loading
در حال بررسی درخواست شما

پت جنینگز

پروفایل بازیکن

  • نام : پت جنینگز
  • تاریخ تولد : 1324/3/22 ( ۷۸ سال و ۳۲۶ روز پیش )
  • ملیت : ایرلند
  • پست بازی : دروازبان
  • ورود به باشگاه: 1356/5/15 ( ۴۶ سال و ۲۶۳ روز پیش )
  • تاریخ ترک باشگاه : 1364/6/10 ( ۳۸ سال و ۲۳۵ روز پیش )
  • مدت حضور درباشگاه : بیش از ۸ سال و
  • باشگاه پیشین: تاتنهام
  • بازدید: ۷۶,۲۳۴ بار
1

پت جنینگز (انگلیسی: Pat Jennings؛ زادهٔ ۱۲ ژوئن ۱۹۴۵) یک بازیکن فوتبال، و دروازه‌بان اهل ایرلند شمالی است.

پت جنینگز یک دروازه بان بسیار با استعداد در شمال لندن بود. او 13 سال برای تاتنهام بازی کرد و بعد از آن 8 سال به آرسنال آمد و آرسنالی شد.او از بازیکنان خوش شانس فوتبال به شمار میآید و امروز هم در ورزشگاه امارات آرسنال و هم در ورزشگاه تاتنهام به احترامش از جا برمیخیزند.
او 119 بار دستکش تیم ملی ایرلند را به دست کرد و 22 سال برای کشورش بازی کرد. پت بیش از 1000 بازی را در سطح اول فوتبال جزیره انجام داده است و به سال 1973 عنوان بازیکن سال را برای خود کرد.

"جنینگز" که متولد ۱٩۴۵ است ( حدود ۷۰ سال سن دارد ) در ۱٩۷۷ در سن ۳۲ سالگی از تاتنهام جدا شد. شاید شرایطش با پیتر چک فرق چندانی نداشت. دروازبان بی نقص در سن ۳۲-۳۳ سالگی و از یک رقیب همشهری !
مربی تاتنهام با این تفکر که دوران بازی "جنینگز" تمام شده او را به آرسنال فروخت اما او ۸ سال برای آرسنال بازی کرد.
او ٩ سال بعد از جدایی از تاتنهام در سنی بالای ۴۰ سالگی در جام جهانی ۱٩۸٦ حضور داشت.

 

در تاریخ ۶ اوت ۱۹۷۷، او به باشگاه رقیب تاتنهام، آرسنال، منتقل شد، در حالی که تاتنهام فکر می‌کرد که او در انتهای دوره حرفه‌ای خود قرار دارد. با این حال، جنینگز در برابر رقیب تاتنهام هشت سال دروازبانی کرد. در حین کار با آرسنال، او به تیم کمک کرد تا به ۴ فینال جام در ۳ سال متوالی برسد؛

 فینال جام حذفی فدراسیون فوتبال انگلیس در سال‌های ۱۹۷۸، ۱۹۷۹ و ۱۹۸۰، و همچنین در فینال جام برنده‌گان جام باشگاه‌های اروپا در همان سال. با این حال، آرسنال تنها موفق به برد فینال دوم بود، یک پیروزی ۳-۲ مقابل منچستر یونایتد.

 در مجموع، جنینگز بین سال‌های ۱۹۷۷ تا بازنشستگی او از فوتبال باشگاهی تیم اول، ۳۲۷ بار برای آرسنال بازی کرد، ۲۳۷ بار در لیگ. در تاریخ ۲۶ فوریه ۱۹۸۳، او اولین بازیکن فوتبال انگلیسی شد که ۱۰۰۰ بازی حرفه‌ای را بازی کرد، و این میلستون را با یک دروازه نخست بدون گل در یک بازی تساوی بدون گل برای آرسنال در برابر وست برومیچ البیون جشن گرفت. جنینگز آخرین بازی خود را در لیگ برای آرسنال در برابر شفیلد ونزدی در ۲۵ نوامبر ۱۹۸۴ انجام داد و سرانجام توسط جان لوکیچ به عنوان دروازه بان اول تیم جایگزین شد. بازی وداعی جنینگز در برابر توتنهام هاتسپر در ۸ مه ۱۹۸۵ در هایبری بازی شد.

در دوران بازنشستگی، جنینگز به تاتنهام هاتسپر بازگشت و بیشتر در تیم ذخیره بازی کرد تا برای جام جهانی ۱۹۸۶ برای ایرلند شمالی بازی کند... 

آخرین بازی او برای تاتنهام در مسابقه فوتبال سوپر لیگ کاپ با لیورپول در ژانویه ۱۹۸۶ بود. او همچنین به طور مختصر در لیست باشگاه اورتون بود و به عنوان پوشش دروازه بانی برای فینال جام حذفی فوتبال انگلیس در سال ۱۹۸۶ برابر لیورپول، به دلیل آسیب نوید ساوت هال، به این تیم پیوست.

اخرین بروزرسانی: ۱۲ ماه پیش
این صفحه را به اشتراک بگذارید
بازی بعدی آرسنال
آرسنال
آرسنال
VS
آستون ویلا
آستون ویلا
لیگ برتر - استادیوم امارات
۱۴۰۳/۱/۲۶ ۱۹:۰۰
بازی قبلی آرسنال
آرسنال
آرسنال
2 - 2
بایرن مونیخ
بایرن مونیخ
لیگ قهرمانان اروپا - استادیوم امارات
۱۴۰۳/۱/۲۱ ۲۲:۳۰

آخرین اخبار مربوط به پت جنینگز