loading
در حال بررسی درخواست شما

لیورپول انگلستان

لیورپول

پروفایل تیم لیورپول

  • نام تیم : لیورپول
  • تاریخ تاسیس : 1892 ( 132 سال )
  • استادیوم : آنفیلد
  • گنجایش استادیوم : 45,276 نفر
  • بازدید : 10529
  • شهرت : قرمزها
  • آخرین بروزرسانی : 1402/1/15 ( ۱ سال و ۸۰ روز پیش )

لیورپول با تاریخچه ای بسیار خوب از بزرگان لیگ جزیره به شمار میآید.
آنفیلد، استادیومی است که همواره به عنوان یک استادیوم هولناک نامبرده میشود و هواداران قرمز های مریساید همواره به عنوان هواداران برتر جهان فوتبال شناخته میشوند...
لیورپول 18 بار قهرمانی لبگ را در تاریخ خود میبیند ، آنها بعد از سال 2010 رو به ضعیف شدن رفتند و در نهایت از big four خارج شدند.
2013 - لیورپول توره را از منچستر سیتی خرید.

در ادامه بخشی از تاریخ این باشگاه را مطالعه میکنید. این تاریحچه از سایت رسمی کانون هواداران لیورپول برای شما آماده شده است.

Liverpoolfc.ir »
تاریخچه تاسیس باشگاه لیورپول، کاملا در ارتباط با رقیب محلی‌اش اورتون،‌ و یک کارخانه‌دار ثروتمند به نام جان هولدینگ است.

او در “آنفیلد رود” زمینی را به اورتون اجاره داد که این باشگاه از آن به بعد در آن، بازی‌های خانگی‌اش را برگزار می‌کرد. وقتی در سال ۱۸۸۸ لیگ فوتبال انگلیس آغاز به کار کرد،‌ بیش از ده‌هزار نفر در ورزشگاه آنفیلد حضور می‌یافتند. با قهرمانی در لیگ در سال ۱۸۹۱ و هم‌چنین کسب اولین موفقیت‌های بزرگ، به وجهه و محبوبیت تیم،‌ به میزان زیادی افزوده شد. در سال ۱۸۹۲ هولدینگ اجاره زمین را بالا برد. او تصمیم گرفت آنفیلد رود را ترک کند و یک زمین در آن نزدیکی بخرد تا از آن پس بازی‌های خانگی‌شان را در آن انجام دهد. پس از آن،‌ جان هولدینگ باشگاه لیورپول اف.سی را تاسیس کرد که در ورزشگاه آنفیلد بازی می‌کرد.

اولین تیم لیورپول که در سال ۱۸۹۲ بنیاد نهاده شد، ‌فقط از بازینکنان اسکاتلندی تشکیل شده بود که با پیراهن‌های آبی – سفید بازی می‌کردند، و تازه در سال ۱۸۹۴ رنگ پیراهن آنها به قرمز تغییر کرد. اولین رویارویی با اورتون نیز پس از صعود لیورپول از دسته سوم به یکم در دو سال بعد اتفاق افتاد. لیورپول اولین فصل بازی در لیگ دسته اول را با ایستادن در انتهای جدول به پایان برد و دوباره به دسته دوم صعود کرد، برخلاف اورتون که در آن فصل، نایب قهرمان لیگ شد.

در سال بعد، لیورپول در رقابتی تنگاتنگ با منچستر سیتی که با آن هم‌امتیاز بود،‌ این تیم را پشت سر گذاشت و یک‌بار دیگر به دسته اول راه یافت. لیورپول از آن پس جای خود را در این لیگ تثبیت کرد و توانست در سال ۱۹۰۱ برای اولین مرتبه قهرمان انگلیس شود. بعد از سقوط به دسته دوم، این تیم یک بار دیگر درسال ۱۹۰۶ به عنوان تیم صعود‌کننده به دسته یک،‌ قهرمان این لیگ شد.


در شروع فصل، اورتون بیشترین شانس قهرمانی را داشت،‌ و همگان انتظار داشتند تا لیورپول در جام حذفی به قهرمانی برسد. همه چیز دقیقا برعکس شد،‌ لیورپول قهرمان لیگ شد و جام حذفی به اورتون رسید. این دو باشگاه همشهری، سه بار موفق شده‌اند که در یک فصل، هردو جام را به شهر خود ببرند، موفقیتی که یک بار نیز نصیب منچستر یونایتد و منچستر سیتی، و یک بار نیز نصیب دو تیم همشهری آرسنال و تاتنهام هاتسپر شده است.
* در پایان حتما ابن بخش از تاریخچه باشگاه آرسنال را هم بخوانید > قهرمانی در آنفیلد

 

2023/2024
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2021/2022
2020/2021
2020/2021
این صفحه را به اشتراک بگذارید
بازی بعدی آرسنال
آرسنال
آرسنال
VS
منچستر یونایتد
منچستر یونایتد
لیگ های دیگر - استادیوم امارات
۱۴۰۳/۵/۶ ۱۹:۳۰
بازی قبلی آرسنال
آرسنال
آرسنال
2 - 1
اورتون
اورتون
لیگ برتر - استادیوم امارات
۱۴۰۳/۲/۳۰ ۱۸:۳۰

آخرین اخبار مربوط به لیورپول

اخبار بیشتر از لیورپول