کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

خانه درباره ما ارتباط با ما

7 . رابرت پیرس

شماره تیمی : ۷

پست بازی : هافبک

باشگاه پیشین : المپیک مارسی

ورود به باشگاه : ۲۰۰۰

محل تولد : رنس فرانسه

تاریخ تولد : ۲۹ اکتبر ۱۹۷۳

بازدید : ۱٦۵٦ بار

رابرت پیرس

روبر امانوئل پیره یا رابرت پیرس (به فرانسوی: Robert Emmanuel Pirès) زادهٔ ۲۹ اکتبر ۱۹۷۳ در شهر ریمس فرانسه است. همسر این بازیکن، جسیکا لِمَری است و او دو فرزند دارد.

پست این بازیکن هافبک تهاجمی است، همچنین او می‌تواند به عنوان هافبک وسط، پشت مهاجمین هم بازی کند.

بازی در لیگ فرانسه »
پیره دانش‌آموخته فرهنگستان باشگاه مِتز است و به عنوان بازیکن حرفه‌ای اولین بازی خود را مقابل باشگاه لیون انجام داده‌است. او در شش فصلی که در لیگ فرانسه گذراند، ۴۳ گل در ۱۶۲ بازی به ثمر رساند و توانست با تیم متز جام حذفی فرانسه (Coupe de la Ligue) را از آن خود کند. پیره در سال ۱۹۹۸ با عقد قراردادی به ارزش ۵ میلیون یورو به باشگاه مارسی پیوست ولی حضور موفقی در این باشگاه نداشت. تیم مارسی در سال اول حضور پیره، تنها با اختلاف یک امتیاز نتوانست قهرمان فرانسه شود. مشکلات این بازیکن با باشگاه در سال دوم، باعث شد او تیم مارسی را ترک کند.

بازی در لیگ انگلستان»
پیره در سال ۲۰۰۰ پیشنهادهای زیادی از تیم‌های رئال مادرید اسپانیا و یوونتوس ایتالیا داشت اما به تیم آرسنال انگلستان پیوست تا جای خالی مارک اوورمارس هلندی را که تازه به جمع بازیکنان تیم بارسلونای اسپانیا اضافه شده بود، پر کند. بیان جملهٔ جنجالی «لیگ انگلستان، خشن است» در یکی از مصاحبه‌ها، انتقادهای بسیاری را نسبت به پیره برانگیخت اما او با به ثمر رساندن گلی حسّاس و پیروزی بخش در نیمه نهایی جام حذفی انگلستان(جام حذفی فوتبال انگلیس) مقابل تیم تاتنهام(تیم آرسنال در فینال ۲-۱ مغلوب لیورپول شد) به همهٔ این انتقادها پاسخ داد.

روبر پیره در فصل ۰۲-۲۰۰۱ با بازی‌های فوق العاده و به ثمر رساندن چندین گل مؤثر، نه تنها یکی از پایه‌های اصلی قهرمانی تیم آرسنال بود بلکه در همان فصل، به عنوان بازیکن سال لیگ انگلستان و نیز بازیکن سال آرسنال انتخاب شد. او همچنین گل قهرمانی آرسنال را در فینال جام حذفی انگلستان به ثمر رساند و با ۱۴ گل زده در ۲۰ بازی، فصل را به پایان برد.

در فصل ۰۴-۲۰۰۳ او و تیری هانری یک زوج استثنایی را تشکیل دادند.در این فصل، تیم آرسنال، بدون حتی یک شکست قهرمان شد. روبر پیره با زدن ۱۴ گل و ۷ پاس گل، دومین گلزن آرسنال پس از تیری هانری که ۵۷ گل به ثمر رسانده بود، به حساب می‌آمد.

در فصل ۰۵-۲۰۰۴ پیره با به ثمر رساندن ۱۴ گل، بعد از تیری هانری و اندرو جانسن نفر سوم لیست بهترین گلزنان لیگ برتر انگلستان شد.

۲۰۰۵-۰۶، آخرین فصل حضور پیره در آرسنال به حساب می‌آید. او، این فصل را خوب آغاز نکرد و در عین حال، آرسن ونگر، سرمربی تیم آرسنال، ترجیح می‌داد او را با بازیکنان جوان تر همچون الکساندر هلب و خوزه آنتونیو رِیِس تعویض کند. پیره آخرین بازی خود را مقابل تیم بارسلونا در جام قهرمانان اروپا انجام داد؛ در این بازی، او در دقایق اولیه و به دنبال اخراج ینس لمن، دروازبان آرسنال، از زمین بیرون کشیده شد. او در پایان بازی یاد شده (که به باخت۱-۲ آرسنال انجامید)، گفت: «هنگامی که به تابلوی داور چهارم نگاه کردم و شماره‌ام را روی آن دیدم، فهمیدم که دیگر آرسن ونگر به من اطمینان ندارد. فقط ۱۲ دقیقه در مهمترین بازی عمرم بازی کردم و جلوی خانوادهٔ خود که روی صندلی‌های ورزشگاه حاضر شده بودند، همان خانواده‌ای که شاهد قهرمانی من با تیم ملی فرانسه در آن ورزشگاه بودند، بازی را ترک کردم.»

بازی در لیگ اسپانیا »
روبر پیره در می۲۰۰۶، پس از ۶ سال حضور در آرسنال، به تیم ویارئال اسپانیا پیوست. او پس از گذراندن دوران مصدومیت، ویارئال را که در آن زمان به رتبهٔ یازدهم سقوط کرده بود، با رهبری فوق العادهٔ خود به رتبهٔ پنجم رساند. به گفتهٔ پیره، پس از پایان قراردادش با ویارئال، بازی برای آرسنال حتی فقط برای یک فصل هم رویایی خواهد بود.

بازی برای تیم ملی فرانسه»
روبر پیره در ترکیب تیمی که قهرمان جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه و یورو ۲۰۰۰ شد، حضور داشت اما جام جهانی ۲۰۰۲ را به دلیل مصدومیت از دست داد. او همچنین در بازی‌های المپیک سال ۱۹۹۶ و یورو ۲۰۰۴ برای تیم ملی فرانسه به میدان رفت. پیره در مدت حضور خود در این تیم، ۱۴ گل به ثمر رساند و ۷۹ بار به عنوان کاپیتان تیم به میدان رفت. با آمدن ریمون دومنک، سرمربی کنونی تیم ملی فرانسه، پیره دیگر در تیم ملی فرانسه جایی ندارد.

رابرت بین ۵۰ بازیکن برتر تاریخ آرسنال »
در روزی که دیوید روکسل درگذشت(۳۱ مارس ۲۰۰۱) آرسنال با رقیب سنتی خود تاتنهام در هایبوری بازی کرد. در آن مسابقه پیراهن شماره ۷ راکی بر تن مردی فرانسوی بود که ماه های آغازین توپچی شدنش را پشت سر می گذاشت. در پايان بازی اگرچه طبق معمول آرسنال دشمن ديرينه خود را از پيش رو برداشته بود اما هواداران بيشتر از ورود رابرت پيرس شادمان بودند. بازيكن سابق متز فرانسه همان عطش ، شور و اشتياق و خلاقيت ديويد روكسل را از خود نشان داد و موفق شد با شوت تماشایی خود در نيمه دوم گل دوم آرسنال را به ثمر برساند. او هرگز به عقب نگاه نمی كرد.


هواداران پس از جدایی اورمارس در تابستان گذشته ناراحت بودند اما به خاطر یک خرید خوب از آرسن ونگر تشکر کردند جای خالی مرد هلندی به خوبی پر شده بود. پیرس وسعت دید یک بازیساز و غریزه و شم گلزنی یک مهاجم را به رخ می کشید سبک دویدن غیرمتعارف او فریب دهنده بود و حرکات پا به توپ او برای ماشین آرسنال در سال های ابتدایی قرن ۲۱ حیاتی به نظر می رسید.


پیرس با سابقه ی خوبی به هایبوری آمد او عضوی از تیم فاتح فرانسوی بین سال های ٩۸ تا ۲۰۰۰ بود با این حال پیذیرفتن او در ابتدا با بحث و جدل هایی همراه بود. هراس اینکه او در برابر نیاز های لیگی فیزیکی همچون لیگ برتر کم بیاورد اما جسارت او برایش قدرت به همراه آورد و مرد فرانسوی سربلند شد.


رابرت در دومین فصل حضورش، برای مدافعین سراسر اروپا به یک وحشت تبدیل شده بود گل فرازمینی او به پیتر اشمایکل در ویلا پارک و همچنین گلهایش به بلکبرن و تاتنهام کاملا برجسته و به یادماندنی هستند. با این حال حضور درخشان او می توانست خیلی زودتر از تصور تمام شود. آرسنال در دور ششم اف ای کاپ میزبان نیوکاسل بود و پیرس با زدن گل اول و ساختن گل سوم در زمین حکمفرمایی می کرد اما از ناحیه رباط صلیبی آسیب دید. او تا ماه نوامبر از میادین دور ماند.


فصل برای او متوقف شده بود اما عملکرد پیرس به قدر کافی خوب بود بود که نویسندگان فوتبالی را مجاب کند به خاطر نقش او در فتوحات آن فصل آرسنال جایزه بازیکن فصل را به او بدهند. در پایان فصل هم تیمی هایش مقابل او تعظیم کردند و او جام لیگ برتر را بالای سر برد، اين احترام و قدردانی بود كه آنها در قبال رابرت پيرس انجام دادند.
این اتفاق در فرانسه هم بازتاب داشت. "این روبرتو است. چه می توانم بگویم... او را از دست دادیم" لیلیان تورام پس از غیبت هم تیمی اش در جام جهانی چنین توضیح داد.


پس از بهبودی، پیرس در فصل ۲۰۰۲/۳ در لیگ برتر ۲٦ بار بازی کرد و ۱۴ گل به ثمر رساند. هت تریک او مقابل ساوت همپتون در بازی ماقبل آخر فصل و پس از آن گل حساس و تعيين كننده ای كه در بازی فينال جام حذفی مقابل همان تيم (ساوتمپوتون) در كارديف به ثمر رساند از جمله لحظات به یاد ماندنی او در آرسنال هستند.


سپس، بهترین دوران برای پیرس فرا رسید آرسنال در حال تاریخ سازی بود، تمام حریفان را از پیش رو بر می داشتند و سه بازیکن سمت چپ آنها یعنی پیرس، اشلی کول و تیری هانری تاثیر به سزایی در این مساله داشتند. آنها غیر قابل کنترل بودند و به عنوان یکی از بهترین ترکیب های اروپا شناخته می شدند، زوج فرانسوی (هانری و پیرس) موفق شدند در مجموع تمامی بازیها ۵۷ گل به ثمر برسانند.


با بالاتر رفتن سن پیرس مهارت او در گلزنی همچنان پا برجا بود. در فصل ۲۰۰۴/۵ او با ۱۴ گل سومین گلزن برتر جزیره شد پشت سر هانری و جانسون بازیکن کریستال پالاس. او همچنان در حال رشد بود. حالا او سرسخت تر شده بود و این، در جنبه های درگیرانه ی بازی به او کمک می کرد هیچ چیز به اندازه تکل او روی پاتریک ویرا در سال ۲۰۰٦ در لیگ قهرمانان مقابل یوونتوس نمی تواند این مسئله را به خوبی نشان بدهد. همین تکل روی کاپیتان سابق توپچی ها باعث شد پیرس مالکیت توپ را از آن آرسنال کند و حرکتی را آغاز کند که منجر به گل فرانسس فابرگاس شد.


در پایان فصل، پیرس شمال لندن را ترک کرد و به اسپانیا رفت. شایستگی مرد فرانسوی بیشتر از فقط ۱۲ دقیقه بازی کردن در فینال لیگ قهرمانان، آخرین بازی او برای آرسنال بود. آن تعويض دلخواهی نبود اما اجتناب ناپذير بود.پیرس کارهای شگفت انگیزی برای توپچی ها انجام داد و سهم او در شکل گیری یکی از بهترین دوران های باشگاه آرسنال فراموش نشدنی است.
اخبار مربوط به پیرس
پیرس: لمار از دست آرسنال رفته است
رابرت از پشت پرده نقل و انتقالات میگوید
تاریخ : 1396/08/09 | بازدید : 353
با لاکازت قهرمانی ها شروع میشود
رابرت پیرس: ستاره آرسنال الکساندر لاکازت جام هایی را با خود به امارات می‌آورد
تاریخ : 1396/08/07 | بازدید : 334
ونگر راهش را پیدا کرد
مصاحبه با استوارت پیرس در مورد آرسنال و شرایطش
تاریخ : 1396/07/12 | بازدید : 461
پیرس: ونگر تمدید میکند..
او میماند و باید خیلی چیزها را عوض کند تابه جلو حرکت کنیم
تاریخ : 1396/01/10 | بازدید : 518
مصدومیت سانتی ضربه بزرگی بود
رابرت پیرس معتقد است فصل بد آرسنال با مصدومیت کازورلا آغاز شد.
تاریخ : 1396/01/08 | بازدید : 568
شکست ناپذیر لیگ برتر
نگاهی دقیق به ۴٩ بازی بدون شکست آرسنال ...
تاریخ : 1395/10/29 | بازدید : 1738
پیرس : اوزیل ، برگکمپ جدید آرسنال است
رابرت پیرس، اوزیل را با برگکمپ قیاس کرده و او را در حد اسطوره هلندی تیم آرسنال میداند.
تاریخ : 1395/08/26 | بازدید : 1433
اساطیر آرسنال 4 - میلان شکوهمند 2
پیروزی اساطیر آرسنال با هتریک کانو و گل پیرس، جای آنری و برگکمپ و ویرا خالی بود
تاریخ : 1395/06/13 | بازدید : 2711
پیرس:بیصبرانه منتظر بازی اساطیر هستم
رابرت پیرس از بازیکنان تیم اساطیر آرسنال، برای بازی با تیم میلان باشکوه بسیار هیجان زده است.
تاریخ : 1395/04/12 | بازدید : 1118
پیرس: برای برگزاری مسابقه پیشکسوتان صبر ندارم
بازی جلو دیدگان هوادارانمان هیجان انگیز است...
تاریخ : 1395/03/02 | بازدید : 2218
123456

بازیکنان کنونی آرسنال

الکساندر لاکازت

0 . الکساندر لاکازت

دیوید اوسپینا

13 . دیوید اوسپینا

کارل جنکینسون

25 . کارل جنکینسون

جک ویلشر

10 . جک ویلشر

بیشتر

کادر فنی

استیو بولد

استیو بولد

Paul Akers

Paul Akers

بورو پیریمراک

بورو پیریمراک

Neal Reynolds

Neal Reynolds

بیشتر

پست های ویژه تلگرام

express نوشت:  اوبامیانگ با آرسنال به توافق رسیده است. ظاهرا او باری دیگر قرار است رکورد دستمزد باشگاه آرسنال را جابه‌جا کند. اما همچنان این انتقال بستگی به خروج سانچز و پیوستن او به منچسترسیتی یا منچستریونایتد دارد
express نوشت: اوبامیانگ با آرسنال به توافق رسیده است. ظاهرا او باری دیگر قرار است رکورد دستمزد باشگاه آرسنال را جابه‌جا کند. اما همچنان این انتقال بستگی به خروج سانچز و پیوستن او به منچسترسیتی یا منچستریونایتد دارد
اظهارنظر مارتین کیون درباره ی جانی ایوانز:او یک دفاع وسط با کیفیت است. او دارای کلاس جهانی نیست اما درحال حاضر، مدافع وسطی با کیفیت و تجربه ایوانز کم داریم.
اظهارنظر مارتین کیون درباره ی جانی ایوانز:او یک دفاع وسط با کیفیت است. او دارای کلاس جهانی نیست اما درحال حاضر، مدافع وسطی با کیفیت و تجربه ایوانز کم داریم.
میزان هزینه ی ۶ تیم بزرگ لیگ برتر جزیره در پنجره نقل و انتقالات از سال ۲۰۰۸ تا به امروز!
میزان هزینه ی ۶ تیم بزرگ لیگ برتر جزیره در پنجره نقل و انتقالات از سال ۲۰۰۸ تا به امروز!
کباب ترکی لوکاس! رستوران کباب ترکی لوکاس پودولسکی در شهر کلن آلمان افتتاح شد. لوکاس واقعا به فرهنگ ترکیه دلباخته شده است.
کباب ترکی لوکاس! رستوران کباب ترکی لوکاس پودولسکی در شهر کلن آلمان افتتاح شد. لوکاس واقعا به فرهنگ ترکیه دلباخته شده است.
توییت پیرس مورگان پس از باخت در برابر ناتینگهام فارست "ونگر لطفا برو. تو آرسنال را به درون یک باتلاق بی پایان از بی کیفیتی و متوسط بودن کشانده ای و در حال خراب کردن میراث و تاریخ بزرگت در آرسنال هستی .کمی به خودت احترام بگذار و برو "
توییت پیرس مورگان پس از باخت در برابر ناتینگهام فارست "ونگر لطفا برو. تو آرسنال را به درون یک باتلاق بی پایان از بی کیفیتی و متوسط بودن کشانده ای و در حال خراب کردن میراث و تاریخ بزرگت در آرسنال هستی .کمی به خودت احترام بگذار و برو "
پروفایل کاربری ژوزف مونتمورو سرمربی جدید تیم بانوان به سایت اضافه شد.

به لینک زیر مراجعه کنید
http://arsenal.ir/palyer/۱۵۵
پروفایل کاربری ژوزف مونتمورو سرمربی جدید تیم بانوان به سایت اضافه شد. به لینک زیر مراجعه کنید http://arsenal.ir/palyer/۱۵۵
آرسنال در جذب داوید لوئیز از رقیبان پیشی گرفته است .والکات به احتمال زیاد بصورت قرضی آرسنال را ترک خواهد کرد و به تیم سابق خود ساتهپتون خواهد پیوست .
آرسنال در جذب داوید لوئیز از رقیبان پیشی گرفته است .والکات به احتمال زیاد بصورت قرضی آرسنال را ترک خواهد کرد و به تیم سابق خود ساتهپتون خواهد پیوست .
ونگر درباره ی جدایی هانری از آرسنال. او به من گفت ببین، ما تیم جوانی داریم و نمیتوانیم لیگ را ببریم.من ۳۱ سال سن دارم و نیاز دارم چیزی را ببرم،من نمیتوانم منتظر بازیکنان جوان بمانم.
ونگر درباره ی جدایی هانری از آرسنال. او به من گفت ببین، ما تیم جوانی داریم و نمیتوانیم لیگ را ببریم.من ۳۱ سال سن دارم و نیاز دارم چیزی را ببرم،من نمیتوانم منتظر بازیکنان جوان بمانم.

محیط کاربریآخرین بلاگ ها

پیش‌بازی آرسنال - کریستال پالاس

بازدید : 284

تاریخ انتشار: ۱۳٩٦/۱۰/۲٩ توسط hoseyn

بورنموث 2-1 آرسنال

بازدید : 919

تاریخ انتشار: ۱۳٩٦/۱۰/۲۴ توسط محمد حسین

بانوان ردینگ & آرسنال ( پیش بازی کانتی کاپ )

بازدید : 129

تاریخ انتشار: ۱۳٩٦/۱۰/۲۳ توسط Vishka

پیش‌بازی بورنموث - آرسنال

بازدید : 293

تاریخ انتشار: ۱۳٩٦/۱۰/۲۳ توسط hoseyn

چلسی 0-0 آرسنال

بازدید : 415

تاریخ انتشار: ۱۳٩٦/۱۰/۲۱ توسط محمد حسین
آرشیو بلاگ ها
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 هاست و طراحی سایت و سئو توسط مهندسین ستایش