کانون رسمی هواداران آرسنال

تاریخچه تیم بانوان


تیم بانوان آرسنال در سال ۱۹۸۷ توسط ویک اِیکرز شکل گرفت. او برای مدت ۲۲ سال سرمربی بانوان بود و در در فصل ۲۰۰۸/۰۹ از این سمت کناره گیری کرد و سمت های عمومی تری در باشگاه به عهده گرفت.

طی این مدت٬ اِیکرز ۳۳ جام برای بانوان کسب کرد. ویک اکنون به عنوان مسئول لباس تیم اصلی آرسنال فعالیت میکند.

۳۳ جام بانوان شامل ۱ لیگ قهرمانان بانوان بانوان٬ یک ۳گانه داخلی٬ ۱۲ قهرمانی لیگ برتر و ۱۰ قهرمانی جام اتحادیه٬ بانوان آرسنال را به قدرتمندترین تیم بانوان انگلستان تبدیل کرده است.

تبم بانوان آرسنال به خوبی از سوی باشگاه فوتبال آرسنال و کِلِر ویتلی به همراه سیرا گرنت و فایه وایت حمایت و تامین میشود و سیستم مجزایی را برای هماهنگ سازی تیم بانوان در اختیار دارد. ۲ بازیکن از تیم اصلی بانوان نیز در آکادمی بانوان آرسنال فعال هستند و روند تیم جوانان بانوان را زیر نظر دارند.

بهترین فصل بانوان آرسنال بدون شک در فصل ۲۰۰۶/۰۷ رقم خورد جایی که آنها بهترین دست آورد خود را داشتند که پس از ۲۰ سال از تاسیس تیم٬ موفق به فتح ۴گانه شدند. در آن فصل بانوان آرسنال با شکست تیم سوئدی اوئما آی-کی که بهترین تیم اروپا بود٬ مبدل به اولین تیم بریتانیایی شدند که موفق به کسب لیگ قهرمانان بانوان اروپا شد.

فصل ۲۰۰۸/۰۹ نیز فصل بود که آرسنال موفق به کسب ۳گانه شد. این موفقیت در شرایطی رقم خورد که بانوان در آن فصل ۳ بازیکن خود را در میانه راه از دست دادند. آنها ابتدا با پیروزی برابر دانکستر راور موفق به کسب جام اتحادیه شدند. سپس با شکست ۲-۱ ساندرلند٬ جام مهم حذفی را برای دهمین بار در دربی کانتی و در مقابل دیدگان ۲۳۰۲۳ نفر بالای سر بردند.

برای تکمیل ۳گانه در آن فصل٬ جام قهرمانی لیگ در آخرین روز فصل با پیروزی ۱-۰ برابر اورتون به دست آمد. آن سال نزدیکترین رقابت قهرمانی در چند سال اخیر لیگ بانوان رقم خورد جایی که آرسنال با تفاضل گل بهتر فاتح لیگ بانوان شد. این قهرمانی باعث ثبت رکورد ۶ قهرمانی متوالی و ۸مین قهرمانی در ۹ سال اخیرش شد. در آن فصل تیم در لیگ قهرمانان در مرحله یک چهارم با نتیجه ۸-۳ در مجموع مغلوب اوئما آی-کی شد.

تیم رزرو بانوان نیز همواره پشتیبان تیم اصلی بوده و بازیکانی را برای آینده تیم اصلی فراهم میکند. تیم رزرو بانوان آرسنال تشکیل شده از دختران عضو در برنامه ممتاز آموزش (که پیشتر تحت عنوان آکادمی فوتبال بانوان آرسنال فعالیت میکرد) است که در کالج اوکلندز و سینت آلبانس پیگیری میشود. برنامه ممتاز آموزش زیر نظر لورا هاروی (مدیر آکادمی و سرمربی تیم بانوان) و اندی کوک (معاون هاروی و سرمربی تیم رزرو) فعالیت میکند. ۲ تا از بازیکنان تیم اصلی به نام های جِین لودلو (سرپرست تیم پزشکی) و اِما بِرن (مدیر) به صورت تمام وقت در این برنامه آموزشی فعالیت میکنند.

برنامه ممتاز آموزشی باشگاه این امکان را به دختران ۱۶ تا ۱۹ ساله میدهد تا آموزش روزانه فوتبال را به همراه برنامه های درسی پیش ببرند. فصل گذشته تیم رزرو بانوان آرسنال نایب قهرمان لیگ رزرو ها شد.

مرکز تحقیقات این پروژه نیز به پیشرفت بیشتر دختران جوان در این زمینه کمک میکند. سال گذشته رکوردی از لحاظ تعداد نفراتی که در تمرینات و یا مسابقات تیم های زیر ۱۵ و زیر ۱۷ سال انگلستان شرکت کردند برای آکادمی ثبت شد. همچنین قسمتی برای کودکان ۵ تا ۸ سال آغاز به کار کرد که ۶۰ کودک در آن شرکت کردند. مرکز تحقیقات آکادمی تحت مدیریت جان بایر فعالیت میکند که در سال ۲۰۰۸ به این سمت منصوب شد. 


اطلاعات تیم بانوان آرسنال:

تاسیس۱۹۷۸
عضویت درسوپر لیگ بانوان
 لیگ رزرو ها
مدیرویک اِیکرز
سرمربی تیم اصلیلورا هاروی
سرمربی تمی رزرواندی کوک
کمک مربیریهانا اسکینر
منشیکِلِر ویتلی
مدیر امور مالیکِلِر ویتلی
کاپیتان تیمفایه وایت
کاپیتان دومجِین لودلو
سرپرست تیم پزشکی آکادمیجِین لودلو
مدیر قسمت مرکز تحقیقاتجان بایر
پزشکانسَم ویتسون
اِد کلرک
پزشکان قسمت مرکز تحقیقاتدیود بارتلت
 کیم بارنت
دکترپولی بیکِر

بازیکنان ملی بانوان آرسنال:

انگلستان:
فایه وایت
رِیچِل یِنکی
اِلِن وایت
کِیت چپمن
اِستِف هودِن - زیر ۲۳ سال و بزرگسالان
جوردن نابز - زیر ۱۹ و زیر ۲۰ سال
گیلی فلَرِدی - زیر ۲۳ سال
بِکی اسپنسر - زیر ۲۳ سال
لورن برودِن - زیر ۱۷ سال
دنیله کارتر - زیر ۱۷ سال

ایرلند:
سیرا گرنت
اِما بِرن
ایوان تریسی
نیمای فاهِی

ولز:
جِین لودلو

اسکاتلند:
جولی فلیدینگ
کیم لیتل
جنیفر بیتی

حامیان مالی:
باشگاه فوتبال آرسنال
هواپیمایی امارات

سایر حامیان:
نایکیبازدید : ٦,۴۵۱ نفر

ثبت نظر شما
2+7 =

نظرات کاربران

پست های ویژه تلگرام

⭕️ طبق ادعای بي بي سی موستافی به احتمال زياد به بازی فينال جام حذفی مقابل چلسی نخواهد رسید.
كوشیلنی به دلیل محرومیت و گابريل هم به دليل مصدوميت فينال جام حذفی را از دست داده اند
⭕️ طبق ادعای بي بي سی موستافی به احتمال زياد به بازی فينال جام حذفی مقابل چلسی نخواهد رسید. كوشیلنی به دلیل محرومیت و گابريل هم به دليل مصدوميت فينال جام حذفی را از دست داده اند
⭕️ الکساندر لاکازت بهترین بازیکن این فصل لیگ فرانسه از دید هواسکورد انتخاب شد
🔻وی جزء گزینه های احتمالی آرسنال در نقل و انتقالات است
⭕️ الکساندر لاکازت بهترین بازیکن این فصل لیگ فرانسه از دید هواسکورد انتخاب شد 🔻وی جزء گزینه های احتمالی آرسنال در نقل و انتقالات است
💢 پیتر چک: عدم صعود به لیگ قهرمانان، معضل بزرگی نیست
💢 پیتر چک: عدم صعود به لیگ قهرمانان، معضل بزرگی نیست
🔸به نقل از اسکای اسپورت علیشر عثمانوف برای بدست آوردن سهام کلی آرسنال،رقم پیشنهادی خود را افزایش داد.اما استان کروئنکه مالک اول این باشگاه رسما اعلام کرد سهام او تحت هیچ شرایطی قابل فروش نبوده و نخواهد بود،او قصد دارد یک سرمایه گذاری بلند مدت را در  این باشگاه داشته باشد.
🔸به نقل از اسکای اسپورت علیشر عثمانوف برای بدست آوردن سهام کلی آرسنال،رقم پیشنهادی خود را افزایش داد.اما استان کروئنکه مالک اول این باشگاه رسما اعلام کرد سهام او تحت هیچ شرایطی قابل فروش نبوده و نخواهد بود،او قصد دارد یک سرمایه گذاری بلند مدت را در این باشگاه داشته باشد.
💢 ونگر:به حدی عاشق آرسنال هستم که هر روز برای پیشرفت‌اش تلاش می‌کنم.پیشنهاد باشگاه‌های بزرگ زیادی را رد کردم تا در آرسنال بمانم.نمی‌توانید میزان عشق من به این باشگاه را اندازه بگیرید!
💢 ونگر:به حدی عاشق آرسنال هستم که هر روز برای پیشرفت‌اش تلاش می‌کنم.پیشنهاد باشگاه‌های بزرگ زیادی را رد کردم تا در آرسنال بمانم.نمی‌توانید میزان عشق من به این باشگاه را اندازه بگیرید!
💢 گواردیولا: برخلاف آرسنال و یونایتد تاریخچه طولانی در اروپا نداریم اما در چند سال اخیر مدام در لیگ قهرمانان بوده‌ایم و باید تلاش کنیم فاصله را با بزرگان کاهش دهیم...
💢 گواردیولا: برخلاف آرسنال و یونایتد تاریخچه طولانی در اروپا نداریم اما در چند سال اخیر مدام در لیگ قهرمانان بوده‌ایم و باید تلاش کنیم فاصله را با بزرگان کاهش دهیم...
⭕️ به نقل از توتومرکاتو مسئولان آرسنال دیروز در بازی میلان و بولونیا در سنسیرو بودند تا بازی کارلوس باکا را تماشا کنند
⭕️ به نقل از توتومرکاتو مسئولان آرسنال دیروز در بازی میلان و بولونیا در سنسیرو بودند تا بازی کارلوس باکا را تماشا کنند
اخباری از تلاش تیمهای پاریس سن ژرمن، بایرن مونیخ، چلسی و آرسنال به جذب لوکا مودریچ نیز به گوش میرسد.
اخباری از تلاش تیمهای پاریس سن ژرمن، بایرن مونیخ، چلسی و آرسنال به جذب لوکا مودریچ نیز به گوش میرسد.

محیط کاربریآخرین بلاگ ها

پیش‌بازی آرسنال - چلسی (فینال FA Cup)

بازدید : 65

تاریخ انتشار: ۱۳٩٦/۰۳/۰٦ توسط hoseyn

آرسنال 3-1 اورتون

بازدید : 929

تاریخ انتشار: ۱۳٩٦/۰۲/۳۱ توسط محمد حسین

آرسنال 2-0 ساندرلند

بازدید : 771

تاریخ انتشار: ۱۳٩٦/۰۲/۲۷ توسط محمد حسین

آرسنال - ساوتهمپتون

بازدید : 1403

تاریخ انتشار: ۱۳٩٦/۰۲/۱٩ توسط محمد حسین

آرسنال 2-0 منچستر یونایتد

بازدید : 471

تاریخ انتشار: ۱۳٩٦/۰۲/۱۷ توسط محمد حسین
آرشیو بلاگ ها
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 هاست و طراحی سایت و سئو توسط مهندسین ستایش