loading
در حال بررسی درخواست شما

پاتریک ویرا

پروفایل بازیکن

  • نام : پاتریک ویرا
  • ملیت : فرانسه
  • پست بازی : مدافع
  • مدت فعالیت در باشگاه :
  • باشگاه پیشین: میلان
  • بازدید: ۹,۶۱۵ بار
4

در اوخر سال 1996 يه ناشناس ديگر نيز در كنار آرسن ونگر پا به هايبوری گذاشت. نام او پاتريك ويرا بود كه در كنار سرمربی تازه وارد تيم آمده بودند تا برگ جديدی از تاريخ باشگاه را ورق بزنند ، فتح دوگانه ليگ برتر و جام حذفی برای دو بار و كسب عنوان قهرمانی ليگ بدون حتی يك شكست.

فوتبال محكم و خشن انگستان به هيچ عنوان برای هافبك 6 فوت و 4 اينچی توپچی ها مساله دردسر سازی نبود و وی با اتكا به فيزيك و قامت بلند خود عملكرد قدرتمندانه ای را در قلب خط ميانی آرسنال به نمايش می‌گذاشت. تحت هدايت آرسن ونگر ويرا مبدل به يكی از بهترين بازيكنان جهان در پست خود شد ، هافبكی كه هم توپ گيری می كرد و هم وظيفه بازی سازی را به بهترين شكل ممكن انجام می‌داد.

معمولا بازيكنانی كه از خارج به فوتبال انگلستان می آيند به مقداری زمان برای وفق دادن خود با فوتبال اين كشور نياز دارند و در زمان مربيگری ونگر در آرسنال نيز بازيكنانی نظير تيری هانری ، مارك اورمارس ، رابرت پيرس ، الكساندر هلب ، توماس روزيتسكی و امانوئل آدبايور همگی به چند هفته يا ماه برای پيدا كردن بهترين فرم خود نياز داشتند. اما اين مساله در مورد ويرا صادق نبود. او در بدو حضور خود در آرسنال بلافاصله قدرت و توانایی اش را به رخ فوتبال انگلستان كشيد و در نخستين فصلی كه به طور كامل در آرسنال بود ، در كنار امانوئل پتی در خط هافبك ، آرسنال را به دومين دوگانه خود در تاريخ رساندند.

اما مساله ای كه از ويرا بازيكنی خاص ساخت اين بود كه وی ذهن و مهارت های خود را با هم پيوند زده بود. خونسردی و كيفيت بالای پاسها و همچنين مهارت وی در جلوگيری از حمله حريف ، پاتريك را تبديل به مهره ای‌ كليدی در تركيب آرسنال آرسن ونگر ساخت. لحظات به ياد ماندنی زيادی از مواقعی كه او هنگام دفاع در محوطه جريمه خودی در مصاف با بازيكن حريف نبرد را پيروز می‌شد و از همان جا به سرعت حمله جديدی را برای آرسنال پايه گذاری می كرد به جا مانده است. حقيقتاً كه او بازيكن با كلاسی بود.

ويرا زياد گلزنی نمی كرد اما وقتی گل می زد يا آن گل بسيار تماشایی بود يا حياتی و سرنوشت ساز. او گلهای از راه دور زيبایی را در مقابل نيوكاسل و منچستر يونايتد به ثمر رساند كه نشان از قدرت بالای وی داشت. و البته حركت بدون توپ او در گل تماشایی كه در مقابل ليورپول به ثمر رساند كه حاكی از هوش بالای او بود. بعد ها او با گلی كه در دقيقه 3 بازی مقابل تاتنهام در وايت هارت لين به ثمر رساند نقش پررنگی را در مسجل شدن قهرمانی آرسنال در آن فصل داشت. او همچنين در بازی هفته پايانی مقابل لستر سيتی در هايبوری نيز با گلی مهمی كه به ثمر رساند در به ثبت رسيدن ركورد يك فصل بدون شكست نقش مهمی را ايفا كرد.

هرچه زمان جلوتر می رفت تاثير گذاری ويرا در آرسنال بيشتر و بيشتر می شد و در نهايت با خداحافظی تونی آدمز در سال 2002 ، ويرا كاپيتان آرسنال شد و اين مساله از او بازيكنی كامل ساخت. البته بد رفتاری های گاه و بيگاه او بعضی اوقات عملكرد خوب او در ميدان را خدشه دار می‌كرد. بعيد است نياز به يادآوری جنگ و درگيری هایی هميشگی كه ويرا با روی كين كاپيتان منچستر يونايتد داشت باشد.

غيبت ويرا به دليل مصدوميت در ماه های پايانی فصل 2002-2003 تا حد زيادی در از دست رفتن قهرمانی ليگ در آن سال تاثير گذار بود. اما او بار ديگر به تركيب آرسنال بازگشت و در موفيقت های سالهای بعد آرسنال تاثير به سزایی داشت. او با پنالتی كه در فينال جام حذفی مقابل منچستر يونايتد به ثمر رساند توانست برای چهارمين بار عنوان قهرمانی اين رقابت ها را با آرسنال تصاحب كند. در آن زمان هيچ كس تصور نمی كرد كه آن آخرين ضربه ويرا به توپ با پيراهن آرسنال باشد.

پاتریک در اخرین دوران بازی خود به سیتی رفت و در آنجا ماندگار شد و بعد از دوران بازی به کادرفنی منچستر سیتی پیوست.

اخرین بروزرسانی: ۲ ماه پیش

آخرین اخبار مربوط به پاتریک ویرا

اخبار بیشتر از پاتریک ویرا