loading
در حال بررسی درخواست شما

پرمرتساکر

پروفایل بازیکن

  • نام : پرمرتساکر
  • تاریخ تولد : 1363/7/7 ( ۳۹ سال و ۲۷۷ روز پیش )
  • ملیت : انگلستان
  • پست بازی : مدافع
  • ورود به باشگاه: 1390/6/9 ( ۱۲ سال و ۳۰۰ روز پیش )
  • تاریخ ترک باشگاه : 1397/2/16 ( ۶ سال و ۵۰ روز پیش )
  • مدت حضور درباشگاه : بیش از ۶ سال و ۸ ماه
  • باشگاه پیشین: وردبرمن
  • بازدید: ۷۳,۵۹۸ بار
4

پر مرتساکر متولد 29 سپتامبر 1984 بازیکن حرفه‌ای سابق است که به عنوان مدافع میانی بازی می‌کرد. او مدیر فعلی آکادمی آرسنال است. مرتساکر دوران بزرگسالی خود را پس از صعود از رده های جوانان در باشگاه هانوفر آغاز کرد و اولین بازی خود را در لیگ بزرگسالان در نوامبر 2003 انجام داد. او توسط روزنامه های آلمانی "قطب دفاع" ("die Abwehrlatte") لقب گرفت و به دلیل سابقه استثنایی انضباطی خود شهرت پیدا کرد و 31 بازی لیگ را بدون دریافت کارت زرد پشت سر گذاشت.

پس از بازی‌های برجسته در هانوفر و همچنین بازی برای تیم ملی آلمان در جام جهانی 2006 در سن 21 سالگی، پس از 74 بازی لیگ برای هانوفر در بوندسلیگا، با مبلغ 5 میلیون یورو به وردربرمن منتقل شد. او یکی از اجزای اصلی تیم وردربرمن بود که قهرمان DFB-Pokal در سال 2009 شد. وی همچنین در آن سال به عنوان نایب قهرمانی جام یوفا دست یافت. او پس از تمجید از عملکردش در جام جهانی 2010 و با کاهش قراردادش با وردربرمن، یک سال بعد با مبلغ 8 میلیون پوند به آرسنال منتقل شد. در آرسنال، مرتساکر به سرعت خود را به عنوان مدافع اصلی میانی باشگاه معرفی کرد و علیرغم داشتن چندین شریک دفاعی در دو فصل اول خود، تبدیل به ستون اصلی تیم شد.

او در نهایت رابطه محکمی با لورن کوشیلنی ایجاد کرد و این دو ستاره بودند تا با قهرمانی در جام حذفی 2014 به 9 سال بی‌جامی باشگاه پایان دادند. او یک سال بعد کاپیتان تیم شد و برای تیم در فینال جام حذفی گلزنی کرد تا آنها جام را حفظ کنند. او دوباره در سومین قهرمانی خود در سال 2017 ستاره تیم بود. با این حال، آسیب‌دیدگی مراحل آخر دوران حرفه‌ای او را در آرسنال از مسیر خارج کرد و در دو فصل پایانی او کم مورد استفاده قرار گرفت و در سال 2018 مجبور به بازنشستگی شد.
 
در سطح ملی، مرتساکر برای آلمان در سطح زیر 20 و زیر 21 سال بازی کرد، قبل از اولین بازی برای تیم بزرگسالان در سال 2004 مقابل ایران. مرتساکر پس از اولین بازی خود، خود را به مدت ده سال به عنوان مدافع اول آلمان تثبیت کرد و در مسابقات جام ملت‌های اروپا در سال های 2008 و 2012 و همچنین در جام های جهانی 2006، 2010 و 2014 شرکت کرد و قهرمان شد. او پس از این جام از تیم ملی خداحافظی کرد. مرتساکر سرمایه گذاری های دیگری را توسعه داده است، از جمله "Per Mertesacker Stiftung"، یک بنیاد خیریه که به حمایت از ورزشکاران آماتور و فقرا کمک می کند. او پس از بازنشستگی رو به مربیگری آورد و مسئولیت آکادمی آرسنال را بر عهده گرفت.

اوایل زندگی

دومین پسر از سه پسر خانواده، پر مرتساکر در پاتنسن، شهر کوچکی در حومه شهر هانوفر بزرگ شد. او فوتبال را در کنار برادرانش در باشگاه آماتور محلی TSV Pattensen قبل از پیوستن به هانوفر، جایی که پدرشان یک مربی پاره وقت بود، آغاز کرد. مرتساکر به عنوان یک بازیکن جوان، نه یک فرد مورد توجه بود و نه آرزوی یک فوتبالیست حرفه‌ای بودن را داشت و با هدف ورود به تحصیلات عالی، تحصیل در رشته حرفه‌ای خود را انتخاب کرد.

هانوفر

مرتساکر به سیستم جوانان هانوفر پیوست، جایی که زیر نظر پدرش استفان، یکی از مربیان جوانان، تا سن 15 سالگی بازی کرد. او در حین انجام تعهدات و تمرینات فوتبالی خود، مدرک دبیرستانی خود را در مدرسه کارل فردریش گاوس، یک مدرسه جامع واقع در همینگن که به دلیل برنامه ورزشی آن مشهور است، به پایان رساند و سپس خدمت اجباری خود را به عنوان کارمند مدنی، در یک مرکز مربوط به افراد معلول در هانوفر انجام داد.

او در فصل 2003/04 به تیم اصلی راه یافت و اولین بازی خود در لیگ را در نوامبر 2003 انجام داد و در بازی مقابل کلن در نقش ناآشنا دفاع راست بازی کرد. او در زمان اولین بازی خود جوانترین بازیکن آلمانی الاصل بوندسلیگا بود. با این حال او یک مسابقه فراموش نشدنی داشت و بلافاصله در نیمه دوم توسط استیو چروندولو تعویض شد و به تیم ذخیره‌ها بازگردانده شد. او در نیم فصل آخر به تیم اصلی بازگشت و به هانوفر کمک کرد تا در لیگ بماند.

فصل بعد بهتر آغاز شد، زیرا او اولین گل خود را به عنوان یک بازیکن حرفه‌ای به ثمر رساند، گل تساوی دقیقه آخر مقابل بوروسیا دورتموند در آگوست 2004. یورگن کلینزمن، سرمربی جدید تیم ملی که او را به عنوان مدافع میانی انتخاب اول معرفی کرد، او را فراخواند و در نهایت در اکتبر 2004 اولین بازی ملی بزرگسالان را به او واگذار کرد. مرتساکر باریک اندام به زودی توسط روزنامه های آلمانی "پایه دفاع" (die Abwehrlatte) لقب گرفت و به دلیل سابقه خوب انضباطی خود شهرت یافت. 31 بازی اول او در بوندس لیگا بدون دریافت حتی یک کارت زرد به پایان رسید و لقب "آقای پاک" را برای او به ارمغان آورد. او در تمام دوران حرفه‌ای خود در هانوفر تنها دو بار جریمه شده است.

در 13 مه 2006، او آخرین بازی خود را برای هانوفر انجام داد و در تساوی 2-2 مقابل بایر لورکوزن، گل اول را به ثمر رساند. در زمان حضور در هانوفر، او با رابرت آنکه فقید دوست خوبی شد و به همراه میشائیل بالاک، در مراسم یادبود آنکه، گلدان گل را اهدا کرد. او بعداً از طریق بنیاد خود (Per Mertesacker Stiftung) حساب موقتی را برای جمع آوری کمک های مالی برای همسر آنکه راه اندازی کرد. در اکتبر 2018، مرتساکر برای بازی خیریه خود به هانوفر بازگشت، که در آن هم تیمی های سابقش از هانوفر در مقابل تیم "منتخب جهان" متشکل از هم تیمی های سابقش از آرسنال، وردربرمن و تیم ملی آلمان قرار گرفتند. او به جای برگزاری مسابقه یادبود خود در لندن، جایی که در زمان بازنشستگی در آنجا مستقر بود، هانوفر را انتخاب کرد، زیرا در آنجا کارش را شروع کرده بود.

وردربرمن
 
در آگوست 2006، مرتساکر پس از یک عملکرد بسیار چشمگیر در جام جهانی 2006، که در آن آلمان سوم شد، با قراردادی 5 میلیون یورویی به وردربرمن نقل مکان کرد. در زمان این انتقال، او و دیگو هافبک برزیلی که از پورتو به این تیم پیوست، به طور مشترک گران ترین خریدهای وردربرمن در تاریخ این باشگاه بودند. علیرغم از دست دادن یک ماه و نیم اول به دلیل مصدومیت در جام جهانی، او به سرعت پس از بازگشت به ترکیب اصلی، پست دفاع میانی را از آن خود کرد. در نوامبر، او اولین گل خود در لیگ قهرمانان اروپا را در پیروزی 1-0 مقابل چلسی به ثمر رساند تا به روند شکست ناپذیری قهرمان لیگ برتر در رقابت های فصل پایان دهد. پس از اولین بازگشتش به AWD-Arena برای اولین بازی نیم فصل دوم، پس از گلزنی مقابل باشگاه دوران کودکی خود از شادی بعد از گل خودداری کرد.

فصل 2007/08 برای مرتساکر بسیار خوب بود. او تقریباً در تمام مسابقات لیگ وردربرمن و مسابقات اروپایی در ترکیب اصلی بود و اولین کارت قرمز خود را در دوران حرفه‌ای خود در باخت 6-3 مقابل اشتوتگارت دریافت کرد. وردربرمن با وجود اینکه تنها دو برد کمتر از بایرن مونیخ قهرمان لیگ کسب کرده بود، نایب قهرمان لیگ شد، اما آنها توانستند در لیگ قهرمانان فصل آینده حضور پیدا کنند. او در پایان فصل قرارداد خود را برای دو سال تمدید کرد.
 
مرتساکر پس از بازگشت از یورو 2008، دوباره شروع فصل جدید را به دلیل مصدومیت زانو و به دلیل بیماری از دست داد. در ماه سپتامبر، او به ترکیب اصلی بازگشت. او در نیمه نهایی DFB-Pokal در خارج از خانه مقابل هامبورگ گل ابتدایی را به ثمر رساند، اما تیم میزبان بازی را به تساوی کشاند تا بازی به وقت اضافه کشیده شود و وردربرمن در نهایت در ضربات پنالتی با نتیجه 4-2 پیروز شد. او همیشه در ادامه فصل حضور داشت تا اینکه در بازی برگشت نیمه نهایی جام یوفا مقابل هامبورگ رقیب بوندس لیگایی، مصدوم شد. بعدها مشخص شد که او رباط‌های مچ پای راستش را پاره کرده و نیاز به جراحی دارد. او تا پایان فصل و همچنین باخت فینال جام یوفا مقابل شاختار دونتسک و فینال DFB-Pokal که آنها برنده شدند، از لیست تیم خارج شد. او در تمام رقابت‌ها چهار گل به ثمر رساند، از جمله گل تساوی حساس مقابل وولفسبورگ.

مرتساکر فصل 2009/10 را با پیروزی 5-0 مقابل یونیون برلین در اولین بازی فصل در جام حذفی آغاز کرد. در ماه اکتبر، او اولین گل فصل خود را در برد 2-0 مقابل هوفنهایم و گل تساوی در دقیقه آخر در دیدار مقابل بایر لورکوزن در ماه فوریه به ثمر رساند. او در مجموع 33 بازی در بوندسلیگا انجام داد و در این روند 5 گل به ثمر رساند. در فصل 2010/11، مرتساکر 30 بازی در بوندسلیگا انجام داد و دو گل به ثمر رساند. مرتساکر در طول دو فصل آخر حضورش در وردربرمن، تنها یک کارت زرد در 63 بازی لیگ دریافت کرد.

آرسنال

در 31 اوت 2011، آرسنال تایید کرد که مرتساکر را با قراردادی چهار ساله به خدمت گرفته است. او پیراهن شماره 4 را که قبلاً سسک فابرگاس کاپیتان سابق تیم بر تن کرده بود، دریافت کرد. مرتساکر در اولین ماه حضور خود در این باشگاه، در هر یک از مسابقات لیگ و اروپایی در ترکیب اصلی حضور داشت و در طول ماه با شرکای دفاعی مختلف به دلیل مشکلات مصدومیت به میدان رفت. ملی پوش آلمانی به توپچی ها کمک کرد تا مقابل ساندرلند، استوک و چلسی به پیروزی برسند و در پیروزی آرسنال در خارج از خانه مقابل مارسی که دروازه خود را بسته نگه داشت، فوق العاده بود. او بخشی جدایی ناپذیر از تیم آرسن ونگر باقی ماند و در هر یک از بازی های موجود آرسنال در لیگ برتر در ماه آینده بازی کرد. او تقریباً همیشه در ژانویه حضور داشت و تنها پیروزی جام حذفی مقابل لیدز یونایتد را به دلیل بیماری از دست داد. در ماه فوریه، مرتساکر در پیروزی خارج از خانه مقابل ساندرلند در ورزشگاه لایت از ناحیه مچ پا آسیب دید و یک مصدومیت طولانی مدت در پیش گرفت. قبل از مصدومیت، او در تساوی مقابل بولتون و پیروزی 7-1 مقابل بلکبرن در ورزشگاه امارات حضور داشت.

مرتساکر در فصل دوم خود در دو بازی اول آرسنال به میدان رفت و به تیم کمک کرد مقابل ساندرلند و استوک دروازه خود را بسته نگه دارد. او در ماه سپتامبر چهار بار به میدان رفت و با توماس ورمالن (که به دلیل مصدومیت جایگزین کوشیلنی شد) همکاری خوبی داشت. مدافع میانی آلمانی پس از نمایشی عالی در تساوی 1-1 مقابل منچسترسیتی در ورزشگاه اتحاد، بهترین بازیکن مسابقه شد. در ماه اکتبر، مرتساکر به عملکرد خوب خود ادامه داد و چهار بازی انجام داد و به باشگاه کمک کرد تا بر نورویچ و کوئینز پارک رنجرز پیروز شود. لورن کوشیلنی عملکرد این بازیکن آلمانی را تحسین کرد و گفت: "من برای پر خوشحالم زیرا او مرد خوبی است و حضورش در رختکن بسیار مهم است." مرتساکر در سراسر نوامبر همیشه حاضر بود. او اولین گل خود را برای این باشگاه در پیروزی 5-2 مقابل تاتنهام به ثمر رساند و به دلیل عملکردش در تساوی 0-0 مقابل استون ویلا به عنوان بهترین بازیکن مسابقه انتخاب شد.

مرتساکر در ماه دسامبر 5 بار به میدان رفت و تنها دیدار مقابل المپیاکوس در لیگ قهرمانان اروپا و پیروزی خانگی مقابل نیوکاسل را از دست داد. او در مورد تساوی مقابل بایرن مونیخ در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا گفت: ''ما در آلمان با تیم خوبی روبرو خواهیم شد. آنها در صدر لیگ خود هستند و به شکلی خارق العاده به مرحله حذفی رفتند. آنها در نیم فصل اول فقط 7 گل دریافت کردند.'' مرتساکر برای اولین بار کاپیتان آرسنال در پیروزی جام حذفی مقابل برایتون در ژانویه بود و در هر بازی به جز تساوی در خانه ساوتهمپتون در روز سال نو ظاهر شد. مرتساکر در ماه فوریه چهار بازی را آغاز کرد و تنها باخت جام حذفی مقابل بلکبرن در امارات را از دست داد.

این مدافع پیش از دیدار مقابل بایرن در لیگ قهرمانان اروپا گفت: ''رویاروی با یک تیم آلمانی همیشه خاص است. [من و لوکاس پودولسکی] مشتاقانه منتظر آن هستیم زیرا بایرن تیم بزرگی است. این یک بازی ویژه برای بازیکنان آلمانی است که مقابل تیمی از کشور خود بازی کنند." مرتساکر در ماه مارس در هر دقیقه از چهار بازی آرسنال بازی کرد. مدافع میانی در شکست مقابل تاتنهام به میدان رفت و یکی از اجزای کلیدی خط دفاعی بود که در برابر بایرن مونیخ و سوانزی دروازه خود را بسته نگه داشت. در ماه آوریل، مرتساکر در بازی اول ماه در وست بروم کارت قرمز دریافت کرد. این مدافع پس از محرومیت به تیم بازگشت و پس از به ثمر رساندن تنها گل خارج از خانه در کریون کوتیج به عنوان بهترین بازیکن دیدار مقابل فولام انتخاب شد. این مدافع آلمانی در آخرین بازی فصل آرسنال، زمانی که میکل آرتتا مصدوم شد، بازوبند کاپیتانی را به بازو بست.

مرتساکر پس از مصدومیت توماس ورمالن و میکل آرتتا در ابتدای فصل 2013/14 به عنوان کاپیتان موقت تیم انتخاب شد. او اولین گل فصل خود را در مقابل استوک پس از ضربه ایستگاهی هموطنش اوزیل به ثمر رساند. پس از اینکه او در بازی خارج از خانه مقابل بوروسیا دورتموند در لیگ قهرمانان اروپا به آرسنال کمک کرد تا با نتیجه 1-0 پیروز شود، تأثیر مرتساکر به عنوان عامل مهمی در شروع عالی آرسنال در این فصل ذکر شد که باعث شد این تیم در صدر جدول لیگ در پایان ماه نوامبر باشد. در 13 ژانویه 2014، مرتساکر صدمین بازی رسمی خود را برای توپچی ها در برد 1-2 خارج از خانه مقابل استون ویلا انجام داد. در 4 مارس 2014، مرتساکر قرارداد جدیدی با آرسنال امضا کرد.
 
در 12 آوریل 2014، مرتساکر گل تساوی دقیقه 82 را برای آرسنال در نیمه نهایی جام حذفی مقابل ویگان به ثمر رساند. این بازی پس از وقت اضافه 1-1 به پایان رسید و آرسنال در ضربات پنالتی با نتیجه 4-2 پیروز شد. در 17 می 2014، مرتساکر در فینال جام حذفی 2014 بازی کرد و آرسنال در ورزشگاه ومبلی 3-2 هال سیتی را شکست داد.

پس از اینکه در ابتدا به دلیل مصدومیت در فصل 2014/15 حضور کمی داشت، در فینال جام حذفی 2015 در ومبلی در پیروزی 4-0 برابر استون ویلا به عنوان کاپیتان آرسنال بازگشت. او در نیمه دوم گل سوم را با ضربه سر به ثمر رساند.

مرتساکر پس از بهبودی از مصدومیت، به عنوان مهره اصلی در خط دفاعی آرسنال باقی ماند و در کنار لورن کوشیلنی بازی کرد. در حالی که آرسنال برای قهرمانی تلاش می‌کرد، آرسن ونگر مرتساکر را تمجید کرد و او را یک رهبر مهم در رختکن خواند. در 24 ژانویه 2016، در بازی مقابل رقیب لندنی چلسی، مرتساکر پس از 18 دقیقه به دلیل تکل روی دیگو کاستا، که بعداً تنها گل بازی را به ثمر رساند، اخراج شد.


 
با این حال، او در مسابقه پیش فصل 2016/17 در برابر لانس دچار مصدومیت شد و در اواخر همان ماه تحت عمل جراحی زانو در زادگاهش آلمان قرار گرفت. پس از بازی دوستانه بین آرسنال و وایکینگ، آرسن ونگر تایید کرد که مرتساکر تا ماه دسامبر غایب خواهد بود. با وجود مصدومیت، میکل آرتتا کاپیتان باشگاه شد. او در روز آخر مقابل اورتون در نیمه دوم تعویض شد. در 27 می 2017، مرتساکر تنها شروع فصل خود را در فینال جام حذفی مقابل چلسی انجام داد که آرسنال با نتیجه 2-1 پیروز شد. او در طول بازی چند تکل مهم انجام داد و عملکرد او توسط آنتونیو کونته، مربی چلسی تمجید شد، او گفت که مرتساکر "الگوی عالی برای هر بازیکن جوان حرفه‌ای فوتبال است".

آرسنال بعداً تأیید کرد که فصل 2017/18 آخرین فصل مرتساکر خواهد بود، قبل از اینکه سال بعد رئیس آکادمی باشگاه شود. در 7 ژانویه 2018، پر مرتساکر کاپیتان تیم آرسنال در یک بازی خارج از خانه در جام حذفی مقابل ناتینگهام فارست شد و یک گل به ثمر رساند و نتیجه را 1-1 کرد و در نهایت بازی با نتیجه 4-2 به سود فارست به پایان رسید. در پیروزی مقابل برنلی در 6 می 2018 مرتساکر آخرین بازی خود را برای آرسنال انجام داد.

حرفه بین المللی

در سپتامبر 2004، یورگن کلینزمن، سرمربی وقت آلمان، مرتساکر را برای بازی 9 اکتبر 2004 مقابل ایران فراخواند. او اولین بازی خود را کمتر از دو هفته پس از تولد 20 سالگی خود انجام داد که به عنوان بازیکن تعویضی در نیمه دوم به جای کریستین ورنز به میدان رفت. او با بازی آرام اما موثر خود، خود را به عنوان مدافع میانی انتخاب اول آلمان تثبیت کرد و با رابرت هوت، کریستوف متزلدر، هایکو وسترمن و بعدها آرنه فردریش همکار شد. در جام کنفدراسیون‌ها در سال 2005 که در کشورش برگزار شد، او 90 دقیقه کامل هر پنج بازی را انجام داد و اولین گل ملی خود را در بازی مرحله گروهی مقابل استرالیا به ثمر رساند.
 
در جام جهانی 2006 آلمان، مرتساکر با متزلدر در دفاع مرکزی قرار گرفت. بعد از اینکه آلمان در ضربات پنالتی در دور یک چهارم نهایی مقابل آرژانتین پیروز شد، مرتساکر از ناحیه ران آسیب جزئی دید که پس از سوت پایان توسط لئاندرو کوفره، بازیکن آرژانتین مورد حمله قرار گرفت. کوفره بعدا جریمه شد و چهار مسابقه محروم شد. پس از باخت آلمان مقابل ایتالیا در نیمه نهایی، یکی از پاها و بیضه چپ مرتساکر جراحی شد (مرتبط با درگیری با کوفره نبود، مصدومیتی که در بازی‌های قبلی با آن دست و پنجه نرم می‌کرد) و بازی رده‌بندی را از دست داد. با این وجود، نمایش چشمگیر او باعث شد پس از این مسابقات به تیم وردربرمن منتقل شود.
 
مرتساکر در مسابقات مقدماتی جام ملت‌های اروپا در سال 2008 در زمان آمادگی انتخاب اول خط دفاعی بود و همیشه در مسابقات نهایی حضور داشت. به دلیل مشکلات مصدومیت در ابتدای فصل 2009/10، او چندین بازی مقدماتی جام جهانی 2010 را از دست داد اما بعداً جایگاه خود را به عنوان گزینه اول حفظ کرد. مرتساکر مرتباً پیراهن شماره 17 را می پوشید. مرتساکر برای مسابقات جام ملت های اروپا 2012 فراخوانده شد اما به دلیل حضور متس هوملس و هولگر بادشتوبر، تمام مسابقات را به عنوان بازیکن تعویضی روی نیمکت سپری کرد.

او با به ثمر رساندن دومین گل ملی خود برای آلمان در 17 اکتبر 2012، در مقدماتی جام جهانی 2014 مقابل سوئد، به روند عدم گلزنی هفت ساله خود برای تیم ملی پایان داد. در 13 سپتامبر 2013، او سومین گل خود را برای آلمان مقابل جزایر فارو به ثمر رساند. در 19 نوامبر 2013، مرتساکر کاپیتان تیم بود و همچنین گل پیروزی را به ثمر رساند زیرا آلمان در ورزشگاه ومبلی در یک بازی دوستانه به مناسبت 150 سالگی اتحادیه فوتبال انگلیس را 1-0 شکست داد.
 
در طول رقابت‌های مقدماتی جام جهانی 2014، مرتساکر دو گل به ثمر رساند و همچنین پس از مصدومیت طولانی‌مدت بادشتوبر در اواسط فصل 2011/12، دوباره به عنوان مدافع میانی انتخاب شد و اغلب با هوملز یا ژروم بواتنگ همکاری می‌کرد. او برای لیست تیم در جام جهانی فراخوانده شد و در تمام بازی‌ها به جز یکی از مسابقات در جریان موفقیت آلمان تا فینال بازی کرد و همچنین در بازی مرحله گروهی مقابل غنا به صدمین بازی ملی خود رسید. در 15 آگوست 2014، مرتساکر اعلام کرد که از فوتبال ملی خداحافظی می‌کند.

پس از بازنشستگی

مرتساکر قبل از فصل 2017/18 به عنوان سرمربی جدید آکادمی آرسنال معرفی شد و رسماً در جولای 2018 این سمت را بر عهده گرفت. او یک برنامه مربیگری را به عنوان بخشی از همکاری باشگاه با Save the Children در اردوگاه پناهندگان زعتری راه اندازی کرد تا زمین های فوتبال و آموزش مربیان را به طور خاص در زمینه تشخیص علائم PTSD فراهم کند. پس از اخراج اونای امری در اواخر نوامبر 2019، مرتساکر به عنوان دستیار سرمربی موقت فردی لیونبرگ مشغول به کار شد. او همچنین به عنوان کارشناس برای DAZN آلمان که لیگ قهرمانان اروپا را پوشش می‌دهد، کار می‌کند.

زندگی شخصی

مرتساکر در سال 2008 با همسر آینده‌اش، اولریکه اشتانگ، هندبالیست بین‌المللی آلمانی ملاقات کرد، در حالی که هر دو در یک کلینیک توانبخشی در دوناستاف در حال نقاهت از دوران مصدومیت بودند و مدتی بعد رابطه خود را آغاز کردند. آنها در ژوئن 2013 ازدواج کردند و دو پسر (متولد آوریل 2011 و مه 2014) دارند. مرتساکر یک مسیحی پروتستان است.

خارج از فوتبال

در نوامبر 2006، مرتساکر "بنیاد پر مرتساکر" را تأسیس کرد، در ابتدا برای حمایت از خانواده هم تیمی سابق خود در هانوفر و آلمان، رابرت آنکه، که چند ماه قبل دختر کوچک خود را از دست داده بود. پس از خودکشی آنکه، تمرکز خود را بر ارائه حمایت از افرادی که از افسردگی رنج می‌برند، آغاز کرد و از آن زمان به کودکان محروم و به حاشیه رانده شده، به‌ویژه مهاجرانی که در زادگاهش هانوفر بودند، گسترش یافت. از سال 2007، این بنیاد مسابقات فوتبال خیریه سالانه برگزار می‌کند که در آن هم تیمی های ملی و باشگاهی مرتساکر، فیلیپ لام، لوکاس پودولسکی و توماس روسیچکی، و همچنین کمدین الیور پوچر، راینر شومان و آوه کراپ، اسطوره هاکی روی یخ آلمان حصثور دارند.

تی‌شرت‌ها و سوئیشرت‌هایی که روی آنها عبارت «Big Fucking German» نوشته شده است (شعار هواداران آرسنال برای او و نمایشی بر روی رمان رولد دال BFG) از جمله اقلامی هستند که برای جمع‌آوری پول برای بنیاد فروخته می‌شوند. مرتساکر با هم‌تیمی‌اش در وردربرمن و تیم ملی، کلمنس فریتز، مالک آژانس املاک و مستغلات CP Immobilien GmbH در هانوفر است. این دو در حالی که برای بازنشستگی خود برنامه ریزی می‌کردند، سرمایه گذاری تجاری را در سال 2012 آغاز کردند.

اخرین بروزرسانی: ۱ سال و ۳۲ روز پیش
این صفحه را به اشتراک بگذارید
بازی بعدی آرسنال
آرسنال
آرسنال
VS
منچستر یونایتد
منچستر یونایتد
لیگ های دیگر - استادیوم امارات
۱۴۰۳/۵/۶ ۱۹:۳۰
بازی قبلی آرسنال
آرسنال
آرسنال
2 - 1
اورتون
اورتون
لیگ برتر - استادیوم امارات
۱۴۰۳/۲/۳۰ ۱۸:۳۰

آخرین اخبار مربوط به پرمرتساکر

اخبار بیشتر از پرمرتساکر