هر چقدر بازیکن کمتر ، بهتر !!!

نویسنده: محسن آزاده

وبلاگ من
نویسنده: محسن آزاده
-
کل بازدید: 5,940 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
صحبت های وینای ونکتشام پس از انتصاب به عنوان مدیر اجرایی باشگاه آرسنال: "از زمانی که من به آرسنال پیوستم، من همیشه بهترین امتیازات را به این باشگاه فوتبال دادم، ما با کارکنان فوق العاده ای که در آرسنال داریم، احترام و بهبود تاریخ، منشور و ارزش های منحصر به فرد ما، با هدف کلی برای آوردن موفقیت به میلیون ها نفر از طرفداران خود در سراسر جهان و ایجاد افتخار آنها در باشگاه خود کار می کنند."
صحبت های وینای ونکتشام پس از انتصاب به عنوان مدیر اجرایی باشگاه آرسنال: "از زمانی که من به آرسنال پیوستم، من همیشه بهترین امتیازات را به این باشگاه فوتبال دادم، ما با کارکنان فوق العاده ای که در آرسنال داریم، احترام و بهبود تاریخ، منشور و ارزش های منحصر به فرد ما، با هدف کلی برای آوردن موفقیت به میلیون ها نفر از طرفداران خود در سراسر جهان و ایجاد افتخار آنها در باشگاه خود کار می کنند."
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران فرا رسیدن ایام تاسوعا و عاشورا حسینی را به رهروان واقعی آن حضرت تسلیت عرض میکند. انشالله عزاداری‌های شما مقبول درگاه حق قرار گرفته باشد. کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران فرا رسیدن ایام تاسوعا و عاشورا حسینی را به رهروان واقعی آن حضرت تسلیت عرض میکند. انشالله عزاداری‌های شما مقبول درگاه حق قرار گرفته باشد.
اوزیل به ژاکا چه توصیه‌ای کرد ... ژاکا پیش از زدن ضربه آزاد از مسوت اوزیل اجازه خواست تا او ضربه را بزند. ژاکا در این مورد گفت: من به اوزیل گفتم که آیا میتوانم ضربه را بزنم و اوزیل گفت مشکلی نیست، تلاشت را بکن. ژاکا ادامه داد: بازی در ۲۰ دقیقه اول برای ما دشوار پیش رفت اما به هر ترتیب توانستیم بر بازی سوار شویم. نیم دوم کاملا مسلط بودیم و سه امتیاز مهم را کسب کردیم. اوزیل به ژاکا چه توصیه‌ای کرد ... ژاکا پیش از زدن ضربه آزاد از مسوت اوزیل اجازه خواست تا او ضربه را بزند. ژاکا در این مورد گفت: من به اوزیل گفتم که آیا میتوانم ضربه را بزنم و اوزیل گفت مشکلی نیست، تلاشت را بکن. ژاکا ادامه داد: بازی در ۲۰ دقیقه اول برای ما دشوار پیش رفت اما به هر ترتیب توانستیم بر بازی سوار شویم. نیم دوم کاملا مسلط بودیم و سه امتیاز مهم را کسب کردیم.
تعریف و پشتیبانی عجیب ازارد از ژیرو امروز خط اول اخبار تیم چلسی بود. این مهاجم پیشین آرسنال که فروخته شد تا اوبامیانگ به تیم بیآید توسط هازار "بهترین مهاجم نوک دنیا" نامیده شد !!!! ژیرو در تمام طول جام‌جهانی با اینکه فینالیست شدند، حتی نتوانست یک گل به ثمر رساند! اما ظاهرا هازارد در چلسی از او راضی است !!! تعریف و پشتیبانی عجیب ازارد از ژیرو امروز خط اول اخبار تیم چلسی بود. این مهاجم پیشین آرسنال که فروخته شد تا اوبامیانگ به تیم بیآید توسط هازار "بهترین مهاجم نوک دنیا" نامیده شد !!!! ژیرو در تمام طول جام‌جهانی با اینکه فینالیست شدند، حتی نتوانست یک گل به ثمر رساند! اما ظاهرا هازارد در چلسی از او راضی است !!!
آرسنال جایدن آدتیبای نیجریه ای که فقط ۹ سال سن دارد را به خدمت گرفت . به گزارش نشریه گاردین ، آدتیبا که ۵ هفته در آکادمی باشگاه در لندن حضور داشت و تمرین میکرد با تشخیص کارد فنی با باشگاه آرسنال قرارداد امضا کرد . آرسنال جایدن آدتیبای نیجریه ای که فقط ۹ سال سن دارد را به خدمت گرفت . به گزارش نشریه گاردین ، آدتیبا که ۵ هفته در آکادمی باشگاه در لندن حضور داشت و تمرین میکرد با تشخیص کارد فنی با باشگاه آرسنال قرارداد امضا کرد .
الکساندر لاکازت بهترین بازیکن هفته اخیر لیگ انگلستان از دیدگاه گل شد.لاکازت، مهاجم تیم آرسنال در بازی مقابل کاردیف سیتی، یکی از ارکان اصلی دومین پیروزی متوالی شاگردان امری در لیگ بود. او با به ثمر رساندن یک گل و فراهم ساختن یک پاس گل برای اوبامیانگ، یکی از موثرترین بازیکنان تیم در پیروزی ۳-۲ آرسنال مقابل کاردیف بود. او از اوپتا و شور نمره فوق العاده ٩۴/۱۰۰ را گرفت. او بالاتر از ادن آزارد با ٩۳ امتیاز و موتینیو هافبک ولوز با ٩۱ امتیاز قرار گرفت و عنوان بهترین بازیکن هفته را از آن خود کرد.
الکساندر لاکازت بهترین بازیکن هفته اخیر لیگ انگلستان از دیدگاه گل شد.لاکازت، مهاجم تیم آرسنال در بازی مقابل کاردیف سیتی، یکی از ارکان اصلی دومین پیروزی متوالی شاگردان امری در لیگ بود. او با به ثمر رساندن یک گل و فراهم ساختن یک پاس گل برای اوبامیانگ، یکی از موثرترین بازیکنان تیم در پیروزی ۳-۲ آرسنال مقابل کاردیف بود. او از اوپتا و شور نمره فوق العاده ٩۴/۱۰۰ را گرفت. او بالاتر از ادن آزارد با ٩۳ امتیاز و موتینیو هافبک ولوز با ٩۱ امتیاز قرار گرفت و عنوان بهترین بازیکن هفته را از آن خود کرد.
کالچومرکاتو :آرسنال در چند ساعت آینده انتقال یحیی توره به این تیم را اعلام رسمی خواهد کرد[مجله آرسنال] کالچومرکاتو :آرسنال در چند ساعت آینده انتقال یحیی توره به این تیم را اعلام رسمی خواهد کرد[مجله آرسنال]
نشریه سان در گزارشی به جایگزین ایوان گازیدیس در آرسنال پرداخته است وگفته که با رفتن ایوان گازیدیس از آرسنال، احتمال اینکه شخصی مشهور جایگزین او شود بسیار کم است. احتمالا فردی نزدیک به باشگاه (مثل جاش کرونکه) جایگزین او شود. اینطور که بنظر میرسد جاش کرونکه جایگزین ایوان گازیدیس در آرسنال خواهد شد.[مجله آرسنال] نشریه سان در گزارشی به جایگزین ایوان گازیدیس در آرسنال پرداخته است وگفته که با رفتن ایوان گازیدیس از آرسنال، احتمال اینکه شخصی مشهور جایگزین او شود بسیار کم است. احتمالا فردی نزدیک به باشگاه (مثل جاش کرونکه) جایگزین او شود. اینطور که بنظر میرسد جاش کرونکه جایگزین ایوان گازیدیس در آرسنال خواهد شد.[مجله آرسنال]
برند لنو راجع به پیوستن به آرسنال:من دیوانه نیستم، متقاعد شدم که تصمیم درست بوده است و مدت زمانی کمی یا چند ماه باید بگذرد تا زمان بازی من فرا برسد.[مجله آرسنال] برند لنو راجع به پیوستن به آرسنال:من دیوانه نیستم، متقاعد شدم که تصمیم درست بوده است و مدت زمانی کمی یا چند ماه باید بگذرد تا زمان بازی من فرا برسد.[مجله آرسنال]
به گزارش Le۱۰sport فرانسه:لاکازت تصمیم جدی برای آینده اش در آرسنال گرفته است. خروج او از باشگاه در روزهای آینده دور از ذهن نیست اگر چه باشگاه به فروش او بدون خرید جانشین راضی نیست. تیم های اروپایی به دنبال او هستند.[مجله آرسنال] به گزارش Le۱۰sport فرانسه:لاکازت تصمیم جدی برای آینده اش در آرسنال گرفته است. خروج او از باشگاه در روزهای آینده دور از ذهن نیست اگر چه باشگاه به فروش او بدون خرید جانشین راضی نیست. تیم های اروپایی به دنبال او هستند.[مجله آرسنال]

هر چقدر بازیکن کمتر ، بهتر !!!

والا این خبر واسه سایت خودمونه ، اما واسه چی من دوباره اومدم اینجا کپی پیستش کردم ؟! راستش حیفم اومد بچه ها در مورد این مطلب نظر ندن ، آخه به نظر من مطلب جالبیه . . . اما جا داره این جا از آقای کاظم دانش جهت ترجمه این متن تشکر کنم و به صورت ضمنی واسه کپی کردن این متن از ایشون اجازه بگیرم ، ایشالا که راضی باشن !!


آمار این هفته آقای جاش جیمز مربوط به تعداد بازیکنانی هست که برای آرسنال بازی کرده اند. 


آرسنال در تاریخ لیگ برتر، این فصل از بیشترین تعداد بازیکن استفاده کرده (32بازیکن) که رکورد قبلی 31 بازیکن در فصل 1946/47 بوده است.
رکورد قبلی در لیگ برتر استفاده از 30 بازیکن در فصول 1994/95 و 1999/2000 و 2009/10 بوده است.  
در سوی مقابل کمترین تعداد بازیکن مورد استفاده شده در یک فصل مربوط به فصول 1968/69 و 1970/71 هست که در آن سالها از 16 نفر در تیم استفاده شد. که البته آرسنال درفصل 1970/71 قهرمان لیگ هم شد.و طی آن سال برتی میز و باب ویلسون64 بازی انجام دادند.
اما ترکیب 31 نفری آرسنال در فصل 1946/47 در مجموع 45 بازی انجام دادند(42 بازی در لیگ) که اولین سال لیگ بعد از جنگ جهانی دوم بود و تیم جورج آلیسون در رتبه سیزدهم جدول قرار گرفت.
شما اگر به 13 فصلی که آرسنال بیشترین ترکیب را داشته(29 بازیکن یا بیشتر) نگاه کنید رتبه متوسط آرسنال 9.2 بوده است. البته توپچی ها در سال 1937/38 قهرمان لیگ هم شده بودند.

اما اگر به 13 فصلی که آرسنال کمترین تعداد بازیکن را داشته (19 بازیکن یا کمتر) نگاه کنید رتبه متوسط آرسنال 4.1 بوده است که 4 فصل آن قهرمان شد.

در ضمن کم تعدادترین ترکیب آرسنال در تاریخ لیگ برتر مربوط به فصل 2003/04 است که با 22 بازیکن فصلی بدون شکست را پشت سر گذاشتند و قهرمان شدند.
در کل میانگین تعداد نفرات ارسنال در یک فصل 23.96 نفر بوده و اگر میانگین فصولی که قهرمانی را بدست آورده اند را حساب کنیم، متوسط 22.1 نفر بوده اند.

اگر کمی آمار را گسترش بدهیم، آرسنال در این فصل تاکنون از 38 بازیکن در ترکیب خود در تمامی رقابتها استفاده کرده است. که رکورد مربوط به فصل 2009/10 میشود که از 41 بازیکن استفاده شد.

در زمان هدایت آرسنال توسط آرسن ونگر میانگین تعداد بازیکنان در کل 32.4 نفر میباشد، اما اگر به محدوده96 سال قبل از ونگر برگردیم( 96 سال قبل از سال 1996/97) میانگین تعداد نفرات 23.61 نفر بوده و این نشان میدهد که تیم آرسن ونگر 9 نفر بیشتر فصول قبل از خود بازیکن استفاده میکرده است. در واقع پرتعدادترین ترکیب آرسنال در زمان ونگر بوده است که البته لیگ قهرمانان و حجم بیشتر بازیها میتواند دلیلش باشد.

در 13 فصلی که آرسنال در لیگ قهرمانان حضور داشته (فصل جار حساب نمیشود) متوسط58.23 بازی در فصل داشته که نسبت به قبل از جنگ دوم بسیار بیشتر است. در واقع آرسنال از فصل 1967/68 به قبل هیچوقت بیشتر از 50 بازی انجام نداده.همچنین در لیگ قهرمانان به تنهایی حداقل از 21 بازیکن استفاده کرده.

از 32 بازیکنی که این فصل برای آرسنال بازی کرده اند 12 نفر آنها برای اولین بار لباس آرسنال را پوشیدند که شامل جروینیو، جنکینسون، فریمپونگ،کوکلین، چمبرلین، آرتتا، مرتساکر،بنایون، آرتتا،سانتوس، پارک و یناریس میباشد. که 4 نفر از این 12 تا از آکادمی وارد تیم شدند و 8 نفرشان در تابستان به تیم آمدند.
و این درحالی است که هنوز در لیگ از فابیانسکی، ویلشیر و میایچی استفاده نشده. میدلزبرو در فصل
2005/06 از 37 نفر در ترکیب خود برای لیگ استفاده کرد.

تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

ایمان بهادران در 5/11/1390 | 18:04 گفت:

nist alan to bohran nistimmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm baraftan venger az in bad tar nemishe

محسن آزاده در 5/11/1390 | 16:34 گفت:

به نظر من این آمارا کاملا طبیعی هستن و منطقی ، یعنی این که زمانی که در یک فصل از بازیکنای زیاد استفاده کردیم ، موفق نبودیم، چرا ؟ چون وقتی تعداد بازیکنای استفاده شده زیاد هستن ، نشون می ده که تیم مصدومای زیادی طی فصل داده و مربی مجبور بوده که بازیکنایی از تیم رزرو و بازیکنای کم تجربه رو بازی بده که دقیقا همین عامل هم باعث عدم موفقیت میشه !!!
در حقیقت در مجموع میشه گفت که زیاد بودن بازیکن های مورد استفاده رابطه مستقیمی با تعداد مصدومین داره ، واین یعنی این که سال های ناکامی ما عموما مربوط به سال هایی میشه که مصدومان زیادی داشتیم ، پس خیلی بی انصافی که همه تقصیرها رو گردن ونگر بندازیم ، چرا که بر خلاف نظر خیلیا آمار (همین مطلب بالا ) میگه که مصدومیت ها خیلی تو نتیجه گیری تیم تاثیر گذاز هستند . . .

♥Arsenal♥ در 5/11/1390 | 16:20 گفت:

ما وقتی ترکیب بزرگی داریم که مصدوم نداشته باشیم

محسن آزاده در 5/11/1390 | 16:11 گفت:

حمید جان درست می گی ، خبر سایت خودمون بود ولی اول مطلب گفتم که این رو این جا گذاشتم تا فقط نظر بچه ها رو هم بدونیم ، آخه به نظر من مطلب جالبی بود .

ali jamshidi در 5/11/1390 | 14:06 گفت:

واقعاً ما باید خانه تکانی کنیم شدید.
ولی کسانی که فکر می کنن با رفتن ونگر تیم درست میشه سخت در اشتباهند
با رفتن ونگر از حالت مشکل وارد بحران میشیم

حمید فرازی در 5/11/1390 | 12:52 گفت:

اینکه دقیقا خبر همین سایت بود. به هرحال ما فقط تعداد زیادی بازیکن داریم که بیشتر بازیکنای بی کیفیتی هستن ولی متاسفانه ونگر همیشه میگه ما ترکیب بزرگی در اختیار داریم