تجارت سفید با دست‌های آلوده

نویسنده: توپچی جنوب

وبلاگ من
نویسنده: توپچی جنوب
شهرام عمویی ,لیسانسه بیولوژی هستم ازسال2000 عاشق ونگر وسبک بازی ارسنال شدم دوست دارم ارسنال هرچه زودتر جام لیگ قهرمانان اروپا رو به افتخاراتش اضافه کنه=>همیشه ارسنالی متعصب بودم وهستم وخواهم بود:عشق فقط ارسنال.............
کل بازدید: 100,233 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
📊آرسنال امروز عصر برای اولین بار بعد از آوریل تا مه ۲۰۱۵، در پنج بازی متوالی لیگ برتر، بازی را با یک ترکیب یازده نفره ثابت شروع کرد.

📊آرسنال امروز عصر برای اولین بار بعد از آوریل تا مه ۲۰۱۵، در پنج بازی متوالی لیگ برتر، بازی را با یک ترکیب یازده نفره ثابت شروع کرد.
📊میکل آرتتا از زمانی که سرمربی آرسنال شده است، سه بار در گودیسون پارک به مصاف اورتون رفته است که در هر سه بازی شکست خورده است.

📊میکل آرتتا از زمانی که سرمربی آرسنال شده است، سه بار در گودیسون پارک به مصاف اورتون رفته است که در هر سه بازی شکست خورده است.
سدریک سوارز در ساعات پایانی نقل و انتقالات زمستانی با یک قرارداد قرضی به تیم فولام پیوست. تمام دستمزد این بازیکن توسط فولام پرداخت خواهد شد. سدریک سوارز در ساعات پایانی نقل و انتقالات زمستانی با یک قرارداد قرضی به تیم فولام پیوست. تمام دستمزد این بازیکن توسط فولام پرداخت خواهد شد.
 آلبرت سامبی لوکونگا به صورت قرضی به تیم کریستال پالاس پیوست تا ادامه فصل را زیر نظر بیگ پت ادامه دهد. آلبرت سامبی لوکونگا به صورت قرضی به تیم کریستال پالاس پیوست تا ادامه فصل را زیر نظر بیگ پت ادامه دهد.
آرسنال مصدومیت "مهم" زانو محمد الننی را تایید کرد. احتمالا این بازیکن فصل را از دست داده است. آرسنال مصدومیت "مهم" زانو محمد الننی را تایید کرد. احتمالا این بازیکن فصل را از دست داده است.
بر اساس گزارش هایی از کاتالونیا و انگلیس، باشگاه بارسلونا علاقه زیادی به جذب جواهری از آکادمی جوانان آرسنال به نام چارلی پاتینو دارد. بر اساس گزارش هایی از کاتالونیا و انگلیس، باشگاه بارسلونا علاقه زیادی به جذب جواهری از آکادمی جوانان آرسنال به نام چارلی پاتینو دارد.
به نظر می رسد آلسیا روسو پس از رد پیشنهاد ۵۰۰۰۰۰ پوندی آرسنال (٦۱٦۱۰۰ دلار) در منچستریونایتد بماند. به نظر می رسد آلسیا روسو پس از رد پیشنهاد ۵۰۰۰۰۰ پوندی آرسنال (٦۱٦۱۰۰ دلار) در منچستریونایتد بماند.
غیررسمی : جورجینیو با قراردادی به ارزش ۱۲ میلیون پوند به مدت ۱.۵ سال به آرسنال پیوست. غیررسمی : جورجینیو با قراردادی به ارزش ۱۲ میلیون پوند به مدت ۱.۵ سال به آرسنال پیوست.
به گفته دو منبع معتبر، آرسنال برای یک قرارداد دراماتیک برای جذب جورجینیو قبل از بسته شدن پنجره نقل و انتقالات ژانویه در روز سه شنبه، با چلسی تماس گرفته است. به گفته دو منبع معتبر، آرسنال برای یک قرارداد دراماتیک برای جذب جورجینیو قبل از بسته شدن پنجره نقل و انتقالات ژانویه در روز سه شنبه، با چلسی تماس گرفته است.
فوری از دیوید اورنشتین : آرسنال برای آلسیا روسو مهاجم منچستریونایتد پیشنهادی در سطح رکورد جهانی ارائه کرده است. فوری از دیوید اورنشتین : آرسنال برای آلسیا روسو مهاجم منچستریونایتد پیشنهادی در سطح رکورد جهانی ارائه کرده است.
تبلیغات توپچی

     

تجارت سفید با دست‌های آلوده

** من خودم وقتی این مطلب رو خوندم توش موندم و پاک گیج شدم!!!!!!!
گفتم شما هم بخونین شاید........
نمیدونم چی بگم!!!!!!!!!


آرش حقیقی: بعد از چلسی و منچستر این‌بار نوبت آرسنال است که به خارج از جزیره واگذار شود اما این دفعه ظاهراً پای یک ایرانی هم در میان است.


انگار بازی جدیدی شروع شده است یا بهتر است بگوییم همان بازی قدیمی و معروف «قطار ثروت‌سواری» با شکل و شمایلی جدید رونق یافته است و چون هر بازی بزرگی یک قربانی می‌طلبد، این‌بار نوبت به فوتبال اروپا می‌رسد که به دست و پایش ریسمان ببندند و چون عروسک خیمه‌شب‌بازی بالا و پایین‌اش کنند.

انگار پیش‌بینی‌ها و زحمات چندین و چندساله آقای بوسمن عزیز دارد نتیجه می‌دهد و کم‌کم این بیماری مسری چون طاعون همه را به خود آلوده می‌کند و در این راه پس از گذشتن از روی جسد چلسی و منچستریونایتد حالا چشم به آرسنال دارد.

اتفاقات هفته اخیر در این باشگاه حقیقتی را برای همه روشن کرد و آن حقیقت آن‌قدر تلخ بود که انگار حواس آرسنالی‌ها را پرت کرد و نگذاشت دقیقا بفهمند قرار است چه بلایی بر سرشان بیاید. اما در هر صورت چه آنها بخواهند و چه نخواهند این توفان تغییرات، حرکتش را به سویشان آغاز کرده است.

آشوبی نظام‌مند
برای اینکه راحت‌تر به بازی‌های پشت‌پرده باشگاه آرسنال پی ببریم، بهتر است چند واقعه که از آوریل تا سپتامبر امسال رخ داد را به صورت نکته‌وار بررسی کنیم:

1 – دیوید دین – نایب‌رئیس باشگاه آرسنال – در جلسه‌ای با دیگر اعضای هیات‌مدیره اصرار می‌کند تا کلیه حقوق باشگاه را به تاجر آمریکایی «استنلی کورنک» که خود 19/12 درصد از سهام تیم را در اختیار دارد، واگذار کنند و عملا آرسنال را به او بفروشند. این پیشنهاد با مخالفت شدید دیگران و به‌خصوص مدیر باشگاه «کیت ادلمن» مواجه می‌شود و نهایتا دین را مجبور می‌سازد تا در ماه آوریل از سمتش استعفا دهد.

2 – تیری آنری در ماه آگوست پس از سال‌ها از آرسنال جدا می‌شود و آرسنال در فصل نقل و انتقالات هیچ بازیکن بزرگی را به خدمت نمی‌گیرد.

3 – دیوید دین در ماه آوریل به سمت ریاست شرکت سرمایه‌گذاری «Red and White Holdings» می‌رسد.

4 – در همان روز، دیوید دین سهام 58/14 درصدی خود را به‌طور کامل و به قیمت 72 میلیون پوند به این شرکت می‌فروشد.

5 – آرسن ونگر که قراردادش در پایان این فصل با آرسنال به اتمام می‌رسد، پس از صحبت‌هایی که این هفته با دیوید دین کرد، قانع شده است که قرارداد جدیدی با باشگاه به امضا برساند و کارش را در این تیم که از سال 96 رهبری آن را به عهده دارد، ادامه دهد.
با کنار هم قراردادن تکه‌های این پازل، به راحتی می‌توانیم به نتیجه نهایی برسیم. اما پیش از اینکه رأی نهایی را صادر کنیم، بهتر است به ماهیت واقعی شرکت «Red and White»پی ببریم.

Red and White Holdings
مجله Forbes همه‌ساله فهرست ثروتمندترین مردان جهان را منتشر می‌کند. سال 2006 در رتبه 278 نام مردی روس به چشم می‌خورد به نام «آلیشر عثمانف». حالا در سال 2007 همین نام را به عنوان صاحب اصلی شرکت سرمایه‌گذاری «Red and white» می‌بینیم؛ اما این عثمانف واقعا کیست؟ آلیشر عثمانف پس از سرکارآمدن ولادیمیر پوتین در روسیه برای خودش شهرت زیادی کسب کرد.

او که از دوستان نزدیک رئیس‌جمهور وقت روسیه است با ورود به دنیای تجارت گاز طبیعی و نیز در دست‌گرفتن بخشی از فعالیت‌های نظامی روسیه، ثروت زیادی اندوخت. البته عثمانف در این راه تنها نبود بلکه یک ایرانی مقیم لندن به نام فرهاد مشیری نیز او را در تمامی این سال‌ها همراهی کرد. مشیری متولد ایران است اما پاسپورت انگلیسی دارد. نکته جالب در مورد این سرمایه‌دار ایرانی،‌مجهول‌الهویه بودنش است؛ یعنی هیچ مدرکی در مورد محل تولد، میزان تحصیلات و میزان سرمایه‌اش وجود ندارد. حتی نام او در یکی از سایت‌ها اردوان و در سایت دیگر فرهاد ذکر شده است.

وی مرکز فعالیت‌هایش لندن است و در ضمن ریاست یک کمپانی معدن روس به نام Metalloinvest را به‌عهده دارد. در ضمن، رابطه همکاری چندین و چندساله این زوج روس – ایرانی در سرمایه‌گذاری اخیر نیز حفظ شده و در واقع نیمی از شرکت Red and White Holdings متعلق به مشیری است.

سؤالی که اینجا پیش می‌آید، این است که آیا این اولین میلیاردر روس است که به فوتبال انگلستان علاقه نشان می‌دهد؟

مسلما پاسخ منفی است. چه کسی می‌تواند انقلاب رومن آبراموویچ روس در سال 2003 را فراموش کند؟ آبراموویچ هم مانند عثمانف از نزدیکان پوتین بود و به ناگاه با کنارگذاشته‌شدن «کن بیتس» به لندن آمد و چلسی را در اختیار گرفت. اما آیا واقعا علت این کار علاقه آبراموویچ به فوتبال بود یا هدف دیگری را دنبال می‌کرد؟

پس یک‌بار دیگر بازمی‌گردیم به همان بازی «قطار ثروت سواری» که ژست جدیدی به خود گرفته است. نمی‌توان انکار کرد افرادی چون آبراموویچ و عثمانف که چنین ثروتی در اختیار دارند، از هوش و ذکاوت کمی برخوردارند.

پس باتوجه به رسوایی‌های مالی اخیر، دولت پوتین و حساسیت‌های بالاگرفته نسبت به این سرمایه‌داران بزرگ در روسیه و البته خطر بزرگی که این مردان را در سرزمین خودشان تهدید می‌کرد، با یک دودوتا چهارتای ساده، راه‌حلی فوق‌العاده و پوششی بسیار مناسب پیش‌رو قرار می‌گیرد؛ انتقال بخش عمده‌ای از این ثروت عظیم به انگلستان و سرمایه‌گذاری روی فوتبال جزیره و تیم‌های مطرح لیگ برتر که نه تنها می‌تواند با گرفتن شکل ورزشی به خود به اصطلاح پولشویی شود و تمام بازی‌های کثیف پشت‌پرده این ارقام نجومی را پنهان سازد، بلکه با حرکت فوتبال مدرن و تبدیل‌شدن آن به یک صنعت، این سرمایه را چندین و چند برابر می‌کند.

پس با این دید و فرضیه شکل‌گرفته که کم‌کم رنگ و بوی حقیقتی غیرقابل انکار را به خود می‌گیرد، تنها باید منتظر سقوط آخرین مردان مقاوم لندنی نشست و نظاره‌گر تولد یک چلسی دیگر در لیگ برتر بود. حال برای اینکه بیش از پیش صحت این فرضیه روشن شود، بد نیست به صحبت‌ها دیوید دین، عثمانف و کیت الدمن کمی توجه کنید.

من آرسنال را از ته قلب دوست دارم
دین یک روز پس از فروش سهامش به Red and White Holdings درمورد این تصمیم‌اش بــه بــی.بــی.ســی توضیحاتی دارد: «رک و راست باید بگویم که تمام هدف آرسنال تنها رسیدن به مقام چهارمی در لیگ برتر است.

باشگاه دیر یا زود ناچار است بپذیرد که برای عقب‌نماندن از رقبایش به تزریق رقم قابل ملاحظه‌ای پول نیاز دارد. من به هیچ‌وجه علاقه‌ام به آرسنال را از دست نداده‌ام و می‌خواهم همچنان نقش عمده‌ای در این تیم داشته باشم. اعضای هیأت‌مدیره اعتقاد دارند تیمشان در شرایط کنونی وضعیت خوبی دارد؛ اما حقیقت این است که ما باید به فکر آینده باشیم.

فوتبال در این سال‌ها تغییرات زیادی کرده است و این تغییرات با شتاب به مراتب بیشتری در سال‌های آینده هم به روند خود ادامه خواهد داد. واقعا تا چند سال پیش، چه کسی فکر می‌کرد تیمی چون منچسترسیتی در فصل نقل و انتقالات، 50 میلیون پوند خرج به خدمت‌گرفتن بازیکنان جدید کند؟».

در برابر این اظهارات دیوید دین، کیت‌الدمن در مراسم قرعه‌کشی جام قهرمانان در موناکو، عکس‌العمل نشان داد: «دیوید می‌تواند هر کاری دلش می‌خواهد بکند و سهامش را به هر کس می‌خواهد بفروشد اما مسلما این هیچ تغییری در ساختار مالی و سهامی باشگاه ایجاد نخواهد کرد».

انگار الدمن بازمانده نسل قدیمی فوتبال است و هنوز به اصالت باشگاه‌ها اعتقاد دارد. ولی شاید حتی خود او هم در اعماق وجودش به نابرابری این جنگ آگاه است و می‌داند به احتمال فراوان دیر یا زود ناچار به تسلیم‌شدن است.

جالب است که در این میان، دین به هیچ‌وجه قصد خود را پنهان نمی‌کند و به وضوح می‌گوید: «اعتقاد دارم باشگاه باید کمک مالی خارجی را بپذیرد و از این ثروت در راه حضور قدرتمند در میادین فوتبال استفاده کنیم. ترس من از این است که بدون سرمایه‌گذاری من و همکارانم، در آینده‌ای نزدیک، آرسنال دیگر قدرت مقابله با تیم‌های درجه یک را نداشته باشد».

شاید حرف دین درست باشد اما واقعا دلیل این همه تلاش تنها آینده آرسنال است و پای هیچ منفعت شخصی در میان نیست؟ «اگر بحث فقط بر سر پول‌درآوردن باشد، مسلما راه‌های بهتری هم وجود دارد. اصلا چرا آرسنال؟ درحال‌حاضر تیم‌های دیگری هم هستند که به احتمال زیاد به فروش می‌روند. من می‌توانستم سراغ هرکدام از تیم‌های دیگر بروم اما هدفم کمک به آرسنال است».

هرچند آقای دین اشاره‌ای به نام این تیم‌های دیگر نکرده اما مسلما منظورش تاتنهام و نیوکاسل و البته در درجه بعد منچستریونایتد است؛ یونایتدی که به نظر می‌رسد خانواده گلیزر می‌خواهد دست از سرش بر دارد و برود دنبال یک تجارت دیگر. با این حال، هنوز کار تمام نشده. مقاومت مسئولان آرسنال ادامه دارد و اگرچه نتیجه این جنگ تا حد زیادی معلوم است اما دین ترجیح می‌دهد گاهی هم محافظه‌کارانه حرف بزند.

آقای دین از قول عثمانف جمله جالبی بر زبان می‌آورد که از طنز بالایی برخوردار است: «هنوز تصمیمی برای خریدن آرسنال نداریم!».

متهمان پرونده واگذاری
متهم ردیف اول
نام: آلیشر بورخانوویچ عثمانف
تاریخ تولد: نهم سپتامبر 1953
محل تولد: شهر چوستا، منطقه نامانگان، ازبکستان
سرمایه تخمینی: 5/5 میلیارد دلار
تحصیلات: فارغ‌التحصیل رشته روابط بین‌الملل از دانشگاه مسکو و دارای مدرک حقوق بین‌الملل از همین دانشگاه و مدرک تخصصی بانکداری از آکادمی اقتصاد.
فعالیت‌های تجاری: مالک کمپانی Gallagher Holdings – مالکیت اشتراکی کمپانی Oskol – مالک کمپانی اورال – بنیانگذار کمپانی معدن Metalloinvest در کنار همکارش واسیلی آنیسیموف – صاحب‌امتیاز روزنامه Kommersant - مالکیت شرکت سرمایه‌گذاری Red and White Holdings با فرهاد مشیری – مالک 58/14 درصد سهام باشگاه آرسنال.

متهم ردیف دوم
نام: فرهاد (اردوان) مشیری
تاریخ تولد: 1952
محل تولد: ایران – شهر نامشخص
تحصیلات: نامشخص
سرمایه تخمینی: نامشخص
فعالیت‌های تجاری: کمپانی Gallagher Holdings – کمپانی Epion Holdings – کمپانی Ural Steel – کمپانی Gallmettal – رئیس کمپانی Metalloinvest - مالکیت اشتراکی شرکت سرمایه‌گذاری Red and White Holdings با آلیشر عثمانف – مالک 58/14 درصد سهام باشگاه آرسنال

متهم ردیف سوم
نام: دیوید بری چارلز دین
تاریخ تولد: هفتم سپتامبر 1943
محل تولد: لندن – انگلستان
سرمایه تخمینی: نامشخص
تحصیلات: فارغ‌‌التحصیل رشته مدیریت از دانشگاه کمبریج
فعالیت‌های تجاری: فروش سهام 55/14 درصدی خود از باشگاه آرسنال به Red and White Holdings و انتخاب‌شدن از سوی فرهاد مشیری و آلیشر عثمانف به عنوان رئیس این شرکت سرمایه‌گذاری.


--------------------------------------------------------------------------------
کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به موسسه همشهری است.

چاپ شده در تاریخ دوشنبه 16 آبان 1390 - 01:48:15 از آدرس:
http://www.hamshahrionline.ir/news-31562.aspx

****حالا میشه به من هم توضیح بدین چی شده!!!!!!!
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

aziz joon در 16/8/1390 | 17:28 گفت:

ونگر تولد جادوکر را تبریک گفت
به گزارش مرجع خبری پرسپولیس؛ در گزارش سایت رسمی باشگاه ارسنال به بهانه سی و سومین سالروز تولد کاپیتان پرسپولیس آمده است: کریمی یکی از بااستعداد ترین بازیکنان فوتبال آسیاست که در جام ملت های 2000 لبنان و در اوج جوانی توانایی های شگفت انگیزش را به رخ فوتبال آسیا کشید.

این گزارش می افزاید: کریمی در همان سال 5 گل با پیراهن تیم ملی ایران به ثمر رساند و چهار سال بعد ستاره تیم ملی ایران در جام ملت های 2004 در کشور چین بود که به کسب عنوان سومی این مسابقات منجر شد. درخشش کریمی موجب شد تا کریمی در آن سال عنوان مرد سال آسیا را از آن خود کند.

این گزارش همچنین به حضور کریمی در بایرن مونیخ و کسب دو عنوان قهرمانی همراه این تیم در بوندس لیگا و همچنین حضور کریمی در شالکه اشاره کرده است. کریمی همچنین به همراه تیم ملی ایران در جام جهانی 2006 آلمان شرکت کرد.

ونگر پیش ازین گفته بود در سال 2006 خواهان به خدمت گرفتن جادووگر بوده است

تاریخ نگارش : 16/8/1390 | 17:27

Saeed Milani در 16/8/1390 | 16:09 گفت:

http://arsenal.ir/Blog/post.aspx?PostID=373&BlogId=35 عین یا بهتر و کاملتر از این مقاله رو من توی این پست نوشته بودم خودم ، ماه پیش. می خوام از همشهری به خاطر سرقت ادبی شکایت کنم :-) همشهری باید می گفت به نقل از سعید میلانی!

ramin kazemi در 16/8/1390 | 15:55 گفت:

بهتر دنبال منابع بهتری باشی.همشهری دنبال روزنامه نگاری و اطلاع رسانی سالم نیست.

arash در 16/8/1390 | 15:05 گفت:

علی اقا از حرفا و دلایلت خوشم اومد ولی تو رو خدا اسم (...) رو نیار خطریه.فیلتر میشیم!!!!!!!!!!

ناصر در 16/8/1390 | 15:01 گفت:

مقاله جالبی بود شهرام جان.
ممنون از ذکر منبع.
در اینکه که فوتبال امروزی داره تبدیل به عرصه رقابت اقتصادی و مافیای قدرت میشه شکی نیست-فرقی هم نمیکنه کدوم لیگ تو کجای دنیاست,اکثر صاحبان و سرمایه گذاران تیم ها در صدد بدست آوردن پول های مردم و انباشته کردن اونها برای فعالیت اقتصادی خودشون هستن.
نمونه اش همین کالچو پولی سری آ ایتالیا بود,که یه جورایی مافیایی بودن سرمایه گذاران رو نشون میده-تازه این یکی از دستشون در رفته بود که تابلو شد!
خدا میدونه چه کارهایی میکنن و چه طرح هایی دارن!!!!!!!
در ضمن علی آقا در مورد صحبت هاتون بیشتر دقت کنید.
اینکه تا جایی یا سر چیزی کم میارید به شخصی برچسب میزنید اصلا کار جالبی نیست.
کمی به نظر بقیه هم احترام بگذارید,لطفا.

علی ارشدی در 16/8/1390 | 13:50 گفت:

در ضمن حق با سام طرف عاشق چشم و ابروی آرسنال که نیست

علی ارشدی در 16/8/1390 | 13:48 گفت:

1.hooman sam اینا رو مودبانه هم میشد بگی
2. علی آقا شما هم لطفا بیخیال سیاست شو همینمون مونده که فیلتر شیم

توپچی جنوب در 16/8/1390 | 13:43 گفت:

اره سام اینجوری هم میشه به قضیه نگاه کرد این اتفاق هم میتونه بیوفته اصلا واسه همین دوگانگی بحث بود که من توش موندم و نفهمیدم چی شد البته هرکس تو ارسنال سرمایه گزاری کنه پولش بهش برمیگرده که هیچ سود حسابی هم میکنه!!!!!!
ولی امیدوارم هرچی پیش میاد به نفع ارسنال باشه نه به ضررش

sam baygan در 16/8/1390 | 13:22 گفت:

بازکه دارین بهم بد و بیراه میگین؟!
شهرام خان مرسی از مطلبت.ولی این مقاله به کنار،خداییش انتظار داری طرف از اون ور دنیا میاد سرمایشو میذاره وسط که فقط به خاطر رشد و توسعه فوتبال هزینه کنه؟یه پول قلمبه وسط باشه و هیچ کاری صورت نگیره؟غیر این باشه با عقل جور درنمیاد.اصلا هر کاری دوس دارن بکنن فقط تیم نتیجه بگیره.

توپچی جنوب در 16/8/1390 | 12:53 گفت:

اهان پس قضیه سیاسیه ,,, علی راستم میگیها چرا هیچ وقت اسپانیا هیچ مشکلی نداره یا داره و اینجا هیچ مانوری روش نمیشه
یعنی واقعا رئال و بارسلون اینقدر پاکن!!!!!!!!
اینا تو انگلیس هم میخوان فوتبال و با سیاست قاطی کنن ,,مثل ایران که قاطیشون کردن و ری...... به همه چیز!!!
ولی نمیدونن اونجا همچی صحاب داره و حیون تو حیون نیست و واسه همینه که لیگشون بهترین لیگ جهانه!!1
نمیخوام بگم عثمانف پاک و مطهره نه ولی اینجوری هم که اینا میگن نیست !!
به هر حال امیدوارم هر اتفاقی که میخواد بیوفته باعث پیشرفت ارسنال و بهتر شدن و قهرمان شدن ارسنال بشه....

aziz joon در 16/8/1390 | 12:31 گفت:

در پی درخواست بازیکنان ارسنال بازیهای این تیم به هایبری بر میگردد

HAMED toopchi در 16/8/1390 | 08:23 گفت:

خوبه كه، ما فقط بشينيم ببينيم ارسنال جون پولدار بشه دوتا بازيكن درست بخره، تا ديگه مجبور نشيم يه نكبتي مثل جورو رو تحمل كنيم. بقيه چيزا هم به هوادار مربوط نميشه. لطفا سياسي بازي هم در نياريم! البته لطفا. عيدتون هم مبارك

morteza در 16/8/1390 | 08:11 گفت:

حق با آقا علی.انگلیسی ها بزرگ ترین سیاست مدار های دنیان بعد ما می خواهیم به اونا درس سیاست بدیم

morteza در 16/8/1390 | 08:10 گفت:

حق با آقا علی.انگلیسی ها بزرگ ترین سیاست مدار های دنیان بعد ما می خواهیم به اونا درس سیاست بدیم

(Hooman sam (Dark metal در 16/8/1390 | 06:59 گفت:

علی جون حواست به حرف زدنت باشه ها،،، بفهم داری درباره کی ،چه جوری حرف میزنی...
حرف مفت زدن هم حدی داره...هرچی میخوای بگی بگو ولی اسم رهبری رو نیار لطفا!!!

ali در 16/8/1390 | 03:38 گفت:

یادم رفت اینو بگم : هشمهری((کیهان 2)) از این شعر و ورها زیاد میگه ، شما به دل نگیرد.
من نمیدونم این اسپانیا هیچ گیری نداره ، کی اینا هی دم به دقه گیر میدن به انگلیس؟؟
مگه باز مقام معظم ر*ه*ب*ر*ی چیزی در مورد انگلیس فرمودند؟؟!!که اینا باز شروع کردن به گفتن این چرت و پرت ها.
یعنی الان بارسا و رئال خیلی پاکن ؟؟ ومالکانشون هم دل سوز هستن؟؟
بعد هنوز دولت انگلیس نفهمیده که همچین کلاه گشادی داره سرش میره تا همشهری بیاد بهشون بگه و دست اینا رو رو کنه؟؟؟!
من نمیدونم اینا بجای این مطالب یه دوتا طنز یا جوک بنویسن و چاپ کنن ، خیلی بهترشون هست تا گفتن این شعر و ورها؟؟!!
البته این مطالب کم هم از طنز نداره ، خودش یه پا جوک توپ :)) ، یادم باشه فردا حتما برا بچه ها بگمش ، کلی با هم بخندیم.
تیتر اول خبرگذاری ها : افشای فساد و پول شویی در فوتبال انگلستان توسط نشریه همشهری:)
شیر مادرت فقط بشین بخند به این چیزا.
اینا عقلشون بیشتر از این هم کار نمیکنه.ولی جان خودم برید به دیوید کامرون بگید ، بلکه یه مشتلغی بهتون داد بابات این خبر :)))ali در 16/8/1390 | 03:18 گفت:

نفهمیدی!؟!؟!همون تهش که نوشته همشهری باید میفهمید که قصدش از این مطلب چیه.
نمیدونم روزنامه کیهان تا به حال خوندی یا نه ؟اگه یه بار بخونی حساب کار میاد دست.خوراکش همچین مطالب چرت و پرت هست.
نمیگم این چیزا وجود نداره ؟اما نه به این شدتی که این موسسه افراطی داره میگه.
همین کم مونده بود که موسسه همشهری مچ اینها رو بگیره. :))
اینها نه دیدن روسیه با ایران چپ کرده وبه قطع نامه رای مثبت داده و افتاده با آمریکا ، فشار بهشون اومده ، شروع کردن به گفتن این شعر و ورها و اینکه روس ها آدم های کثیفی هستن و تروریستی هستن و ......
کار اینها اینه که چندتا حرفها و عمل هایی که انجام میشه رو کنار هم بذارن ، وذهن شما رو به اونجا که دوست دارن بکشن.خوب معلوم اگه بعضی از حرفهای همین خودتون رو توی طول روز کنار هم بذارین ، میتونید یه چیز مشکوک توشن در بیارید ، میگید نه ، امتحان کنید. :))
شما همچین موقعی سعی کن
1-اول بفهمی هدف از این مطلب چی بوده.
2-زیاد مجذوبش نشو و اما خیلی ریز بینانه به قضیه نگاه کن.
3-تیکه ، تیکه مطلب رو بخون ، همش رو یکجا نخون.
4-و هر جای قضیه که دیدی مشکوک هست ، همونجا خوب روش کلید کن و تا ته اون نکته ای که خلاف حرفهاشون هست برو.

ولی خدایی همین مونده که این موسسه بشینه از توی ایران مچ علیشر عثمانوف رو بگیر.
اگه بگی منبع حرفت کجاست ، لینکت میکنه یه دو ، سه سایت اشغال خارجی ، که اونا بدتر از خودشون هستن ، تازه بعید میدونم این کار هم بکنن.