loading
در حال بررسی درخواست شما

مارک اورمارس

پروفایل بازیکن

  • نام : مارک اورمارس
  • ملیت : هلند
  • پست بازی : هافبک
  • مدت فعالیت در باشگاه :
  • باشگاه پیشین: آژاکس
  • بازدید: ۸,۱۹۸ بار
11

هنگامی که آرسنال در تابستان 1977 به مارک اورمارس مرتبط شد،تعدادی از ابروها به نشانه تعجب بالا رفت.هیچکس در استعداد این مرد هلندی شک نداشت. (او یکی از بهترین وینگر های دنیای فوتبال بود) اما سابقه ی مصدومیت هایش نگرانی ایجاد می کرد.

اورمارس،بازیکن ریزنقش ترکیب جوان آژاکس در 1995 بود که توانست میلان را در فینال جام اروپای آن سال شکست دهد.با این حال یک مصدومیت از ناحیه ی زانو فصل بعد او را از بین برد و سبب شد او یورو 1996 را از دست بدهد و همچنین شک ها را پیرامون آینده ی بلند مدت این بازیکن برانگیخت.

ونگر تصمیم گرفت که این خطر را انجام دهد.این حرکت او برای آخرین بار نبود و باز هم قضاوت این مرد فرانسوی بی عیب و نقص بود.اورمارس نیاز به زمان داشت تا به جریان بیافتد.یک بار یک مصدومیت کوچک داشت و او فوتبال انگلیس را توسط طوفانش به دست گرفت.

اورمارس مهره ای حیاتی در ماشین تیم آرسنال بود که توانست باز هم در هایبری دبل را در نخستین فصل بلند ونگر انجام دهد.آن سال پر نعمت 1998 تیم از قدرت امانوئل پتیت و پت ویرا و همچنین هوش و زیرکی برگکمپ نفع می برد.با این حال سرعت حرکات اورمارس آرسنال را به یکی از خاصترین تیم ها در ضد حملات تبدیل کرد.

شاید برگکمپ مرد اصلی تیم بود اما اورمارس انتخاب نهایی او برای حرکات جناحین بود.مدافعین راست سراسر کشور زمانی بسیار سخت را داشتند زیرا اورمارس از کنار آنها فرار می کرد،به کناره ها می رفت یا به سرعت به وسط می رفت و پاس هایی بین دو مدافع میانی به امثال پتیت و برگکمپ می داد.

مدافعین این مسئله را می دانستند و شروع به انجام استارت های یک یاردی می کردند اما اورمارس مهار نمی شد.آن سمت از زمین یکی از سلاح های قوی تیم در اولین دبل ونگر بود.اورمارس در مقابل وستهم و لیدز احساسات را برانگیخت و گل حیاتی ای را در مقابل بارنلی که بردن جام نگران کننده شده بود،به ثمر رساند.

زمانی که کار به موقعیت های بزرگ می رسید،اورمارس به ندرت در به انجام رساندن وظیفه اش شکست می خورد.او عملکردی برجسته در مارچ 1998 در مقابل منچستریونایتد در الدترافورد داشت جایی که آرسنال بازی را در دست گرفته بود و توانست 1-0 پیروز شود.اورمارس تک گل حیاتی بازی را به ثمر رساند پس از چندین بار که شانسش را امتحان کرده بود.نتیجه ی این رفت و آمد ها،سبب شد آرسنال به بردن لیگ نزدیک تر شود.

کسب جام در مقابل اورتون در ماه می متفاوت نبود.اورمارس تیم را برای کسب پیروزی 2-0 در نیمه ی نخست همراهی کرد و سپس عملکرد ویژه اش را در نیمه ی دوم به نمایش گذاشت.مهارت هایش،سرعتش و تمام کنندگی مرگ آورش را نشان داد تا باز هم تاثیرش را در به دست آوردن یک جام دیگر برای آرسنال بگذراد.

تصاویر فینال جام حذفی در مقابل نیوکاسل شبیه یک عکس بود.(در ذهن مردم نقش بسته است.) پس از شروع محتاطانه بازی،سرعت اورمارس تفاوت ایجاد کرد.او پشت سر بازیکنی که او را یارگیری کرده بود حرکت کرد و به پاس ویرانگر امانوئل پتیت پیش از رسیدن شی گیون به توپ دست یافت و آن را به گل تبدیل کرد.آرسنال باز هم در مسیر درست قرار داشت و پس از یک ساعت یا بیشتر آنها توانستند دبل کنند.

اورمارس نخستین فصل پر نعمت و لذت بخشی در آرسنال داشت و بازیکنان خارجی زیادی نیستند که بتوانند این مسئله را بیان کنند.اگرچه وینگر هلندی به خوبی به این ها دست یافت.مصدومیت های کوچک تاثیرشان را در 2 فصل آینده گذاشتند و پس ازینکه او 41 گل در 142 بازی به ثمر رساند در تابستان 2000 از آرسنال به بارسلونا منتقل شد.

در آن دوران هوادارن آرسنال با جان و دل می خواستند که او در تیم بماند اما باز هم قضاوت ونگر در برخورد با پیشنهاد انتقال او بسیار عالی بود.او دلار های زیادی از بارسلونا دریافت کرد و مارک اورمارس به گرانترین بازیکن هلندی،گرانترین فروش بازیکن توسط یک باشگاه انگلیسی و گرانترین خرید بازیکن توسط یک باشگاه اسپانیایی تبدیل شد.با این وجود،این وینگر پرنده هرگز نتوانست در ارتفاعی که در گذشته قرار داشت پرواز کند.

شاید اورماس سال های طولانی در خدمت تیم نبوده باشد اما جزو 50 بازیکن برتر تاریخ آرسنال به شمار میآید.

اخرین بروزرسانی: ۲ ماه پیش
این صفحه را به اشتراک بگذارید
بازی بعدی آرسنال
آرسنال
آرسنال
VS
ستارگان امریکا
ستارگان امریکا
بازی دوستانه - استادیوم امارات
۱۴۰۲/۴/۲۹ ۰۷:۰۰
بازی قبلی آرسنال
آرسنال
آرسنال
5 - 0
ولوز
ولوز
لیگ برتر - استادیوم امارات
۱۴۰۲/۳/۷ ۱۹:۰۰

آخرین اخبار مربوط به مارک اورمارس