loading
در حال بررسی درخواست شما

هایبوری اسکوئر

محوطه هایبوری
 
آرسن ونگر سرمربی آرسنال، در کنار مسئولان باشگاه و بازیکنان قدیمی و حال حاضر آرسنال به هایبوری برگشتند تا در مراسم افتتاح مجتمع مسکونی که در این مکان بنا شد شرکت کنند.
 
پس از ۹۳ سال استفاده به عنوان استادیوم فوتبال، هایبوری به ۶۵۰ واحد یک خوابه، دو خوابه و سه خوابه و چند پنت هاوس تبدیل شد و این مجموعه به عنوان محوطه هایبوری نام گذاری شده است.
 
این عملیات چیزی فراتر از تغییر کاربری ورزشگاه هایبوری بوده است، آپارتمان ها در چهار طرف زمین سابق ساخته شده و در میان آنها محوطه فضای سبزی وجود دارد، عملیات ساخت و ساز کامل شده و حتی افرادی نیز در این محل ساکن شده اند.
 
بیش از ۱۰۰ مهمان شامل بازیکنان فعلی تیم مثل رابین ونپرسی و گائل کلیچی در کنار اسطوره های باشگاه مثل جرج گراهام، دیوید اولری، فرانک مک لینتاک، آرتور شاو، باب ویلسون، جان ردفورد، ادی کلی، کنی سنسوم، پری گرووز و مارتین کیون در مراسم افتتاح این مجموعه حاضر بودند، این مراسم در محوطه ای در میان زمین سابق که مخصوص این جشن طراحی شده بود برگزار شد.
 
پیتر هیلوود رئیس باشگاه آرسنال گفت: "دوست دارم به تمام اعضای این پروژه به خاطر کار شگفت انگیزشان در ساخت این مجموعه تبریک بگویم.
 
هدف ما از اجرای این کار همیشه فراتر از تغییر کاربری ورزشگاه هایبوری بوده و می خواستیم کلاس و میراث آن را حفظ کنیم، ساختمانها دقیقاً جایی ساخته شدند که سکوهای تماشاگران بود و میانه زمین هم به فضای سبز زیبایی تبدیل شده است، ما به اهداف خودمان رسیدیم، اگر چه هایبوری به عنوان استادیوم دیگر وجود ندارد ولی محوطه هایبوری این را تضمین می کند که خانه قدیمی ما هرگز فراموش نخواهد شد."
 
آرسن ونگر سرمربی آرسنال هم گفت: "بازگشت به هایبوری برای من سرشار از لحظات خوبی که در اینجا داشتیم بود، هایبوری ورزشگاه خیلی خاصی بود و به اینکه بخشی از این مکان خارق العاده بودم افتخار می کنم، باید از تیم اجرایی پروژه تقدیر به عمل بیاید چون در حفظ خصوصیات و کلاس هایبوری کاری فوق العاده انجام داده اند، افراد ساکن اینجا خیلی خوش شانس هستند."
 
هایبوری از سال ۱۹۱۳ تا ۲۰۰۶ که آرسنال به ورزشگاه ۶۰.۰۰۰ نفری امارات نقل مکان کرد خانه آرسنال بود، به محض ترک ورزشگاه عملیات ساخت و بازسازی آن آغاز شد.
 
دو بخش از ورزشگاه هایبوری دست نخورده باقی ماند، یکی نمای بیرونی جایگاه شرقی ورزشگاه و حفاظ شیشه ای معروف آن و همچنین جایگاه غربی، هدف از این کار حفظ نمادهای مهم این ورزشگاه بود، جایگاه های شمالی و جنوبی به طور کامل با آپارتمانهایی با طراحی معاصر جایگزین شدند و با جایگاه های شرقی و غربی همخوانی دارند.
 
تراسهای آپارتمان ها طوری طراحی شده اند که رو به محوطه فضای سبز و زمین فوتبال سابق است، دلیل این کار توجه به جنبه فوتبالی آن بود که تداعی کننده تماشای فوتبال از روی سکوهای هایبوری است.
 
ساکنین محوطه هایبوری می توانند از امکانات زیادی شامل مجموعه بدنسازی، نگهبانی ۲۴ ساعته و پارکینگ زیر زمینی استفاده کنند، تمامی آپارتمان ها اجازه استفاده از حیاط هایبوری را دارند و این محوطه به یک فضای سبز اختصاصی برای آنها تبدیل شده است. آپارتمان ها در فاصله ۳ ایستگاه از ایستگاه متروی کینگز کراس و خیابان سنت پِنکِرَس واقع شده که (ایستگاه کینگز کراس) ایستگاه خط تندرو قطار لندن - پاریس - بروکسل میباشد.
 
بیش از ۷۰ واحد آپارتمان در این مجموعه به صورت رهنی واگذار شده و همچنین واحدهایی نیز برای افراد معلول که از ویلچر استفاده می کنند طراحی شده است و در حال حاضر تعداد محدودی از تمام آپارتمانهای این مجموعه هنوز به فروش نرسیده است.
 
 

 

آخرین اخبار آرسنال

جزئیات مطلب
آخرین بروزرسانی : ۲ سال و ۱۷۷ روز پیش
بازدید: ۵۵,۹۵۸ بار
این صفحه را به اشتراک بگذارید
بازی بعدی آرسنال
آرسنال
آرسنال
VS
بورنموث
بورنموث
لیگ های دیگر - استادیوم امارات
۱۴۰۳/۵/۴ ۰۶:۰۰
بازی قبلی آرسنال
آرسنال
آرسنال
2 - 1
اورتون
اورتون
لیگ برتر - استادیوم امارات
۱۴۰۳/۲/۳۰ ۱۸:۳۰