loading
در حال بررسی درخواست شما

تد دریک

پروفایل بازیکن

  • نام : تد دریک
  • تاریخ تولد : 1291/5/25 ( ۱۱۱ سال و ۳۶۴ روز پیش )
  • ملیت : انگلستان
  • پست بازی : مهاجم
  • تاریخ وفات : 1374/3/9 ( ۲۹ سال و ۵۷ روز پیش )
  • ورود به باشگاه: 1312/12/10 ( ۹۰ سال و ۱۶۲ روز پیش )
  • تاریخ ترک باشگاه : 1323/10/11 ( ۷۹ سال و ۲۱۸ روز پیش )
  • مدت حضور درباشگاه : بیش از ۱۰ سال و ۱۰ ماه
  • باشگاه پیشین: ساوتهمپتون
  • بازدید: ۳۳۷ بار

تد دریک متولد 12 آگوست 1912 در ساوتهمپتون انگلستان بود. او در تیم زادگاهش به فوتبال سلام کرد. در سال های 1931 تا 1934 طی 71 بازی موفق شد برای ساوتهمپتون 47 گل به ثمر برساند. او در مارس 1934 با رقم 6.500 پوند به آرسنال پیوست.  24 مارس در حالی که اولین بازی‌های خود را برای توپچی های لندن انجام میداد برابر ولوز موفق به گلزنی شد. 

تد با آرسنال در همان فصل اول حضورش در آرسنال یعنی 1933–34 موفق شد قهرمان لیگ انگلستان شود. هادرزفیلدتاون دوم شد و تاتنهام سوم. آن فصل منچستریونایتد در لیگ دسته یک حضور نداشت و در دسته دو هم بین 22 تیم موفق شد بیستم شود!!! لیورپول و چلسی به ترتیب در دسته یک موفق شدند مکان های 18 و 19 ام لیگ را کسب کنند.

تد دریک در سال دوم حضورش با آرسنال باز هم قهرمان لیگ شد.آرسنالی ها فصل قبل با 59 و این فصل با 58 امتیاز قهرمان شدند. چلسی دوازدهم شد و تاتنهام با کسب رتبه 22 ام به دسته دو سقوط کرد تا فصل بعد را در کنار منچستریونایتد برای بازگشت به دسته یک بجنگد.

در تمام این افتخارات، تد دریک یک بازیکن موثر و بسیار مهم بشمار میآمد. 

کوبیدن تیم قدرتمند استون ویلا

در یک بازی طوفانی آرسنال موفق شد استون ویلا را در فصل 35-36 (14 سپتامبر) با نتیجه 7-1 استون ویلا را در هم بکوبد. هر 7 گل را تد دریک بثمر رساند. این بازی در ویلا پارک انجام شد. جالب است بداند آن سال ها استون ویلا تیم قدرتمندی به شمار میآمده است. ویلا تا سال 1935 موفق شده بود 6 بار قهرمان لیگ شود در حالی که منچستریونایتد فقط دو بار قهرمان لیگ شده بود و در آن سال علاوه بر اینکه دسته دو بازی میکرد، بیش از 25 سال از آخرین قهرمانی آنها میگذشت ( و تا 15 سال بعد هم قهرمان نشدند)

مصدومیت تد دریک

مصدومیت سنگین و پایان دوران بازی

جنگ جهانی دوم کریر تد دریک را نابود کرد. او که در "نیروی هوایی سلطنتی" عضویت داشت، از فوتبال دور شد و مدتی هم به عنوان بازیکن مهمان به وستهم رفت. اما در نهایت به آرسنال بازگشت تا روزهای خوب را شروع کند...

اما اینبار یک مصدومیت هولناک از ناحیه ستون فقرات، او را مجبور کرد تا کفش های خود را آویزان کند. عدم حضور تد دریک و از دست دادن یک گلزن بزرگ ، آرسنال را ناگهان به رده شش جدول رساند و این پایان راه ماشین گلزنی توپچی ها بود ....

⚠⚠⚠  نحوه خروج تد از زمین به هنگام مصدومیت ستون فقرات را در تصویر بالا میبینید!! این نوع انتقال مصدوم ستون فقرات و مهره ها آسیب را چند برابر میکند!!!!!!

 

دوران مربیگری دریک 

او بعد از دوران مصدومیت به عنوان سرمربی شروع به فعالیت کرد. بعد از چند سال به چلسی رفت تا چلسی برای اولین بار در تاریخش بتواند به مربیگری تد دریک قهرمان لیگ شود. 

 

مصدومیت تد دریک

پایان تد

تد دریک در نهایت موفق افتخارات بزرگی را هم در زمینه بازی و هم در زمینه مربیگری کسب کند. تد دریک در بلاخره در سال 1995 و 82 سالگی فوت کرد. 

افتخارات تد دریک

 افتخارات به عنوان بازیکن در آرسنال

Football League First Division: 1934–35, 1937–38
FA Cup: 1935–36
FA Charity Shield: 1934, 1938


بازیکن تیم ملی انگلستان

British Home Championship: 1935


مربی چلسی

Football League First Division: 1954–55
FA Charity Shield: 1955

افتخارات شخصی

First Division Golden Boot: 1935

 

 

سرگذشت و بیوگرافی تدریک نشان میدهد تیم هایی که امروز سرو صداهایی دارند در میانه قرن گذشته در چه شرایطی بودند. 

اخرین بروزرسانی: ۱ سال و ۱۰۲ روز پیش
این صفحه را به اشتراک بگذارید
بازی بعدی آرسنال
آرسنال
آرسنال
VS
بورنموث
بورنموث
لیگ های دیگر - استادیوم امارات
۱۴۰۳/۵/۴ ۰۶:۰۰
بازی قبلی آرسنال
آرسنال
آرسنال
2 - 1
اورتون
اورتون
لیگ برتر - استادیوم امارات
۱۴۰۳/۲/۳۰ ۱۸:۳۰

آخرین اخبار مربوط به تد دریک

اخبار بیشتر از تد دریک