loading
در حال بررسی درخواست شما

تاریخچه بازی‌های آرسنال و تاتنهام ...

 
با اینکه این بازی برای اولین بار خارج از استادیوم وایت هارت لین برگزار شد که تخریب شده و ورزشگاه جدیدی در حال احداث هست، اما این چیزی نیست که از تاریخی بودن و پر هیجان بودن بازی این ۲ تیم بکاهد.

در سال های اخیر، تلاش تاتنهام مضاعف شده بود که آنها بلاخره توانستند بعد از ۲۲ سال برای اولین بار در فصل ۲۰۱۷، لیگ را در انتها بالاتر از آرسنال به اتمام برسانند.
بازی های دو تیم در مقابل هم سرعت بسیار بالایی داشت و درگیری هایی همیشه در این بازی ها بوده و این بازی ها را برای تماشا جذاب تر کرده است.

در یکی دیگر از بازی های تاریخی این دو تیم، خبرگزاری تاک اسپرت در مورد ۱۰ بازی بسیار جذاب این دو تیم در طول تاریخ گزارشی تهیه کرده است.۱-آرسنال ۶، تاتنهام ۰ که در سال ۱۹۳۵ میلادی برگزار شد. شاید در لیست این جذاب ترین بازی نباشد، اما نتیجه ی آن آنهم با این اختلاف حیرت انگیز است و این سنگین ترین شکست تاتنهام بوده است و در عین حال این قدیمی ترین بازی در لیست است. این یک حس خیلی زود هنگام برتری و بالاتر بودن برای طرفداران آرسنال بود، با توجه به اینکه آنها در آن زمان یک جام هم بردند، اما تاتنهام موفق به کسب هیچ عنوانی نشد. عنوان کردن ۱۵ سال غیبت تاتنهام در رقابت برای کسب عناوین مهم، برای طرفداران آرسنال بسیار خوشایند خواهند بود.۲-تانتهام ۳ و آرسنال ۱ در جام حذفی سال ۱۹۹۱ که طرفداران فوتبال انگلستان بعضی اوقات بر سر گل پاول گاسکویجنس که با همکاریه کولین هندری برای آنها بدست آمد بحث می کنند و می گویند این بهترین گل او بود، اما طرفداران تاتنهام به شما می گویند که این بهترین گل او در ورزشگاه ومبلی نبوده است. در این بازی یک ضربه ایستگاهی زیبا زده شد و دیوید سیمن در آن سال که سنگربان آرسنال بود با اشتباهش به اسپورز کمک کرد که به جام حذفی دست یابند و آن را برنده شوند.

 

۳-تاتنهام ۳ و آرسنال ۳ در پرایمر لیگ سال ۲۰۱۱، که تاتنهام در تعقیب منچسترسیتی برای گرفتن سهمیه لیگ قهرمانان بود، در حالیکه آرسنال در تعقیب یونایتد برای تصاحب عنوان قهرمانی لیگ برتر بود. با پایان بازی هیچ چیزی در جدول بازی با این نتیجه برای دو تیم تغییر نکرد. اما، این بازی بود که برای همیشه در ذهن طرفداران دو تیم برای ابد نقش بست. پنالتی دیر هنگام رافائل فن در فارت نتیجه ی مساوی را برای تاتنهام رقم زد و آن ها یک کامبک فوق العاده در نیمه دوم داشتند و این برای مردان هری ردنپ فوق العاده بود.

۴-تاتنهام ۵ و آرسنال ۱ در کارلینگ کاپ سال ۲۰۰۸ که این بازی در لیست ما تاتنهام را جلوتر از آرسنال از نظر تعداد پیروزی می اندازد.
پیروزی در مقابل چلسی در وقت های اضافه در ومبلی بسیار شیرین بود، اما بردن رقیب همشهری آن هم بر سر یک کاپ بسیار لذت بخش تر بود. با اینکه گل ها بسیار به یادماندنی بودند، اما لحظاتی که برای طرفداران تاتنهام خنده دار بود این بود که امانوئل ادبایور و نیکولاس بنتنر نتوانستن کاری از پیش ببرند.

۵-تاتنهام ۲ و آرسنال ۲ در پرایمر لیگ سال ۲۰۰۴ که هنوز طرفداران آرسنال برای آن بازی سرود می خوانند و آن بازی برای آنها بسیار خاص بود.
تاتنهام بسیار مصمم بود به مردان آرسن ونگر اجازه ندهد که به عنوان مهمی دست پیدا کنند، مانند سالی که آرسنال در فصل ۲۰۰۳-۲۰۰۴ یک تیم بسیار قوی و شکست ناپذیر بود، تاتنهام در آن بازی دو‌گل دریافت کرد. علیرغم اینکه آنها تلاش کردند که کامبک داشته باشند، اما نتوانستند که این کار را انجام دهند و با یک امتیاز در وایت هارتلین جشن قهرمانی بگیرند.۶-آرسنال ۳ و تاتنهام ۰ در پرایمر لیگ ۲۰۰۲ که ری اکشن طرفداران تاتنهام به خوشحالی بعد از گل تیری هانری بسیار مشمئز کننده بود، اما بطور حتم آن چیزی که رقم خورد زیباترین چیزی بود که طرفداران آرسنال از آن بازی در ذهن خود دارند. این ملی پوش فرانسوی در بهترین فرم خود بود و این کل بسیار خارق العاده را بثمر رساند که منجر به پیروزی ۳ بر صفر آرسنال شد.
برای تبریک به هانری و تشکر از او مجسمه ی برنز او را بعد از خوشحالی بعد از گل به تاتنهام که بر روی زمین زانو زد و چند متری لیز خورد و نگاه های با معنی به طرفداران تاتنهام کرد، در جلوی ورزشگاه امارات ساختند.

۷-آرسنال ۵ و تاتنهام ۲ که در پرایمر لیگ سال ۲۰۱۲ بود که تاتنهامی ها زمانی که ۲ بر صفر جلو بودند، همه چیز را به نفع خودشان و تمام شده می دیدند و طرفداران آرسنال فکر میکردند این برای اولین بار است از سال ۱۹۹۵ به این طرف که تاتنهام لیگ را بالاتر از آنها تمام خواهد کرد. اما آرسن ونگر عقیده ی دیگری داشت. توپچی ها که از جام حذفی اخیرا حذف شده بودند در برابر ساندرلند و همچنین توسط میلان در لیگ قهرمانان، باید برای خوشحالی طرفدارانشان میجنگیدند. آنها در پاسخ به تاتنهام ۵ گل زدند و این بهترین و سخت ترین واکنش و انتقامی بود که از تاتنهام گرفتند.

 

۸-آرسنال۴ و تاتنهام ۴ در پرایمر لیگ سال ۲۰۰۸ که این بازی نیز برای خود نوعی درام بود. آرسنال برای انتقام بعد از باخت ۵ بر ۱ فصل قبل در وایت هارت لین آمده بود، درحالیکه هری ردنپ برای اولین برد خود در اولین بازی خود به میدان آمده بود. در زمانی که بازی ۴ بر ۲ بود بازی تمام شده بنظر میامد. طرفداران دو تیم شروع به ترک ورزشگاه امارات کرده بودند چون فکر میکردند نتیجه دیگر تغییر نخواهد کرد که ناگهان دیود بنتلی یک گل باور نکردنی بثمر رساند. با اینکه خیلی دیر بنظر میرسید تاتنهام یک گل دیرهنگام دیگر به ثمر رساند تا از چنگال شکست فرار کند و بازی را به تساوی بکشاند.

 

۹-آرسنال ۱ و تاتنهام صفر که در سال ۱۹۷۱ قبل از عصر شکست ناپذیران آرسنال بود، و آرسنال در وایت هارتلین به عنوان قهرمانی رسید. بازی آخر لیگ بود که برتی میز نیاز به گل داشت که خود را نجات دهد و نگذارد لیدز یونایتد قهرمان شود. ری کندی باعث پیروزی آرسنال شد که این اتفاق در سه دقیقه پایانی افتاد و باعث شد آرسنال در آن فصل تاتنهام را دبل کند و در رفت و برگشت پیروز شود.۱۰-تاتنهام ۴ و آرسنال ۵ که در پرایمر لیگ سال ۲۰۰۴ که تماشای این بازی، زجر آورترین داربی شمال لندن برای طرفداران هر دو تیم بود. میزان استرس و هیجان بسیار بالا بود و ممکن بود برای هر دو تیم بازی بسیار غم انگیز تمام شود. این بازی نه فقط در تاریخ داربی های شمال لندن حساس و خاطره انگیز بود بلکه در تاریخ لیگ برتر به یاد ماندنی و حساس بود.
لحاظات بسیار سریع سپری میشدند و خیلی سخت بود در لحظه بتوان نتیجه بازی را پیش بینی کرد. در ۵۳ دقیقه اول بازی نتیجه ۲ بر ۱ بنفع آرسنال بود، اما بعد از آن ۳۷ دقیقه بسیار هیجان انگیز برای زمان ناهار در روز شنبه برای بینندگان بازی بود.

آخرین اخبار آرسنال

جزئیات مطلب
آخرین بروزرسانی : ۱ سال و ۳۱۸ روز پیش
بازدید: ۳۰۸ بار
این صفحه را به اشتراک بگذارید
بازی بعدی آرسنال
آستون ویلا
آستون ویلا
VS
آرسنال
آرسنال
لیگ برتر - ویلا پارک
۱۴۰۲/۹/۱۸ ۲۱:۰۰
بازی قبلی آرسنال
لوتون تاون
لوتون تاون
3 - 4
آرسنال
آرسنال
لیگ برتر - کنیلوورث رود
۱۴۰۲/۹/۱۴ ۲۳:۴۵