loading
در حال بررسی درخواست شما

جرمی آلیادیر

پروفایل بازیکن

  • نام : جرمی آلیادیر
  • تاریخ تولد : 1362/1/10 ( ۴۱ سال و ۹۶ روز پیش )
  • ملیت : فرانسه
  • پست بازی : مهاجم
  • ورود به باشگاه: 1378/5/24 ( ۲۴ سال و ۳۱۹ روز پیش )
  • تاریخ ترک باشگاه : 1386/3/29 ( ۱۷ سال و ۹ روز پیش )
  • مدت حضور درباشگاه : بیش از ۷ سال و ۱۰ ماه
  • باشگاه پیشین: -
  • بازدید: ۲۶۳ بار
30

جرمی آلیادیر متولد 30 مارچ 1983

آرسنال

آلیادیر قبل از شروع فصل 1999/2000 در سن 16 سالگی با آرسنال قرارداد امضا کرد. او اولین بازی خود را در لیگ برتر برای آرسنال مقابل فولام در فصل 02-2001 انجام داد و در پیروزی 4-1 جایگزین تیری آنری شد. آرسنال در آن فصل قهرمان لیگ برتر شد؛ آن بازی تنها حضور او در لیگ در آن فصل بود، به این معنی که او واجد شرایط کسب مدال قهرمانی نبود. او اولین گل خود را برای این باشگاه در فصل بعد، در پیروزی 5-2 مقابل وست بروم در 27 اوت 2002 به ثمر رساند.

در فصل 04-2003، آلیادیر بیشتر در جام اتحادیه به جای لیگ بازی کرد و اولین گل فصل آرسنال در این جام را در مقابل روترهام به ثمر رساند. بازی پس از وقت اضافه 1-1 به پایان رسید و آرسنال در ضربات پنالتی با نتیجه 9-8 پیروز شد. او همچنین در دور بعدی جام اتحادیه دو بار مقابل ولورهمپتون گلزنی کرد. او در مجموع چهار گل در جام حذفی به ثمر رساند و در مرحله یک چهارم نهایی نیز مقابل وست بروم گلزنی کرد و در نهایت آرسنال توسط میدلزبورو در نیمه نهایی حذف شد. او در جام اتحادیه به عنوان بهترین استعداد جوان انتخاب شد. با پیشرفت فصل، او نفوذ بیشتری به تیم اصلی آرسنال کرد و ده بازی در لیگ برتر انجام داد، هفت بازی به عنوان بازیکن تعویضی، تا مدال قهرمان لیگ برتر را به دست آورد.

و همچنین اولین بازی خود در جام حذفی را در شکست 1-0 مقابل منچستریونایتد در نیمه نهایی انجام داد. او همچنین در پیروزی 5-1 آرسنال مقابل اینترمیلان در سن سیرو به عنوان یک تعویض دیرهنگام وارد زمین شد. چند ثانیه پس از ورود به زمین، او گل پنجم را به رابرت پیرس پاس داد. آلیادیر بیشتر فصل 05-2004 را بعد از مصدومیت در کامیونیتی شیلد 2004 از دست داد و تا ماه مارچ از میادین دور ماند. در بازگشت، او 6 بازی تعویضی برای تیم اصلی انجام داد، از جمله بازی نیمه نهایی جام حذفی مقابل بلکبرن. اگرچه در این دیدارها موفق به گلزنی نشد اما در پنج بازی 8 گل برای ذخیره های آرسنال به ثمر رساند. با وجود فرصت‌های محدود و پیوستن به پاری سن ژرمن، به او پیشنهاد شد و قرارداد جدیدی با آرسنال امضا کرد که تا تابستان 2009 ادامه داشت و همزمان با انتقال قرضی به سلتیک اعلام شد.

قرضی در سلتیک

در تابستان 2005، آلیادیر برای تمام فصل 2005/06 به صورت قرضی به سلتیک اسکاتلند فرستاده شد تا به طور منظم در ترکیب اصلی فوتبال بازی کند. علیرغم حضور محدودش، آرسن ونگر، سرمربی آرسنال، اظهار داشت که او آینده‌ای در آرسنال دارد، علیرغم اینکه در آن زمان توسط تیری آنری و دنیس برکمپ از تیم دور نگه داشته شد. در نهایت، دوران او در سلتیک فراموش نشدنی بود. او فقط دو بازی تعویضی برای باشگاه انجام داد. او گوردون استراکان، سرمربی سلتیک را متهم کرد که به او فرصت نداده است.

قرضی در وستهم

در 24 آگوست 2005، آلیادیر پس از کمبود فرصت های تیم اصلی تصمیم گرفت به لندن برگردد، جایی که وستهم قرارداد قرضی یک ساله او را به عهده گرفت و پس از دو فصل حضور در لیگ های پایین به لیگ برتر صعود کرد. او که بار دیگر تحت تأثیر مصدومیت قرار گرفت، تنها 8 بازی برای وستهم انجام داد که 7 بار به عنوان بازیکن تعویضی به میدان رفت.

قرضی در ولورهمپتون

در 31 ژانویه 2006 آلیادیر برای باقی مانده فصل 06-2005 به صورت قرضی به ولورهمپتون پیوست. او دو گل در لیگ برای ولوز به ثمر رساند، در بازی های مقابل هال سیتی و واتفورد.

بازگشت به آرسنال

آلیادیر در طول فصل 2006/07 به آرسنال بازگشت اما دوباره عمدتاً در جام اتحادیه استفاده شد و هر دو گل را در برد 2-0 مقابل وست بروم در 24 اکتبر 2006 به ثمر رساند. اولین حضور او در لیگ برتر در این فصل در 16 دسامبر 2006، با تساوی 2-2 مقابل پورتموث انجام شد که آلیادیر به مدت 55 دقیقه در زمین حاضر بود و سپس آدبایور جایگزین او شد. ادامه حضور آرسنال در جام اتحادیه باعث شد که او در مرحله یک چهارم نهایی مقابل لیورپول در پیروزی 6-3 گلزنی کند و در بازی برگشت نیمه نهایی مقابل تاتنهام گلزنی کرد و آرسنال با پیروزی 3-1 به برتری رسید.

آرسنال در فینال با نتیجه 2-1 مقابل چلسی شکست خورد و آلیادیر 80 دقیقه بازی کرد. با چهار حضور در مسابقات لیگ برتر در طول فصل، تا 9 ژانویه 2007، او 37 بار برای آرسنال بازی کرد، 25 بار به عنوان بازیکن تعویضی، 9 گل به ثمر رساند که همه آنها به جز یک گل در جام اتحادیه بود. در پنجره نقل و انتقالات ژانویه 2007، آلیادیر با انتقال به میدلزبورو مرتبط بود، پس از اینکه ونگر گفت اجازه خروج از این باشگاه را خواهد داشت. این حرکت اما پس از شکستگی پای رابین فن پرسی انجام نشد و به او گفته شد فعلا در آرسنال بماند. او آخرین بازی خود را در آرسنال در آخرین روز فصل 07-2006 در برابر پورتموث در تساوی 0-0 در فراتون پارک انجام داد.

میدلزبورو

میدلزبورو در 19 ژوئن 2007 با آلیادیر با مبلغ اولیه 2 میلیون پوند قرارداد امضا کرد. او اولین گل خود را در یک بازی لیگ برتر مقابل منچستریونایتد در اولدترافورد در اکتبر 2007 با ضربه سر به ثمر رساند. این اولین گل او در لیگ برتر بود، از زمانی که اولین گل خود را برای آرسنال در 27 اوت 2002 به ثمر رساند. پس از یک سری عدم گلزنی، او مقابل باشگاه قدیمی خود آرسنال در تساوی 1-1 خانگی در 13 دسامبر 2008 گلزنی کرد. در پایان فصل، میدلزبورو با 32 امتیاز در قعر جدول لیگ برتر قرار گرفت و به چمپیونشیپ سقوط کرد. او در 30 ژوئن 2010 در پایان قراردادش باشگاه را ترک کرد و تصمیم گرفت گزینه تمدید قرارداد خود را انتخاب نکند. او در مجموع 86 بازی برای این باشگاه انجام داد و 12 گل به ثمر رساند.

پیش فصل 2010/11 باعث شد آلیادیر با وستهم تمرین کند تا بتواند به باشگاه لندنی برود. زمانی که او در بازی رزرو مقابل کریستال پالاس، رباط‌های زانویش آسیب رساند، این معامله به هم خورد. پس از آن، باشگاه قدیمی او میدلزبورو به بازیکن پیشنهاد استفاده کامل از امکانات توانبخشی و تمرینی خود را برای غلبه بر مصدومیت و بازیابی آمادگی کامل داد. العین امارات در 13 فوریه 2011 اعلام کرد که آنها با آلیادیر قرارداد امضا کرده‌اند، اما او متعاقباً ادعای آنها را محکوم کرد و گفت که او این انتقال را رد کرده است. در مارچ 2011، آلیادیر در حالی که به دنبال یک باشگاه بود، با باشگاه سابقش آرسنال تمرین کرد.

لوریان

در 5 ژوئیه 2011، آلیادیر به صورت رایگان با باشگاه لوریان در لیگ 1 قرارداد امضا کرد، با گزینه ای برای یک قرارداد سه ساله. فاش شد که آرسن ونگر به آلیادیر کمک کرد تا به لوریان منتقل شود. او اولین بازی خود را برای لوریان در پیروزی 2-0 مقابل والنسین انجام داد، سپس دو گل اول خود را در پیروزی 3-0 مقابل سنت اتین به ثمر رساند. در 18 اکتبر 2011، او با یک قرارداد سه ساله جدید با لوریان موافقت کرد که در 1 نوامبر 2011 رسماً آن را امضا کرد.

ام صلال قطر

در 25 ژوئیه 2014، اعلام شد که آلیادیر انتقال به تیم قطری ام صلال را تکمیل کرده است.

لوریان

در سپتامبر 2016، آلیادیر بار دیگر به لوریان پیوست و قراردادی آزاد امضا کرد. او در پایان فصل 2016/17 آنجا را ترک کرد. آلیادیر در سال 2018 بازنشسته شد.

حرفه بین المللی

آلیادیر برای تیم ملی زیر 21 سال فرانسه پنج بازی انجام داد و یک گل به ثمر رساند.

زندگی شخصی

آلیادیر اصالتاً سوئیسی و الجزایری است و خالکوبی با پرچم الجزایر دارد. آلیادیر گفته که آرسن ونگر، در طول 6 سال حضورش در آرسنال، برای او مانند یک پدر بود. آنها تا به امروز در تماس هستند.

اخرین بروزرسانی: ۹ ماه پیش
این صفحه را به اشتراک بگذارید
بازی بعدی آرسنال
آرسنال
آرسنال
VS
منچستر یونایتد
منچستر یونایتد
لیگ های دیگر - استادیوم امارات
۱۴۰۳/۵/۶ ۱۹:۳۰
بازی قبلی آرسنال
آرسنال
آرسنال
2 - 1
اورتون
اورتون
لیگ برتر - استادیوم امارات
۱۴۰۳/۲/۳۰ ۱۸:۳۰

آخرین اخبار مربوط به جرمی آلیادیر