کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

4 . پاتریک ویرا

شماره تیمی : ۴

پست بازی : مدافع

باشگاه پیشین : میلان

ورود به باشگاه : ۱٩٩٦–۲۰۰۵

محل تولد : سنگال

تاریخ تولد : 23 June 1976

بازدید : ۸۳۲٦ بار

پاتریک ویرا

در اوخر سال ۱٩٩٦ يه ناشناس ديگر نيز در كنار آرسن ونگر پا به هايبوری گذاشت. نام او پاتريك ويرا بود كه در كنار سرمربی تازه وارد تيم آمده بودند تا برگ جديدی از تاريخ باشگاه را ورق بزنند ، فتح دوگانه ليگ برتر و جام حذفی برای دو بار و كسب عنوان قهرمانی ليگ بدون حتی يك شكست.

فوتبال محكم و خشن انگستان به هيچ عنوان برای هافبك ٦ فوت و ۴ اينچی توپچی ها مساله دردسر سازی نبود و وی با اتكا به فيزيك و قامت بلند خود عملكرد قدرتمندانه ای را در قلب خط ميانی آرسنال به نمايش می‌گذاشت. تحت هدايت آرسن ونگر ويرا مبدل به يكی از بهترين بازيكنان جهان در پست خود شد ، هافبكی كه هم توپ گيری می كرد و هم وظيفه بازی سازی را به بهترين شكل ممكن انجام می‌داد.

معمولا بازيكنانی كه از خارج به فوتبال انگلستان می آيند به مقداری زمان برای وفق دادن خود با فوتبال اين كشور نياز دارند و در زمان مربيگری ونگر در آرسنال نيز بازيكنانی نظير تيری هانری ، مارك اورمارس ، رابرت پيرس ، الكساندر هلب ، توماس روزيتسكی و امانوئل آدبايور همگی به چند هفته يا ماه برای پيدا كردن بهترين فرم خود نياز داشتند. اما اين مساله در مورد ويرا صادق نبود. او در بدو حضور خود در آرسنال بلافاصله قدرت و توانایی اش را به رخ فوتبال انگلستان كشيد و در نخستين فصلی كه به طور كامل در آرسنال بود ، در كنار امانوئل پتی در خط هافبك ، آرسنال را به دومين دوگانه خود در تاريخ رساندند.

اما مساله ای كه از ويرا بازيكنی خاص ساخت اين بود كه وی ذهن و مهارت های خود را با هم پيوند زده بود. خونسردی و كيفيت بالای پاسها و همچنين مهارت وی در جلوگيری از حمله حريف ، پاتريك را تبديل به مهره ای‌ كليدی در تركيب آرسنال آرسن ونگر ساخت. لحظات به ياد ماندنی زيادی از مواقعی كه او هنگام دفاع در محوطه جريمه خودی در مصاف با بازيكن حريف نبرد را پيروز می‌شد و از همان جا به سرعت حمله جديدی را برای آرسنال پايه گذاری می كرد به جا مانده است. حقيقتاً كه او بازيكن با كلاسی بود.

ويرا زياد گلزنی نمی كرد اما وقتی گل می زد يا آن گل بسيار تماشایی بود يا حياتی و سرنوشت ساز. او گلهای از راه دور زيبایی را در مقابل نيوكاسل و منچستر يونايتد به ثمر رساند كه نشان از قدرت بالای وی داشت. و البته حركت بدون توپ او در گل تماشایی كه در مقابل ليورپول به ثمر رساند كه حاكی از هوش بالای او بود. بعد ها او با گلی كه در دقيقه ۳ بازی مقابل تاتنهام در وايت هارت لين به ثمر رساند نقش پررنگی را در مسجل شدن قهرمانی آرسنال در آن فصل داشت. او همچنين در بازی هفته پايانی مقابل لستر سيتی در هايبوری نيز با گلی مهمی كه به ثمر رساند در به ثبت رسيدن ركورد يك فصل بدون شكست نقش مهمی را ايفا كرد.

هرچه زمان جلوتر می رفت تاثير گذاری ويرا در آرسنال بيشتر و بيشتر می شد و در نهايت با خداحافظی تونی آدمز در سال ۲۰۰۲ ، ويرا كاپيتان آرسنال شد و اين مساله از او بازيكنی كامل ساخت. البته بد رفتاری های گاه و بيگاه او بعضی اوقات عملكرد خوب او در ميدان را خدشه دار می‌كرد. بعيد است نياز به يادآوری جنگ و درگيری هایی هميشگی كه ويرا با روی كين كاپيتان منچستر يونايتد داشت باشد.

غيبت ويرا به دليل مصدوميت در ماه های پايانی فصل ۲۰۰۲-۲۰۰۳ تا حد زيادی در از دست رفتن قهرمانی ليگ در آن سال تاثير گذار بود. اما او بار ديگر به تركيب آرسنال بازگشت و در موفيقت های سالهای بعد آرسنال تاثير به سزایی داشت. او با پنالتی كه در فينال جام حذفی مقابل منچستر يونايتد به ثمر رساند توانست برای چهارمين بار عنوان قهرمانی اين رقابت ها را با آرسنال تصاحب كند. در آن زمان هيچ كس تصور نمی كرد كه آن آخرين ضربه ويرا به توپ با پيراهن آرسنال باشد.

پاتریک در اخرین دوران بازی خود به سیتی رفت و در آنجا ماندگار شد و بعد از دوران بازی به کادرفنی منچستر سیتی پیوست.
اخبار مربوط به پاتریک ویرا
واکنش لوکاس توریرا به مقایسه‌اش با پاتریک ویرا
۳۰سانت از پاتریک کوتاه‌ترم و این قیاس هیجان‌انگیز است
تاریخ :1397/08/17| بازدید :2031
پاتریک ویرا ناامید از بازگشت به آرسنال
پاتریک ویرا آزرده خاطر از رفع تکلیف آرسنال بعد از تماسش با باشگاه سابقش
تاریخ :1397/02/26| بازدید :2311
پاتریک ویرا هیچ پیامی از آرسنال نداشته است
تماسی با ویرا گرفته نشده است...
تاریخ :1397/02/12| بازدید :2162
پیرس : امیدوارم ویرا بیآید
رابرت پیرس از مربیگری پاتریک ویرا حمایت کرد
تاریخ :1397/02/09| بازدید :3097
ویرا برای نشستن برجای ونگر اعلام آمادگی کرد
پاتریک ویرا می گوید که برای سرمربیگری آرسنال آماده است!
تاریخ :1397/02/06| بازدید :2037
پاتریک ویرا جانشین میشود ؟!
ری پارلر: پاتریک ویرا می تواند جایگزین آرسن ونگر شود و موفق باشد!
تاریخ :1397/01/31| بازدید :2157
پاتریک ویرا جانشین آرسن ونگر؟!
پاتریک ویرا علاقمند به هدایت آرسنال است، اما بدون بی‌احترامی به آرسن ونگر!
تاریخ :1396/12/23| بازدید :2342
پاتریک: عدم توانایی ونگر در تغییر مشهود است
پاتریک ویرا می‌گوید اعتماد آرسن ونگر به بازیکنانش همزمان بزرگترین قدرت و ضعف اوست.
تاریخ :1396/12/01| بازدید :2306
پاتریک: بازیکنانی مثل من و پتی دوای آرسنال است
اظهار نظر پاتریک ویرا درباره ی گرانیت ژاکا و جک ویلشر
تاریخ :1396/10/07| بازدید :3138
123

بازیکنان کنونی آرسنال

کالوم چمبرز

21 . کالوم چمبرز

گابریل مارتینلی

35 . گابریل مارتینلی

کنستانتینوس ماوروپانوس

27 . کنستانتینوس ماوروپانوس

بوکایو ساکا

7 . بوکایو ساکا

بیشتر

کادر فنی

فردی لیونبرگ

فردی لیونبرگ

John Kelly

John Kelly

کولین لوین

کولین لوین

تونی کالبرت

تونی کالبرت

بیشتر
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی