loading
در حال بررسی درخواست شما

لیتل هیث انگلستان

لیتل هیث

پروفایل تیم لیتل هیث

  • نام تیم : لیتل هیث
  • تاریخ تاسیس : 1875 ( 149 سال )
  • استادیوم : مانتز
  • گنجایش استادیوم : 0
  • بازدید : 337
  • شهرت : شیرهای آبی لیگ چمپیونشیپ
  • آخرین بروزرسانی : 1402/12/25 ( ۴ ماه پیش )

باشگاه فوتبال بیرمنگهام سیتی، یک باشگاه حرفه‌ای فوتبال است که در شهر بیرمنگهام، انگلستان قرار دارد. این باشگاه در سال ۱۸۷۵ با نام «اتحادیه اسمال هیت» تأسیس شد و در طول تاریخ خود چندین بار تغییر نام داد. در سال ۱۸۸۸ به «اسمال هیت»، در ۱۹۰۵ به «بیرمنگهام» و در نهایت در ۱۹۴۳ به «بیرمنگهام سیتی» تغییر نام پیدا کرد. از سال ۲۰۱۱، تیم اصلی این باشگاه در لیگ چمپیونشیپ انگلستان، که دومین سطح فوتبال این کشور است، به رقابت می‌پردازد.

این باشگاه در دوران اولیه با نام «اسمال هیت» در لیگ «اتحادیه فوتبال» بازی می‌کرد و بعدها به عنوان یکی از اعضای مؤسس و قهرمان اولین دوره لیگ دسته دو فوتبال انگلیس شناخته شد. درخشان‌ترین دوران بیرمنگهام سیتی به دهه ۱۹۵۰ و اوایل دهه ۱۹۶۰ برمی‌گردد. آن‌ها در فصل ۱۹۵۵-۱۹۵۶ با کسب مقام ششم در لیگ دسته یک به بهترین جایگاه خود در لیگ برتر انگلیس دست یافتند و به فینال جام حذفی ۱۹۵۶ نیز راه پیدا کردند. بیرمنگهام همچنین در سال ۱۹۶۰، به عنوان اولین تیم انگلیسی که به یک فینال مهم اروپایی می‌رسد، در فینال جام بین‌شهری (پیش زمینه‌ی لیگ اروپا) حضور داشت و این افتخار را سال بعد نیز تکرار کرد. آن‌ها در سال‌های ۱۹۶۳ و ۲۰۱۱ موفق به کسب جام اتحادیه لیگ انگلیس شدند. 

با نگاهی به تاریخچه این باشگاه، می‌توان گفت بیرمنگهام سیتی تقریباً نیمی از عمر خود را در بالاترین سطح فوتبال انگلیس سپری کرده است. طولانی‌ترین دوره‌ی حضور نداشتن آن‌ها در لیگ برتر، به سال‌های ۱۹۸۶ تا ۲۰۰۲ برمی‌گردد. در این دوره، آن‌ها دو بار طعم حضور در لیگ دسته سه انگلیس را نیز چشیدند اما موفق شدند در همین مدت، دو بار قهرمان جام اتحادیه دسته پایین (Football League Trophy) شوند.

ورزشگاه سنت اندروز از سال ۱۹۰۶ زمین خانگی این باشگاه بوده است. بیرمنگهام سیتی، رقابتی دیرینه و پرشور با استون ویلا، همسایه نزدیک خود دارد که با نام «دربی شهر دوم» شناخته می‌شود. لقب این باشگاه «آبی‌ها» است که برگرفته از رنگ پیراهن آن‌هاست و هواداران این تیم نیز به «بینی‌آبی‌ها» شهرت دارند.

این صفحه را به اشتراک بگذارید
بازی بعدی آرسنال
آرسنال
آرسنال
VS
بورنموث
بورنموث
لیگ های دیگر - استادیوم امارات
۱۴۰۳/۵/۴ ۰۶:۰۰
بازی قبلی آرسنال
آرسنال
آرسنال
2 - 1
اورتون
اورتون
لیگ برتر - استادیوم امارات
۱۴۰۳/۲/۳۰ ۱۸:۳۰

آخرین اخبار مربوط به لیتل هیث