loading
در حال بررسی درخواست شما

لورن

پروفایل بازیکن

  • نام : لورن
  • تاریخ تولد : 1355/10/29 ( ۴۷ سال و ۴۷ روز پیش )
  • ملیت : ملی
  • پست بازی : مدافع
  • ورود به باشگاه: 1379/5/25 ( ۲۳ سال و ۱۹۸ روز پیش )
  • تاریخ ترک باشگاه : 1385/10/28 ( ۱۷ سال و ۴۱ روز پیش )
  • مدت حضور درباشگاه : بیش از ۶ سال و ۵ ماه
  • باشگاه پیشین: مایورکا
  • بازدید: ۱۱۲ بار
12

لورن بیسان اتامه مایر متولد 19 ژانویه 1977

لورن در کریبی کامرون به دنیا آمد، زیرا والدینش به دلیل آزار و شکنجه سیاسی در دوران دیکتاتوری فرانسیسکو ماسیاس نگئما از گینه استوایی گریختند. سپس خانواده به سویا اسپانیا نقل مکان کردند، جایی که او بزرگ شد. او کار خود را در اسپانیا با بازی برای اوتررا به صورت قرضی از سویا، سن فرناندو، سویا، لوانته و مایورکا آغاز کرد. او در فینال جام برندگان جام اروپا، با پیراهن مایورکا مقابل لاتزیو بازی کرد و با وجود شکست، مایورکا را به لیگ قهرمانان اروپا رساند. او پیشنهادهای مهمی از رئال مادرید، رم و ... دریافت کرد اما آرسنال را انتخاب کرد.

آرسنال

پس از شکست در انتقال به باشگاه رم، او در سال 2000 به آرسنال نقل مکان کرد. او اولین بازی خود را برای آرسنال به عنوان بازیکن تعویضی در 19 آگوست 2000 در برابر ساندرلند انجام داد و تنها دو روز بعد در مقابل لیورپول اولین گل خود را برای این باشگاه به ثمر رساند.

با این حال، فصل اول او به دلیل مصدومیت‌ها دچار مشکل شد. اگرچه در ابتدا لورن نتوانست جایگاه ثابتی را در تیم آرسنال به دست آورد، اما در نهایت به گزینه اول دفاع راست باشگاه تبدیل شد و جای لی دیکسون را گرفت و اوله لوژنی را در این روند نیمکت نشین کرد. زمانی که آرسنال در فصل 2001/02 موفق به کسب دوگانه شد، لورن بخش جدایی ناپذیری از خط دفاعی آرسنال بود.

لورن بخشی از فصل را از دست داد تا در جام ملت های آفریقا 2002 بازی کند، اما از فوریه به بعد به آرسنال بازگشت. او گل پیروزی یعنی یک پنالتی را در مقابل تاتنهام به ثمر رساند که آرسنال به عنوان قهرمانی نزدیک شد. در فصل 2002/03، لورن از ناحیه ساق پا آسیب دید و دوباره بخشی از فصل را از دست داد، اما با این وجود به موقع بهبود یافت و قهرمانی جام حذفی را در آن فصل به دست آورد، زیرا آرسنال 1-0 ساوتهمپتون را شکست داد.

لورن در طول فصل 2003/04 یکی از اعضای ثابت تیم اصلی آرسنال بود و پس از اینکه باشگاه در کل فصل بدون شکست سپری کرد، به عنوان یکی از شکست ناپذیرها شناخته شد. لورن صد و پنجاهمین بازی خود را برای آرسنال در طول رکوردشکنی انجام داد و آرسنال قهرمان لیگ برتر شد و لورن دومین مدال لیگ خود را به ارمغان آورد.

با این حال، فصل او کمی با توهین لفظی او به رود فن نیستلروی پس از از دست دادن یک پنالتی در اواخر تساوی بین آرسنال و منچستریونایتد در اولدترافورد خدشه دار شد. لورن توسط اتحادیه فوتبال برای چهار مسابقه محروم و 40 هزار پوند جریمه شد.

لورن سومین مدال جام حذفی را در سال 2005 به دست آورد، زیرا آرسنال پس از تساوی 0-0 در فینال، منچستریونایتد را در ضربات پنالتی شکست داد که لورن اولین ضربه پنالتی آرسنال را به ثمر رساند.

با این حال، در طول فصل 2005/06، لورن در بازی نیمه نهایی جام اتحادیه در 24 ژانویه 2006 در برابر ویگان از ناحیه زانو آسیب دید. در نتیجه، او تقریباً یک سال را دور از میادین سپری کرد، و تنها در 19 دسامبر بود که لورن برای بازی آرسنال مقابل لیورپول در مرحله یک چهارم نهایی جام اتحادیه در ترکیب بازی قرار گرفت که این مسابقه بعدا به دلیل مه شدید به تعویق افتاد. لورن دوباره به آرسنال دعوت نشد. در طول غیبت او، موقعیت لورن توسط امانوئل ابوئه و جاستین هویت پوشش داده شده بود، که منجر به گمانه زنی رسانه‌ها مبنی بر اینکه لورن آرسنال را به مقصد وستهم ترک خواهد کرد، شد. در 12 ژانویه 2007، ونگر تأیید کرد که آرسنال به لورن اجازه می‌دهد در صورت تمایل او این باشگاه را ترک کند.

پورتموث

در 18 ژانویه 2007، لورن با قراردادی 2+1⁄2 ساله به پورتموث انتقال یافت. در 22 ژانویه، هری ردنپ مبلغ انتقال را 500 هزار پوند اعلام کرد. لورن اولین بازی خود را در 20 ژانویه 2007 در برابر چارلتون انجام داد و تا پایان فصل 2006/07 در پست دفاع راست ثابت بود. در فصل 2007/08، او به دلیل فرم چشمگیر گلن جانسون، به گزینه دوم دفاع راست سقوط کرد. با این حال، لورن به دلیل تطبیق پذیری خود موقعیت های تیم اول را پیدا کرد و در بسیاری از مواقع در پست دفاع چپ قرار گرفت و در ژانویه 2008 در حالی که جان اوتاکا در جام ملت های آفریقا حضور داشت، به طور منظم در پست هافبک راست بازی کرد. لورن بخشی از تیم پورتسموث 2007/08 بود که برنده جام حذفی انگلیس شد. علیرغم اینکه به ترکیب تیم برای فینال نرسید، او در دورهای قبلی ظاهر شد. در ژوئن 2009، قرارداد او به پایان رسید و او با تنها یک بازی در تمام فصل از باشگاه جدا شد.

کوردوبا

در 15 مارچ 2010، کوردوبا اعلام کرد که لورن را به عنوان بازیکن آزاد به خدمت گرفته است. او در 3 آپریل 2010 در تساوی 0-0 خارج از خانه مقابل هوئسکا اولین بازی خود را در لیگ به عنوان بازیکن تعویضی انجام داد. لورن در پایان فصل بازنشسته شد.

حرفه بین المللی

لورن گفته است که احساس می کند اسپانیایی است، اما انتخاب کرد که نماینده کامرون، کشور زادگاهش باشد. او با کامرون قهرمان المپیک 2000 سیدنی و جام ملت های آفریقا در سال 2000 شد.

این موفقیت زمانی تکرار شد که این تیم در جام ملت‌های آفریقا در سال 2002 قهرمان شد. کامرون پس از تساوی 0-0 در ضربات پنالتی سنگال را شکست داد. لورن در ضربات پنالتی گل زد.

لورن اولین بازی ملی خود را در سال 1998 برای کامرون انجام داد و در مجموع 25 بازی ملی انجام داد و دو گل به ثمر رساند. او در جام جهانی 1998 فرانسه و 2002 ژاپن و کره، بخشی از تیم شیرهای رام نشدنی بود. لورن در سن 25 سالگی از فوتبال ملی خداحافظی کرد.

اسطوره آرسنال

پس از موفقیتی که او در آرسنال کسب کرد، تیم شمال لندن، لورن را که یکی از ستون های اصلی تیم شکست ناپذیر بود، به عنوان یک اسطوره باشگاه می‌دانست. او یکی از بازدیدکنندگان دائمی استادیوم امارات است و برای اسطوره‌های آرسنال در مسابقات خیریه سازماندهی شده توسط بنیاد باشگاه، مانند بازی دوگانه مقابل اسطوره‌های رئال مادرید که در امارات و سانتیاگو برنابئو در تابستان 2018 برگزار شد، صف آرایی کرده است.

سفیر آرسنال

لورن به لطف دستاوردهای حرفه‌ای خود در آرسنال و قاره آفریقا که شامل دو قهرمانی در جام ملت های آفریقا و یک طلای المپیک با کامرون است، در حال حاضر به عنوان سفیر آرسنال برای قاره آفریقا خدمت می‌کند، نقشی که شامل فعالیت های فوتبال و آموزش است.

لورن این موقعیت را یک افتخار واقعی می‌داند، زیرا آن را وسیله‌ای برای کمک به مردم آفریقا می‌داند، در حالی که بخشی از حمایت‌هایی را که در دوران بازی‌اش دریافت کرده بود، جبران می‌کند.

کارشناس فنی فیفا

لورن به عنوان کارشناس فنی فیفا برای توسعه استعدادها منصوب شد. در نقش خود، او وظیفه ارتقای استانداردهای رقابتی فوتبال آفریقا در صحنه بین‌المللی را بر عهده خواهد داشت و می‌تواند از تجربیات گسترده‌ای که در دوران بازیگری به دست آورده است، استفاده کند که باعث شد موقعیت افسانه‌ای با آرسنال و تیم ملی کامرون کسب کند.

زندگی شخصی

او همچنین یک بوکسور مشتاق است و در اوقات فراغت خود از مسابقه دادن لذت می‌برد. او در سویا زندگی می‌کند و دو فرزند دارد.

اخرین بروزرسانی: ۵ ماه پیش
این صفحه را به اشتراک بگذارید
بازی بعدی آرسنال
آرسنال
آرسنال
VS
نیوکاسل
نیوکاسل
لیگ برتر - استادیوم امارات
۱۴۰۲/۱۲/۵ ۲۳:۳۰
بازی قبلی آرسنال
پورتو
پورتو
1 - 0
آرسنال
آرسنال
لیگ قهرمانان اروپا - Estádio do Dragão
۱۴۰۲/۱۲/۲ ۲۳:۳۰

آخرین اخبار مربوط به لورن

اخبار بیشتر از لورن