loading
در حال بررسی درخواست شما

۱۲۵مین سال تاسیس باشگاه


جمعه ۹ دسامبر ۲۰۱۱ (۱۸ آذر ۱۳۹۰) به مناسبت ۱۲۵مین سال تاسیس باشگاه از ۳ تندیس اسطوره های آرسنال رونمایی شد و شنبه ۱۰ دسامبر (۱۹ آذر ۱۳۹۰) و در دیدار برابر اورتون سالگرد ۱۲۵مین سال جشن گرفته شد.

باشگاه توسط گروهی از کارکنان کارخانه مهمات سازی وولویچ و به طور برجسته بوسیله ۲ اسکاتلندی٬ دوید دانسکین و جک هامبل که هر دو اصلیتی شمال شرقی داشتند شکل گرفت. آنها تصمیم گرفتند که تیم فوتبالی را شکل دهند تا یکنواختی را زندگی کاریشان خارج کنند.

هر نفر از آن گروه٬ ۶ پنی - معادل ۲.۵ پنی در پول فعلی - برای درست کردن تیم فوتبال پرداخت کردند. یکی از اعضای تیم به نام فرد بردزلی که پیشتر برای ناتینگهام فارست بازی میکرد با همراهی یکی دیگر از هم تیمی های سابقش از ناتینگهام فارست٬ پیراهن های خودشان را برای تیم به همراه آوردند و اینگونه رنگ های قرمز و سفید برای همیشه رنگ پیراهن توپچی ها شد.

اولین بازی این تیم را در تاریخ ۱۱ دسامبر ۱۸۸۶ (۲۰ آذر ۱۲۶۵) برابر اِسترین واندررز ذکر کرده اند. این بازی در منطقه Isle of Dogs برگزار و با پیروزی ۶-۰ تیم تازه تاسیس دایل اسکوئر همراه شد. این بازی اولین دیدار رقابتی تاریخ باشگاه نام گرفت.

این برد اولین پیروزی تیمی بود که اکنون میلیون ها هوادار در سراسر جهان دارد.

۱۲۵مین سالگرد تاسیس باشگاه با استفاده از لحظات سمبلیک که بیانگر تاریخ باشگاه است جشن گرفته شد تا ادای احترامی به تاریخ و سنت های باشگاه باشد و نگاه به آینده برای با پیشگامی و نوگرایی که طی این ۱۲۵ سال همواره همراه باشگاه بوده است.

لحظات برجسته سالگرد تاسیس باشگاه در بازی برابر اورتون:

 تعدادی از اسطوره های باشگاه با جشن ملحق شدند و به زمین رفتند تا ضمن معرفی به هواداران٬ به تیم آرسنال در آن بازی نیز خوش آمد بگویند.

 گروه موسیقی و ارکستر ارتش سلطنتی در داخل استادیوم اجرا انجام دادند و ۲ توپ جنگی نیز در دو طرف تونل ورودی به زمین جای داده شده بود تا بیانگر اصل و ریشه باشگاه باشد.

 از پروژه ۱۲۵ نایکی در نزدیکی هایبوری رونمایی شد.

 فروش یادگاری های ویژه ۱۲۵مین سالگرد تاسیس در جریان بود به همراه قرعه کشی برای برنده شدن پیراهن بازی آن روز.

 نتیجه های دیوید دانسکین موسس باشگاه توپ بازی را برای شروع دیدار به زمین بردند.

 نبیره فرد بردزلی به همراه ویک اِیکرز (مسئول آماده سازی پیراهن های بازیکنان پیش از بازی) در رختکن پیراهن های بازیکنان را آماده کردند و سپس به رئیس باشگاه ملحق شد تا پیراهن یادبودی را به دلیل به ارمغان آوردن پیراهن قرمز و سفید به باشگاه ناتینگهام فارست هدیه کند.

 هاوارد وب داور بازی عمل شیر یا خط را با سکه ۶ پنی انجام داد.

 سران اورتون نیز لوله توپی نقره ای را برای باشگاه هدیه آوردند تا نقشی در جشن داشته باشند.

 در طول بازی عکاسان نمایی ۳۶۰ درجه و با کیفیت بالا را عکسبرداری کردند که بر روی سایت قرار گرفت و هواداران میتوانستد کسانی را که در آن روز در ورزشگاه بودند ببینند.


آخرین اخبار آرسنال

جزئیات مطلب
آخرین بروزرسانی : ۱ سال و ۳۱۳ روز پیش
بازدید: ۷,۸۱۹ بار
این صفحه را به اشتراک بگذارید
مسابقه بعدی وارد نشده است
بازی قبلی آرسنال
آرسنال
آرسنال
2 - 1
ولوز
ولوز
لیگ برتر - استادیوم امارات
۱۴۰۲/۹/۱۱ ۱۸:۳۰