loading
در حال بررسی درخواست شما

آرسن ونگر و حضور در IESE ۲۰۱۸


سالن کنفرانس مملو از حضار و دانشجویان بود که آماده بودند تا سخنرانی پروفسور آرسن ونگر را بشنوند. آرسن ونگر خیلی سریع سخنرانی را در بین مهمانان در دست گرفت و شروع به صحبت در مورد چیزهایی کرد، که باور به آن ها به مدیریت عالی او کمک کرده است. او گفت که مهمترین خصوصیات یک مدیر موفق صداقت و فروتنی است. او همچنین گفت فهمیدن انگیزه ی بازیکنان به او کمک کرده است که به چیزهایی که می خواهد برسد.

” من می دانم که مردم بعضی کشور ها در زمینه فروتنی و تواضع بهتر از بقیه هستند. اما ما در فرانسه در تواضع خوب نیستیم. اگر بخواهم عزت نفس خود را به بازی ترجیح دهم، اسرار بازی تیم را فاش کرده ام. فوتبال ورزشیست برای آدم های خودخواه ووظیفه ی من اینست که آن را مخفی کنم. معمولا دفاع ها اشخاصی هستند که از شکست متنفر هستند. مهاجمان کسانی هستند که دوست دارند برنده باشند.”

او اشاره کرد که چگونه از مدیر یک باشگاه به یک ماشین پولسازی تبدیل شده است و اشاره کرد که چگونه تصمیم هایش بر ۱۰۰ ها میلیون دلار پول ساختن استادیوم امارات تاثیر گذاشته است.
او به ما گفت که چقدر وظیفه ی هر بازیکن سخت است.


“بعضی اوقات شما با بازیکنان تمرین میکنید، ولی آن تمرین را به یک بازی واقعی تبدیل نمیکنید، چرا که تعداد بسیار زیادی بازیکن با استعداد دارید. از شما انتظار می رود که کار خود را به نحو احسنت انجام دهید، اما این باعث نمی شود که همیشه بازی کنید. به این معنی که ممکن است خیلی نا امید کننده باشد، چون به عنوان یک بازیکن زمانی خوشحال خواهید بود که در زمین مسابقه بازی کنید. ممکن است ماه ها طول بکشد تا شما به نقطه ی اوج آمادگی خود برسید.


شما هر روز ۱۰۰  درصد توان خود را می گذارید تاکار خود را درست انجام دهید و شنبه ها در مسابقات با تمام توان شرکت کنید. اگر این کار را نکنید قطعا تا دوشنبه اخراج خواهید شد و این بسیار نا امید کننده خواهد بود.
 

کسی که اکثرا برنده می شود، خیلی کمتر پیش می آید که لایق آن پیروزی نباشد و بر اساس شانس به آن رسیده باشد.
 
اگر شما صبح زود بیدار شوید و بفهمید که ترجیح می دهید در رختخواب به خوابتان ادامه دهید تا اینکه بیدار شوید و مبارزه کنید، ممکن است که شما کار تان را درست انجام نمی دهید.
 

 ونگر گفت که پول صنعت را واقعا متحول کرده است. “در گذشته، بازیکنان مهمترین عاملان نشان دهنده ی عملکرد باشگاه بودند. اما در حال حاضر بخاطر اینکه باشگاه ها منابع زیاد مالی دارند، انتظار می رود که هر غیر ممکنی را با بازیکنانی که خریده اند امکان پذیر کنند.
فوتبال تغییر کرده و در حال حاضر مثل گذشته نیست که یک بازیکن اگر کارش را به درستی انجام نداد، پس همه چیز تقصیر اوست. در حال حاضر بخاطر مسائل مالی و پول، تقصیرات به گردن باشگاه انداخته می شود.”


در پایان ونگر پیامی به نسل جوان داد. او تاکید کرد که:
“شما جوانان آینده ی این صنعت هستید، و بر تحصیلات و تربیت جوانان تاکید کرد. او اشاره کرد که باشگاه هایی هستند که بازیکنان جوان را بسیار بد و ضعیف تربیت می کنند و در مورد آمار بازیکنان جوان بعد از ۲۳ سالگی در بازی ها، آنها را می ترسانند. این دیدگاه بسیار ضعیفی است در مورد جوانانی که می خواهند تغییرات ایجاد کنند و باشگاه ها باعث تخریب رویاهای این جوانان می شوند.
فوتبال مفهوم غلطی از انتقال قرضی برای بازیکنان جوان دارد.ما نباید با زندگی و آینده ی بازیکنان قمار انجام دهیم.”

آخرین اخبار آرسنال

جزئیات مطلب
آخرین بروزرسانی : ۱ سال و ۲۵۴ روز پیش
بازدید: ۳۱,۹۱۴ بار
این صفحه را به اشتراک بگذارید
بازی بعدی آرسنال
آرسنال
آرسنال
VS
منچستر یونایتد
منچستر یونایتد
لیگ های دیگر - استادیوم امارات
۱۴۰۳/۵/۶ ۱۹:۳۰
بازی قبلی آرسنال
آرسنال
آرسنال
2 - 1
اورتون
اورتون
لیگ برتر - استادیوم امارات
۱۴۰۳/۲/۳۰ ۱۸:۳۰