احتمالات

نویسنده: ميلاد كشوري

وبلاگ من
نویسنده: ميلاد كشوري
يه آرسنالي
کل بازدید: 2,899 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

احتمالات

مدت هاست آرسنال، تيم دوست داشتني همه ي ما، صلابت گذشتش رو از دست داده، هواداراني نااميد، ستارگاني كه چند وقتي مي درخشند و بعد به اين نتيجه مي رسن كه آرسنال نمي تونه اونا رو ارضا كنه و سر از جاهاي ديگه درميارن، پول هاي تضمين شده اي كه به جيب سهامداران باشگاه ميره، سابقه اي كه روز به روز داره محو وگنگ ميشه و خيلي چيزاي ديگه، وضع اين چند سال اخير باشگاست.

بيشتر از خيلي از شما (به خاطر سنم البته) طرفدار آرسنال بودم، اما چند وقتيه كه آرزوي ناكامي شديد (البته موقت) براي آرسنال دارم؛ نه اينكه دوسش نداشته باشم،نه، اما فكر مي كنم كه روند كژدار مريز فعلي روز به روز مارو بيشتر نابود ميكنه.

يه مثال مديريتي ميزنم كه شايد خيلي از شما شنيده باشين: اگه يه قورباغه رو داخل يه ظرف آب جوش بندازي، بلافاصله ميپره بيرون و خودشو نجات ميده، اما اگه اونو توي يه ظرف آب ولرم بندازي و آروم آروم حرارتش بدي، متوجه نميشه، دماي بدنشو با آب هماهنگ ميكنه و بالاخره ميميره. اين وضعيه كه ما توي اين چند وقته داشتيم. وضعي كه براي چهارمين باشگاه ثروتمند دنيا (تا پارسال سومين) اصلا قابل قبول نيست.

مديريت باشگاه آرسنال به طور قطع كارنامه ي موفقي رو از لحاظ اقتصادي داشته. درامد بالاي بليط فروشي، قرار گيري در جمع چار تيم برتر جزيره و سود ناشي از درامد تلويزيوني، سود رفتن به ليگ قهرمان و صعود از گروه (كه با خوش شانسي دور اول هميشه در ساده ترين گروه قرار گرفتيم، همه و همه باعث شدن كه سود سالانه ي سهام آرسنال به شكل قابل اطميناني مثبت باشه و البته همه ي اينا به بركت وجود ونگره. كسي كه هميشه تيمش رو طوري ميبنده كه سود (درامد منهاي هزينه) رو ماكزيمم كنه و در اين زمينه بين اون و مديريت رابطه ي دوجانبه ي قوي وجود داره. دستمزد بالاي ونگر براي من قابل توجيهه، نه به اين دليل كه توانايي فني بالايي داره ياينكه انگيزه و  اميد رو بتونه به بازيكنا تزريق كنه (چون فكر كنم خودش به اندازه ي كافي نداره)، بلكه به اين خاطر كه روش اون براي باشگاه سودآوري داره.

توجه كنيد كه بر خلاف تصورتون، باشگاه در مقايسه با سرمايش بدهي چنداني نداره و در اين زمينه به طور نسبي بدهيش از بسياري از باشگاه هاي موفق كمتره از جمله بارسلونا، منچستر، چلسي، رئال،... روند فعلي به دليل بدهي ناشي از ورزشگاه نيست بلكه تفكر مديريتي حاكمه كه دال بر كمترين سرمايه گذاري (و در نتيجه ريسك مينيمم) و بيشترين سوده. تفكري كه منحصر به امروز و ديروز نيست و اهداف ورزشي باشگاه رو در نظر نميگيره. خب من يا شما كه سهامدار آرسنال نيستيم، براي من اين مهمه كه تيم در مسير درست ورزشي و كسب افتخار حركت كنه و ...

خب برسيم به فرض اولم. اگر به طور مثال امسال ششم بشيم، باشگاه در مجموع نزديك به 60-70 ميليون پوند  ضرر ميكنه ( حذف درامد ليگ قهرمانان، كاهش سود تلويزيوني كه از انگليس ميگيره، كاهش درامد بليط فروشي در فصل آينده به دليل نبود انگيزه در هوادارن (اكثر هوادارا بليط هاي يك فصل رو  پيش خريد ميكنن) و حضور نداشتن در ليگ قهرمانان، از دست دادن يا كم شدن مبلغ اسپانسر هاي احتمالي،....). البته رقم بالا رو بدون هيچ دقتي گفتم، دوستان اگه اصلاحش كنن خوشحال ميشم. البته خيالتون راحت، پشتوانه ي مالي آرسنال به قدري قوي هست كه با اين اتفاقات، خيلي آسيب نبينه، اما خب در اين صورت( و يا در حالت بدتر، ادامه داشتن اين وضعيت براي يك سال ديگه) دوتا حالت ممكنه اتفاق بيفته:

1- هيات مديره ي ناراضي به شدت مديريت (گازيديس و دوستان) رو تحت فشار قرار ميده ولي اونو تغيير نميده. اين فشار به مديريت دو حالت به وجود مياره:

1-1- گازيديس به نتيجه ميرسه كه با ونگر ديگه نميشه اوضاع رو كنترل كرد و دوره ي پيرمرد به سر اومده. حتي ممنكه تعويض ونگر يكي از دلايل شرايط هيات مديره باشه. در هر صورت جناب مدير يكي ديگه به جاي ونگر مياره و البته پول زيادي در اختيار اون قرار ميده تا بتونه امسال نتيجه بگيره. مديريت پول خرج ميكنه چون جايگاه خودشو به شدت در خطر ميبينه.

به نظر من با توجه به دوستي گازيديس و ونگر و نفوذي كه اون در مديريت داره و علاقه اي  كه هنوز تعداد زيادي از هوادار به اون دارن اين اتفاق نميفته.

1-2 گازيديس دست ونگر رو از خيلي كارا كوتاه ميكنه و كنترل بيشتري روي امور جذب، دستمزد، .... ميگيره. همينطور براي اون اهدافي تعيين ميكنه و در كل فشار روي ونگر بيشتر ميشه. البته ونگر نشون داده يكي از دلايل ضعفش همينه كه بر خلاف مربيان ديگه فشاري (نه از طرف مديريت و نه اكثر هوادارا) روش نيست، و هر وقت فشار به معناي واقعي روش ايجاد شده تونسته نسبتا خوب نتيجه بگيره. در هر صورت مديريت دست و دل بازي مي كنه و پول زيادي رو براي خريد بازيكن در اختيار ونگر ميزاره و اونو مجبور ميكنه خريد كنه. البته ونگر هم چون احساس خطر ميكنه اينكار رو انجام ميده.

اين اتفاق به نظر من محتمل ترين حالت ممكنه، چون گازيديس هنوز اعتقاد داره كه با ونگر ميتونه در آينده سيستم سوددهي مطمئن رو براي باشگاه داشته باشه و علاقه اي به كار كردن با مربياني، كه ممكنه در آينده كه باشگاه دوباره به ثبات رسيد براي اون مشكل به وجود بيارن رو نداره.

2- حالت كلي بعدي اينه كه هيات مديره و در راس اونا استن كرونكه و عثمانوف به اين نتيجه برسن كه آرسنال به نقطه اي رسيده كه تفكرات فعلي مديريتي جوابگو نيست و با داشتن گازيديس و ونگر هرچقدر هم كه پول خرج كنن به جايي نميرسن. در اين سناريو، گازيديس تعويض ميشه و بعيد ميدونم مدير بعدي به ونگر اعتقادي داشته باشه (البته طبيعي هم هست، ونگر برخلاف دستمزد بالاش چند ساليه كه جزو 10 مربي برتر سال نيست. البته فكر كنم اوضاع از اين هم خراب تره).  در ضمن ونگر در بسياري از كارهاي مديريتي دخالت ميكنه كه بعيد ميدونم مدير بعدي بخاد مربي همچين قدرتي داشته باشه. در ضمن، از نظر مدير جديد اوضاع داغون آرسنال با تغيير دو سه تا بازيكن درست نميشه و بايد تغيير كلي و در كل تفكر اتفاق بيفته. مدير جديد ميدونه كه هيات مديره با توجه به دست و دلبازيش ديگه به چهارمي راضي نيست و اينبار بايد براي قهرماني اونم نه در جام اتحاديه بجنگه. پس ونگري كه نشون داده مرد قهرماني نيست رو كنار ميزاره.

اين سناريو به نظرم احتمالش خيلي بالا نيست و با توجه به موفقيت گازيديس در چند سال گذشته و با توجه به سيستم فرصت دهي نامحدود آرسنال، بيشتر به اون فرصت داده ميشه.

نتيجه: من فكر ميكنم كه بهترين حالت اين باشه كه آرسنال نتيجه نگيره ( چون باز ما چهارم بشيم همين آش و همين كاسست) و محتملترين اتفاق اينه كه باشگاه پول زيادي در فصل نقل و انتقالات خرج ميكنه و اختيارات ونگر كم و فشار روي اون زياد ميشه و اگرچه اميدي ندارم در هر صورتي با ونگر قهرمان ليگ يا ليگ قهرمانان بشيم، اما اوضاع خيلي بهتر ميشه.

ببخشيد سرتونو درد آوردم. اينا نظرات من بود و ممكنه با نظرات شما 180 درجه فرق داشته باشه. منتظر كامنتاتون براي بحث و تبادل نظر هستم.

تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

علی قاسمی در 26/10/1391 | 10:42 گفت:

عارف جون باید وقتی علامت رو میخوای کپی کنی با فاصله کپی کنی تا درست بیفته

مثلا اینطوری

چنتا اسپیس بزن بعد کپی کن
تو به نقطه آخر چسبوندی ... در ضمن نباید شکلک رو روی صفحه بکشی چون آدرس جایی که ذخیره شده میاد پس باید علامت زیرشو با فاصله بذاری

میلاد جون در شرمنده دقت نکرده بودم قبلا بودی دیدم مطلبت سنگین و خوبه تعجب کردم مطلب اولت باشه

با دین روند تیم باید منتظر شوک اساسی و تصمیمات اساسی در تغییر سیاست ها باشیم

اما با توجه به مطلبی که 1 هفته پیش از ونگر خونده بودم گفته بود ما سیاست های خودمون رو پیاده کردیم و ساختار دستمزد هامون رو به هیچ عنوان تغییر نخواهیم داد و این نشون میده تیم بهتر از این نمیشه مگر با همین سیاست ها که اینم بعید میدون

aref در 26/10/1391 | 03:19 گفت:

این شکلک هارو چجوری استفاده میکنن؟ اومدم شکلک استفاده کنم لینکشون گذاشتم.((=

aref در 26/10/1391 | 03:15 گفت:

به نظر من اگه امسال جز چهار تیم نشیم احتمالا سال بعد یکی دوتا بازیکن نسبتا خوب می گیریم ولی باز هم یکی دوتا از دست می دیم و دوباره جز چهارتا نمیشیم بعد صدای هوادارا در میاد . بعد ونگر برای اینکه هوادارهارو ساکت کنه دو سه تا خرید خوب میکنه ولی در روزهای آخر نقل وانتقالات دو سه تا از ستاره هامونو از دست میدیم و در نهایت دوباره جز چهارتا نمیشیم و ....... تا اینکه توقعات از اینی که هست پایین تر میاد و ونگر در میاد میگه 17 سال پیاپی به لیگ اروپا راه یافتیم.http://arsenal.ir/images/smile/19.gifhttp://arsenal.ir/images/smile/19.gifhttp://arsenal.ir/images/smile/19.gifhttp://arsenal.ir/images/smile/19.gif

aref در 26/10/1391 | 03:14 گفت:

به نظر من اگه امسال جز چهار تیم نشیم احتمالا سال بعد یکی دوتا بازیکن نسبتا خوب می گیریم ولی باز هم یکی دوتا از دست می دیم و دوباره جز چهارتا نمیشیم بعد صدای هوادارا در میاد . بعد ونگر برای اینکه هوادارهارو ساکت کنه دو سه تا خرید خوب میکنه ولی در روزهای آخر نقل وانتقالات دو سه تا از ستاره هامونو از دست میدیم و در نهایت دوباره جز چهارتا نمیشیم و ....... تا اینکه توقعات از اینی که هست پایین تر میاد و ونگر در میاد میگه 17 سال پیاپی به لیگ اروپا راه یافتیم.http://arsenal.ir/images/smile/19.gifhttp://arsenal.ir/images/smile/19.gifhttp://arsenal.ir/images/smile/19.gifhttp://arsenal.ir/images/smile/19.gif

aref در 26/10/1391 | 03:12 گفت:

به نظر من اگه امسال جز چهار تیم نشیم احتمال سال بعد یکی دوتا بازیکن نسبتا خوب می گیریم ولی باز هم یکی دوتا از دست می دیم و دوباره جز چهارتا نمیشیم بعد صدای هوادارا در میاد . بعد ونگر برای اینکه هوادارهارو ساکت کنه دو سه تا خرید خوب میکنه ولی در روزهای آخر نقل وانتقالات دو سه تا از ستاره هامونو از دست میدیم و در نهایت دوباره جز چهارتا نمیشیم و ....... تا اینکه توقعات از اینی که هست پایین تر میاد و ونگر در میاد میگه 17 سال پیاپی به لیگ اروپا راه یافتیم.http://arsenal.ir/images/smile/19.gifhttp://arsenal.ir/images/smile/19.gifhttp://arsenal.ir/images/smile/19.gifhttp://arsenal.ir/images/smile/19.gif

ميلاد كشوري در 25/10/1391 | 21:36 گفت:

@ علي قاسمي
مرسي، من قبلا هم عضو سايت بودم و چندتا پست گذاشته بودم اما پسوردم يادم رفت
دقيقا حرف منو زدي. بعدا يه پست راجع به ونگر ميزارم و سعي ميكنم عملكردشو با آزموناي آماري نشون بدم. چند وقت پيش فيفا آماري داد كه ارزش كل بازيكناي يه تيم رو داده بود و با كمال تعجب ديدم كه آرسنال در جايگاه نهم بعد بارسلون و رئال و بايرن و منچستر و يوونتوس و چلسي و سيتي و يه تيم ديگه قرار داشت ( البته ترتيبشون ايني نبود كه من گفتم) يعني توي انگليس ما از لحاظ مهره چهرمين تيم هستيم و اگر ونگر يه مربي در حد 7-8 تا مربي تيم هاي رده بالاي ليگ برتر باشه قاعدتا بايد چهارم باشيم.
وقتي نگاه كني ما چندان هم فقر بازيكن نداريم : ويلشر، ژسني، كازورلا، والكات، چمبرلين، پودولسكي، ....
جاش نيست كه پروسه ي نابود كردن استعداد توسط ونگر و ... اينجا بگم، اما با احترام به عملكرد فوق العاده ي ونگر در چهار سال ابتدايي هزاره داشته( كه اگه هنوز ميبينين سومين مربي قرن و بهترين مربي دهه ميشه به خاطر همون موقعست وگرنه چند سال اخير تو هيچ رده بندي جزو ده تاي اول نبوده و ...) مدتيه كه نه فقط اميد و انگيزه و اعتماد به نفس رو از داست داده بلكه فكر ميكنم كه هم از لحاظ استعداديابي و هم تاكتيكي كه توي زمين پياده ميكنه كاملا افت كرده!!!

ميلاد كشوري در 25/10/1391 | 21:24 گفت:

@ فرزام
وقتي اوضاع به درجه ي بحراني برسه، اونا هم ميدونن كه برگردوندنش نياز به تغييرات اساسي داره و ريسك ادامه دادن همين سيستم معيوب رو با اضافه كردن دو سه تا بازيكن خوب بهشون نميدن.
تيم واقعا نياز به تغيير داره و مطمئن باش اونايي كه اون بالا هستن، اونقدر باهوش هستن كه اينا رو بفهمن!!!

ميلاد كشوري در 25/10/1391 | 21:22 گفت:

@ هادي
خيالت راحت باشه، ضرر فقط اينا رو به خودشون مياره. آرسنال اينقدر سرمايه و اعتبار داره كه از لحاظ مالي براي خرج مثلا 100 ميليون پوند در بازار نقل و انتقالات مشكل زيادي نداشته باشه، درسته كه الان بازيكن شاخص نمياد (با اين تيم الانمون تصميمشون براي اومدن به آرسنال ربطي هم به اروپا رفتن نداره چون ميدونن نتيجه ي خاصي نميگيره) اما يه سري بازيكن خوب گير مياد كه حاضر باشن در ازاي چند ميليون پوند ناقابل بيشتر از بقيه تيما بيان اينجا! در ضمن وقت ببينن كه واقعا داره تيم رو درست ميبنده و مثلا مربي بهتري اومده، به چشم يه سرمايه گذاري بهش نگاه ميكنن و احتمال اومدنشون بالاتر ميره

ميلاد كشوري در 25/10/1391 | 21:16 گفت:

@توپچي جنوب
خيلي خوشبيني. ممكنه كه چهارم بشيم، اما هر سال دارن اين حرفو ميزنن كه اوضاع مالي رديف شده، وضع بهشته، ما بازيكن با كيفيت پيدا كنيم ميخريم و ستاره ها از تيم نميرن و ....
چند ساله من ميام ميبينم بچه هاي اين سايت همش همين حرفا رو تكرار ميكنن اما چيزي كه در عمل مشاهده ميشه كاملا برعكسه!
ادم بهتره واقع بين باشه!!!

ميلاد كشوري در 25/10/1391 | 21:13 گفت:

اما فرض كنيم چهارم نشيم. اونوقت كل داستان عوض ميشه. به شخصه اعتقاد دارم اينكه هر سال سوم و چهارم ميشيم و مثلا پنجم و ششم نميشيم به شخصيتي برميگرده كه آرسنال تو اين سالا از خودش ساخته و براش يه چيز بديهي شده. مربي، بازيكن، هوادار، همه و همه به اندازه اي تلاش ميكنن كه رتبه ي سوم يا چهارم رو به دست بيارن و مثلا اگه بيان زير اين رتبه (مثل پارسال) تلاششونو مضاعف ميكنن.
از كل اينا ميخوام به اين نتيجه برسم كه اگه ما از اين نرممون منحرف بشيم باشگاه تمام تلاششو ميكنه كه دوباره خودشو برگردونه جزو چهار تيم و از هيچ سرمايه گذاري هم فروگذار نميكنه. اگه مثلا تاتنهام جاي مارو توي big four بگيره، اونوقت سال بعد بودجه و دليل خوبي داره كه بازيكناي جديد خريداري كنه، شخصيت تيمشون ميره بالاتر و كلا گرفتنشون فوق العاده سخت ميشه و اينجائه كه نياز به سرمايه گذاري بالا و نه دو سه تا خريد معمولي نمود پيدا ميكنه. اشتباهي كه ليورپول مرتكب شد و بلافاصله نسبت به افتش واكنش نشون نداد. الان شخثيتش روش شيشمي بسته شده و هرچقدر هم هزينه ميكنن نميتونن بيان بالا!!!
پس مطمئن باش با يه ضرر حسابي اينا مجبورن يه واكنش قوي نشون بدن

ميلاد كشوري در 25/10/1391 | 21:03 گفت:

@حميد پيرنيا
ساده لوحيه كه تصور كني روسا و هيئت مديره نتايج ضعيف رو از چشم اشتباهات و اتفاقات ميبينن. برعكس اونا به طور كامل عملكرد از بالا تا پايين باشگاه رو مانيتور ميكنن. اگر هم تا الان در مقابل نتايج ضعيف آرسنال سكوت كردن براي اينه كه از ديد اونا آرسنال بهترين عملكرد رو داشته چون با كمترين هزينه سود رو براشون تضمين كرده. اونا ميدونن فرق درامد حاصل از چهارم شدن با سوم شدن و دوم شدن زياد نيست. براي قهرماني در ليگ برتر يا ليگ قهرمانان هم بايد فوق العاده خرج كنن كه باز هم معلوم نيست به نتيجه ي دلخواهشون برسن. در واقع سياست و جايگاه فعلي آرسنال بهترين بازدهي رو براي اونا داره

هادی در 25/10/1391 | 18:38 گفت:

دوستان از کامنهای من خسته شدید؟ لطفا جدی جواب بدین

هادی در 25/10/1391 | 18:32 گفت:

parsa .R:
هادی من تا به حال به اینا فک نکرده بودما .الان یه خورده ترسم گرفته.
.....................................................................
اینا واقعیت هایی است که باید روش فکر کرد.

علی قاسمی در 25/10/1391 | 18:31 گفت:

سلام داداش خوش امدی و منتنت رو تقریبا کامل خوندم

باید یکی دو نکته رو به این اضافه کنم
فوتبال توی اروپا خیلی زود تغییر میکنه بر عکس ایران که امروز با دیروز و 10 سال دیگش تقریبا یک حرف رو میزنه و انسان هم هر 7 سال اکثر سلول های بدنش جایگزین میشند و یک از طرفی فوتبال توی اروپا هر هفته یک چیز جدید به خودش میبینه و میبینیم که هر سال نفرات جدیدی به عنوان مربی بالا میاند و به عنوان مربیان سطح اول خودشون رو معرفی میکنند و همه اینها رو گفتم که درسته ونگر از 8 سال پیش به قبل برای آرسنال خوب کار کرده اما اینا هیچ دلیلی نمیشه که الان دیگه ادعا کنه من هنوز روی اوجم و باید این رو بدونیم که بدون شک سطح فنی امروز اروپا از ونگر جلوتره و یه نگاهی به دورتموند ، شالکه ، یوونتوس ، ناپولی و... بندازید و خیلی از تیم های دیگه مثل اتلتیکو رو میبینید که دارن خیلی حرفه ای بازی میکنند و گاهی بهتر از ما هم بازی میکنند و باید این رو بگم که اونا حتما با برنامه تر و بهتر از ما بودن و در حالی که میانگین بازیکن های خوبشون رو ببینید فکر نکنم بهتر از ما باشند
و بدون شک مربی آنها هم در سطح خیلی بالایی قرار داره که تونسته بازیکن های رو این اندازه بالا ببره و تیمی متحول شده رو امروز ببینیم

ناصر در 25/10/1391 | 18:13 گفت:

من حرفم رو عوض میکنم،آژاکس نشدیم،شدیم لیورپول!!!!!!!!

parsa .R در 25/10/1391 | 18:05 گفت:

هادی من تا به حال به اینا فک نکرده بودما .الان یه خورده ترسم گرفته.

هادی در 25/10/1391 | 15:37 گفت:

farzam:
به نظر من امسال پنجم ششم میشیم و به جام یوفا میریم همین مدیرا و همین ونگر میمونن و احتمالا یه خرید خوب و چند تا آشغال دیگه میگیریم و ونگر میگه باکیفیت ها همینا بودن و شما نباید انتظار داشته باشید مسی رو بگیریم ولی اگه سال بعد هم اول تا چهارم نشدیم دیگه باید یه اتوبوس بگیریم تو خیابون های لندن راه بیفتیم واسه اعتراض!از خود لندنی ها که بخاری بلند نمیشه ولی جدا از شوخی اون موقع هم تغییر مدیریتی ایجاد نمیشه ولی چند تا خرید خوب میکنیم که سال بعدش میتونیم تو یه جام قهرمان شیم
.................................................................................
farzam اینقدر مارو نخندون

هادی در 25/10/1391 | 15:25 گفت:

دوستان توجه توجه توجه.
منم باهاتون موافقم اگه بد نتیجه بگیریم شاید سال آینده یه تیم قوی ببندیم.
اما دوستان اگه آرسنال جز 4 تا نشه مدونید نزدیک 150 میلیون پوند ضرر مالی میبینه. درامد بلیط فروشی کم میشه، درامد تبلیغات کم میشه، حق پخش تلویزیونی کم میشه. بعد فکر می کنید با ضرر 150 میلیونی باشگاه قدرت خرید بازیکن جدید داره
تازه آیا کسی حاضره به تیمی که تو لیگ قهرمانان نیست بیاد. کلان نابود میشیم. خدای من دارم دیونه میشم از دست سیاست های ونگر، ونگر آخرین فرصتش همین ژانویه هست وگرنه خودشو و آرسنالو نابود میکنه

farzam در 25/10/1391 | 13:02 گفت:

به نظر من امسال پنجم ششم میشیم و به جام یوفا میریم همین مدیرا و همین ونگر میمونن و احتمالا یه خرید خوب و چند تا آشغال دیگه میگیریم و ونگر میگه باکیفیت ها همینا بودن و شما نباید انتظار داشته باشید مسی رو بگیریم ولی اگه سال بعد هم اول تا چهارم نشدیم دیگه باید یه اتوبوس بگیریم تو خیابون های لندن راه بیفتیم واسه اعتراض!از خود لندنی ها که بخاری بلند نمیشه ولی جدا از شوخی اون موقع هم تغییر مدیریتی ایجاد نمیشه ولی چند تا خرید خوب میکنیم که سال بعدش میتونیم تو یه جام قهرمان شیم

توپچی جنوب در 25/10/1391 | 11:11 گفت:

احتمالی که من میدم اینه که باشگاه جزو 4 تیم میشه و دوباره همون سود حاصل از پخش تلوزیونی و صعود به لیگ قهرمانان رو میبره ولی چون اوضاع اقتصادی ردیف شده و تا تابستون قرارداد های جدید با سایر اسپانسر ها هم بسته میشه.
دیگه مشکل مالی نخواهیم داشت و دیگه ستاره ها از تیم نمیرن و ستاره ای جدید و درجه یک رو جذب میکنیم و دو باره مثل قبل هم زیبا بازی میکنیم و هم جام ها رو برنده میشیم.
و با تکیه بر هسته بریتانیایی و جذب بازیکنان با استعداد بومی در آینده یکی از قدرتمند ترین تیم های اروپا میشیم.

حمید پیرنیا در 25/10/1391 | 10:48 گفت:

هیچ اتفاقی نخواهد افتاد احتمالاتی که گفتی هم در مورد آرسنال صدق نمیکنه الان تو باشگاه هیچ کس ناراحت نیست چون همه چیز رو از چشم اتفاقات میبینن نه اشتباهات

محمد يزداني در 25/10/1391 | 08:22 گفت:

سلام آقا میلاد.خسته نباشی.متن جالبی رو نوشتی که میشه دربارش خیلی بحث کرد ولی خودم حدود یکی دوماه پیش تو یکی از پستا نظر دادم که دوست دارم امسال آرسنال حتی به جام یوفا هم نره و تو نیمه های جدول کارو تموم کنه چون معتقدم تا این اتفاق نیفته ونگر و مدیرا از تفکراتشون دست نمیکشن.معتقدم بعضی وقتا نیازه یه هزینه هنگفتیو پذیرا باشی چون مطمئنی که پشت بندش یه سود کلان برات فراهم میشه.اگه امسال جزء چهار تیم باشیم سال دیگه وضعمون همینه که هست صد در صد بدتر میشه ولی 1درصد هم بهتر نمیشه.دلیلشم نمودار نزولی آرسنال از سال 2005 تا الان هستش.
دیشب هم که خریدهای بی کیفیت آرسن خودشو نشون داد و من سیتی که تو امارات نبرده بود آرسنالو برد.امسال تمام رکوردهای آرسنال شکسته شد و هیچ ادعایی برامون نمونده.