loading
در حال بررسی درخواست شما

کارل جنکینسون

پروفایل بازیکن

  • نام : کارل جنکینسون
  • تاریخ تولد : 1370/11/19 ( ۳۲ سال و ۱۶۹ روز پیش )
  • ملیت : انگلستان
  • پست بازی : مدافع
  • ورود به باشگاه: 1390/3/25 ( ۱۳ سال و ۳۷ روز پیش )
  • تاریخ ترک باشگاه : 1398/5/16 ( ۴ سال و ۳۴۷ روز پیش )
  • مدت حضور درباشگاه : بیش از ۸ سال و ۱ ماه
  • باشگاه پیشین: چارلتون
  • بازدید: ۸۳,۱۹۶ بار
25

کارل دانیل جنکینسون متولد 8 فوریه 1992

چارلتون

جنکینسون در هفت سالگی به چارلتون پیوست و در سال 2008 بورسیه تحصیلی گرفت. او در ژانویه 2010 با شرایط کار به باشگاه کنفرانس ساوت ولینگ یونایتد پیوست و ده بازی در لیگ انجام داد. او اولین قرارداد حرفه‌ای خود را در سال 2010 امضا کرد و برای اولین بار در تیم چارلتون برای شکست 4-3 در جام اتحادیه در خارج از خانه مقابل شروزبری تاون در ماه آگوست نام گرفت. در نوامبر، او یک قرارداد قرضی سه ماهه را با باشگاه کنفرانس برتر ایستبورن بورو آغاز کرد.

آرسنال

فصل 2011/12

جنکینسون در ژوئن 2011 با مبلغ نامشخصی حدود 1 میلیون پوند با آرسنال قرارداد امضا کرد. در 16 آگوست، او اولین بازی خود را در مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان اروپا در برابر اودینزه انجام داد، به عنوان بازیکن تعویضی در دقیقه 55 به جای یوهان ژورو، مدافع چپ مصدوم. او چهار روز بعد اولین بازی خود را در لیگ برتر مقابل لیورپول انجام داد.

جنکینسون جایگاه خود را در تیم حفظ کرد و در بازی برگشت مقابل اودینزه بازی را شروع کرد و سپس در بازی پر حادثه لیگ برتر مقابل منچستریونایتد در اولدترافورد. او در مسابقه‌ای که یونایتد با نتیجه 8-2 پیروز شد برای رابین فن پرسی گل دوم را ارسال کرد، اما سه دقیقه بعد به دلیل دریافت کارت زرد دوم از بازی اخراج شد. جنکینسون پس از شکستگی پای باکاری سانیا در ماه اکتبر به طور منظم بازی کرد، اما دچار مصدومیت از ناحیه کمر شد که او را به مدت سه ماه از میادین خارج کرد. او در دربی شمال لندن مقابل تاتنهام در 26 فوریه 2012 بازگشت، و در 15 دقیقه آخر پیروزی 5-2 بازی کرد، اما تنها دو بار دیگر در ادامه فصل ظاهر شد.

فصل 2012/13

به دلیل اینکه سانیا به خاطر مصدومیت هنوز در دسترس نبود، جنکینسون در چند ماه اول فصل 2012/13 بازیکن ثابتی بود. عملکرد او بهبود یافت و مورد تحسین هم تیمی ها، رسانه ها و سرمربی انگلیس قرار گرفت. جنکینسون و هم تیمی هایشان چمبرلین، کیران گیبس، آرون رمزی و جک ویلشر همگی در دسامبر 2012 قراردادهای بلندمدت جدیدی با آرسنال امضا کردند.

او در ادامه فصل تنها 6 بازی دیگر انجام داد. در یکی از شش بازی، در برد 1-0 خارج از خانه مقابل ساندرلند در 9 فوریه، او پس از دریافت دو کارت زرد از زمین اخراج شد. در 13 مارچ، جنکینسون در حالی که آرسنال در آلیانز آرنا بایرن مونیخ را شکست داد، 90 دقیقه کامل بازی کرد.

فصل 2013/14

جنکینسون در هر سه بازی ابتدایی آرسنال در فصل 2013/14 حضور داشت، زیرا مصدومیت فرمالن و کوشیلنی باعث شد سانیا در پست دفاع میانی و جنکینسون در پست دفاع راست جایگزین شود. با وجود بازگشت کوشیلنی، جنکینسون پس از تاثیرگذاری مقابل فنرباغچه، جایگاه خود را در تیم اصلی حفظ کرد.

در 11 می 2014، جنکینسون اولین گل خود را برای آرسنال در پیروزی 2-0 مقابل نوریچ در آخرین هفته فصل به ثمر رساند. در رقابتی که آرسنال اولین جام خود را از سال 2005 به دست آورد، جنکینسون 90 دقیقه کامل در مسابقات جام حذفی مقابل کاونتری و لیورپول بازی کرد در حالی که در پیروزی یک چهارم نهایی مقابل اورتون به عنوان بازیکن تعویضی ظاهر شد.

قرضی در وستهم

در 31 ژوئیه 2014، جنکینسون در یک قرارداد قرضی یک فصل به وستهم پیوست. او در ماه آگوست، در دیدار دوستانه مقابل مالاگا، از ناحیه همسترینگ آسیب دید و اولین بازی خود را برای وستهم تا 15 سپتامبر در تساوی 2-2 مقابل هال سیتی، انجام نداد. جنکینسون پس از امضای قرارداد بلندمدت جدید با آرسنال در جولای 2015، برای فصل دوم به صورت قرضی به وستهم پیوست. او اولین گل خود برای وستهم را در 3 اکتبر در تساوی 2-2 مقابل ساندرلند به ثمر رساند.

فصل 2016/17

او اولین بازی خود را برای آرسنال از سال 2014 در 25 اکتبر، در پیروزی 2-0 این تیم در جام اتحادیه مقابل ردینگ انجام داد. جنکینسون در ماه نوامبر در چهار بازی به میدان رفت، اما پس از آخرین بازی، شکست یک چهارم نهایی جام اتحادیه مقابل ساوتهمپتون که در آن اشتباه او به قیمت یک گل برای آرسنال تمام شد، هنگام تعویض توسط هواداران آرسنال تشویق شد. در پنجره نقل و انتقالات ژانویه 2017، مبلغی برای انتقال دائمی به کریستال پالاس، تحت مدیریت سم آلاردایس که جنکینسون در وستهم با او کار کرده بود، توافق شد، اما بازیکن نتوانست شرایط شخصی را به توافق برساند. او تا پایان فصل در آرسنال ماند، اما برای تیم اصلی بازی نکرد.

قرضی در بیرمنگام

در 21 آگوست 2017، جنکینسون و کوهن برامال، مدافع کناری آرسنال، به صورت قرضی برای فصل 18-2017 به بیرمنگام پیوستند. جنکینسون پس از نیم ساعت از اولین بازی خود، در خانه ردینگ، در اثر برخورد با هم تیمی خود، مایکل موریسون، شانه اش در رفت و انتظار می‌رفت مدت زمان زیادی از میادین خارج شود.

فصل 2018/19

جنکینسون در آغاز فصل 19-2018، آخرین سال قراردادش با این باشگاه، در آرسنال ماند. تحت هدایت سرمربی جدید اونای امری، جنکینسون 8 بار در تمام مسابقات به میدان رفت. آرسنال در حالی که جنکینسون در هر 3 بازی آخر خود در مرحله گروهی لیگ اروپا مقابل اسپورتینگ لیسبون، ورسکلا و قره باغ در زمین حضور داشت، گلی دریافت نکرد. در 27 فوریه، او اولین بازی خود در لیگ برتر را برای آرسنال در 830 روز اخیر آغاز کرد و 90 دقیقه کامل را در پیروزی 5-1 مقابل بورنموث در ورزشگاه امارات بازی کرد.

ناتینگهام فارست

در 7 آگوست 2019، جنکینسون قراردادی سه ساله با باشگاه ناتینگهام فارست با مبلغی نامشخص امضا کرد. او به طور نامنظم برای ناتینگهام زیر نظر صبری لاموشی و کریس هیوتون ظاهر شد و عمدتاً به عنوان یک گزینه چرخشی مورد استفاده قرار گرفت. در پایان فصل 2020/21، به جنکینسون گفته شد که او در برنامه های هیوتون نیست و آزاد است که باشگاه را ترک کند. در 19 ژانویه 2022، جنکینسون به صورت قرضی تا پایان فصل به تیم ملبورن سیتی استرالیا پیوست. در 10 ژوئن 2022، ناتینگهام فارست اعلام کرد که جنکینسون پس از پایان قراردادش، باشگاه را ترک خواهد کرد.

نیوکاسل جتز

در آگوست 2022، جنکینسون قراردادی دو ساله با نیوکاسل جتز استرالیا امضا کرد.

حرفه بین المللی

جنکینسون پدری انگلیسی و مادری فنلاندی-سوئدی دارد و نماینده انگلیس و فنلاند در سطح جوانان بود. جنکینسون در سطح زیر 17 سال برای انگلیس بازی کرد، اما سپس وفاداری خود را به فنلاند در سطح زیر 18 سال تغییر داد. او بخشی از تیمی بود که در مسابقات یادبود گراناتکین 2010 شرکت کرد، که در آن سه بازی انجام داد و کاپیتان تیم در شکست 1-0 از اوکراین بود. او همچنین برای تیم زیر 21 سال فنلاند در 3 ژوئن 2011 در یک مسابقه مقدماتی قهرمانی اروپا در سال 2013 که منجر به تساوی 0-0 با مالت شد، ظاهر شد.

در اکتبر 2012، روی هاجسون، سرمربی تیم ملی انگلیس تایید کرد که جنکینسون قبل از بازی مقدماتی جام جهانی مقابل لهستان، با تیم بزرگسالان تمرین کرده است و این بازیکن ترجیح داده است خود را به جای فنلاند در اختیار انگلیس قرار دهد. او اولین بازی خود را برای تیم بزرگسالان انگلیس در 14 نوامبر انجام داد و در دقیقه 74 به جای گلن جانسون در شکست دوستانه 4-2 مقابل سوئد، به میدان رفت. در اکتبر 2013، جنکینسون برای اولین بار به تیم زیر 21 سال انگلستان برای مسابقات مقدماتی قهرمانی اروپا در برابر لیتوانی و سن مارینو دعوت شد. او جای خود را در ترکیب برای مسابقات مقدماتی حفظ کرد که یکی از آنها در برابر تیم سابقش فنلاند بود.

زندگی شخصی

جنکینسون در اسکس، از پدری انگلیسی به نام استیو و مادری فنلاندی-سوئدی به نام هاید به دنیا آمد. او یک برادر بزرگتر به نام مارک دارد. او در باکهورست هیل بزرگ شد و در مدرسه بنیاد داونانت در لافتون درس خواند. جنکینسون یکی از طرفداران آرسنال در دوران کودکی است و با پدر و برادرش در مسابقات شرکت می‌کرد.

اخرین بروزرسانی: ۹ ماه پیش
این صفحه را به اشتراک بگذارید
بازی بعدی آرسنال
آرسنال
آرسنال
VS
بورنموث
بورنموث
لیگ های دیگر - استادیوم امارات
۱۴۰۳/۵/۴ ۰۶:۰۰
بازی قبلی آرسنال
آرسنال
آرسنال
2 - 1
اورتون
اورتون
لیگ برتر - استادیوم امارات
۱۴۰۳/۲/۳۰ ۱۸:۳۰

آخرین اخبار مربوط به کارل جنکینسون

اخبار بیشتر از کارل جنکینسون