loading
در حال بررسی درخواست شما

جرمین پنانت

پروفایل بازیکن

  • نام : جرمین پنانت
  • تاریخ تولد : 1361/10/25 ( ۴۱ سال و ۱۴۲ روز پیش )
  • ملیت : انگلستان
  • پست بازی : مهاجم
  • ورود به باشگاه: 1378/5/24 ( ۲۴ سال و ۲۹۱ روز پیش )
  • تاریخ ترک باشگاه : 1384/2/5 ( ۱۹ سال و ۳۶ روز پیش )
  • مدت حضور درباشگاه : بیش از ۵ سال و ۸ ماه
  • باشگاه پیشین: ناتس کانتی
  • بازدید: ۱۱۳ بار
21

جرمین لوید پنانت متولد 15 ژانویه 1983

پنانت در منطقه میدوز ناتینگهام متولد شد. پدرش گری یک فوتبالیست نیمه حرفه ای بود که الهام بخش پنانت برای بازی کردن بود. پنانت به یاد می‌آورد که چگونه در کودکی اسباب بازی مورد علاقه اش توپ فوتبال بود و به ندرت از کنارش خارج می‌شد. پنانت که در محله ای پر از جنایت و مواد مخدر بزرگ شد، فوتبال را دلیل نجات او از زندگی جنایتکارانه می‌داند. زمانی که 14 ساله بود، از خانه دور شد و با بازیکنان 16، 17 و 18 ساله‌های Youth Training Scheme زندگی می‌کرد.

آرسنال

پنانت در سن 15 سالگی با مبلغ 2 میلیون پوند توسط آرسنال از ناتس کانتی به خدمت گرفته شد که در آن زمان یک رکورد برای یک کارآموز بود. حرفه پنانت پس از انتقال او به آرسنال امیدوار کننده به نظر می‌رسید. او اولین بازی خود را در سن 16 سال و 319 روز در برابر میدلزبورو در جام اتحادیه در 30 نوامبر 1999 انجام داد و او را به جوانترین بازیکن تاریخ آرسنال تبدیل کرد و رکورد دیرینه گری وارد را با دو روز پشت سر گذاشت. رکورد پنانت از آن زمان توسط سسک فابرگاس شکسته شد.

او در چند فصل بعد به حضور در جام اتحادیه ادامه داد. اما مجبور شد دو سال و نیم برای اولین بازی خود در لیگ صبر کند، به عنوان بازیکن تعویضی مقابل وستهم در 24 اوت 2002. او هفت سال برای آرسنال بازی کرد و فقط پنج بازی را از ابتدا شروع کرد، از جمله یک هت تریک در اولین بازی کامل خود در لیگ مقابل ساوتهمپتون در 7 می 2003. او در سال 2018 گفت که انتظار نداشت آن مسابقه را شروع کند و شب قبل تا ساعت 6 صبح مشروب خورده است.

با این حال، اینها تنها گل های او در لیگ برای آرسنال بودند و او نتوانست جایگاه ثابتی را در تیم آرسنالی که 49 بازی متوالی بدون شکست را پشت سر گذاشت، به دست آورد. به نظر می‌رسد آرسن ونگر، صبر خود را با پنانت، که سابقه حضور دیرهنگام در تمرین را داشت، از دست داده است. بین سال های 2002 تا 2004 را پنانت به صورت قرضی در واتفورد و لیدز یونایتد سپری کرد. پنانت در لیدز به طور منظم در تیم اصلی بازی کرد، تیمی که در پایان فصل 04-2003 به دسته پایین‌تر سقوط کرد.

بیرمنگام

پنانت برای نیمه دوم فصل 2004/05 به بیرمنگام قرض داده شد. او شروع خوبی در سنت اندرو داشت و در اولین بازی خود گل پیروزی مقابل ساوتهمپتون را برای والتر پاندیانی به ثبت رساند. پنانت سپس اظهار داشت که می خواهد انتقال قرضی خود را دائمی کند. در 1 مارچ 2005، او به دلیل رانندگی در حالت مستی، رانندگی در حین رد صلاحیت و رانندگی بدون بیمه دستگیر و محکوم شد. وی از سوی دادگاه به سه ماه حبس محکوم شد. با وجود این، استیو بروس، مدیر بیرمنگام و دیوید گلد، رئیس هیئت مدیره، قول دادند که پس از پایان دوران محکومیت پنانت، در کنار پنانت بایستند. او پس از 30 روز حبس از زندان آزاد شد.

پنانت در 25 آپریل 2005 قراردادی دائمی با بیرمنگام با مبلغ 3 میلیون پوند امضا کرد. او در فصل 2005/05 دوباره با مشکلات انضباطی دست و پنجه نرم کرد و باشگاه برای سقوط نکردن مبارزه می‌کرد. در نهایت، بیرمنگام پس از تساوی 0-0 مقابل نیوکاسل به چمپیونشیپ سقوط کرد. پس از سقوط بیرمنگام، لیورپول به پنانت پیشنهاد داد.

لیورپول

در 26 ژوئیه 2006، پنانت با قراردادی 4 ساله به مبلغ 6.7 میلیون پوند با لیورپول قرارداد امضا کرد، که احتمالاً با اضافات به 8 میلیون پوند افزایش می‌یافت. پس از تاثیرگذاری در پیش فصل، پنانت اولین بازی خود را برای لیورپول در مقابل مکابی در یک مسابقه مقدماتی مرحله سوم لیگ قهرمانان اروپا در آنفیلد انجام داد. در 20 ژانویه 2007، او اولین گل خود را برای لیورپول در پیروزی خانگی 2-0 مقابل چلسی در لیگ برتر به ثمر رساند. در 31 مارس، پنانت در پیروزی 4-1 مقابل باشگاه سابقش آرسنال شرکت کرد.

در ژانویه 2009، پنانت به پورتموث قرض داده شد، جایی که او نیمه دوم فصل 09-2008 را در آنجا سپری کرد. او 13 بازی در لیگ برای پورتموث بازی کرد بدون اینکه گلی به ثمر برساند. لیورپول پس از بازگشت پنانت قرارداد جدیدی را پیشنهاد نکرد و پس از پایان قراردادش در 1 ژوئیه 2009 به بازیکن آزاد تبدیل شد.

رئال ساراگوسا

در 9 ژوئیه 2009، پنانت تست‌های پزشکی را پشت سر گذاشت و قراردادی سه ساله با رئال ساراگوسا امضا کرد. او اولین بازی خود در لالیگا را در اولین بازی فصل انجام داد و 71 دقیقه در پیروزی 1-0 مقابل تنریف بازی کرد. در 24 فوریه 2010، وی توسط سرمربی خوزه اورلیوگی پس از اینکه سه بار در مدت دو هفته دیر در تمرین حاضر شد، مورد توبیخ قرار گرفت. او برای بار سوم به خانه فرستاده شد و تنبیه شد. او دیگر هرگز برای رئال ساراگوسا بازی نکرد.

استوک

در 31 آگوست 2010، در آخرین روز از پنجره نقل و انتقالات تابستانی، پنانت قرارداد قرضی چهار ماهه خود را با استوک به ثبت رساند. او اولین بازی خود را برای استوک به عنوان بازیکن تعویضی در بازی خانگی مقابل استون ویلا در 13 سپتامبر 2010 انجام داد. پنانت با انتقال دائمی در 29 دسامبر 2010 به استوک پیوست و قراردادی دو سال و نیم با مبلغ اولیه 1.725 میلیون پوند امضا کرد که در نهایت می تواند به 2.8 میلیون پوند افزایش یابد. او اولین گل خود را برای استوک در پیروزی 4-0 مقابل نیوکاسل در مارچ 2011 به ثمر رساند. پنانت در فینال جام حذفی 2011 بازی کرد و استوک با نتیجه 1-0 مقابل منچسترسیتی شکست خورد.

در 12 اکتبر 2012، او با یک قرارداد قرضی سه ماهه اضطراری به وولوز نقل مکان کرد. او بهترین دوران را در مولینوکس نداشت، تنها ده بازی را شروع کرد و توسط برخی از هواداران به دلیل عملکرد ضعیف مورد تمسخر قرار گرفت و در ژانویه 2013 به استوک بازگشت.

تیم های بعدی

در 6 نوامبر 2014، پنانت به تیم سوپر لیگ هند پونا سیتی پیوست. او هفت بار برای پونا بازی کرد و آنها در رده ششم قرار گرفتند. پنانت به انگلیس بازگشت و در 21 فوریه 2015 تا پایان فصل با انتقالی آزاد به ویگان پیوست. او 13 بار بازی کرد و سه گل به ثمر رساند که همه آنها ضربات ایستگاهی بودند، اما نتوانست از سقوط ویگان به دسته سوم جلوگیری کند. به او پیشنهاد شد که قرارداد جدیدی با این باشگاه امضا کند، اما ترجیح داد نپذیرد.

بعد از اینکه هیچ آزمایشی با باشگاه تایلندی موانگ تونگ یونایتد انجام نشد، پنانت در ژانویه 2016 با تیم تامپینز مستقر در سنگاپور آزمایشی انجام داد که منجر به عقد قراردادی 12 ماهه شد. به گفته رسانه های محلی، او قرار بود 70 درصد از دستمزد خود در ویگان را کاهش دهد. در 26 فوریه 2016، او اولین گل خود را در یک بازی دوستانه مقابل هوگانگ یونایتد از روی یک ضربه ایستگاهی به ثمر رساند. پنانت در بازی مقابل هوم یونایتد و مقابل واریرز هم گلزنی کرد.

پنانت در ژانویه 2017 با قراردادی کوتاه مدت با باشگاه بوری در لیگ یک به فوتبال انگلیس بازگشت. پنانت در جولای 2017 یک دوره آزمایشی با باشگاه هیبرنیان اسکاتلند داشت، اما باشگاه تصمیم گرفت به او پیشنهاد قرارداد ندهد. او سپس قراردادی دو ساله با ایستمیان بیلریکای تاون امضا کرد. در 28 دسامبر 2017، پنانت پس از تنها چهار ماه، با انجام 13 بازی در لیگ (1 گل) و 2 بازی در جام حذفی، بیلری تاون را ترک کرد. پنانت در آگوست 2019 بازنشسته شد.

حرفه بین المللی

زمانی که در تیم زیر 21 سال انگلیس حضور داشت، پنانت توسط دیوید پلات به دلیل نقض مقررات منع آمد و شد قبل از بازی مهم مقابل ترکیه به خانه فرستاده شد. او بعداً از اقدامات خود عذرخواهی کرد. او همچنین به دلیل مشت زدن به نیکو کرانچار در دیدار مقابل تیم زیر 21 سال کرواسی از بازی اخراج شد. با این حال، او موفق شد در مجموع 24 بازی برای زیر 21 سال انجام دهد و او را به یکی از ده بازیکن برتر انگلیسی در این سطح تبدیل کرد. او علیرغم اینکه اصالتاً جامائیکایی و ایرلندی بود، تصمیم گرفت نماینده انگلیس در سطح بین المللی باشد. اگرچه او در سطح زیر 21 سال بازی کرد، اما برای تیم بزرگسالان بازی نکرد. در مارچ 2011، پنانت فاش کرد که اگرچه هنوز "دوست دارد برای انگلیس بازی کند"، اما فدراسیون فوتبال ایرلند را آگاه کرده بود که به نمایندگی از جمهوری ایرلند علاقه‌مند است و گفت: "اگر فرصت بازی با ایرلند را داشته باشم، دو دستی آن را می‌چسبم."

اخرین بروزرسانی: ۷ ماه پیش
این صفحه را به اشتراک بگذارید
بازی بعدی آرسنال
آرسنال
آرسنال
VS
منچستر یونایتد
منچستر یونایتد
لیگ های دیگر - استادیوم امارات
۱۴۰۳/۵/۶ ۱۹:۳۰
بازی قبلی آرسنال
آرسنال
آرسنال
2 - 1
اورتون
اورتون
لیگ برتر - استادیوم امارات
۱۴۰۳/۲/۳۰ ۱۸:۳۰

آخرین اخبار مربوط به جرمین پنانت