loading
در حال بررسی درخواست شما

چارلی جرج

پروفایل بازیکن

  • نام : چارلی جرج
  • ملیت : انگلستان
  • پست بازی : مهاجم
  • مدت فعالیت در باشگاه :
  • باشگاه پیشین: -
  • بازدید: ۲۸,۲۳۲ بار
9

چارلی جرج (به انگلیسی: Charlie George) بازیکن فوتبال زادهٔ ۱۰ اکتبر ۱۹۵۰ اهل کشور انگلستان بود که سابقهٔ بازی در تیم ملی فوتبال انگلستان را در کارنامهٔ خود دارد. وی در تاریخ ۸ سپتامبر ۱۹۷۶ تنها بازی ملی خود را در مقابل تیم ملی فوتبال جمهوری ایرلند انجام داد.
فینال جام حذفی سال 1971 و نتیجه ی بازی آرسنال و لیورپول 1-1 بود.چارلی جرج شوت برق آسایی از 20 یاردی زد که از دستان ری کلمنس (دروازبان وقت لیورپول) دور بود.این گل اولین دبل آرسنال در تاریخ را رقم زد.پس از آن مثل همیشه شادی پس از گل بازیکنان وجود داشت.جرج بر روی زمین افتاد و دستانش را بالای سرش به نشانه ی پیروزی باز کرده بود.این صحنه یکی از مهیجترین عکسهای تاریخ باشگاه می باشد.

چارلی در قلب هایبری به دنیا آمده بود و از زمانی که یک کودک بود آرسنال را تماشا می کرد و همانند همه ی هوادارن در قسمت تریس (پله هایی در قسمتی از ورزشگاه که هواداران در آن ایستاده تیم را تشویق می کنند.) که تیم محله ی خود را به شدت تشویق می کردند جرج هم توسط حامیان هم محله ایش همیشه حمایت می شد.توانایی هایش نیز به او کمک کرد،البته جرج اندکی سهل انگار بود اما اغلب اگر می خواست می توانست مدافع مقابلش را به سادگی از بازی کنار بزند.

او نخستین بازی اش برای آرسنال را در بازی ابتدایی فصل 1969/70 برابر اورتون انجام داد و نخستین گل خود را هم 2 بازی بعد در مقابل وستبروم به ثمر رساند.اگرچه مشکلات انضباطی به اولین فصل حضور او آسب زد و او 3 ماه را در تیم رزرو ها گذراند.او در بهار احیا شد و چیز هایی نزدیک به بهترین فرم خود را نمایش گذاشت.این بازیکن 19 ساله به توپچی ها کمک کرد تا در جام صلح اروپا به قهرمانی دست یابند.

جرج به کمک یاران جام طلب برتی می به غرور خاصی دست یافته بود و این مسئله در پایان نخستین فصلش برای آرسنال و تابستان 1970 با اعتیاد او به مواد مخدر نمود پیدا کرد.مشکل این مسئله نبود که آیا او خوب خواهد شد یا نه بلکه این مورد بود که او تا چه اندازه خوب خواهد شد.

یک مشکل وجود داشت و این ضایعه در گوشه ای منتظر او بود.در گلزنی اش در بازی نخست فصل جدید در گودیسون پارک جرج از ناحیه پا آسیب دید.مچ پای او شکست و تا شروع سال جدید خارج از دسترس بود.

هنگامی که او به انجام وظیفه اش در تیم اصلی بازگشت،جایگاهش در اختیار ری کندی قرار داشت اما مهارت های دوست داشتنی و خلاقیت عالی او منجر شد که او در نقش جدیدش به عنوان هافبک تهاجمی خوش بدرخشد.حضور او در آن پست به توپچی ها بعد جدیدی از بازی را داد که اوج ارزش آن در می 1971 در فینال جام حذفی در ومبلی نمایان شد.

قهرمانی جرج در جام حذفی صفحه ای با عظمت در کارنامه ی اوست.شوربختانه ناسازگاری های مانند مصدومیت های فراوان او باعث شد که او فقط چشمه ای از ویژگی هایش را به نمایش بگذارد. یارانی که تیم دبل کننده را تشکیل داده بودند از هم جداشدند و آرسنال هم در جدول در حال نزول بود.در این هنگام جرج به لیست بازیکنان مازاد پیوست و در تابستان 1975 به دربی کانتی ملحق شد.

اخرین بروزرسانی: ۱ سال و ۱۱۴ روز پیش
این صفحه را به اشتراک بگذارید
بازی بعدی آرسنال
آرسنال
آرسنال
VS
بورنموث
بورنموث
لیگ های دیگر - استادیوم امارات
۱۴۰۳/۵/۴ ۰۶:۰۰
بازی قبلی آرسنال
آرسنال
آرسنال
2 - 1
اورتون
اورتون
لیگ برتر - استادیوم امارات
۱۴۰۳/۲/۳۰ ۱۸:۳۰

آخرین اخبار مربوط به چارلی جرج