loading
در حال بررسی درخواست شما

اولگ لوژنی

پروفایل بازیکن

  • نام : اولگ لوژنی
  • تاریخ تولد : 1347/5/14 ( ۵۵ سال و ۳۳۶ روز پیش )
  • ملیت : اوکراین
  • پست بازی : مدافع
  • ورود به باشگاه: 1378/5/24 ( ۲۴ سال و ۳۱۹ روز پیش )
  • تاریخ ترک باشگاه : 1382/5/24 ( ۲۰ سال و ۳۱۸ روز پیش )
  • مدت حضور درباشگاه : بیش از ۴ سال و
  • باشگاه پیشین: دیناموکیف
  • بازدید: ۲۳۷ بار
22

اولگ رومانوویچ لوژنی متولد 5 اوت 1968

حرفه باشگاهی

لوژنی محصول مدرسه ورزشی کارپاتی است و بعداً در مدرسه دولتی فرهنگ بدنی Lviv تحصیل کرد. او ابتدا برای باشگاه‌های اوکراینی تورپدو لوتسک (1985-1988) و کارپاتی لویو (1988) در لیگ‌های پایین‌تر فوتبال شوروی بازی کرد.

دیناموکیف

لوژنی در سال 1989 با دیناموکیف قرارداد امضا کرد و به یک بازیکن ثابت دفاع راست تبدیل شد و در سال 1990 دوگانه داخلی و هفت قهرمانی متوالی لیگ اوکراین را بین سال‌های 1993 و 1999 به دست آورد. او کاپیتان تیم دیناموکیف در لیگ قهرمانان اروپا بود که در مرحله گروهی فصل 1997/98 بارسلونا را 3-0 در خانه و 4-0 خارج از خانه شکست داد و رئال مادرید را در مجموع 3-1 در مرحله یک چهارم نهایی حذف کرد.

آرسنال

لوژنی در تابستان 1999 پس از تحت تاثیر قرار دادن آرسن ونگر در بازی‌های دیناموکیف با آرسنال در لیگ قهرمانان اروپا، با آرسنال قرارداد امضا کرد. او به عنوان ذخیره لی دیکسون به آرسنال آمد، اگرچه او نتوانست به طور کامل جانشین ملی پوش انگلیسی شود. در حالی که لاورن، جوان کامرونی یک سال بعد به عنوان جانشین طولانی مدت دیکسون با آرسنال قرارداد امضا کرد، لوژنی در 4 سال 110 بازی در این باشگاه انجام داد، چه در دفاع راست و چه کمتر در دفاع میانی، و حتی یک بار در جام اتحادیه کاپیتان تیم بود. در فصل 2001/02 او با آرسنال موفق به کسب دوگانه لیگ برتر و جام حذفی شد که او 18 بازی در لیگ انجام داد.

آخرین بازی او برای توپچی‌ها فینال جام حذفی 2003 بود (که آرسنال برنده شد و ساوتهمپتون را 1-0 شکست داد)، بهترین عملکرد لوژنی برای باشگاه.

ولورهمپتون

لوژنی در تابستان 2003 با ولورهمپتون که به تازگی صعود کرده بود قرارداد امضا کرد. او تنها یک فصل را در آنجا گذراند و ده بازی برای این تیم انجام داد و در تابستان 2004 پس از سقوط آنها از لیگ برتر، توسط وولوز بازیکن آزاد شد.

حرفه بین المللی

لوژنی اولین بازی خود را در سن 20 سالگی برای اتحاد جماهیر شوروی در سال 1989 انجام داد و 8 بازی ملی انجام داد اما جام جهانی 1990 را به دلیل مصدومیت از دست داد. پس از انحلال اتحاد جماهیر شوروی، لوژنی برای اوکراین بازی کرد و بین سال‌های 1992 تا 2003، 52 بار برای کشورش بازی کرد، اگرچه تیمش هرگز به فینال مسابقات نرسید و سه بار در پلی آف شکست خورد. لوژنی 39 بار کاپیتان تیم ملی شد و به شهرت شخصی بسیار زیادی در کشورش دست یافت. در دسامبر 2000 بر اساس نظرسنجی هفته نامه Ukrainsky Futbol او در "تیم قرن" اوکراین انتخاب شد. لوژنی پس از اولگ بلوخین، آندری شوچنکو و آناتولی دمیاننکو، چهارمین تعداد آرا را به دست آورد.

حرفه مدیریتی

لوژنی در سال 2005 مدت کوتاهی در تیم اهل لتونی FK Venta به عنوان بازیکن-مربی حضور داشت، اما پس از اینکه با مشکلات مالی مواجه شد باشگاه را ترک کرد. او اکنون از بازی بازنشسته شده و در ژوئن 2006 به عنوان دستیار مربی دیناموکیف مشغول به کار شد. لوژنی در 5 نوامبر 2007 پس از استعفای یوزهف سابو به عنوان مدیر موقت دیناموکیف انتخاب شد. او باشگاه را به سه پیروزی در لیگ در سه بازی، از جمله پیروزی 2-1 خانگی مقابل رقیب همیشگی شاختار دونتسک، و همچنین به نیمه نهایی جام حذفی اوکراین هدایت کرد. با این حال، در همان دوره دینامو در خارج از خانه مقابل منچستریونایتد و اسپورتینگ لیسبون و در خانه مقابل رم شکست سنگینی را در لیگ قهرمانان اروپا متحمل شد.

زندگی شخصی

لوژنی در سال 2022 شانس مربیگری در انگلیس را رد کرد تا پس از حمله روسیه برای اوکراین بجنگد. باشگاه آرسنال هم در بازی مقابل لستر در تاریخ 13 مارچ، لوژنی را به صورت افتخاری در لیست تیم قرار داد.

اخرین بروزرسانی: ۹ ماه پیش
این صفحه را به اشتراک بگذارید
بازی بعدی آرسنال
آرسنال
آرسنال
VS
منچستر یونایتد
منچستر یونایتد
لیگ های دیگر - استادیوم امارات
۱۴۰۳/۵/۶ ۱۹:۳۰
بازی قبلی آرسنال
آرسنال
آرسنال
2 - 1
اورتون
اورتون
لیگ برتر - استادیوم امارات
۱۴۰۳/۲/۳۰ ۱۸:۳۰

آخرین اخبار مربوط به اولگ لوژنی