کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

11 . مارک اورمارس

شماره تیمی : ۱۱

پست بازی : هافبک

باشگاه پیشین : آژاکس

ورود به باشگاه : ۱٩٩۷–۲۰۰۰

محل تولد : امست، هلند

تاریخ تولد : 29 March 1973

بازدید : ۷۰٦۰ بار

مارک اورمارس

هنگامی که آرسنال در تابستان ۱٩۷۷ به مارک اورمارس مرتبط شد،تعدادی از ابروها به نشانه تعجب بالا رفت.هیچکس در استعداد این مرد هلندی شک نداشت. (او یکی از بهترین وینگر های دنیای فوتبال بود) اما سابقه ی مصدومیت هایش نگرانی ایجاد می کرد.

اورمارس،بازیکن ریزنقش ترکیب جوان آژاکس در ۱٩٩۵ بود که توانست میلان را در فینال جام اروپای آن سال شکست دهد.با این حال یک مصدومیت از ناحیه ی زانو فصل بعد او را از بین برد و سبب شد او یورو ۱٩٩٦ را از دست بدهد و همچنین شک ها را پیرامون آینده ی بلند مدت این بازیکن برانگیخت.

ونگر تصمیم گرفت که این خطر را انجام دهد.این حرکت او برای آخرین بار نبود و باز هم قضاوت این مرد فرانسوی بی عیب و نقص بود.اورمارس نیاز به زمان داشت تا به جریان بیافتد.یک بار یک مصدومیت کوچک داشت و او فوتبال انگلیس را توسط طوفانش به دست گرفت.

اورمارس مهره ای حیاتی در ماشین تیم آرسنال بود که توانست باز هم در هایبری دبل را در نخستین فصل بلند ونگر انجام دهد.آن سال پر نعمت ۱٩٩۸ تیم از قدرت امانوئل پتیت و پت ویرا و همچنین هوش و زیرکی برگکمپ نفع می برد.با این حال سرعت حرکات اورمارس آرسنال را به یکی از خاصترین تیم ها در ضد حملات تبدیل کرد.

شاید برگکمپ مرد اصلی تیم بود اما اورمارس انتخاب نهایی او برای حرکات جناحین بود.مدافعین راست سراسر کشور زمانی بسیار سخت را داشتند زیرا اورمارس از کنار آنها فرار می کرد،به کناره ها می رفت یا به سرعت به وسط می رفت و پاس هایی بین دو مدافع میانی به امثال پتیت و برگکمپ می داد.

مدافعین این مسئله را می دانستند و شروع به انجام استارت های یک یاردی می کردند اما اورمارس مهار نمی شد.آن سمت از زمین یکی از سلاح های قوی تیم در اولین دبل ونگر بود.اورمارس در مقابل وستهم و لیدز احساسات را برانگیخت و گل حیاتی ای را در مقابل بارنلی که بردن جام نگران کننده شده بود،به ثمر رساند.

زمانی که کار به موقعیت های بزرگ می رسید،اورمارس به ندرت در به انجام رساندن وظیفه اش شکست می خورد.او عملکردی برجسته در مارچ ۱٩٩۸ در مقابل منچستریونایتد در الدترافورد داشت جایی که آرسنال بازی را در دست گرفته بود و توانست ۱-۰ پیروز شود.اورمارس تک گل حیاتی بازی را به ثمر رساند پس از چندین بار که شانسش را امتحان کرده بود.نتیجه ی این رفت و آمد ها،سبب شد آرسنال به بردن لیگ نزدیک تر شود.

کسب جام در مقابل اورتون در ماه می متفاوت نبود.اورمارس تیم را برای کسب پیروزی ۲-۰ در نیمه ی نخست همراهی کرد و سپس عملکرد ویژه اش را در نیمه ی دوم به نمایش گذاشت.مهارت هایش،سرعتش و تمام کنندگی مرگ آورش را نشان داد تا باز هم تاثیرش را در به دست آوردن یک جام دیگر برای آرسنال بگذراد.

تصاویر فینال جام حذفی در مقابل نیوکاسل شبیه یک عکس بود.(در ذهن مردم نقش بسته است.) پس از شروع محتاطانه بازی،سرعت اورمارس تفاوت ایجاد کرد.او پشت سر بازیکنی که او را یارگیری کرده بود حرکت کرد و به پاس ویرانگر امانوئل پتیت پیش از رسیدن شی گیون به توپ دست یافت و آن را به گل تبدیل کرد.آرسنال باز هم در مسیر درست قرار داشت و پس از یک ساعت یا بیشتر آنها توانستند دبل کنند.

اورمارس نخستین فصل پر نعمت و لذت بخشی در آرسنال داشت و بازیکنان خارجی زیادی نیستند که بتوانند این مسئله را بیان کنند.اگرچه وینگر هلندی به خوبی به این ها دست یافت.مصدومیت های کوچک تاثیرشان را در ۲ فصل آینده گذاشتند و پس ازینکه او ۴۱ گل در ۱۴۲ بازی به ثمر رساند در تابستان ۲۰۰۰ از آرسنال به بارسلونا منتقل شد.

در آن دوران هوادارن آرسنال با جان و دل می خواستند که او در تیم بماند اما باز هم قضاوت ونگر در برخورد با پیشنهاد انتقال او بسیار عالی بود.او دلار های زیادی از بارسلونا دریافت کرد و مارک اورمارس به گرانترین بازیکن هلندی،گرانترین فروش بازیکن توسط یک باشگاه انگلیسی و گرانترین خرید بازیکن توسط یک باشگاه اسپانیایی تبدیل شد.با این وجود،این وینگر پرنده هرگز نتوانست در ارتفاعی که در گذشته قرار داشت پرواز کند.

شاید اورماس سال های طولانی در خدمت تیم نبوده باشد اما جزو ۵۰ بازیکن برتر تاریخ آرسنال به شمار میآید.
اخبار مربوط به اورمارس
مایکل ادوارد باید الگوی مدیر فنی آرسنال باشد!
آرسنال همچنان به دنبال مدیرفنی است و گزینه های قبلی آنها یعنی اورمارس و مونچی پیشنهاد آرسنال را رد کرده اند.
تاریخ :1398/01/03| بازدید :2055
مارک اورمارس در راه آرسنال!
با بازگشت مونچی به سویا به نظر میرسد آرسنال بیش از پیش به اورمارس فکر میکند.
تاریخ :1397/12/27| بازدید :2391
اورمارس : در آژاکس راضی هستم
اوورمارس میتواند جانشین ونگر باشد ؟
تاریخ :1396/07/28| بازدید :2494
اورمارس: از ونگر حمایت کنید
بازیکن سابق توپچی ها اذعان می کند آرسنال در شرایط خوبی نیست ولی معتقد است خرج کردن پول راه حل این مشکل نیست و به طور جدی خواهان حمایت هواداران از ونگر است...
تاریخ :1391/12/12| بازدید :2764
اورمارس مدیر فنی آژاکس
مارک اورمارس بازیکن سابق توپچی ها به عنوان مدیر فنی جدید باشگاه فوتبال آژاکس هلند انتخاب شد...
تاریخ :1391/04/16| بازدید :2985
مصاحبه اورمارس با تلویزیون آرسنال
اورمارس از علاقه خود به بازگشت به لندن می گوید.......
تاریخ :1389/08/28| بازدید :2362

بازیکنان کنونی آرسنال

راب هولدینگ

16 . راب هولدینگ

سئاد کولاسیناچ

31 . سئاد کولاسیناچ

سوکراتیس پاپاستاتوپولوس

5 . سوکراتیس پاپاستاتوپولوس

دنی سبایوس

8 . دنی سبایوس

بیشتر

کادر فنی

کولین لوین

کولین لوین

بورو پیریمراک

بورو پیریمراک

گری پیتون

گری پیتون

Neal Reynolds

Neal Reynolds

بیشتر
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی