loading
در حال بررسی درخواست شما

استوک‌پورت کانتی انگلستان

استوک‌پورت کانتی

پروفایل تیم استوک‌پورت کانتی

  • نام تیم : استوک‌پورت کانتی
  • تاریخ تاسیس : 1883 ( 141 سال )
  • استادیوم : اجلی پارک
  • گنجایش استادیوم : 10852
  • بازدید : 307
  • شهرت : The Hatters
  • آخرین بروزرسانی : 1402/1/24 ( ۱ سال و ۶۴ روز پیش )

باشگاه فوتبال استاکپورت کانتی در شهر اسـتاکپورت، کلان‌شهر منچستر در انگلستان قرار دارد و در دسته چهارم لیگ فوتبال انگلیس به نام EFL League Two رقابت می‌کند. این باشگاه در سال 1883 با نام هیتون نوریس روورز تأسیس شده و پس از شهرستان اسـتاکپورت به نام استاکپورت کانتی تغییر نام داده شد. تیم از سال ۱۹۱۴ با لباس‌های آبی و سفید به میدان می‌رود، در حالی که رنگ‌های اصلی آن‌ها قرمز و سفید بوده است. به دلیل صنعت ساخت کلاه در گذشته این شهر، این تیم با لقب "هترز" (کلاه گزاران) شناخته می‌شود. استادیوم "اجلی پارک" از سال ۱۹۰۲ محل بازی باشگاه استاکپورت کانتی است.


استاکپورت برای اولین بار در سال ۱۹۰۰ وارد لیگ فوتبال شد، اما در سال ۱۹۰۴ برای تقاضای انتخاب مجدد مجبور شد یه فصل را بیرون از مسابقات سپری کند. در فصل ۱۹۰۵-۱۹۰۶ به رقابت‌ها بازگشت. باشگاه کانتی پس از آن به طور پیوسته برای ۱۰۶ سال در لیگ فوتبال حضور داشت البته  بیشتر این حضورها برای لیگ‌های پایین‌تر بود.

تیم در سال ۱۹۲۲، در لیگ فوتبال جدیداً تأسیس‌شده Third Division North قهرمانی خود را به دست آورد. دو قهرمانی دیگر در سال‌های ۱۹۳۷ (Third Division North) و ۱۹۶۷ (Fourth Division) به ثمر رسید. دهه ۹۰ میلادی، پربازده‌ترین دوران تیم بود، زمانی که استاکپورت برای پنج فصل در لیگ برتر شرکت کرد و در فصل ۱۹۹۶-۱۹۹۷ به نیمه نهایی لیگ کاپ صعود کرد. کانتی در این دوران همچنین چهار بار در استادیوم ومبلی حضور داشت، دو بار در تورنمنت Football League Trophy و دو بار در مرحله پلی‌آف لیگ فوتبال، اما در هر دو مورد شکست خورد.

این صفحه را به اشتراک بگذارید
بازی بعدی آرسنال
آرسنال
آرسنال
VS
منچستر یونایتد
منچستر یونایتد
لیگ های دیگر - استادیوم امارات
۱۴۰۳/۵/۶ ۱۹:۳۰
بازی قبلی آرسنال
آرسنال
آرسنال
2 - 1
اورتون
اورتون
لیگ برتر - استادیوم امارات
۱۴۰۳/۲/۳۰ ۱۸:۳۰

آخرین اخبار مربوط به استوک‌پورت کانتی