loading
در حال بررسی درخواست شما

کارلوس ولا

پروفایل بازیکن

  • نام : کارلوس ولا
  • تاریخ تولد : 1367/12/10 ( ۳۴ سال و ۲۹۰ روز پیش )
  • ملیت : مکزیک
  • پست بازی : مهاجم
  • ورود به باشگاه: 1384/8/24 ( ۱۸ سال و ۲۷ روز پیش )
  • تاریخ ترک باشگاه : 1391/3/28 ( ۱۱ سال و ۱۷۶ روز پیش )
  • مدت حضور درباشگاه : بیش از ۶ سال و ۷ ماه
  • باشگاه پیشین: گوادالاخارا
  • بازدید: ۲۳۵,۸۱۷ بار
12

کارلوس آلبرتو ولا گاریدو متولد 1 مارچ 1989

کارلوس ولا در مکزیک از انریکه ولا، جوشکار آهن، و نلا گاریدو، مادری خانه‌دار به دنیا آمد. پدرش فوتبال نیمه حرفه‌ای بازی می‌کرد اما مصدومیت ناشی از پارگی رباط باعث بازنشستگی او شد. پدر ولا او را در تیم های فوتبال محلی ثبت نام کرد. اولین باشگاه ولا، کو چا وولیس بود. به گفته فلیکس آلکالا، مربی آن زمان، او چیزهای زیادی یاد گرفت و در طول مدتی که در آنجا گذراند پیشرفت چشمگیری داشت. ولا در مدرسه هم بسکتبال و هم فوتبال به طور همزمان بازی می‌کرد که باعث ایجاد مشکلات زیادی بین مربیانش شد. پدرش او را مجبور کرد در سن 12 سالگی فقط روی یک ورزش تمرکز کند که در آن ولا فوتبال را انتخاب کرد.

خوزه لوئیس رئال از سیستم جوانان گوادالاخارا در سال 2001 استعدادیابانی را به کانکون فرستاد، جایی که ولا نظر آنها را جلب کرد. او به عنوان یک دوره آزمایشی کوچک با هزینه های پرداخت نشده به مسابقات جوانان در بوینس آیرس با گوادالاخارا فراخوانده شد. در سال 2003، در طی یک مسابقه محلی که در سیوداد ویکتوریا برگزار شد، ولا دیده شد و با تیم های محلی لیگ برتر پیشنهاداتی ارائه شد. او در نهایت در سال 2003 به گوادالاخارا پیوست، اگرچه هرگز به تیم اصلی باشگاه دعوت نشد، بنابراین نتوانست اولین بازی حرفه ای خود را در مکزیک انجام دهد.

گوادالاخارا

حرفه ولا با گوادالاخارا و در کنار برادرش الخاندرو آغاز شد. خورخه ورگارا، مالک و رئیس باشگاه گوادالاخارا، پس از قهرمانی در جام جهانی زیر 17 سال 2005 با مکزیک و کسب بهترین گلزن با 5 گل، با او موافقت کرد. از آنجایی که خانواده ولا در کانکون که در آن زمان طوفان زده بود زندگی می‌کردند، او از باشگاه درخواست کرد که به عنوان شرط امضای خود به انتقال آنها کمک کند. ولا پیش از این با بردن جام برای پدرش و تقدیم کفش طلای خود به پدرش، که روز تولدش در روزی بود که مکزیک در فینال جام جهانی زیر 17 سال برزیل را شکست داد، محبت زیادی نشان داده بود.

آرسنال

ولا مورد توجه تعدادی از باشگاه های اروپایی قرار گرفت و در نهایت آرسنال در نوامبر 2005 با قراردادی پنج ساله با مبلغ 125 هزار پوند که پس از انجام 50 بازی در تیم اصلی به 550 هزار پوند افزایش یافت، رقابت را برای کسب او برد. با این حال، از آنجایی که محدودیت های مجوز کار انگلیسی برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا مانع از بازی او در انگلیس شد، آرسنال به سرعت او را به سلتاویگو در فوریه 2006 قرض داد، اما او بلافاصله بدون هیچ بازی بازگردانده شد.

قرضی در سالامانکا و اوساسونا

در پایان فصل، ولا به صورت قرضی برای فصل 2006/07 به باشگاه سالامانکا در دسته دو اسپانیا فرستاده شد. او اقامت موفقی در آنجا داشت و بسیاری از 53 گل سالامانکا را به ثمر رساند که 8 گل آن را خودش به ثمر رساند. پس از پایان دوره قرضی او در سالامانکا، باشگاه‌های بزرگ‌تر لالیگا مانند لوانته، اوساسونا و آلمریا همگی علاقه‌مند بودند که او را به صورت قرضی از آرسنال ببرند، چرا که او هنوز صلاحیت بازی در آن را نداشت، زیرا هنوز مجوز کاری دریافت نکرده بود. در نهایت با انتقال قرضی یک ساله به اوساسونا با امکان تمدید یک سال دیگر موافقت شد، با این حال، هیچ گزینه دائمی در این معامله گنجانده نشده بود. در 31 اکتبر 2007، او اولین گل خود را با اوساسونا در بازی مقابل رئال بتیس به ثمر رساند، عملکردی که باعث تحسین مطبوعات اسپانیایی شد.

بازگشت به آرسنال

در 22 می 2008، ولا مجوز کار دریافت کرد که به او اجازه داد در انگلیس بازی کند. آرسن ونگر تایید کرد که ولا در فصل آینده در تیم اصلی خواهد بود و او ولا را به عنوان یک مهاجم در قالب ادواردو می‌داند. ولا اولین بازی خود را برای آرسنال در 30 آگوست 2008 در بازی لیگ برتر مقابل نیوکاسل انجام داد و در دقیقه 63 به عنوان بازیکن تعویضی به جای رابین فن پرسی وارد زمین شد. ولا در اولین بازی کامل خود در 23 سپتامبر 2008، در برابر شفیلد یونایتد در جام اتحادیه، هت تریک کرد و گل دوم او به عنوان یکی از 50 گل برتر آرسنال انتخاب شد. این مسابقه همچنین با حضور جوانترین تیم آرسنال با میانگین سنی 19 سال قابل توجه بود.

در 8 مارچ 2009، در دور پنجم جام حذفی مقابل برنلی، ولا اولین گل را در پیروزی 3-0 با عبور توپ از روی گلر به ثمر رساند. او اولین گل خود را در لیگ برتر برای آرسنال مقابل پورتموث در 2 می 2009 به ثمر رساند و دومین بازیکن مکزیکی بود که در لیگ برتر گل زده است. در 28 آوریل، ولا به دلیل شیوع آنفولانزای خوکی در سال 2009، برای احتیاط از تمرین آرسنال کنار گذاشته شد. دو تن از دوستان ولا از مکزیک در آخر هفته به دیدار او رفتند و از آرسنال خواسته شد که او را دور نگه دارد. او روز بعد به تمرینات بازگشت، اما پس از اینکه کاملا مشخص شد ولا پس از آسیب دیدگی از ناحیه مچ پا که او را تا سپتامبر دور نگه داشت، فصل 2009/10 را از دست داد. او در 22 سپتامبر با بیرون آمدن از روی نیمکت در پیروزی 2-0 آرسنال با پاس گل اول و زدن گل دوم مقابل وست بروم در جام اتحادیه به بازی بازگشت.

در 21 نوامبر 2009، او اولین بازی فصل خود را در لیگ برتر خارج از خانه مقابل ساندرلند انجام داد و بعد از گذشت 21 دقیقه به جای ادواردو عنوان بازیکن تعویضی به میدان رفت. ولا در 10 دسامبر 2009 قرارداد خود را با آرسنال تمدید کرد. در 4 می 2010، ولا پنجاهمین بازی خود را با پیراهن آرسنال در مقابل بلکبرن انجام داد. در 9 می، او چهارمین گل پیروزی آرسنال مقابل فولام را به ثمر رساند. ولا اولین گل خود را در فصل مقابل بولتون در برد خانگی 4-1 در 11 سپتامبر 2010 به ثمر رساند. در 15 سپتامبر، زمانی که آرسنال براگا را 6-0 شکست داد، ولا دو گل در لیگ قهرمانان اروپا به ثمر رساند.

وست بروم (قرضی)

در 28 ژانویه 2011، ولا به صورت قرضی تا پایان فصل 2010/11 به وست بروم پیوست. او اولین بازی خود را در 1 فوریه 2011 در تساوی 2-2 مقابل ویگان انجام داد. او اولین گل خود را برای باگی‌ها در سومین بازی خود برای این باشگاه در 20 فوریه 2011 مقابل ولوز به ثمر رساند.

رئال سوسیداد (قرضی)

در 15 آگوست 2011، آرسنال اعلام کرد که ولا به رئال سوسیداد قرض داده خواهد شد. پس از گذراندن امتحانات پزشکی، در 17 آگوست 2011 این انتقال به طور رسمی معرفی شد. در 4 دسامبر 2011، ولا یک گل برگردان به ثمر رساند تا رئال سوسیداد، دومین بازی او در فصل، در برابر مالاگا به تساوی برسد. در اوایل فوریه 2012، شایعاتی در مورد آینده ولا در آرسنال منتشر شد و ادعا می‌کرد که او می‌خواهد در اسپانیا با رئال سوسیداد بماند. ولا گفته است: "من نمی‌خواهم به آرسنال برگردم. من از ایجنتم خواسته‌ام با آرسنال برای ماندن در اینجا مذاکره کند."

رئال سوسیداد

ولا پس از انجام بیش از 30 بازی در تمامی رقابت ها و به ثمر رساندن 12 گل، در 17 ژوئیه 2012 با مبلغی نامشخص به طور رسمی از آرسنال به رئال سوسیداد منتقل شد. این قرارداد در 10 آگوست توسط آرسنال تایید شد. در 23 نوامبر، او چهار گل در پیروزی 4-3 مقابل سلتاویگو به ثمر رساند. در 20 ژانویه 2014، اعلام شد که ولا برنده بهترین بازیکن ماه دسامبر لالیگا شده است. او در جوایز LFP فصل برای بهترین مهاجم در لیگ نامزد شد و در مقابل کریستیانو رونالدو شکست خورد. در 24 ژوئن، ولا قرارداد خود را به مدت 4 سال تمدید کرد که او را تا سال 2018 در رئال سوسیداد نگه می‌دارد.

در 9 مارچ 2016، گزارش شد که ولا پس از اینکه دو روز قبل در تمرین حاضر نشد و مدعی شد که از بیماری گوارشی رنج می‌برد، از تیم اول جدا شده است، اگرچه ساعاتی پس از تساوی 1-1 این تیم مقابل لوانته، عکسی از حضور وی در کنسرت کریس براون در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد. او در نهایت توسط باشگاه جریمه شد و برای بازی بعدی این تیم مقابل سلتاویگو کنار گذاشته شد. در 20 دسامبر 2017، ولا در آخرین بازی خود برای رئال سوسیداد بازی کرد و گل نهایی را در پیروزی 3-1 این تیم مقابل سویا به ثمر رساند.

لس آنجلس

در 8 آگوست 2017، اعلام شد که ولا با لس آنجلس اف‌سی قرارداد بسته است. در 4 مارچ 2018، ولا اولین بازی خود را با لس آنجلس انجام داد و یک پاس گل برای دیگو روسی در پیروزی 1-0 این تیم مقابل سیاتل ساندرز داد. در 10 مارچ، ولا اولین گل خود را با لس آنجلس به ثمر رساند و گل نهایی را در برد 5-1 مقابل رئال سالت لیک به ثمر رساند.

در 30 مارچ 2019، ولا اولین هت تریک خود را در برد 5-0 مقابل سن خوزه به ثمر رساند. او فصل 2019 را با رکورد 34 گل و 15 پاس گل به پایان رساند و در مجموع 49 امتیاز کسب کرد که جایزه کفش طلای MLS را به عنوان بهترین گلزن لیگ به ارمغان آورد. ولا فصل 2019 را با دریافت جایزه ارزشمندترین بازیکن MLS برای عملکرد خود به پایان رساند.

حرفه بین المللی

جوانان

ولا در سال 2005 در مسابقات قهرمانی زیر 17 سال، که در پرو برگزار شد، بازی کرد و به مکزیک برای قهرمانی کمک کرد. او در مرحله گروهی 3 گل به ثمر رساند، 1 گل در مقابل اروگوئه و 2 گل مقابل استرالیا. او همچنین گل پایانی مکزیک را در پیروزی 3-1 مقابل کاستاریکا به ثمر رساند و در فینال مقابل برزیل، اولین گل مکزیک را در پیروزی 3-0 آنها به ثمر رساند. او با 5 گل به عنوان بهترین گلزن مسابقات شناخته شد. ولا بخشی از تیم زیر 20 سال بود که در جام جهانی زیر 20 سال 2007 شرکت کرد.

بزرگسالان

ولا در طول دوران خود در اوساسونا، اولین بازی ملی خود را برای تیم ملی بزرگسالان در 12 سپتامبر 2007، در یک بازی دوستانه مقابل برزیل انجام داد. در 18 اکتبر 2007، او اولین گل ملی بزرگسالان خود را برای مکزیک در بازی دوستانه مقابل گواتمالا در لس آنجلس به ثمر رساند. در جولای 2009، ولا نماینده مکزیک در گولدکاپ کونکاکاف 2009 بود که در نهایت قهرمان جام شد.

وقفه

در 21 سپتامبر 2010، فدراسیون فوتبال مکزیک اعلام کرد که ولا و هم تیمی اش افراین خوارز به دلیل شرکت در یک مهمانی در 7 سپتامبر در مونتری پس از بازی با کلمبیا به مدت 6 ماه از تیم ملی مکزیک محروم خواهند شد. ولا و 12 بازیکن دیگر نیز 50000 پزو مکزیکی جریمه شدند که برای کمک به سیل زدگان در ایالت وراکروز مکزیک استفاده می‌شد. پس از محرومیت، ولا پس از اینکه خوزه مانوئل د لا توره، سرمربی تیم ملی او را برای یک بازی دوستانه مقابل ونزوئلا در مارچ 2011 دعوت کرد، به تیم ملی بازگشت که آخرین بازی او با تیم ملی در عرض سه سال بود.

او از لیست مکزیک برای جام طلایی آن سال که مکزیک به قهرمانی رسید، حذف شد. ولا در فهرست اولیه کوپا آمه ریکا 2011 گنجانده شد اما آرسنال به او اجازه رفتن را نداد و دلیل آن این بود که این تورنمنت کونکاکاف نبود. او دعوت به شرکت در المپیک 2012 لندن را که مکزیک در آن پیروز شد، رد کرد، زیرا می‌خواست خود را با باشگاه جدیدش رئال سوسیداد تثبیت کند. او برای سومین بار از پیوستن به تیم ملی در مارچ 2013 برای بازی های مقدماتی جام جهانی 2014 مقابل ایالات متحده و هندوراس به دلایل شخصی امتناع کرد.

پس از اخراج د لا توره، ولا تمایل خود را برای بازگشت به مکزیک اعلام کرد. در سپتامبر 2013، ویکتور مانوئل ووچتیک او را برای مسابقات مقدماتی جام جهانی مقابل پاناما و کاستاریکا فراخواند. با این حال، ولا یک بار دیگر از بازگشت به تیم ملی خودداری کرد. پس از آن، ووچتیک از اظهار نظر بیشتر در مورد ولا خودداری کرد و آن را یک "پرونده بسته" خواند. در 3 فوریه 2014، مربی جدید تیم ملی میگل هررا به همراه مقامات فدراسیون فوتبال مکزیک به اسپانیا رفت تا با ولا ملاقات کند و علاقه او را برای نمایندگی تیم ملی بسنجد. پس از این دیدار، ولا اظهار داشت که "از نظر ذهنی 100% آماده برای نمایندگی مکزیک نیست" و متعاقباً حضور خود در جام جهانی 2014 را رد کرد.

بازگشت

در نوامبر 2014، پس از سه سال غیبت، ولا دعوت میگل هررا به تیم ملی را برای بازی های دوستانه مقابل هلند و بلاروس پذیرفت. او دو گل در بازگشت خود به ثمر رساند و مکزیک در 12 نوامبر در آمستردام آرنا هلند را 3-2 شکست داد. ولا برای شرکت در جام طلایی کونکاکاف 2015 فراخوانده شد و در بازی افتتاحیه تیم مقابل کوبا در 9 ژوئیه گلزنی کرد. در 15 جولای، ولا دومین گل خود را در این رقابت ها در تساوی 4-4 مکزیک در برابر ترینیداد و توباگو به ثمر رساند. در دیدارهای یک چهارم نهایی و نیمه نهایی به ترتیب مقابل کاستاریکا و پاناما، ولا دو کارت زرد دریافت کرد، به این معنی که او فینال مقابل جامائیکا را که در آن مکزیک به پیروزی 3-1 دست یافت، از دست داد.

او همچنین برای جام کونکاکاف بعدی - یک بازی پلی آف برای تعیین ورود کونکاکاف به جام کنفدراسیون‌های فیفا 2017 - در مقابل ایالات متحده دعوت شد و در پیروزی 3-2 مکزیک به عنوان یک جایگزین استفاده نشده ظاهر شد. در می 2017، خوان کارلوس اوسوریو او را برای حضور در جام کنفدراسیون‌ها در روسیه دعوت کرد. او که در اولین بازی مرحله گروهی مکزیک مقابل پرتغال به عنوان بازیکن ثابت بازی را شروع کرد، یک پاس گل برای خاویر هرناندز ارائه داد تا اولین گل مکزیک را در دیداری که در نهایت با تساوی 2-2 به پایان رسید، به ثمر برساند. او در آخرین بازی مرحله گروهی مکزیک در برابر روسیه و پلی آف مقام سوم مقابل پرتغال به میدان رفت.

در ماه مه 2018، ولا در فهرست 28 نفره مقدماتی مکزیک برای جام جهانی قرار گرفت و در ماه ژوئن، در نهایت در فهرست 23 نفره نهایی قرار گرفت. در 23 ژوئن، در دومین بازی مرحله گروهی مکزیک مقابل کره جنوبی، او اولین گل آنها را از طریق یک ضربه پنالتی در پیروزی 2-1 به ثمر رساند. همچنین این اولین گل او در جام جهانی برای مکزیک بود. او در تمام بازی های مرحله گروهی و باخت مرحله یک هشتم نهایی مقابل برزیل حضور داشت. پس از جدایی سرمربی اوسوریو، ریکاردو فرتی به عنوان سرمربی موقت تیم ملی منصوب شد و او را در لیست بازی های دوستانه سپتامبر پس از جام جهانی قرار نداد. ولا اصرار داشت که به تصمیم فرتی احترام بگذارد و برای آنها آرزوی موفقیت کرد.

در ژانویه 2019، جراردو مارتینو به عنوان سرمربی جدید تیم ملی معرفی شد و ولا را برای اولین بازی های دوستانه خود در ماه مارس دعوت نکرد. در ماه می، گزارش شد که ولا علاقه ای به دعوت شدن به جام طلایی کونکاکاف 2019 ندارد. او ماه بعد اعلام کرد که در صورت دعوت به تیم ملی حاضر است به تیم ملی بازگردد. او در می 2020 اعلام کرد که جام جهانی 2018 آخرین حضور او با تیم ملی است.

زندگی شخصی

برادر بزرگتر کارلوس، الخاندرو، یک فوتبالیست حرفه‌ای سابق است. ولا در نوامبر 2016 از طریق دوست دختر اسپانیایی خود Saioa Cañibano که در زمان حضور در رئال سوسیداد با او آشنا شده بود، پدر شد. ولا برای دومین بار در اکتبر 2020 صاحب یک دختر به نام ایندیا شد. ولا اعلام کرده که علاقه ای به فوتبال ندارد و می گوید: "من واقعاً بسکتبال را دوست دارم، همیشه گفته ام که هزار بار ترجیح می‌دهم یک بازی بسکتبال را ببینم تا فوتبال."

اخرین بروزرسانی: ۱۸ روز پیش
این صفحه را به اشتراک بگذارید
بازی بعدی آرسنال
آستون ویلا
آستون ویلا
VS
آرسنال
آرسنال
لیگ برتر - ویلا پارک
۱۴۰۲/۹/۱۸ ۲۱:۰۰
بازی قبلی آرسنال
لوتون تاون
لوتون تاون
3 - 4
آرسنال
آرسنال
لیگ برتر - کنیلوورث رود
۱۴۰۲/۹/۱۴ ۲۳:۴۵

آخرین اخبار مربوط به کارلوس ولا

اخبار بیشتر از کارلوس ولا