loading
در حال بررسی درخواست شما

تاریخچه تیم بانوان

 
تیم بانوان آرسنال در سال ۱۹۸۷ توسط ویک اِیکرز شکل گرفت. او برای مدت ۲۲ سال سرمربی بانوان بود و در در فصل ۲۰۰۸/۰۹ از این سمت کناره گیری کرد و سمت های عمومی تری در باشگاه به عهده گرفت.
 
طی این مدت٬ اِیکرز ۳۳ جام برای بانوان کسب کرد. ویک اکنون به عنوان مسئول لباس تیم اصلی آرسنال فعالیت میکند. ۳۳ جام بانوان شامل ۱ لیگ قهرمانان بانوان بانوان٬ یک ۳گانه داخلی٬ ۱۲ قهرمانی لیگ برتر و ۱۰ قهرمانی جام اتحادیه٬ بانوان آرسنال را به قدرتمندترین تیم بانوان انگلستان تبدیل کرده است. در حال حاضر با گذشت سی سال از تاریخ بانوان آرسنال این تیم 46 قهرمانی در جام های مختلف کسب کرده است که قطع این موفقیت بدون حمایت و پشتیبانی های باشگاه آرسنال حاصل نمیشد.
 
در سال 2014 ولتی بازیکن سابق تیم رزرو و اصلی بانوان آرسنال پس از 18 سال همراهی تیم آرسنال به همراه 10 نفر از همکارانش به فعالیت در باشگاه را به عنوان مدیریت کل آغاز کرد بهترین فصل بانوان آرسنال بدون شک در فصل ۲۰۰۶/۰۷ رقم خورد جایی که آنها بهترین دست آورد خود را داشتند که پس از ۲۰ سال از تاسیس تیم٬ موفق به فتح ۴گانه شدند. در آن فصل بانوان آرسنال با شکست تیم سوئدی اوئما آی-کی که بهترین تیم اروپا بود٬ مبدل به اولین تیم بریتانیایی شدند که موفق به کسب لیگ قهرمانان بانوان اروپا شد.
 
فصل ۲۰۰۸/۰۹ نیز فصل بود که آرسنال موفق به کسب ۳گانه شد. این موفقیت در شرایطی رقم خورد که بانوان در آن فصل ۳ بازیکن خود را در میانه راه از دست دادند. آنها ابتدا با پیروزی برابر دانکستر راور موفق به کسب جام اتحادیه شدند. سپس با شکست ۲-۱ ساندرلند٬ جام مهم حذفی را برای دهمین بار در دربی کانتی و در مقابل دیدگان ۲۳۰۲۳ نفر بالای سر بردند.
 
برای تکمیل ۳گانه در آن فصل٬ جام قهرمانی لیگ در آخرین روز فصل با پیروزی ۱-۰ برابر اورتون به دست آمد. آن سال نزدیکترین رقابت قهرمانی در چند سال اخیر لیگ بانوان رقم خورد جایی که آرسنال با تفاضل گل بهتر فاتح لیگ بانوان شد. این قهرمانی باعث ثبت رکورد ۶ قهرمانی متوالی و ۸مین قهرمانی در ۹ سال اخیرش شد. در آن فصل تیم در لیگ قهرمانان در مرحله یک چهارم با نتیجه ۸-۳ در مجموع مغلوب اوئما آی-کی شد. در سال 2014 نیز تیم بانوان آرسنال رقابت سنگینی با بیرمنگام و اورتون و بیرمنگام برای کسب عنوان قهرمانی داشت ولی در هر حال موفق شد لیگ برتر انگلستان را فتح کنند.
 
دختران آرسنال در ادامه روند موفقیت های خود موفق شدند فصل 2012 مجددا فاتح لیگ باشند و در فصل 2013 نیز برای سومین بار کانتی کاپ را به دست آورند. آنها همچنین در دو فصل 2013 و 2014 جام حذفی را از آن خود کردند و در فصل 2015 با سرمربیگری پدرو مارتینز لسا دوباره فاتح کانتی کاپ شدند. اخیرا نیز تیم بانوان آرسنال در فصل 2016 موفق شد چلسی را با یک گل در فینال جام حذفی شکست داده و این جام را از آن خود کند. .
 
در حال حاضر تیم زنان آرسنال به چند تیم اصلی ، تیم رزرو، زیر 17، زیر 15، زیر 12، زیر 11، زیر 10، و زیر 9 سال تقسیم میشود
 
 
 
اطلاعات تیم بانوان آرسنال:
 
تاسیس 1987
عضویت سوپر لیگ بانوان
  لیگ رزرو ها
مدیر ویک اِیکرز
مدیرکل وتلی
سرمربی تیم اصلی جو مونتمورو
کمک مربی آرون دانتینو
کاپیتان کیم لیتل
فیزیوتراپیست گری لوین
مدیریت بازاریابی فایه وایت
دفتر تیم رزرومدیریت  تام هارتلی
سرمربی تیم های پایه و رزرو کلی اسمیت

 

آخرین اخبار آرسنال

جزئیات مطلب
آخرین بروزرسانی : ۱ سال و ۳۰۶ روز پیش
بازدید: ۵۹,۶۹۷ بار
این صفحه را به اشتراک بگذارید
بازی بعدی آرسنال
آرسنال
آرسنال
VS
بورنموث
بورنموث
لیگ های دیگر - استادیوم امارات
۱۴۰۳/۵/۴ ۰۶:۰۰
بازی قبلی آرسنال
آرسنال
آرسنال
2 - 1
اورتون
اورتون
لیگ برتر - استادیوم امارات
۱۴۰۳/۲/۳۰ ۱۸:۳۰