چريك!

نویسنده: HAMED toopchi

وبلاگ من
نویسنده: HAMED toopchi
من حامد 24 ساله، دقيقا يادم نيست از كي طرفدار آرسنالم. 2002-2001 بود احتمالا، يادمه كه رو پيرهنش DREAMCAST بود! تا حالا سه چهار باري خطر سكته رو رد دادم، ولي مطمئنم آخرش از دست آرسنال جون ايست قلبي ميكنم.!! با اين حال بازم "آرسنااااااااااااااااااااااااال"
کل بازدید: 60,691 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

چريك!

دوستان اين مطلب هيچ ربطي به آرسنال نداره، فقط يه مطلب آموزشيه، بد نيست يكم چيز هم ياد بگيريم!
پس بچه هاي خوبي باشيد و نق نزنين كه آقا آرسنالش كجا بود. آفرين
علي ارشدي، تو هم حواست باشه، كلي وقت گذاشتم!!!!!!!!باشگاه پارتيزان  بلگراد، در تاریخ چهار مارس 1945 در کشور یوگسلاوی تاسیس
شده است که پس از تجزیه این کشور این تیم در کشور صربستان و مونته نگرو
قرار گرفت. ورزشگاه اختصاصی و
نوستالژیک  این باشگاه با طراحی معماری خاص شرق اروپا در شهر بلگراد قرار
دارد  که گنجایش آن 55538 نفر است و معمولا در اکثر بازیهای این تیم  پر
خواهد شد . جالب است بدانید این باشگاه محبوبت ترین باشگاه کشور صربستان
است که همواره بیش از نیم قرن سابقه این باشگاه یک عرق ملی برای اهالی
بلگراد و حتی مردمان صربستان ساخته است.

حال اصل ماجرا:
نام اين باشگاه فوتبال بيانگر چيست؟!
در سال 249 قبل از ميلاد مسيح، طايفه اي از ايرانيان به نام پارتها (اشكانيان)  به رهبري ارشك به قدرت رسيدند.كم كم به قدرت رسيدن اين دودمان در آسيا و شرق همزمان بود با گسترش امپراطوري رم در غرب. به طوري كه در زمان سيزدهمين پادشاه اشكاني ( ارد). روميان براي ادامه كشور گشايي هاي خود به سد محكمي به نام ايران رسيدند. در اين زمان روم توسط 3 پادشاه نامدار خود، ژوليوس سزار، پومپه، و كراسوس اداره ميشد. كراسوس كه سوداي جهانگيري در شرق و آرزوي فتح آسيا را داشت با لژيون 40 هزار نفري شكست ناپذيرش قدم به خاك ايران گذاشت. در اينجا ارد شاه ايران پيغامي فرستاده و از سردار رومي خواست كه خاك مقدس ايران را ترك كرده. ولي كراسوس با پرخاشگري پيك و هديه شاه ايران ( اسب سفيد با يراق زرين) را پس رانده و پيغام جنگ داد.
ارد به گونه اي خيالش از جنگ راحت بود كه براي مراسم عروسي پسرش وارد ارمنستان شد، و سپه سالار نامدار خويش، سورنا را كه يكي از نوابغ جنگي تاريخ است را با 10 هزار سوار پارتي به مقابله با دشمن ميفرستد.
دو سپاه در منطقه حران در نزديكي بين النهرين به هم ميرسند، در اينجا سورنا روشي پياده كرد كه با سپاه كوچكتر خود ارتش قدرتمند دشمن را تار و مار كرده و سر از تن كراسوس متجاوز جدا كرده تا سرزمينش جايگاه ددان نگردد.
روش مذكور به گونه اي بود كه سواران پارتي ابتدا مقداري جنگيده، سپس از پيش دشمن فرار كرده و هنگام تعقيب دشمن به گونه اي برگشته و به روميان كه نظم صفوفشان از بين رفته بود حمله ور شدند كه كارشان يكسره شد.!
اين روش كه به نام پارتيان ( پارتيزان) امروز در دانشگاههاي نظامي دنيا به نام ايرانيان تدريس ميشود.نام اين تيم صربستانيست كه نشان دهنده عظمت تاريخ ايران است، تاريخي كه جهان به او وام دار است.
اما نكته جالب ديگر در مورد پارتها اينست كه اينان نخستين مردماني بودند كه از نيروي الكتريسته استفاده ميكردند!!! بله برق

تا چند
سال پيش همه تصور ميكردند كه پيل الكتريكي را نخستين بار دانشمند ايتاليايي
لوييجي گالواني در سال 1786 اختراع كرد.گالواني از قرار دادن دو فلز در آب
نمك جريان برق بدست آورد. چقدر مايه تعجب است وقتي ميبينيم كه بر حسب
تصادف ،گالواني هم براي ساختن پيل همان فلزهايي را استفاده كرد كه 1800 سال
پيش از وي ايرانيان براي ساختن پيل بكار برده بودند.

پيل مورد استفاده ايرانيان در روستايي در اطراف بغداد
به دست آمده است.باستان شناساني كه در آثار تمدن اشكانيان حفاري ميكردند در
كلبه يك كاهن يا كيمياگر ايراني تعداد زيادي از اين پيلها به دست آوردند.
بايد در نظر داشت كه در زمان فرمانروايي اشكانيان كه از 250 سال قبل از
ميلاد مسيح تا 226 سال بعد از ميلاد ادامه داشت قسمت مهمي از كشور فعلي
عراق و منجمله نواحي بغداد جز امپراطوري ايران محسوب مي شد.اين دانشمندان در حفاري هاي خود مقدار زيادي از اين پيلها
را پيدا كردند كه به وسيله ميله هاي برنزي به يكديگر متصل بودند و در آخر
فقط دو سيم از تركيب آنها بوجود آمده بود و سر اين دو سيم به دستگاه ديگري
فرو رفته بود.


«اشكانيان از اتصال اين
پيلها به يكديگر مقدار قابل توجهي نيروي برق بدست مي آوردند و آن را به
وسيله دو سيم وارد دستگاه آبكاري كرده و با استفاده از املاح طلا و نقره ،
دستبند ها و زينت آلات خود را آب طلا و نقره ميدادند كه امروز گالوانو
پلاستي يا آبكاري الكتريكي مي نامند.  كاربرد ديگر اين پيل  بي حس كردن درد به هنگام جراحي بوده است»


اين مولد برق شگفتي جهانيان را رقم زده است كه از صنعت ايران باستان در حيرتند!

و نكته بسيار جالب تر توليد برق توسط اين باطري به هنگام پيدا شدنش بود كه به درستي بعد از ساليان دراز كار ميكرد!

اميدوارم  خوشتون اومده باشه.
پاينده ايران
viva arsenal
---------------------------------------------------------------------------------------
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

سید امین هاشمی در 20/12/1390 | 23:14 گفت:

آورین،آورین.مرسی حامد جان

moeinem در 20/12/1390 | 20:59 گفت:

دادا نگو ناراحت میشما پسری به این گلی و با اطلاعات قوی نگو داداش

HAMED toopchi در 20/12/1390 | 20:46 گفت:

ممنون معين جان، خودت خوبي كه من روانپريش گد گوله الكي خوش رو خوب ميبيني.

moeinem در 20/12/1390 | 20:30 گفت:

حامد مث خودت عالییییییییی بود

moeinem در 20/12/1390 | 20:13 گفت:

حامد مث خودت عالییییییییی بود

hamed در 20/12/1390 | 19:47 گفت:

جالب بود...

Farhad Rahbari در 20/12/1390 | 19:01 گفت:

مرسی پسر
از فرهاد دوم هم بگو!

masoud mahmudpur در 20/12/1390 | 18:40 گفت:

ایول بابا!

جواد تی تی در 20/12/1390 | 18:31 گفت:

مطلب خوبی بود سپاسگزار پس پارتیزان بلگراد شد شیوه جنگ پارتی ها دفاع ضد حمله عجب !!

Gunner در 20/12/1390 | 18:21 گفت:

به به 20 بود توپچی بازم از این پستا بزار

محمد حسینی در 20/12/1390 | 18:12 گفت:

Bale safa avordi

محمد حسینی در 20/12/1390 | 18:08 گفت:

Like jaleb bood

توپچی جنوب در 20/12/1390 | 18:06 گفت:

به به به حمید جان چشممون روشن برگشتی خوش برگشتی پسر...........

HAMED toopchi در 20/12/1390 | 17:59 گفت:

خميد جون، خوش اومدي پسر

reza در 20/12/1390 | 17:54 گفت:

یک مطلب عالی که خیلی چیزا رو ثابت میکنه

حمید فرازی در 20/12/1390 | 17:41 گفت:

مرسی حامد استفاده کردیم.در مورد سورنا یه چیزایی شنیده بودم ولی از اصل موضوع اطلاع نداشتم.

(Hooman sam (Dark metal در 20/12/1390 | 17:38 گفت:

محشر بووووووووووووود

HAMED toopchi در 20/12/1390 | 17:36 گفت:

خواهش دوستان، آره بابا حيف شديم رفت.!
شهرام جورو رو خفن اومدي، تو هم راه افتاديا، اي شيطون

توپچی جنوب در 20/12/1390 | 17:30 گفت:

اصلا من از تو جز این انتظار نداشتم حال میکنم میبینم مثل خودم به ریشه ایران وصل هستی خیلی مفید بود حامد خان طبق معمول حال کردم با پستت..........

البته روش دفاع کردن ژورو هم همینطوره ولی وقتی فرار کرد بر نمیگرده توپ رو بزنه یا اگر هم بزنه به گل خودمون میزنه و خودمون رو تار ومار میکنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

♥Arsenal♥ در 20/12/1390 | 17:29 گفت:

حالا چی هستیم؟؟؟؟

عرب بلگراد!!!یا وحشی بلگراد؟؟؟

ما که آقای بوقی نراد میره میگه هرکی میخواد حمله کنه ما دفع میکنیم ما ک به عنوان یک کشور جنگطلب مشهور شدیم.....


ای کاش از آدمایی با شعور 2500سال قبل یاد میگرفتن بعضیا...

دانیال در 20/12/1390 | 17:22 گفت:

ممنون آموزنده بود.

ali jamshidi در 20/12/1390 | 17:22 گفت:

زنده باد آرسنال و آرسنالی. زنده باد ایران آریایی

علی ارشدی در 20/12/1390 | 17:15 گفت:

مرسی حامد کاش همه پستای بی ربط این قدر مفید باشن!!!! بعضیاشو میدونستم مثل داستان کراسویس و ریشه پارتیزان خیلی هاش رو هم نمی دونستم مرسی :)

sepehr najafian در 20/12/1390 | 17:12 گفت:

مرسي.البته من از قبل ميدونستم.پارتيزاني يه نوع شيوه ي جنگيدن ايراني ها بوده.الان تو کف عکستم.