loading
در حال بررسی درخواست شما

سول کمپل

پروفایل بازیکن

  • نام : سول کمپل
  • تاریخ تولد : 1353/6/27 ( ۴۹ سال و ۳۱۵ روز پیش )
  • ملیت : انگلستان
  • پست بازی : مدافع
  • ورود به باشگاه: 1380/4/12 ( ۲۳ سال و ۲۰ روز پیش )
  • تاریخ ترک باشگاه : 1385/5/10 ( ۱۷ سال و ۳۵۵ روز پیش )
  • مدت حضور درباشگاه : بیش از ۵ سال و ۱ ماه
  • باشگاه پیشین: تاتنهام
  • بازدید: ۷۸۸,۷۹۷ بار
23

سول کمپل (به انگلیسی: Sol Campbell) بازیکن فوتبال زادهٔ ۱۹ سپتامبر ۱۹۷۴ اهل کشور انگلستان بود که سابقهٔ بازی در تیم ملی فوتبال انگلستان را در کارنامهٔ خود دارد. وی در تاریخ ۱۸ مه ۱۹۹۶ نخستین بازی ملی خود را در مقابل تیم ملی فوتبال مجارستان انجام داد و با حضور در ۷۳ بازی ملی، در تاریخ ۲۱ نوامبر ۲۰۰۷ واپسین بازی ملی‌اش را در برابر تیم ملی فوتبال کرواسی برگزار کرد.این بازیکن توانسته در بازی‌های ملی، ۱ گل به ثمر برساند.او پس از ۹ سال و ۲۲۵ بازی برای تاتنهام و در حالی که در مصاحبه ای گفته بود هیچ گاه برای آرسنال بازی نخواهد کرد به رقیب سرسخت و سنتی تاتنهام پیوست.این انتقال جنجال زیادی به همراه داشت.

سول کمپل بعد از خروج از تاتنهام و ساخت کلی حاشیه به آرسنال پیوست. او در سال ۲۰۰۱ ، روز ۱۸ آگوست اولین بازی خود را برای قرمزهای لندن انجام داد. در آن بازی آرسنال ۴-۰ میلدزبورو را در زمینش به زمین کوفت تا خطابه ای عجیب و بلند والا برای تیم های لیگ برتری قرائت کرده باشد.
سول بعدها مرد شماره ۵ آرسنال در تیم رویایی لقب گرفت. در حالی که بخشی از لندن عاشق سول بودند دربخشی دیگر نفرت فوران میکرد. تاتنهامی ها با بنرها و ورق هایی که روی آنها نوشته شده بود "یهودا" به استادیوم میآمدند.
- اشاره آنها به یهودای اسخریوطی، یکی از حواریون عیسی بود که مکان وی را به دشمنانش نشان داد و به عقیده مسحیت همین خیانت باعث مرگ مسیح شد.

ونگر در سال ۲۰۰٦ در مورد سول گفت : او قلب دفاع مابود و با همه خاطرات شیرینی که داشتیم از آرسنال میرود. بابت شخصیت حرفه ای و با تعصب و هر آنچه برای آرسنال گذاشت باید از وی سپاس گذار باشم.ونگر همیشه از او با احترام یاد کرده است.

سولزیر جرمی کمپل در ۱۸ سپتامبر ۱٩۷۴ در انگلستان به دنیا آمد. او یک مدافع میانی محکم بود و از سال ٩۲ تا ۲۰۰۱ برای تاتنهام بازی کرد. طبق نوشته های نه چندان معتبر ۲۵۵ بازی برای تاتنهام انجام داد.
از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰٦ در آرسنال ، رقیب اصلی تاتنهام بازی کرد و از ۲۰۰٦ تا ۲۰۰٩ به پروتموث رفت.
در سال ۲۰۱۰ باری دیگر به آرسنال آمد و چند بازی انجام داد.

سول در تیم رویایی، در ۸۰% ترکیب هایی که انتخاب شده بودند حضور داشت. او ۲۱۱ بار لباس آرسنال را پوشید و ۱۲ بار گلزنی کرد که بی شک مهمترین گل در فینال لیگ قهرمانان در سال ۲۰۰٦ به بارسلونا بود.

مقاله مفصلی درباره سول کمپل آماده شده است که اگر دوست دارید بیشتر در مورد او بدانید، این مقاله را میتوانید در "سول  کمپل - یهودا " بخوانید

اخرین بروزرسانی: ۱ سال و ۷۴ روز پیش
این صفحه را به اشتراک بگذارید
بازی بعدی آرسنال
آرسنال
آرسنال
VS
بورنموث
بورنموث
لیگ های دیگر - استادیوم امارات
۱۴۰۳/۵/۴ ۰۶:۰۰
بازی قبلی آرسنال
آرسنال
آرسنال
2 - 1
اورتون
اورتون
لیگ برتر - استادیوم امارات
۱۴۰۳/۲/۳۰ ۱۸:۳۰

آخرین اخبار مربوط به سول کمپل

اخبار بیشتر از سول کمپل