شناخت و همکاری خوبی با زوجش در خط دفاعی یعنی استیو بولد داشت و همچنین با مدافعان کناری تیم لی دیکسون و نایجل وینتربرن هم به خوبی هماهنگ بود، اگر از نظر شخصی نگاه کنیم پیدا کردن بازیکنی با تعهد، غیرت و الهام بخشی بیشتر از تونی آدامز در تاریخ آرسنال بسیار دشوار است.

جرج گراهام او را "غول من" صدا می کرد و ونگر او را به عنوان "پرفسور خط دفاعی" توصیف می کند. هر دوی آنها درست می گویند، از نظر فنی آدامز مدافعی فوق العاده بود، زمان بندی تکل هایش، بازی خوانی و توانایی او در نبردهای هوایی او را به مدافعی قدرتمند تبدیل کرده بود، جنگجویی او را نیز به این توانایی ها اضافه کنید، انعطاف بدنی و ذهنی اش ، اشتیاقش برای بردن و البته قدرت رهبری اش، و با توجه به همه اینها نام بردن آدامز به عنوان یکی از اسطوره های تاریخ باشگاه کار آسانی است.

خاص بودن او از زمان پیوستنش به آرسنال به عنوان یک کارآموز در ۱٩۸۰ مشخص بود، سه سال بعد او تنها چهار هفته بعد از تولد ۱۷ سالگی اش اولین بازی خود برای آرسنال را مقابل ساندرلند انجام داد که البته شروع خوبی نبود و به خاطر شکست ۲-۱ خانگی از آدامز انتقاداتی صورت گرفت ولی او به زودی توانست در مراحل بالاتر قدم بگذارد.

هشت ماه پس از قهرمانی در جام لیتل وود در سال ۱٩۸۷ آدامز در سن ۲۱ سالگی به عنوان جوانترین کاپیتان تاریخ باشگاه آرسنال انتخاب شد، او این عنوان را تا زمان بازنشستگی اش حفظ کرد ولی در سالهای اول کاپیتانی آدامز طعنه های زیادی را تحمل کرد، دیلی میرر روز بعد از گلزنی او در تساوی ۱-۱ با یونایتد در عکسی او را با گوش های خر به تصویر کشید، هواداران تیمهای حریف هم خیلی زود این قضیه را همه گیر کردند.

پاسخ آدامز به آنها ساده بود، او فقط به مدالهایی که کسب می کرد اشاره می کرد، هشت هفته پس از اتفاقات اولدترافورد او تیمش را در آن شب معروف آنفیلد رهبری کرد، دو سال بعد باز هم جام قهرمانی لیگ را بالای سر برد و به دنبال آن در سال ۱٩٩۳ دو جام حذفی و اتحادیه را با آرسنال برنده شد، همچنان او مورد تمسخر قرار می گرفت، او در دسامبر ۱٩٩۰ یک دوره را در زندان سپری کرد اما آدامز سعی می کرد تا جایی که می تواند خودش را کنترل کند.

او در زمان حضورش در آرسنال ۴۸ گل به ثمر رساند که چند تای آنها بسیار مهم بودند، ضربه سرش در سال ۱٩٩۳ در ورزشگاه ومبلی مقابل تاتنهام برای همیشه در خاطر توپچی ها خواهد ماند، همچنین گل او در یک سال بعد به تورینو در یک چهارم نهایی جام برندگان اروپا، آدامز در آن رقابتهای اروپایی دوران اوج خودش را سپری کرد، با حضور دیوید سیمن در دورازه و استیو بولد در کنار او آدامز و آرسنال بارها دروازه خود را بسته نگه داشتند و در ماه می ۱٩٩۴ تونی آدامز اولین جام اروپایی خودش را پس از بردن پارما بالای سر برد.

آدامز تا سال ۱٩٩٦ کاپیتان تیم ملی انگلبیس هم بود، او که به الکل اعتیاد داشت در زندگی فوتبالی و غیر فوتبالی خود تغییرات زیادی کرد، در خارج از فوتبال او با نگرشی عالی سربلند شد و در حوزه فوتبالی هم آمدن ونگر به او کمک زیادی کرد، تاکید او روی رژیم غذایی بازیکنان و آماده سازی آنها به آدامز کمک کرد تا عادتهای بدش را ترک کند و فلسفه فوتبالی ونگر هم به او اجازه داد تا او بیشتر در بازی تیمی درگیر شود.

جرج گراهام بیشتر به بازی مستقیم علاقه داشت ولی ونگر آدامز را تشویق کرد تا بازی خود را توسعه دهد، او درخشید و در بحث مالکیت توپ پیشرفت زیادی کرد، پایه ریزی حملات از خط دفاعی و همچنین پیشروی در مواقعی که امکان داشت به بازی او اضافه شد، نمود این تغییرات را می شود در آخرین بازی فصل ۱٩٩۷/٩۸ مشاهده کرد که تونی آدامز با پاس استیو بولد در موقعیت تک به تک با دروازه بان قرار گرفت و موفق به گلزنی شد، خوشحالی پس از گل وی به عنوان یکی از زیباترین لحظات تاریخ پر حادثه آرسنال به شمار می رود - به تازگی هم مجسمه آن در محوطه ورزشگاه امارات قرار گرفته است - آرسنال در آن سال هم لیگ و هم جام حذفی را فتح کرد.

علیرغم اینکه او در سنین ۳۰ سالگی با مصدومیتهای زیادی دست و پنجه نرم کرد ولی مثل خیلی از برترین بازیکنان آرسنال کار خود را در اوج به پایان رساند، او یک دوگانه دیگر را در سال ۲۰۰۲ با آرسنال فتح کرد ، جایی که آرسنالی ها در ورزشگاه اولدترافورد قهرمانی خود را مسجل کردند، شاید آدامز در آن فصل بازیهای زیادی انجام نداد ولی این پایان درخشان پاداشی بود برای تغییر زندگی اش در شش سال قبل.

او به عنوان سومین بازیکن برتر تاریخ آرسنال شناخته شد چون وقتی به کاپیتان های آرسنال فکر می کنید حتماً به تونی آدامز می اندیشید.
اخبار مربوط به آدامز
آدامز: هیچ چیزی از ونگر نیاموختم
صحبت های شدید الحن آدامز در مورد آرسن ونگر ...
تاریخ : 1396/06/18 | بازدید : 463
شیرر: تونی آدامز بی نظیر بود
برابر سول و تونی کار سخت میشد، خاطرات آلن در مقابل گل آرسنال
تاریخ : 1396/05/27 | بازدید : 520
تونی آدامز مالک جدید پالاس ؟!
رئیس کریستال پالاس استیو پریش تصدی باشگاه از طرف تونی آدامز را تکذیب کرد
تاریخ : 1396/05/18 | بازدید : 383
خاطرات داربی کلاسیک
با نزدیک شدن داربی شمال لندن ، شایسته است تا از چندتا برد خاطره انگیز در مقابل دشمن قدیمی یاد کنیم.
تاریخ : 1393/11/16 | بازدید : 1844
آدامز: آرسنال باید ونگر را نگه دارد
تونی آدامز می گوید آرسنال باید تمام تلاش خودش را برای حفظ ونگر انجام دهد.
تاریخ : 1393/02/25 | بازدید : 1014
تصمیم دشوار برای ونگر
آرسن ونگر می گوید سه مدافع میانی حال حاضر آرسنال او را به یاد وقتی می اندازد که آنها تونی آدامز، مارتین کیون و استیو بولد را در قلب خط دفاع داشتند.
تاریخ : 1392/06/26 | بازدید : 2953
دوست دارم جانشین ونگر شوم
تونی آدامز اسطوره آرسنال میگوید توپچی ها برای جنگیدن بر سر جام ها باید تقویت شوند...
تاریخ : 1392/05/30 | بازدید : 1501
سیستم دستمزد باید تغییر کند
تونی آدامز اسطوره آرسنال میگوید باشگاه برای قهرمانی در لیگ باید ساختار دستمزدها را دگرگون کند...
تاریخ : 1392/04/06 | بازدید : 1199
آدامز : کوش من را یاد کیون می اندازد
کوشلنی،اسطوره ی آرسنال را به یاد هم بازی سابقش می اندازد
تاریخ : 1392/04/05 | بازدید : 1386
آدامز: کلید موفقیت در دفاع شناخت است
به گفته تونی آدامز شناخت متقابل برای ایجاد زوجی موفق در مرکز دفاع کلیدی است...
تاریخ : 1392/04/04 | بازدید : 1285
1234

بازیکنان کنونی آرسنال

سانتی کازورلا

19 . سانتی کازورلا

شکودران مصطفی

20 . شکودران مصطفی

سئاد کولاسیناچ

0 . سئاد کولاسیناچ

کارل جنکینسون

25 . کارل جنکینسون

بیشتر

کادر فنی

گری اودریسکول

گری اودریسکول

Neal Reynolds

Neal Reynolds

کولین لوین

کولین لوین

گری پیتون

گری پیتون

بیشتر

پست های ویژه تلگرام

تیم آرسنال در تمام فصل های لیگ برتر زمانی که در خانه تاتنهام را  شکست داده است، در پایان مسابقات لیگ حداقل در جایگاه چهارم جدول قرار گرفته است.
تیم آرسنال در تمام فصل های لیگ برتر زمانی که در خانه تاتنهام را شکست داده است، در پایان مسابقات لیگ حداقل در جایگاه چهارم جدول قرار گرفته است.
دیوید سیمن :شرایط و آمادگی تیم ها تغییر کرده است اما قدرت نه. قدرت با تصاحب جام ها بدست می آید و تاتنهام هنوز نتوانسته است این کار را انجام بدهد!
دیوید سیمن :شرایط و آمادگی تیم ها تغییر کرده است اما قدرت نه. قدرت با تصاحب جام ها بدست می آید و تاتنهام هنوز نتوانسته است این کار را انجام بدهد!
پوچیتینو در مورد ونگر:او یکی از بزرگترین مربی های تاریخ فوتبال است، در سطح سر الکس فرگوسن، او همیشه مربی خاصی خواهد ماند.
پوچیتینو در مورد ونگر:او یکی از بزرگترین مربی های تاریخ فوتبال است، در سطح سر الکس فرگوسن، او همیشه مربی خاصی خواهد ماند.
 استیو بولد اسطوره و مربی حال حاضر باشگاه آرسنال ۵۵ساله شد.
استیو بولد اسطوره و مربی حال حاضر باشگاه آرسنال ۵۵ساله شد.
پیش بینی می شود دنی ولبک به بازی برابر تاتنهام برسد.به گزارش نشریه evening standard مهاجم ۲٦ ساله ی آرسنال پس از ریکاوری از مصدومیت همسترینگ ممکن است به دربی شمال لندن برسد .بعد از مصدومیت در بازی برابر واتفورد او دو بازی ملی در برابر آلمان و برزیل را نیز از دست داد .
پیش بینی می شود دنی ولبک به بازی برابر تاتنهام برسد.به گزارش نشریه evening standard مهاجم ۲٦ ساله ی آرسنال پس از ریکاوری از مصدومیت همسترینگ ممکن است به دربی شمال لندن برسد .بعد از مصدومیت در بازی برابر واتفورد او دو بازی ملی در برابر آلمان و برزیل را نیز از دست داد .
دین جونز از بلیچر ریپورت: انتقال ۶۰میلیون پوندی نبیل فکیر از لیون به آرسنال امکان پذیر است. ژریماندی استعداد یاب آرسنال او را با کیفیت بالا میداند و ونگر به راهنمایی او توجه میکند.
دین جونز از بلیچر ریپورت: انتقال ۶۰میلیون پوندی نبیل فکیر از لیون به آرسنال امکان پذیر است. ژریماندی استعداد یاب آرسنال او را با کیفیت بالا میداند و ونگر به راهنمایی او توجه میکند.

کمتر از ۴۰ ثانیه وقت میگیره و رای شما پرچم توپچیها رو بالا نگه میداره:v:پارسال با رای ما ون ونندال بهترین بازیکن سال شد. امسال همه به جردن نابز رای خواهیم داد

کلیک کنید و Jordan Nobbs رو حمایت کنید. 
http://goo.gl/Rjgjoh
کمتر از ۴۰ ثانیه وقت میگیره و رای شما پرچم توپچیها رو بالا نگه میداره:v:پارسال با رای ما ون ونندال بهترین بازیکن سال شد. امسال همه به جردن نابز رای خواهیم داد کلیک کنید و Jordan Nobbs رو حمایت کنید. http://goo.gl/Rjgjoh
ادی انکتیا در جریان پیروزی ۶ بر ۰ تیم زیر ۱۹ سال انگلستان مقابل جزایر فارو در مسابقات یورو زیر ۱٩ سال، موفق به زدن چهار گل و دادن یک پاس گل شد.
ادی انکتیا در جریان پیروزی ۶ بر ۰ تیم زیر ۱۹ سال انگلستان مقابل جزایر فارو در مسابقات یورو زیر ۱٩ سال، موفق به زدن چهار گل و دادن یک پاس گل شد.

محیط کاربریآخرین بلاگ ها

آرسنال 2-0 تاتنهام

بازدید : 401

تاریخ انتشار: ۱۳٩٦/۰۸/۲۷ توسط محمد حسین

پیش‌بازی آرسنال - تاتنهام

بازدید : 338

تاریخ انتشار: ۱۳٩٦/۰۸/۲۵ توسط hoseyn

منچستر سیتی 3-1 آرسنال

بازدید : 837

تاریخ انتشار: ۱۳٩٦/۰۸/۱۴ توسط محمد حسین

پیش‌بازی منچسترسیتی - آرسنال

بازدید : 511

تاریخ انتشار: ۱۳٩٦/۰۸/۱۲ توسط hoseyn

آرسنال 0-0 ستاره سرخ بلگراد

بازدید : 137

تاریخ انتشار: ۱۳٩٦/۰۸/۱۲ توسط محمد حسین
آرشیو بلاگ ها
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 هاست و طراحی سایت و سئو توسط مهندسین ستایش