loading
در حال بررسی درخواست شما

سمیر نصری

پروفایل بازیکن

  • نام : سمیر نصری
  • تاریخ تولد : 1366/4/5 ( ۳۷ سال و ۳۱ روز پیش )
  • ملیت : فرانسه
  • پست بازی : هافبک
  • ورود به باشگاه: 1387/4/21 ( ۱۶ سال و ۱۰ روز پیش )
  • تاریخ ترک باشگاه : 1390/6/2 ( ۱۲ سال و ۳۳۱ روز پیش )
  • مدت حضور درباشگاه : بیش از ۳ سال و ۱ ماه
  • باشگاه پیشین: مارسی
  • بازدید: ۲۵,۱۱۵ بار
8

سمیر نصری متولد 26 ژوئن 1987

او در درجه اول به عنوان هافبک تهاجمی و وینگر بازی می‌کرد، اگرچه در هافبک مرکزی نیز حضور داشت. نصری به خاطر دریبل زدن، کنترل توپ و توانایی در پاس دادن معروف بود. سبک بازی و توانایی وی باعث مقایسه‌اش با زین الدین زیدان شد. نصری فوتبال خود را با بازی در باشگاه های جوانان محلی در زادگاهش مارسی آغاز کرد. در 9 سالگی به باشگاه مارسی پیوست و هفت سال بعد را در آکادمی جوانان باشگاه در La Commanderie، مرکز آموزشی باشگاه، گذراند. در فصل 2004/05، او اولین بازی حرفه‌ای خود را در سپتامبر 2004 در سن 17 سالگی مقابل سوشو انجام داد. در فصل بعد، او یک بازیکن ثابت در تیم شد و پس از بازی در فصل 2005/06 جام یوفا، برای اولین بار در مسابقات اروپایی شرکت کرد.

در فصل 2006/07، نصری جایزه بهترین بازیکن جوان سال اتحادیه ملی فوتبالیست های حرفه ای (UNFP) را به دست آورد و همچنین در تیم منتخب سال قرار گرفت. او کار خود را در مارسی با بیش از 160 بازی به پایان رساند. او در تیم‌هایی بازی کرد که در سال‌های 2006 و 2007 به فینال‌های کوپه دو فرانس رفته بود. در ژوئن 2008، نصری با قراردادی چهار ساله به آرسنال پیوست. او در سومین فصل خود با این تیم به شهرت رسید و در سه نوبت جایزه بهترین بازیکن ماه را به دست آورد و در تیم منتخب سال اتحادیه قرار گرفت. در دسامبر 2010، او به دلیل عملکرد خود در طول سال، به عنوان بهترین بازیکن سال فرانسه انتخاب شد.

در آگوست 2011، پس از سه فصل حضور در آرسنال، نصری با قراردادی چهار ساله به منچسترسیتی پیوست. در اولین فصل حضورش در این باشگاه، اولین افتخار بزرگ خود را به عنوان بازیکن به دست آورد، زیرا این باشگاه در لیگ برتر قهرمان شد. نصری در سال 2017 به دلیل نقض قوانین دوپینگ به مدت هجده ماه تا ژانویه 2019 از فوتبال محروم شد. نصری در سال 2021 از فوتبال خداحافظی کرد. نصری بازیکن سابق تیم ملی جوانان فرانسه است و در هر سطحی که واجد شرایط حضور در آن بود، نماینده کشورش بود.

قبل از بازی برای تیم بزرگسالان، او در تیم زیر 17 سال بازی کرد که در سال 2004 قهرمان مسابقات زیر 17 سال اروپا شد. نصری اولین بازی ملی خود را در مارس 2007 در یک بازی دوستانه مقابل اتریش انجام داد. دو ماه بعد، او اولین گل ملی بزرگسالان خود را در برد 1-0 مقدماتی یورو 2008 مقابل گرجستان به ثمر رساند. نصری نماینده فرانسه در دو تورنمنت بزرگ بین المللی بود: یورو 2008 و یورو 2012. در سال 2014، نصری پس از حذف از جام جهانی، از فوتبال ملی خداحافظی کرد.

زندگی شخصی

نصری در Septèmes-les-Vallons، حومه شمالی مارسی، از اتباع فرانسوی الجزایری تبار متولد شد. مادرش اواسیلا بن سعید و پدرش عبدالحفید نصری هر دو در فرانسه به دنیا آمدند. پدرش در مارسی به دنیا آمد و بزرگ شد و مادرش اهل سالن دو پروونس بود. پدربزرگ و مادربزرگ نصری از الجزایر به فرانسه مهاجرت کردند. مادرش خانه دار است و پدرش قبل از اینکه مدیر برنامه های پسرش شود، قبلاً به عنوان راننده اتوبوس کار می‌کرد.

نصری در آغاز فوتبال خود ابتدا با نام خانوادگی مادرش بن سعید بازی می‌کرد و پس از انتخابش به تیم زیر 16 سال فرانسه به نصری، نام خانوادگی پدرش روی آورد. او مسلمان و بزرگ‌ترین فرزند خانواده است. نصری یک خواهر کوچکتر به نام سونیا و برادران دوقلو به نام های ولید و مالک دارد. هر چهار نفر در La Gavotte Peyret بزرگ شدند. نصری پس از پیوستن به آرسنال در انگلستان، در همپستد، ناحیه ای در شمال لندن ساکن شد. پسر عموی او، کیس نصری، نیز یک فوتبالیست حرفه ای است.
 
حرفه باشگاهی

نصری در حالی که در La Gavotte Peyret بزرگ می‌شد، به طور مرتب فوتبال را در خیابان ها بازی می‌کرد، جایی که بسیاری از مهارت های خود را آموخت. با توجه به استعداد شگرف او، والدینش او را برای بازی در باشگاه محلی شهرش ثبت نام کردند. نصری قبل از اینکه در سن هفت سالگی به پنس میرابو رود، یک سال را در باشگاه لاگاوت پیرت بازی کرد. در حین بازی با پنس، نصری توسط فردی آسولن، استعدادیاب مارسی کشف شد که از شایعات محلی از استعداد این بازیکن مطلع شده بود. پس از اینکه شخصاً متوجه مهارت نصری شد، آسولن این بازیکن را به خدمت گرفت تا به همراه گروهی از بازیکنان جوان دیگر به ایتالیا برود تا در یک تورنمنت جوانان شرکت کند که در آن آنها مقابل آکادمی جوانان میلان و یوونتوس بازی خواهند کرد. نصری در تورنمنت خوش درخشید و استعدادیاب میلان به شوخی به آسولن گفت: "او [نصری] در اینجا می‌ماند، شما بروید." پس از بازگشت به فرانسه، مقامات مارسی جلسه ای را با پدر این بازیکن ترتیب دادند و گروه موافقت کردند که نصری در سن 9 سالگی به آکادمی باشگاه راه یابد.

مارسی

بعد از حضور در تیم های پایه، نصری با یک قرارداد حرفه‌ای به تیم بزرگسالان راه یافت و پیراهن شماره 22 را به خود اختصاص داد. نصری اولین بازی حرفه ای خود را در 12 سپتامبر در شکست 2-0 مقابل سوشو در لیگ انجام داد و به عنوان جانشین برونو چیرو ظاهر شد. در اولین بازی تیم پس از تعطیلات زمستانی، او اولین گل حرفه‌ای خود را در پیروزی 2-1 خارج از خانه مقابل لیل به ثمر رساند. فصل بعد مارسی با آمدن فرانک ریبری و جیبریل سیسه تقویت شد. او در مجموع در 49 بازی حضور داشت که شامل حضور در جام یوفا و جام اینترتوتو می‌شد.

نصری اولین بازی اروپایی خود را در 16 ژوئیه 2005 در اولین دور جام اینترتوتو در سال 2005 مقابل یانگ بویز سوئیس انجام داد. مارسی بازی رفت را 3-2 برد. در بازی برگشت، نصری اولین گل اروپایی خود را در برد 2-1 به ثمر رساند. مارسی در نهایت پس از شکست لاکرونیا در مجموع 5-3 برنده این رقابت شد. در ادامه این فصل، نصری قرارداد خود را تا سال 2009 به مدت دو سال با این باشگاه تمدید کرد. نصری فصل 2006/07 را با بازی زیر نظر آلبرت ایمون، چهارمین سرمربی متفاوت او در سه سال، آغاز کرد.

به خاطر تلاش‌هایش، جایزه بهترین بازیکن جوان سال UNFP را دریافت کرد و در تیم منتخب سال انتخاب شد. نصری همچنین از سوی هواداران به عنوان بهترین بازیکن باشگاه انتخاب شد و 62% آرا را کسب کرد. نصری مانند سه سال گذشته خود در مارسی، فصل جدید را با مربی جدید آغاز کرد زیرا این باشگاه اکنون توسط اریک گرتس بلژیکی هدایت می‌شد. مارسی لیگ را در رتبه سوم به پایان رساند که منجر به این شد که این باشگاه برای دومین فصل متوالی جواز حضور در لیگ قهرمانان اروپا را کسب کند. در 8 مه 2008، با همه گمانه زنی ها پیرامون این بازیکن، نصری با امضای قراردادی سه ساله با باشگاه تا سال 2012 بسیاری را شگفت زده کرد.

آرسنال

2008/09

یک هفته بعد، علیرغم تمدید قرارداد با مارسی، نصری به آرسنال لینک شد. آرسن ونگر از زمانی که بازی های نصری را در مسابقات قهرمانی زیر 17 سال اروپا در سال 2004 تماشا کرده بود، او را دنبال می‌کرد. بعداً مشخص شد که تمدید قرارداد نصری با مارسی صرفاً پروتکلی بود که به مارسی اجازه می داد مبلغ بیشتری را برای انتقال این بازیکن دریافت کند. مارسی به دنبال 14 میلیون پوند برای این هافبک جوان بود. پیش از یورو 2008، هم ایجنت نصری و هم ونگر اعتراف کردند که پیشنهاداتی برای این بازیکن ارائه شده و انتقال به این باشگاه انگلیسی قریب الوقوع است.

نهایتاً در 11 ژوئیه 2008 نصری با قراردادی چهار ساله به آرسنال آمد. مبلغ انتقال نامشخص بود، اما گفته می‌شود که حدود 12 میلیون پوند است. نصری پس از ورود به باشگاه، اعتراف کرد که ونگر یکی از دلایل اصلی پیوستن او به باشگاه بوده است: "این واقعیت که آرسن ونگر فرصت های بزرگی به بازیکنان جوان می‌دهد برای من بسیار مهم است. آرسن شهرت زیادی دارد و یکی از بهترین مربیان جهان است."


 
نصری پیراهن شماره 8 را دریافت کرد که قبلا توسط اسطوره های آرسنال، یان رایت، جورج گراهام، آلن ساندرلند و فردی لیونبرگ پوشیده شده بود و اولین بازی خود را برای باشگاه در 30 ژوئیه 2008 در یک بازی دوستانه مقابل اشتوتگارت در برد 3-1 انجام داد. او اولین بازی خود در لیگ برتر را در اولین بازی فصل در 16 اوت مقابل وست بروم انجام داد. در این مسابقه، نصری اولین گل خود را به ثمر رساند تا آرسنال با نتیجه 1-0 پیروز شود. در نتیجه، او هشتاد و سومین بازیکن تاریخ لیگ برتر و بیست و دومین بازیکن تاریخ آرسنال شد که در اولین بازی خود در لیگ گلزنی کرده است.

در 27 اوت، نصری دومین گل خود را برای آرسنال در بازی برگشت مرحله سوم مقدماتی لیگ قهرمانان اروپا مقابل توئنته به ثمر رساند. آرسنال این بازی را با نتیجه 4-0 و در مجموع 6-0 برد. در 8 نوامبر، نصری هر دو گل آرسنال را در پیروزی 2-1 مقابل منچستریونایتد به ثمر رساند.

در 21 دسامبر، نصری در تساوی 1-1 این تیم مقابل لیورپول به رابین فن پرسی پاس گل داد. نصری در سال جدید به فرم گلزنی خود بازگشت. در 17 ژانویه 2009، او گل دوم را در پیروزی 3-1 باشگاه مقابل هال سیتی به ثمر رساند. نصری دو ماه دیگر طول کشید تا یک گل دیگر به ثمر برساند که در پیروزی 3-1 خارج از خانه آرسنال مقابل نیوکاسل رقم خورد. او اولین فصل خود را در آرسنال با حضور در 44 بازی، به ثمر رساندن 7 گل و دادن 5 پاس گل به پایان رساند.

2009/10

در 21 ژوئیه 2009، نصری در یک مسابقه تدارکاتی پیش فصل در باد والترزدورف، دچار شکستگی پا شد. این مصدومیت به دو تا سه ماه استراحت نیاز داشت و در نتیجه نصری بازی های ابتدایی این فصل را از دست داد. او اولین بازی خود را در اواخر فصل در 25 اکتبر 2009 در بازی جام اتحادیه مقابل لیورپول انجام داد. نصری 90 دقیقه را در پیروزی 2-1 بازی کرد. در 4 نوامبر، او اولین گل فصل خود را در بازی مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا مقابل آلکمار به ثمر رساند. سه هفته بعد، نصری یک گل دیگر در لیگ قهرمانان اروپا، این بار مقابل استاندارد لیژ به ثبت رساند. او سال 2009 را با یک گل و یک پاس گل در برد 4-1 مقابل پورتموث در فراتون پارک به پایان رساند.

نصری پس از گذشت نزدیک به دو ماه عدم گلزنی، بازگشت خود را در بازی برگشت تیم مقابل پورتو در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا نشان داد. گلی که توسط دیوید لیسی، ستون نویس روزنامه انگلیسی گاردین به عنوان «یادآور هنر گمشده در فوتبال بریتانیا» توصیف شد. نصری پس از دریافت توپ در جناح راست از آبو دیابی، سه بازیکن پورتو را در فضای کوچکی پشت سر گذاشت و سپس توپ را از کنار مدافع کناری آلوارو پریرا برد و به گوشه دروازه فرستاد. این گل نامزد جایزه پوشکاش شد.

سه هفته بعد، نصری پس از حضور به عنوان بازیکن تعویضی در نیمه دوم، گل اول را مقابل بیرمنگام به ثمر رساند. بیرمنگام بعداً با گل دیرهنگام کوین فیلیپس به گل تساوی رسید. این تساوی به 7 پیروزی متوالی آرسنال در لیگ پایان داد و ونگر اعتراف کرد که این تساوی "یک ضربه بزرگ برای کسب عنوان قهرمانی بود". در هفت بازی پایانی این تیم در لیگ، نصری در باخت 3-2 مقابل ویگان و پیروزی 4-0 خانگی مقابل فولام، پاس گل داد. آرسنال در نهایت فصل را در رده سوم به پایان رساند. نصری دومین فصل حضورش در آرسنال را با حضور در 34 بازی، 5 گل و 5 پاس گل به پایان رساند.

2010/11

قبل از شروع فصل، نصری اعتراف کرد که مصمم است دوباره فرم خود را به دست آورد که منجر به جذب آرسنال در دو سال قبل شد. او همچنین اعتراف کرد که حضور در جام جهانی 2010 را از دست داده است و اظهار داشت: "وقتی متوجه شدم که در لیست تیم نیستم، سیلی بزرگی به صورتم خورد." با این حال، آرسن ونگر به وی گفت که باید از دعوت نشدن به عنوان یک انگیزه استفاده کند. نصری فصل را خوب شروع کرد. او در ترکیب اصلی آرسنال قرار گرفت تا در اولین بازی فصل در 15 اوت 2010 برابر لیورپول بازی کند. نصری تمام بازی را در تساوی 1-1 انجام داد. پس از بازی، آرسنال تایید کرد که نصری از ناحیه زانو آسیب دیده است که باعث می‌شود او یک ماه از میادین دور بماند.

با این حال، این بازیکن تنها پس از سه بازی به تیم بازگشت تا به آرسنال کمک کند تا در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا با نتیجه 6-0 براگا را شکست دهد. در 21 سپتامبر، او در پیروزی 4-1 باشگاه در وقت اضافه مقابل تاتنهام در جام اتحادیه، دو گل به ثمر رساند که هر دو گل از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید. چهار روز بعد، نصری در شکست خانگی 3-2 مقابل وست بروم، یک بریس دیگر به ثبت رساند. نصری به فرم خوب خود ادامه داد. او در بازی مرحله گروهی لیگ قهرمانان مقابل پارتیزان صربستان، در پیروزی 3-1 تیم پاس گل سباستین اسکیلاچی را ارسال کرد.

در اکتبر 2010، نصری در سه بازی متوالی گل زد. او در پیروزی 2-1 مقابل بیرمنگام، ضربه پنالتی را تبدیل به گل کرد. در بازی بعدی باشگاه، مقابل شاختار دونتسک، نصری با ضربه والی پای چپ در پیروزی 5-1 گلزنی کرد. او در این دیدار یک پاس گل هم داد. پنج روز بعد در مقابل منچستر سیتی، او اولین گل را به ثمر رساند و پاس گل سوم را در پیروزی 3-0 ثبت کرد. در ماه نوامبر، نصری در شکست 3-2 مقابل تاتنهام، بار دیگر گلزنی کرد. یک هفته بعد، او در پیروزی 4-2 مقابل استون ویلا یک گل والی به ثمر رساند.

در 4 دسامبر، نصری دو گل مقابل فولام به ثمر رساند تا آرسنال با نتیجه 2-1 پیروز شود. این پیروزی آرسنال را در صدر جدول لیگ قرار داد. این دو گل به ترتیب هفتمین و هشتمین گل نصری در لیگ و دهمین و یازدهمین گل او در تمامی رقابت‌ها بود. تنها چهار روز بعد، نصری در آخرین بازی حیاتی آرسنال در گروه مقابل پارتیزان یک گل به ثمر رساند و با نتیجه 3-1 پیروز شد. در 13 دسامبر، نصری به خاطر بازی‌هایش در سال 2010، بالاتر از فلورنت مالودا، هافبک چلسی و هوگو لوریس، دروازه‌بان لیون، به عنوان بهترین بازیکن سال فوتبال فرانسه انتخاب شد. او اولین بازیکن آرسنال بود که پس از تیری آنری در سال 2006 به این افتخار دست یافت.

نصری همچنین به خاطر بازی هایش در ماه دسامبر، برنده جایزه بهترین بازیکن ماه لیگ برتر شد و همچنین جایزه بهترین بازیکن ماه باشگاه را نیز از آن خود کرد. او برای دومین ماه متوالی در ژانویه این جایزه را دریافت کرد. نصری سیزدهمین گل فصل خود را در پیروزی 3-0 مقابل بیرمنگام در 1 ژانویه 2011 به ثمر رساند. در جام حذفی، نصری اولین گل خود را در این رقابت‌ها در برد 3-1 مقابل لیدز در دور سوم به ثمر رساند. در 30 ژانویه، نصری به دلیل آسیب دیدگی همسترینگ مجبور شد در بازی دور چهارم این تیم در جام حذفی مقابل هادرزفیلد زمین بازی را ترک کند. او دو هفته مسابقات را از دست داد و پیش از بازی دور حذفی لیگ قهرمانان اروپا با بارسلونا، به تیم بازگشت.

نصری در بازی رفت پاس گل آندری آرشاوین را به ثبت رساند. آرسنال بازی را 2-1 برد، اما پس از متحمل شکست 3-1 در نیوکمپ، در مجموع 4-3 از دور مسابقات کنار رفت. در 8 آوریل، نصری برای هر دو جایزه بهترین بازیکن سال PFA و جایزه بهترین بازیکن جوان PFA نامزد شد. او هر دو جایزه را به ترتیب به گرت بیل، هافبک تاتنهام و جک ویلشر هم تیمی خود واگذار کرد، اما با حضور در تیم منتخب سال اتحادیه به او دلداری داده شد. نصری در مدت حضور خود در ورزشگاه امارات، ونگر را تحسین کرده و از او به عنوان یک "الگو" و "جادوگر" یاد کرده است. نصری در مجموع 125 بازی برای آرسنال 27 گل به ثمر رساند.

منچسترسیتی

در 24 آگوست 2011، تایید شد که نصری به منچسترسیتی پیوسته است. مبلغ این انتقال حدود 25 میلیون پوند بود و این بازیکن قراردادی 4 ساله امضا کرد. نصری اولین بازی خود را در 28 اوت در یک بازی خارج از خانه مقابل تاتنهام انجام داد. در این مسابقه، او سه پاس گل داد تا منچسترسیتی با نتیجه 5-1 پیروز شود. در 1 اکتبر، او اولین گل خود را برای باشگاه به ثمر رساند، گل سوم در پیروزی 4-0 مقابل بلکبرن و همچنین دو پاس گل داد. در آخرین بازی فصل، نصری اولین جام خود را در لیگ برتر به دست آورد، زیرا منچسترسیتی پس از شکست 3-2 کوئینز پارک رنجرز، قهرمان لیگ برتر در فصل 2011/12 شد. در شروع فصل 2012/13، نصری شماره خود را از 19 به 8 تغییر داد.

در 12 اوت، نصری در کامیونتی شیلد 2012 گلزنی کرد و یک پاس گل داد تا منچسترسیتی 3-2 مقابل چلسی، قهرمان جام حذفی پیروز شود. یک هفته بعد، در روز نخست لیگ برتر، او دوباره در پیروزی 3-2 مقابل ساوتهمپتون تازه صعود کرده گل زد و پاس گل داد. در 2 مارس 2014، نصری گل دوم را به ثمر رساند تا منچسترسیتی با نتیجه 3-1 ساندرلند را شکست دهد و قهرمان جام اتحادیه در فصل 2013/14 شود. نصری در این دیدار بهترین بازیکن زمین شناخته شد. در 11 می، نصری گل اول منچسترسیتی را در برد 2-0 مقابل وستهم به ثمر رساند و این تیم قهرمان لیگ برتر در فصل 2013/14 شد. در 10 ژوئیه 2014، نصری قرارداد 5 ساله جدیدی با منچسترسیتی امضا کرد که او را تا سال 2017 در این باشگاه نگه داشت. در 22 نوامبر 2015، مانوئل پلگرینی تأیید کرد نصری به دلیل آسیب دیدگی تاندون در تمرینات، 4 تا 5 ماه از میادین دور خواهد بود.

قرضی در سویا

در 31 آگوست 2016، نصری با قراردادی قرضی یک فصل به باشگاه سویا اسپانیا پیوست.

آنتالیا اسپور

در 21 آگوست 2017، نصری با قراردادی دو ساله با مبلغ 3.5 میلیون یورو به آنتالیا اسپور ترکیه پیوست. در 31 ژانویه 2018، نصری متقابلاً قرارداد خود را با این باشگاه فسخ کرد و در مدت 5 ماه اقامت خود در سوپر لیگ 8 بازی انجام داد و دو گل به ثمر رساند.

محرومیت به خاطر دوپینگ

در 22 فوریه 2018، نصری به دلیل زیر پا گذاشتن قوانین وادا در دسامبر 2016 با دریافت قطره 500 میلی لیتری آب حاوی مواد مغذی، از سوی یوفا به مدت شش ماه از حضور در فوتبال محروم شد. در 1 آگوست 2018، محرومیت نصری پس از درخواست تجدیدنظر از سوی بازرس اخلاق و انضباطی یوفا، 12 ماه دیگر افزایش یافت. این ممنوعیت به اول جولای 2017 باز می گردد.

وستهم

با پایان یافتن دوران محرومیت، در 31 دسامبر 2018، نصری تمرینات خود را با وستهم آغاز کرد و به امید امضای قراردادی کوتاه مدت، تست های پزشکی را انجام داد. نصری قراردادی با وستهم تا پایان فصل 2018/19 امضا کرد. در می 2019، وستهام اعلام کرد نصری پس از پایان قراردادش در ژوئن 2019 باشگاه را ترک خواهد کرد. او در پایان فصل 2018/19 بازیکن آزاد شد.

اندرلخت

در 5 ژوئیه 2019، نصری به صورت رایگان با باشگاه اندرلخت قرارداد امضا کرد. او در سال 2020 توسط باشگاه بازیکن آزاد شد.

حرفه بین المللی

در 15 مارس 2007، نصری برای اولین بار توسط ریموند دومنک برای مسابقات مقدماتی یورو 2008 مقابل لیتوانی و یک بازی دوستانه مقابل اتریش به تیم بزرگسالان دعوت شد. نصری گفت که او "بسیار خوشحال و مفتخر" است که به تیم ملی دعوت شده است. او در دیدار مقابل لیتوانی روی نیمکت قرار داشت اما نتوانست به میدان برود. نصری اولین بازی ملی خود را در 28 مارس مقابل اتریش در سن 19 سالگی انجام داد. نصری در ژوئن برای مسابقات به تیم بازگشت و در 6 ژوئن، اولین گل ملی خود را در پیروزی 1-0 مقدماتی یورو مقابل گرجستان به ثمر رساند.
 
در 16 نوامبر 2007، نصری دومین گل خود را در یک بازی دوستانه مقابل مراکش به ثمر رساند. در نتیجه عملکردهایش، او در فهرست 23 نفره برای شرکت در یورو 2008 قرار گرفت. نصری اولین بازی خود را در این مسابقات در 9 ژوئن 2008 در اولین بازی مرحله گروهی مقابل رومانی انجام داد و به عنوان بازیکن تعویضی به میدان آمد. او در باخت 4-1 مقابل هلند ظاهر نشد، اما در آخرین بازی مرحله گروهی مقابل ایتالیا به میدان رفت. نصری در دقیقه دهم به جای فرانک ریبری مصدوم به زمین آمد. به دنبال اخراج اریک آبیدال در دقیقه 24، نصری از بازی خارج شد تا ژان آلن بومسونگ جای آبیدال را در ترکیب بگیرد.

در نوامبر 2008، نصری یکی از گروهی از بازیکنان جوانی بود که در جریان رقابت های این تیم در یورو 2008 به بی‌احترامی متهم شدند. این اتهام از سوی هم تیمی‌اش ویلیام گالاس، که در زندگی نامه خود این اتهام را مطرح کرد، مطرح شد. اگرچه به صراحت در کتاب نامی از نصری برده نشده است، اما به طور گسترده‌ای به عنوان بازیکن مورد نظر معرفی شده است. در سال 2010، پس از ناکامی در حضور در لیست تیم برای جام جهانی، نصری درباره این وضعیت صحبت کرد و اظهار داشت که در آخرین سال حضور گالاس در آرسنال، نصری یکی از "چهار یا پنج" بازیکن آرسنال بود که با این مدافع صحبت نمی‌کردند. این دشمنی در 20 نوامبر 2010 به اوج خود رسید، زمانی که نصری به تعهد خود عمل کرد و با گالاس که در آن زمان برای تاتنهام بازی می‌کرد، در مراسم پیش از بازی دست نداد.

در فصل 2008/09، نصری تنها در سه بازی با پیراهن فرانسه ظاهر شد. پس از بازی مقابل لیتوانی در 28 مارس 2009، این هافبک یک سال و نیم بدون بازی ماند. نصری شانس حضور در جام جهانی 2010 را از دست داد. نصری برای بازی دوستانه تیم مقابل نروژ در 11 آگوست 2010 در دوران سرمربی جدید لوران بلان به تیم ملی بازگشت. او پیش از بازگشت به تیم در ماه اکتبر برای دیدارهای مقدماتی یورو 2012 برابر رومانی و لوکزامبورگ، به دلیل مصدومیت، بازی های ماه سپتامبر را از دست داد. در 25 مارس 2011 در برد 2-0 مقابل لوکزامبورگ در مقدماتی یورو، نصری برای اولین بار کاپیتان تیم ملی  شد. گل اول توسط فیلیپ مکسس روی پاس نصری به ثمر رسید. در آخرین بازی این تیم در مقدماتی یورو مقابل بوسنی و هرزگوین، نصری از روی نقطه پنالتی گل تساوی را به ثمر رساند.

نصری در اولین بازی مرحله گروهی یورو 2012 مقابل انگلیس، تک گل فرانسه در تساوی 1-1 به ثمر رساند. پس از باخت فرانسه در مقابل اسپانیا در مرحله یک چهارم نهایی، نصری به گزارشگری که نظراتش درباره بازی را پرسیده بود، واژه‌های توهین‌آمیز و ناپسندی را بیان کرد. به دلیل این اقدام و سایر خطاهای او، فدراسیون فوتبال فرانسه او را از سه بازی محروم کرد. در 13 مه 2014، دیدیه دشان، سرمربی تیم ملی فرانسه، لیست 23 نفره خود را برای جام جهانی 2014 اعلام کرد و خبری از نصری نبود. در 9 اوت 2014، در سن 27 سالگی، نصری تصمیم خود را برای خداحافظی از تیم ملی را تایید کرد.

اخرین بروزرسانی: ۱ سال و ۴۰ روز پیش
این صفحه را به اشتراک بگذارید
بازی بعدی آرسنال
آرسنال
آرسنال
VS
بورنموث
بورنموث
لیگ های دیگر - استادیوم امارات
۱۴۰۳/۵/۴ ۰۶:۰۰
بازی قبلی آرسنال
آرسنال
آرسنال
2 - 1
اورتون
اورتون
لیگ برتر - استادیوم امارات
۱۴۰۳/۲/۳۰ ۱۸:۳۰

آخرین اخبار مربوط به سمیر نصری

اخبار بیشتر از سمیر نصری