بررسی دقیق ارنج های این فصل(دفاع)

نویسنده: علی قاسمی

وبلاگ من
نویسنده: علی قاسمی
چرا
کل بازدید: 285,406 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

بررسی دقیق ارنج های این فصل(دفاع)

امیدوارم بعد از خوندن کامل این بخش نظر های دقیق در مورد هر یک از بخش های  دفاعی تیم بدید .در این بخش به بررسی دروازه و خط دفاع تیم میپردازیم.
در بازی گذشته شاهد قرار گرفتن مانونه به جای ژسنی در درون دروازه بودیم و این میتونه نوید بخش حضور دروازبان دیگری که توان مقابله با ژسنی باشه را میدهد هر چند فابیانسکی هم آمادگی خود رو برای پوشیدن پیراهن شماره یک آماده کرده است . با این تفاسیر در این فصل یکی از بهترین رقابت ها برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی را در میان این سه دروازبان شاهد خواهیم بود چیزی که در بسیاری از تیم ها به چشم نمیخورد ...

این در حالی هست که مانوئل آلمونیا با پیوستن به واتفورد عملا شکست خود را برای حضور در ترکیب را اعلام کرد .

با این اوصاف همچنان ژسنی دروازبان اول آرسنال هست و مانونه هم به همراه فابیانسکی در رقابت برای قرار گرفتن در ترکیب هستن و بازی دادن به هر سه دروازبان در جامهای متفاوت میتونه انگیزه و هیجان در این نقطه رو افزایش بده ..

در دفاع میانی فصل گذشته کوسیلنی بهترین بازیکن فصل گذشته آرسنال بود و در اغلب فصل حتی بهتر از ورمائلن بازی کرد و به تیم ملی فرانسه هم دعوت شد ترکیب این دو بازیکن میتونه زوج مناسبی رو تشکیل بده و در نبرد های هوایی هم با توجه به قدرت سر زنی بالای این دو بازیکن و حتی مرتساکر این نقطه ضعف آرسنال طی 5 فصل گذشته را برطرف خواهد کرد مشکلی که در زمان حضور حبیب کولوتوره و گالاس هم به وضوح به چشم میآمد .
در کنار این سه بازیکن میکوئل جوان و کاپتان ژورو هم دیده میشوند. ژورو در آخرین بازی های قبل از مصدومیت بازیهای امیدوار کننده ای را از خود به نمایش گذاشت اما بعد از مصدومیت های پاپی هرگز به اون روزها باز نگشت و قضاوت در مورد میگوئل هم شاید کمی زود باشد .

در دفاع چپ هم با مصدومیت سانیا و همچنین کوسیلنی و حضور جنکینسون ضعف مفرطی را شاهد هستیم و نخریدن فاندرویل هم نشان دهنده اصرار ونگر بر دارایی های کنونی تیم هست .
در صورت مصدومیت سانیا و حضور ورمائلن و مرتساکر و کوسیلنی بارها ونگر از کوسیلنی به جای جنکینسون در سمت راست استفاده میکرد و این روزها با مصدومین کوسیلنی ، جنکینسون مدافع چپ اول آرسنال هست بازیکنی که اغلب سانتر های ناامید کننده ای رو از وی شاهد هستیم .
در سمت چپ دفاعی هم گیبس که بازی های خوب و زیرکانه ای را طی دو فصل اخیر از وی شاهد بودیم قرار دارد و با سانتوس این نقطه از دفاع را به خوبی پوشش میدهند و گاها از سانتوس در یه خط جلوتر هم استفاده شده است و در صورت مصدومین این دو بازیکن شاهد این بودیم که ورمائلن هم در این پست انجام وظیفه کرده است .
شاید قدرت بدنی نه چندان بالای گیبس و سرعت نه چندان بالای سانتوس  دو عیب به شمار می آید .
در بخش بعد به بررسی هافبک خواهیم پرداخت...

نظر شما در مورد دفاع و وضعیت های متفاوت با توجه به مصدومیت های احتمالی چیست ؟؟
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

ehs در 11/6/1391 | 21:07 گفت:

پستهات عالیه حتما ادامه بده
اول اینکه من عاشق ژسنی ام و به نظرم یه روز بهترین دروازه بان دنیا می شه! ولی خدایش مانونه عالیه ، پارسال تو تیمش عالی بود و جزو ستاره های تیمش به حساب می اومد! فقط دلم به حال فابیانسکی می سوزه!! خدایش ارسنال در حقش ظلم کرده به خاطر ژسنی هم دروازه بان شماره یک ارسنال رو از دست داد هم تیم ملی!! پارسال روحیه اش داغون بود و اصلا عملکرد خوبی نداشت!ولی دروازه بان با استعدادیه
دفاع هم که پارسال همه شاهد بودیم که چند امتیاز به خاطر نداشتن دفاع جایگزین از دست دادیم و با چند تا مصدومیت عقب زمین به فنا رفت!!مهمترین مشکل ما امسال نداشتن دفاعه ! به شخصه گیبس رو به سانتوس تر جیح می دم!

masoud mahmudpur در 11/6/1391 | 20:44 گفت:

این فصل از فصل پیش خییییییییییییلی قوی تریم.شک نکنید

علی قاسمی در 11/6/1391 | 20:02 گفت:

امسال ما بازیکن درجه یک نداریم یا چندان نداریم اما اگه این تیم یکپارچه بازی کنه میتونه بدرخشه چون زود بسته شده

والکات چمبو کازورلا پودولسکی ویلشایر کم بازیکن نیستن که جلوی زمین داریم و میتونیم وسط فصل هم در صورت نیاز بازیکن بخریم

حمید pires در 11/6/1391 | 19:54 گفت:

علی آقا تیم ما همینه 1000 تا پست و کامنت هم بدیم تغییری که ایجاد نمیشه هیچ اعصاب بقیه خورد میشه.
خیلی ها مثل من به این تیم امیدوارن و خدا اونا رو نادیده نمیگیره.
اینکه بعضیا آرزشون باخت تیمه تا بگن ما راست میگیم و عقل کلیم جای بسی شرمساریت

علی قاسمی در 11/6/1391 | 19:44 گفت:

خب هر بازی شرایط خودشو داره

اما اینا نباید یادمون بره که آرسنال بررندگی کمی داره چند ساله و بازیکنی نداره که بتونه تیم رو تو شرایط سخت از گره در بیاره

حمید pires در 11/6/1391 | 19:41 گفت:

آقا عرفان هر تیم با توجه به داشته هاش وداشته های تیم حریف بازی خودشو برنامه ریزی میکنه .
گل زدن به استوک سخته و اون موقعیه که استوک تیم مقابلشو از خودش سرتر ببینه والا در برابر تیمای هم ردش بیباک و جسور میشه و خط دفاعیش متزلزل.

عرفان در 11/6/1391 | 19:12 گفت:

اگه به قول ونگر گل زدن به استوک با اون ساختار دفاعیش سخته،پس چرا ویگان یک صفر جلوی ازش؟

علی قاسمی در 11/6/1391 | 19:05 گفت:

محمد رضا جون به نظر من ژسنی میتونه حتی بهتر از دروزابان منچستر باشه یادت میاد پارسال چقد دخیا سوتی میداد ؟؟
خب امسال بهتر شده
به هر حال به نظر من لااقل مانونه و ژسنی میتونند رقابت خوبی را داشته باشند ما ژسنی رو داریم انگار مثه منچستر 22 میلیون دادیم و خریدیمش (منظورد دخیا هست )

جای گوش ها رو اشتباه نوشتی
دفاع چپ رو با راست اشتباه نوشتی سانیا راسته

با حرفت شدیدا موافقم در مورد کراوچ چون بازی ای که 4-1 از لیورپول باختیم رو هنوز یادم نمیره که حبیب مثه شیری که کیخواد زرافه رو بگیره از سرو کول کراوچ بالا میرفت و هی گل میخوردیم ...

سید محمد رضا در 11/6/1391 | 18:51 گفت:

علی پست خوبی بود ممنون
الان ما در دروازه بان مانونه درون دروازه ایستاد چون ژسنی مصدوم بود و این رقابت نیست اسمش!
ژسنی خیلی بزرگ نیست هنوز و از ثبات خیلی پایینی برخورداره ، البته چون جوونه میشه امید پیشرفت ازش داشت

اما مانونه ، توی بازی قبل که بازی کرد توپی روی دروازه آرسنال نیومد که محک بخوره ولی با توجه به بازی با مالزی میتونم بگم به هر کی بگی آرسنال میخواد میخواد با مانونه قهرمان بشه ، خندش میگیره ، فابیانسکی هم آخرین بازی که ازش دیدم فکر کنم توی اون بازی بود که از ساندرلند باختیم ، دقیق یادم نیست ولی فکر کنم خودش تو گل بود
2 تا گل خیلی بد خوردیم

اما دفاع ها : توی دفاع راست با وجود گیبز و سانتوس مشکلی نداریم ، اما نظر شخصیم اینه که اگه سانتوس بازی کنه بهتره

دفاع های وسط ورما و کوشینلی خوبن و واسه تیم هایی که مهاجم هایی مثل کراچ دارن بازی دادن مرته ساکر عالیه اما اگه یکی از این 3 نفر مصدوم بشن ، ژورو میاد داخل که اصلا قابل اعتماد نیست ، باید یه بازیکن تو این پست میخریدیم که نشد متاسفانه

میرسیم به مشکل اصلی این فصل ، دفاع چپ
مصدومیت سانیا باعث شده ، جیکینسونی که قبلا هم گفتم توی هر قدمش سردرگمی دیده میشه وارد ترکیب آرسنال بشه
میشه به برگشت سانیا امید داشت اما هیچ کس نمیتونه تضمین کنه که سانیا تا آخر فصل دیگه مصدوم نمیشه ، واسه همین ما ون در ویل رو باید میخریدیم!

ایمان بهادران در 11/6/1391 | 18:36 گفت:

dar hade ghahremani nist ino midonam