الو، سلام بتمن؟ ما رابین را گم کردیم!(2)

نویسنده: محمد جواد

وبلاگ من
نویسنده: محمد جواد
دانشجوی سال آخر مهندسی صنایع. 11 سال طرفدار آرسنالم. تو این یازده سال روزای خوب و بد زیادی رو با آرسنال پشت سر گذاشتم. الانم 4سال منتظر روزای خوبشم + آپدیت شد!: *فارغ التحصیل مهندسی صنایع *12 سال طرفدارم و *5 سال منتظر روزای خوب
کل بازدید: 9,434 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

الو، سلام بتمن؟ ما رابین را گم کردیم!(2)

پیش گفتار: از عزیزان خواهش میکنم حتما قسمت اول این مقاله رو بخونند بعد قسمت 2 رو(حتی اونایی که قسمت اول رو یه بار خوندن یه بار دیگه یه مروری بکنن).  در غیر این صورت ممکنه این طور برداشت بشه که این مقاله در جهت توجیه سیاست های مدیران باشگاهه، که اصلا این طور نیست!با تمام مطالبی که در مورد "مرگ فوتبال" گفته شد(در قسمت قبل) سوال اینجاست که
جایگاه آرسنال کجاست؟


من فکر می کنم این منصفانه است که بگوییم ساختار و ریشه هواداران ما و همچنین مدل اقتصادی خودکفایی که هیات مدیره طراحی کرده اند پایه های مستحکمی دارد. گرچه رسیدن به جام های بسیار و کسب موفقیت های درخور با این روش "وعده سر خرمن" است. در واقع ازدست دادن جام ها و عدم تمدید قرارداد بازیکنانی مانند ون پرسی نتیجه راهی است که هیات مدیره در پیش گرفته. اما بنده شخصا این را بیش از رسیدن به جام های بیشتر و عناوین به قیمت خرج های هنگفت و زیرپا گذاشتن احتراممان برای برنده شدن یکی دو جام می پذیرم! می دانم که ممکن است خیلی ها در این مورد با من موافق نباشند و خواهان ورود مالکان جدید با "جیب های پر از دلارهای نفتی" باشند. شیخ منصور جاده میان شهر منچستر را با هیاهوی زیاد طی کرد و دل های زیادی را تسخیر نمود آیا من هم باید اسیر این هیاهو شوم؟ من خیلی دوست دارم مثل آن ها فکر کنم اما قلبم به من این اجازه را نمی دهد قلبی که عاشق فوتبال است. در سوال از طرفداران چلسی و منچستر در مورد قهرمانی هایشان آن ها این حس را دارند که این موفقیت ها را "خریده اند" به جای اینکه "بدست آورند".
 
اما سوالی که اتفاقات اخیر در ذهن من ایجاد می کند این است که هدف از این فوتبال چیست؟ چرا طرفدار وفادار باشگاهی باشی که چند دهه بازی هایش را تماشا می کن و از آن حمایت می کنی در حالی که میلیونرها یک شبه وارد می شوند و قواعد بازی را عوض می کنند؟ چرا بخشی از درآمد و زمانم را صرف فوتبال می کنم تا از آن لذت ببرم (با تماشا کردن و عشق ورزیدن) ولی دیگر هیچ لذتی در آن نمی بینم. هدف سپری کردن عمر با ایستادن در ورزشگاه و یا نشستن جلوی تلویزیون برای تماشای تیمم چیست در حالی که بیهوده است و تیم های دیگر با قواعد متفاوت بازی می کنند.  پس از همه این چیزها باید گفت ما "عاشق فوتبال" هستیم. ورزشی که به ما هیجان ، شور، حرارت و لذتی می دهد که در هیچ ورزش دیگری نیست. از نقطه نظر شخصی رفتن RVP و اتفاقات ناخوشایند دیگری که در این فوتیال رخ داده یک تکه بزرگ از ایمان من به فوتبال را با خود برد و تا وقتی که این ارتباط نا مقدس بین فوتبال و پول وجود دارد این وضعیت خجالت آور ادامه خواهد داشت.


Written by @ginghino

مترجم: Mohamadj

تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

علی ارشدی در 23/6/1391 | 12:50 گفت:

نه اینکه ساعت 3 وقتشه؟

بله منم قبول دارم که با توجه به وجود چلسی ها و سیتی ها ** رسیدن به جام و کسب موفقیت درخور با این روش "وعده سر خرمن" است.** اما چه میشه کرد؟

محمد جواد در 23/6/1391 | 03:04 گفت:

ساعت دو نصف شب چه وقت کامنت گذاشتنه؟!!!

منظورم این بود که ** رسیدن به جام و کسب موفقیت درخور با این روش "وعده سر خرمن" است.**

باید این حقیقت رو بپذیریم و باهاش کنار بیایم!!!

علی ارشدی در 23/6/1391 | 01:58 گفت:

محمدجواد@ نه نمی تونم مسلما نمی تونم ولی این آرسنالو به ال آرسنال ترجیح میدم

توپچی جنوب در 22/6/1391 | 22:40 گفت:

من حسابی با این پستت حال کردم عجب جمله های باحال و پر معنایی توش بود جام رو بدست نیاوردن بلکه خریدن.
واقعا همینطوره که میگی.

محمد جواد در 22/6/1391 | 21:23 گفت:

راستی فرهادجان نه قسمت سوم نداره ولی اگه مقاله خوب پیدا کردم ترجمه می کنم

محمد جواد در 22/6/1391 | 21:12 گفت:

با سلامی دوباره به بچه ها، ببخشید نبودم به کامنت ها جواب بدم.
در ابتدا با تشکر از سید، مسعود، علی، حسین، فرهاد و حتی میلاد

حرف دل من و شاید خیلی های دیگه همون حرف دل علی و حسینه - همون قسمت مشخص شده - ولی به این نکته هم دقت کنید که نویسنده به این نتیجه رسیده که: رسیدن به جام و کسب موفقیت درخور با این روش "وعده سر خرمن" است. می تونید با این موضوع کنار بیاید؟ چند نفر می تونن با این موضوع کنار بیان؟ چند نفر می تونن آرسنال بدون جام و شاید بدون بازیکن رو دوست داشته باشن؟

علی و حسین شما می تونید؟

فرهاد در 22/6/1391 | 18:15 گفت:

جمله ی آخر عالی بود قسمت 3 هم داره؟

میلاد آرشام در 22/6/1391 | 16:37 گفت:

پیشنهاد 10 میلیون یورویی برای خرید والکات

روزنامه ی سان انگلیس امروز از پیشنهاد جدید سران باشگاه یوونتوس برای خرید تئو والکات بازیکن 23 ساله ی باشگاه آرسنال خبر دادند و اعلام کردند یوونتوسی ها برای خرید وی مبلغ 10 میلیون یورو پرداخت خواهند کرد.

این موضوع در حالی است که طی هفته گذشته تیم های اینتر میلان - لیورپول - منچستر سیتی و پاری سن ژرمن نیز برای جذب این بازیکن جوان وارد عمل شده اند و به نظر یووه کار سختی برای جذب وی داشته باشد.

یوونتوسی ها که در تابستان نتوانستند مهاجم بزرگی را جذب کنند اکنون در تلاش هستند تا در زمستان حداقل یک بازیکن و مهاجک گلزن به ترکیب خود اضافه کنند تا در ادامه راه دچار مشکل نشوند.

والکات 23 ساله از سال 2004 فوتبال حرفه ای خود را در تیم ساتهمپتون آغاز کرد و در سال 2006 راهی آرسنال شد و تاکنون در 151 بازی با پیراهن قرمز این تیم به میدان رفته است.

حسین در 22/6/1391 | 15:24 گفت:

این قسمتی که علی ارشدی مشخص کرده و زیرش نظر خودش رو گذاشته...دقیقا حرف منم هست و به نظر من پرمغزترین جمله این پست همین جمله آخر هست.

تفاوت در نوع و ذات قهرمانی که یه تیم با برنامه ریزی و تلاش قهرمانی رو بدست میاره ولی یه تیم یگه صرفا با خرج های میلیاردی و جمع کردن ستاره ها در واقع قهرمانی رو "خریداری میکنه.قطعا لذتی که طر فدار های این تیم ها میبرن زیاد نیست چون پیش خودشون میگن حالا تیم محبوب من انقدر پول داشت و ستاره جمع کرد و قهرمان شد ولی اگر ساندرلند و استوک سیتی شرایط تیم محبوب من رو داشتن خب اون ها همین مسیر رو می رفتن قهرمان میشدن و احتمالا من الان طرفدار اون تیم ها بودم!!همین باعث یمشه دچار یه خلا هویتی در مورد تیمی که طرفدارش هستن بشن و فکر میکنم این خیلی اذیتشون میکنه.

علی ارشدی در 22/6/1391 | 15:13 گفت:

شیخ منصور جاده میان شهر منچستر را با هیاهوی زیاد طی کرد و دل های زیادی را تسخیر نمود آیا من هم باید اسیر این هیاهو شوم؟ من خیلی دوست دارم مثل آن ها فکر کنم اما قلبم به من این اجازه را نمی دهد قلبی که عاشق فوتبال است. در سوال از طرفداران چلسی و منچستر در مورد قهرمانی هایشان آن ها این حس را دارند که این موفقیت ها را "خریده اند" به جای اینکه "بدست آورند".
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

این قسمتش فوق العاده است و من نمی تونم چیزی بهش اضافه کنم دقیقا حرف دل منه

masoud mahmudpur در 22/6/1391 | 14:44 گفت:

مرسی.
واقعا دیگه همه میدونن که انپرسی به خاطر پول رفته نه جام.

سید امین هاشمی در 22/6/1391 | 14:02 گفت:

کارت درسته محمد جواد جان

محمد جواد در 22/6/1391 | 13:30 گفت:

حمید جان خواهش می کنم وظیفه است

بالاخره موفق شدم این ویرایش رو ویراش کنم.
ویرایش ویرایش از نوشتن کل متن بیشتر طول کشید.

حمید pires در 22/6/1391 | 13:20 گفت:

این موفقیت ها را "خریده اند" به جای اینکه "بدست آورند"
جمله جالب و معنی داریه.
مرسی

محمد جواد در 22/6/1391 | 13:10 گفت:

با پوزش فراوان
اومدم ویرایش کنم کلا بهم ریخت. چرا اینجوریه آخه؟!!!