loading
در حال بررسی درخواست شما

امیلیانو مارتینز

پروفایل بازیکن

  • نام : امیلیانو مارتینز
  • تاریخ تولد : 1371/6/11 ( ۳۱ سال و ۲۹۴ روز پیش )
  • ملیت : فرانسه
  • پست بازی : دروازبان
  • ورود به باشگاه: 1389/4/24 ( ۱۳ سال و ۳۳۹ روز پیش )
  • تاریخ ترک باشگاه : 1399/6/26 ( ۳ سال و ۲۷۳ روز پیش )
  • مدت حضور درباشگاه : بیش از ۱۰ سال و ۲ ماه
  • باشگاه پیشین: ایندیپندنته
  • بازدید: ۳۸۸ بار
26

دامیان امیلیانو مارتینز متولد 2 سپتامبر 1992

ایندیپندنته

مارتینز که در مار دل پلاتا به دنیا آمد، کار خود را با بازی در تیم جوانان ایندیپندنته آغاز کرد. در سال 2009، اندکی پس از تولد 17 سالگی، او به آرسنال برای تست دادن دعوت شد و در ابتدا به او پیشنهاد قرارداد برای تیم جوانان شد.

آرسنال

2010 تا 2019: نقل و انتقالات قرضی و نیمکت نشینی

مارتینز پس از تحت تاثیر قرار دادن در یک آزمایش و تایید برای مجوز کار، در جولای 2010 به طور رسمی به عنوان بازیکن آرسنال ثبت نام کرد. پس از مصدومیت رایان کلارک و وین براون و پایان قرارداد قرضی کانر ریپلی، مارتینز به صورت قرضی اضطراری به آکسفورد یونایتد رفت و اولین بازی خود را در لیگ فوتبال در آخرین بازی فصل آنها مقابل پورت ویل در لیگ دو در 5 می 2012 انجام داد.

بعداً در همان سال، مارتینز برای بازی‌های خارج از خانه مقابل استوک در 26 آگوست و در مقابل لیورپول در 2 سپتامبر، به ترتیب به عنوان ذخیره شزنی و فابیانسکی مصدوم روی نیمکت تعویضی آرسنال قرار گرفت. در 26 سپتامبر، او اولین بازی خود را برای آرسنال در برد خانگی 6-1 مقابل کاونتری در دور سوم جام اتحادیه انجام داد. او دومین بازی خود در آرسنال را در دور بعد در برد 7-5 خارج از خانه مقابل ردینگ انجام داد.

مارتینز متعاقباً در 15 اکتبر 2013 به صورت قرضی 28 روزه به شفیلد ونزدی منتقل شد. او اولین بازی خود را 23 نوامبر در برابر هادرزفیلد انجام داد. قرارداد قرضی مارتینز در نهایت تا پایان فصل تمدید شد.

پس از بازگشت به آرسنال، مارتینز یک تعویض بلااستفاده بود زیرا آرسنال در 10 آگوست با پیروزی 3-0 مقابل منچسترسیتی در ورزشگاه ومبلی، کامیونیتی شیلد 2014 را به دست آورد.

او بلافاصله پس از آن اولین بازی خود را در لیگ قهرمانان انجام داد و به آرسنال کمک کرد تا اندرلخت را با نتیجه 2-1 در مرحله گروهی شکست دهد. او سپس اولین بازی خود را در لیگ برتر به عنوان بازیکن تعویضی در نیمه دوم انجام داد و در 22 نوامبر در ورزشگاه امارات در مقابل منچستریونایتد به جای شزنی مصدوم وارد زمین شد. با مصدومیت دیوید اوسپینا، مارتینز دومین بازی خود در لیگ قهرمانان اروپا را در 26 نوامبر انجام داد و در پیروزی 2-0 مقابل بوروسیا دورتموند دروازه خود را بسته نگه داشت. عملکرد "بی عیب" او در این مسابقه باعث شد تا او در تیم منتخب هفته یوفا قرار بگیرد. او اولین بازی ثابت خود در لیگ برتر را در 29 نوامبر برابر وست بروم انجام داد و چهار روز بعد نیز مقابل ساوتهمپتون بازی را از ابتدا شروع کرد. او در هر دو بازی دروازه را بسته نگه داشت و آرسنال هر دو بازی را 1-0 برد.

در 20 مارچ 2015، مارتینز به صورت قرضی اضطراری تا پایان فصل به باشگاه روترهام پیوست. او اولین بازی خود را روز بعد در برابر شفیلد ونزدی انجام داد و دو گل در وقت اضافه در شکست خانگی 3-2 دریافت کرد. در 2 آگوست، مارتینز در کامیونیتی شیلد 2015 ذخیره پتر چک، خرید جدید آرسنال بود که 1-0 برابر چلسی پیروز شد.

در 11 آگوست، او به صورت قرضی یک فصل به ولورهمپتون پیوست. پس از انجام 15 بازی در ماه های ابتدایی فصل، او از ناحیه ران آسیب دید که او را برای چندین ماه از رقابت دور نگه داشت و پس از آن نتوانست جایگاه اصلی خود را بازیابد. او فصل 2016/17 را در آرسنال گذراند و پنج بازی در طول این دوره از رقابت‌ها انجام داد، از جمله دو بازی در لیگ برتر مقابل کریستال پالاس و وستهم.

در 2 آگوست 2017، او به صورت قرضی یک فصل به ختافه پیوست و در 23 ژانویه 2019، تا پایان فصل به ردینگ قرض داده شد. در ردینگ، مارتینز اولین بازی خود را در 29 ژانویه مقابل بولتون انجام داد و چند روز بعد جایزه بهترین بازیکن مسابقه را مقابل استون ویلا به دست آورد.

2019 تا 2020: پیشرفت و عزیمت

با مصدومیت برند لنو در نیمه اول شکست آرسنال مقابل برایتون در 20 ژوئن 2020، مارتینز از روی نیمکت آمد تا اولین بازی خود را در لیگ برتر از فصل 2016/17 انجام دهد. این باعث شد که مارتینز فصل را به عنوان گلر اول در باشگاه سپری کند و به خاطر یک رشته عملکرد درخشان، مورد تحسین قرار گرفت. در 1 آگوست، مارتینز برای شروع در فینال جام حذفی مقابل چلسی انتخاب شد. او در ادامه چند سیو بسیار مهم برای کمک به آرسنال برای بردن چهاردهمین جام حذفی خود انجام داد. پس از بلند کردن جام، او کاملاً احساساتی بود و اشک می‌ریخت.

مارتینز در کامیونیتی شیلد 2020 مقابل لیورپول در 29 اوت در ترکیب اصلی قرار داشت که آرسنال در ضربات پنالتی پیروز شد.

پس از این بازی، گمانه زنی های زیادی مبنی بر اینکه مارتینز با بازگشت برند لنو از باشگاه جدا خواهد شد، وجود داشت و خود بازیکن نیز اعلام کرد که یا می‌خواهد در باشگاه بماند و دروازه‌بان اول باشد یا به طور دائم آنجا را ترک کند. با توجه به علاقه تعدادی از باشگاه های لیگ برتری و خارجی، از جمله استون ویلا و برایتون، مارتینز از ترکیب تیم برای رویارویی با فولام در روز افتتاحیه فصل لیگ برتر خارج شد.

استون ویلا

در 16 سپتامبر 2020، مارتینز با قراردادی به ارزش 20 میلیون پوند به استون ویلا منتقل شد. او قراردادی چهار ساله امضا کرد. در 21 سپتامبر، مارتینز اولین بازی خود را برای ویلا انجام داد و یک پنالتی را از جان لوندسترام در برد خانگی 1-0 مقابل شفیلد یونایتد مهار کرد. در اولین فصل حضورش در استون ویلا، مارتینز با رکورد باشگاهی برد فریدل برای کلین شیت در یک فصل از لیگ برتر، با 15 کلین شیت برابری کرد. او همچنین به عنوان بهترین بازیکن فصل از نگاه هواداران استون ویلا انتخاب شد.

در 21 ژانویه 2022، مارتینز قرارداد خود را برای سه سال تمدید کرد که به موجب آن تا پایان فصل 2026/27 با ویلا قرارداد خواهد داشت. در 1 آوریل 2023، مارتینز صدمین بازی خود را در لیگ برتر برای استون ویلا در پیروزی 2-0 خارج از خانه مقابل چلسی انجام داد. آن کلین شیت سی و چهارمین کلین شیت مارتینز بود که رکورد باشگاه را در بیشترین کلین شیت در 100 بازی اول شکست - که قبلاً 33 بازی توسط مارک بوسنیچ و براد فریدل ثبت شده بود.

حرفه بین المللی

مارتینز به تیم بزرگسالان آرژانتین دعوت شد تا جایگزین اسکار اوستاری شود تا در ژوئن 2011 به مصاف نیجریه برود. او در 9 و 13 اکتبر 2019 دومین دعوت خود را در برابر آلمان و اکوادور دریافت کرد. او در هر دو بازی دوستانه یک بازیکن تعویضی بدون استفاده بود. مارتینز اولین بازی ملی خود را در 3 ژوئن 2021 در تساوی 1-1 با شیلی در مسابقه مقدماتی جام جهانی 2022 انجام داد.

او متعاقباً اولین بازی خود را در یک تورنمنت بزرگ در 14 ژوئن انجام داد، یک بار دیگر در تساوی 1-1 مقابل همان حریف در بازی افتتاحیه تیمش در کوپا آمه ریکا 2021. در دقیقه 57 پنالتی آرتورو ویدال را مهار کرد اما در ریباند نتوانست مانع از گلزنی ادواردو وارگاس شود. در 6 ژوئیه، مارتینز سه ضربه پنالتی را مهار کرد که در ضربات پنالتی 3-2 آرژانتین مقابل کلمبیا در نیمه نهایی مسابقات پیروز شد. او در ادامه مسابقات را با کلین شیت در پیروزی 1-0 مقابل برزیل در فینال به پایان رساند. مارتینز همچنین جایزه دستکش طلایی کوپا آمریکا 2021 را به عنوان بهترین گلر تورنمنت به خاطر عملکرد خود دریافت کرد. در 1 ژوئن 2022، مارتینز دروازه خود را بسته نگه داشت و آرژانتین در فینالیسیمای 2022 برابر قهرمان اروپا، ایتالیا در ورزشگاه ومبلی با نتیجه 3-0 پیروز شد.

مارتینز در لیست آرژانتین برای جام جهانی 2022 قطر قرار گرفت و در هر یک از بازی های تیمش به میدان رفت. او دو پنالتی را در ضربات پنالتی مقابل هلند در یک چهارم نهایی مهار کرد و به تیمش کمک کرد تا به جمع چهار تیم پایانی صعود کند. در فینال، مارتینز یک موقعیت تک به تک را از رندال کولو موانی در آخرین دقیقه وقت اضافه گرفت تا بازی به ضربات پنالتی کشیده شود. او بعداً یک پنالتی را از کینگزلی کومان در ضربات پنالتی مهار کرد و به آرژانتین کمک کرد تا بعد از تساوی 3-3 در وقت های معمول و اضافه، با پیروزی 4-2 در ضربات پنالتی، قهرمان مسابقات شود. او جایزه دستکش طلایی را برای بازی هایش در این مسابقات دریافت کرد. مارتینز همچنین برنده جایزه بهترین گلر فیفا در سال 2022 شد.

مارتینز پس از کسب دستکش طلایی در مراسم اهدای جوایز جام جهانی 2022 جنجال ایجاد کرد. جام را بر روی کشاله ران خود گذاشت و به تماشاگران اشاره کرد و سپس با تاکید آن را در هوا تکان داد. سروصدا به پا کرد و برخی رسانه ها از انجام یک حرکت مبتذل خبر دادند. مارتینز در این مورد گفت که به دلیل هو کردن هواداران فرانسوی این حرکت را انجام داده است. او همچنین گروهی از بازیکنان آرژانتینی را در رختکن رهبری می‌کرد که کیلیان امباپه بازیکن فرانسوی را مورد تمسخر قرار می‌دادند. در جریان جشن در بوئنوس آیرس، هواداران یک عروسک نوزاد با چهره امباپه به او هدیه کردند. چندین رسانه بین المللی به خاطر این اقدامات او را مورد انتقاد قرار دادند و بسیاری او را به عدم اخلاق ورزشی متهم کردند.

زندگی شخصی

مارتینز در شناسنامه خود نام "دامیان امیلیانو" را داشت که باعث سردرگمی او با امضای قرارداد با آرسنال شد و همه در باشگاه او را دامیان صدا می‌کردند. مارتینز بعداً توضیح داد: ''در واقع نام من در شناسنامه آرژانتینی ام امیلیانو دامیان بود. اما وقتی مادرم برای انجام این کار به اداره پست رفت، نمی‌دانم کجا این کار را انجام داد، ساعت‌ها و ساعت‌ها در صف منتظر بود و وقتی این کار را انجام دادند، دامیان امیلیانو را اول گذاشتند. برای انجام دوباره این کار، او باید دو، سه ساعت صبر می‌کرد، بنابراین او گفت: "اشکالی ندارد، فقط این کار را انجام بده، ما به هر حال او را امی صدا می‌کنیم". کمی گیج کننده بود اما حالا همه مرا امی صدا می‌کنند. دامیان نام میانی پدربزرگم بود. مادرم [در ابتدا] فقط دو نام می‌خواست - امیلیانو مارتینز - اما چون پدربزرگم قبل از تولد من فوت کرد، می‌خواست دامیان را بین این دو نام بگذارد تا نام پدربزرگم را داشته باشد، نه چیز دیگری.''

مارتینز از سال 2017 با آماندا "ماندینا" (با نام خانوادگی گاما) ازدواج کرده است. این زوج یک پسر به نام سانتی و یک دختر به نام آوا دارند. در 22 دسامبر 2022، پس از قهرمانی در جام جهانی با تیم ملی، مارتینز در استراحتگاه لاس توسکاس، در شهر زادگاهش مار دل پلاتا مورد استقبال قرار گرفت. به گزارش مطبوعات محلی، بیش از 150 هزار نفر اعم از بومی و توریست در آن لحظه حضور داشتند.

اخرین بروزرسانی: ۹ ماه پیش
این صفحه را به اشتراک بگذارید
بازی بعدی آرسنال
آرسنال
آرسنال
VS
منچستر یونایتد
منچستر یونایتد
لیگ های دیگر - استادیوم امارات
۱۴۰۳/۵/۶ ۱۹:۳۰
بازی قبلی آرسنال
آرسنال
آرسنال
2 - 1
اورتون
اورتون
لیگ برتر - استادیوم امارات
۱۴۰۳/۲/۳۰ ۱۸:۳۰

آخرین اخبار مربوط به امیلیانو مارتینز

اخبار بیشتر از امیلیانو مارتینز