قدم های آخر ...

نویسنده: علی قاسمی

وبلاگ من
نویسنده: علی قاسمی
چرا
کل بازدید: 286,003 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

قدم های آخر ...

شاید اگر نگاهی به پست های گذشته ام بیندازید و به محتوای آن اشراف داشته باشید بتوانید با آگاهی بهتری این پست را بررسی کنید .

نیوکاسل 1-2 آرسنال؛ توپچی ها روی خط پیروزی

کمی خلاصه تر مینویسم شاید دقیق تر بخوانید .
باز هم گلزنی در نیمه اول و پیش افتادن ار حریف در نیمه اول و باز هم پیروزی.
بعد از دیدار برابر ساوتهمپتون در همه دیدار ها در همه جام ها به غیر از دیدار برابر موناکو در دیدار رفت آرسنال در نیمه اول از تیم حریف  پیش افتاد و در همه دیدار ها به غیر از دیدار برابر تاتنهام به پیروزی دست یافت و دیدار برابر موناکو شاید نزدن گل اول دلیل بر حذف آرسنال بود چیزی که این چند ماه کلید پیروزی آرسنالی ها بود .
عدم تساوی در دیدار ها یکی از دلایل اصلی موفقیت آرسنال در نیم فصل دوم بوده است جایی که در فصول گذشته در دیدار هایی همانند این دیدار در دقایق پایانی با بی تجربی پیروزی را با تساوی عوض میکردیم و حتی پیروزی 4-0 را با تساوی 4-4 عوض کردیم و این نشان میدهد که چیز هایی را آموختیم .
در 15 دیدار اخیر در بسیاری از آنها تقریبا با یک روال به پیروزی دست پیدا کردیم و قدرت روحی بالای بازیکنان شاید بتواند پایان خوبی را برای این فصل رقم بزند .

اما در ادامه فصل .
ما نیم نگاهی به قهرمانی داریم چرا که یک دیدار در خانه برابر چلسی داریم که میتواند اختلاف دو تیم را نیز کاهش دهد و حال 4 امتیاز و 2 بازی بیشتر شاید قلم و کاغذ ها را برای محاسبه تعداد امتیاز های باقی مانده به کار بیندازد .
اگر دیدار آرسنال و چلسی را با نتیجه پیروزی برای آرسنال بدانیم آنگاه یک امتیاز اختلاف و دو بازی بیشتر برای آرسنال باقی میماند .
 از دیدار های باقی مانده به غیر از دیدار آرسنال و چلسی ، 7 دیدار برای آرسنال و 9 دیدار برای چلسی باقی مانده است و اگر فرض را برهمان پیروزی آرسنال بر چلسی   بگذاریم آنگاه چلسی باید حد اقل 7 امتیاز از 9 دیدار باقی مانده از دست بدهد که این دور از ذهن به نظر نمیرسد ولی شاید مشکل آنجا باشد که به احتمال فراوان آرسنال نیز امتیازاتی را طی 7 هفته باقیمانده به غیر از دیدار برابر چلسی  از دست خواهد داد .
بنا بر این اگر تعداد امتیازات از دست رفته آرسنال در هفت دیدار را n  بگیریم  چلسی باید در 9 دیدار باقی مانده  n+7  امتیاز از دست بدهد تا آرسنال در صورت تفاضل گل بهتر به مقام قهرمانی دست یابد اگر منچستر سیتی نتواند گوی سبقت را برباید .
شاید خیلی بعید به نظر برسد اما میتوان این دلخوشی را داشت در صورتی که اختلاف تیم ها در هفته های پایانی کمتر شود جذابیت بازی ها بیشتر خواهد شد و امید به قهرمانی هم شاید کمی زیبا باشد .
نکاتی گذرا :
دیدار منچستر و لیورپول شاید بسیار تعیین کننده باشد و تساوی و یا پیروزی لیورپول میتواند پیروزی امروز را شیرین تر کند نتیجه هایی که میتواند موجب جدایی آرسنال و سیتی از لیورپول و منچستریونایتد  شود .
وقفه یک هفته ای میتواند هم برای آرسنال خوب باشد و هم بد . خوب به این دلیل که مصدوم ها باز خواهند گشت و خستگی بازیکنان که در نیمه دوم دیدار برابر نیوکاسل نمایان بود برطرف خواهد شد و میتواند بد باشد زیرا میتواند نوار پیروزی های آرسنال را در دیداری بسیار مهم برابر لیورپول پاره کند .
اوج گیری جیرود و کوکلین به همراه افول نسبی سانچز و ولبک  شاید از نکات مهم این هفته ها باشد و امیدواریم که افول نسبی سانچز همانند افول اوزیل نباشد .
ثبات اوسپینا و بازی بسیار ضعیف فلامینی و شاید مونرئال میتواند خروجی های این فصل را نمایان کند .
باز هم درصد مالکیت کمتر از تیم حریف و گل زود هنگام و پیروزی ... همانند تحلیل های گذشته ام .

ثبت نظر شمانظرات پیشین

arsenal در 5/1/1394 | 19:46 گفت:

نقل قول :
شک نکن بخاطر تحریم بازی ایران شیلی رو ننوشته


پاسخ شما : نه ظاهرا این بازی اصلا رسمی نیستش چون الکسیس و ویدال و وارگاس و چن تا دیگه اصن جلو ایران بازی نمی کنن . سر کاریم همیشه

محسن عاشوری در 5/1/1394 | 19:26 گفت:

شک نکن بخاطر تحریم بازی ایران شیلی رو ننوشته

mehdi در 5/1/1394 | 12:34 گفت:

نقل قول :
Alexis
Austria v Chile, March 26
Brazil v Chile, March 29
Alexis has been called up to the Chile squad for their international friendlies against Austria and Brazil.

این. سایت باشگاه زده!

بچه ها قضیه چیه؟ مگه ایران با شیلی بازی نداره؟؟


پاسخ شما : احتمالا بازی با ایران رو دستگرمی حساب کرده

arsenal در 4/1/1394 | 18:44 گفت:

Alexis
Austria v Chile, March 26
Brazil v Chile, March 29
Alexis has been called up to the Chile squad for their international friendlies against Austria and Brazil.

این. سایت باشگاه زده!

بچه ها قضیه چیه؟ مگه ایران با شیلی بازی نداره؟؟

حامد در 4/1/1394 | 18:22 گفت:

اااااااااحسنت علم و عمل رو یکی کردی

به نظر من جنگ ما برا دومی هستش چون اول شدن نیازمند لغزش زیاد چلسی که امکانش هست و عالی بودن ما هستش

که چلسی لغزش داره ولی ما هم حرکتای خاص خودمون رو هم داریم که فکر اول بودن رو از سر من خارج میکنه

القصه 90 درصد کار بستگی با بازی با لیور و منچستر و چلسی داره که میتونه مارو به رتبه ی دوم یا جنگ تکراری چهارم شدن بندازه

در نهایت عید همگی مبارک

مهرزاد در 4/1/1394 | 16:20 گفت:

و باز هم مثا همیشه عالی.

مهدی در 4/1/1394 | 16:09 گفت:پاسخ شما : داداش من تو رو با یکی دیگه اشتباه گرفتم
یه نفر دیگه داخل سایت طرفداری هست به اسم شما که من اشتباه گرفتم.

سيد حسين موسوي موحد در 3/1/1394 | 15:03 گفت:

من مطمئنم كه چلسي و منچسترسيتي امتيازات زيادي رو در بازي هاي باقيمانده از دست ميدن اما از اينكه آرسنال بتونه از اين فرصت ها براي قهرمان شدن استفاده كنه ، مطمئن نيستم.با اين حال هر هفته لحظه به لحظه بازي هاي چلسي و منچسترسيتي رو به اميد از دست دادن امتياز دنبال مي كنم و با تمام وجودم اميدوارم كه آرسنال از اين فرصت ها استفاده كنه و قهرمان بشه.

علی قاسمی در 3/1/1394 | 14:29 گفت:

نقل قول :
مونرئال دیروز کلا فاجعه بود+رمزی
ولی در کل مونرئال بهتر از گیبس کار کرده. میتونیم عمکرد دیروزش رو به خاطر خستگی بزاریم.
ممنون بابت پست
در ضمن مدیر گانر تراست گفت سرش شلوغه سرش خلوت بشه کارتو را میندازه و عضوت میکنه.


پاسخ شما : منظورت از عضو کردن عضو کردن کیه ؟


مهدی در 2/1/1394 | 17:59 گفت:

ضمنا سال نو رو هم به توپچی های گل تبریک میگم

مهدی در 2/1/1394 | 17:57 گفت:

مونرئال دیروز کلا فاجعه بود+رمزی
ولی در کل مونرئال بهتر از گیبس کار کرده. میتونیم عمکرد دیروزش رو به خاطر خستگی بزاریم.
ممنون بابت پست
در ضمن مدیر گانر تراست گفت سرش شلوغه سرش خلوت بشه کارتو را میندازه و عضوت میکنه.

ارسلان آیرم پور در 2/1/1394 | 14:50 گفت:

مونرئال از گیبس هم بهتره برادر من.
اینو باهات مخالفم

حسین ملازینل در 2/1/1394 | 13:29 گفت:

به نظر من رسیدن آرسنال به چلسی فقط در شرایطی میتونه اتفاق بیوفته که چلسی در این 10 دیدار باقی مانده به طرز فاجعه باری افت بکنه . بعید نیست ولی چندان محتمل هم نیست ...
از اون طرف آرسنال هم باید در فرم فوق العاده ای قرار داشته باشه و تمام بازی های باقی مانده از جمله بازی با لیورپول و چلسی در خانه و بازی با یونایتد در الدترافورد رو با پیروزی پشت سر بذاره . این یکی یکمی بعید تره ولی خیلی هم دور از دسترس نیست ...
از طرف دیگه در دیدارهایی که با پیروزی پشت سر گذاشته میشه نیازمند تفضل گل بالایی هم هستیم ،چون اگه هر دو شرط بالا به واقعیت بپیونده در اون صورت گل های زده و خورده میتونن نقش تعیین کننده ای رو ایفا بکنن ...

در مورد بازی لیورپول و منچستر یونایتد هم به نظر من در درجه اول تساوی و در درجه دوم برد یونایتد میتونه به سود آرسنال باشه ...
برد یونایتد درسته که رتبه سوم آرسنال رو به خطر میندازه ،ولی در عوض رتبه چهارم رو برامون تا حدود زیادی بیمه میکنه ...
در حالی که برد لیورپول نه تنها رتبه سوم رو برای ما به خطر میندازه بلکه رتبه چهارم هم دیگه برای ما تضمین شده نخواهد بود ...
به هرحال با توجه به فرم این روزهای لیورپول و یونایتد ، شانس امتیاز از دست دادن یونایتد تا پایان فصل بیشتر از لیورپوله و به نظر من لیورپول حریف خطرناکتریه برامون ...

arsenal در 2/1/1394 | 12:24 گفت:

خیلی عالی بود ممنون علی جان. درس بزرگ اینه که اگه به چلسی نباخته بودیم و هال سیتی یا تاتنهان رو بردیم الان واقعا شانس داشتیم واسه قهرمانی. با نظرت کاملا موافقم ولی مونرئال خدایی خوبه .خیلی خیلی بهتر از گیبس. قهرمانی تو حذفی برای بار دوم واقعا مهم و فوق العادس ولی خیلی سخته . دوم شدن میتونه اعتماد به نفس قهرمانی فصل بعدو بهمون بده و کلا آینده خیلی هیجان انگیزه

خداکنه همه بازیکنا بدون مصدومیت از بازی های ملی برگردن.

بازم ممنون بابت تحلیل خوبت

حمید pires در 2/1/1394 | 11:01 گفت:

مرسی علی جان . واقعا همین طوره همیشه گل اول که زدیم تیم خودشو زود پیدا کرده شاید فقط دربی شمال شرایطش کاملا فرق کنه گرچه مفت ترین گلها رو تو اون بازی خوردیم . حالت ایده ال بردن تک تک بازیهاست همین فصل قبل اگه سوم شده بودیم لازم نبود با بشیکتاش بازی کنیم . همون اول فصلی نفس تیم تو اون بازیها گرفته شد و مساویهای پیاپی از دور خارجمون کرد. همین نکات ریز موجب میشه یک تیم مثل چلسی فاصله ایجاد کنه حالا تنها شانس ما اینه که تیمها مقابل چلسی روش این تیم خنثی کنن و برای کسب حداقل امتیاز از این تیم بیخود جلوش ظاهر شن.

Ali در 2/1/1394 | 10:19 گفت:

قهرمانی رو فکر نمیکنم. اما باید 3 تیم لیورپول، منچستر و چلسی رو ببریم و برای دوم شدن تو لیگ تمام تلاشمون رو بکنیم+ قهرمانی در جام حذفی. اونوقت میشه گفت فصلمون فوق العاده بوده ( هر چند بازم میتونست بهتر باشه ) سال نو مبارک
In Arsene we trust

علیرضا در 2/1/1394 | 05:51 گفت:

حیف که اول فصل امتیازای مفتی رو از دست دایم(مث بازی با هال یا بازی با تاتنهام دور رفت یا شانچستر دور رفت)وگرنه الان چسبیده بودیم به صدر.بهترین حرفم رییس زده که ما باید هر هفته برا برد بریم تو زمین و امیدوار باشیم چلسی امتیاز از دست بده
در مورد بازی لیورپول و شانچسترم با تمام نفرتی که از که شانچستر دارم ولی دوس دارم فردا ببرن.اگه فردا شانیو ببره و ما هم هفته بعد وقفه لیورو بزنیم دیگه تقریبا میشه گفت لیور به ما نمیرسه و سهمیه گرفتنمون قطعیه(تو پریمیر هیچی معلوم نیست همون طور که یه اپسیلون شانس برا قهرمانی داریم ممکنه سهمیه رو هم از دست بدیم ! هر چند که جفتش بعیده!)

مرسی از پست

نیما در 2/1/1394 | 01:35 گفت:

مرسی
ولی مونریال تو این فصل فراتر از حد انتظار بوده
من که ازش خیلی راضیم