بعد آینده فوتبال اروپا

نویسنده: علی قاسمی

وبلاگ من
نویسنده: علی قاسمی
چرا
کل بازدید: 284,371 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

بعد آینده فوتبال اروپا

....از اولین باری که آرسنال سیستم را در فوتبال اروپا روی کار آورد فوتبال اروپا  سبک های مختلفی را به خود دیده و تیم ها در هر دوره با رویکرد های مختلف بازی های خود را بر رقبا و حتی کل اروپا دیکته کردند..
هر سبک دوره ای دارد و تا روی کار امدن سبک  جدید یک تیم سر دم دار آن سبک شناخته شده و آن را در بالا ترین سطح به نمایش در میآورد و در صورتی که سبک دیگری بتواند در آن چیره شدو به قدرت نمایی خود ادامه میدهد ...

در سالهای و یکی دو دهه اخیر  بازی های شناور همراه با تملک توپ در اکثر زمان بازی شیوه ای بود که تیم ها را در رسیدن به بازی زیبا همراه با نتیجه مناسب یاری میکرد و در این بین هلند و آژاکس اولین تیم هایی بودند که چنین سیستمی را اجرایی کردند و در ادامه باشگاه های اروپایی و قدرت های اروپا بازی هایی با پاس های فراوان را در دستور کار خود قرار دادند و تا جایی که آلمانها که همواره بازی هایی با پاسهای فراوان و با حوصله را سر لوحه کار خود قرار دادند ..
بدون شک در سالهای اخیر باسلونا بیشترین بازدهی را از این سبک کسب کرده است ..

حال بعد از گذشت بیش از یک دهه از این رویکرد به نظر میرسد قدرتبعدی باشگاه های اروپایی تیمی خواهد بود که بتواند بعد جدید را روی کار بیاورد و آن را در سطح بالایی به نمایش بگذارد اما آن بعد چیست ؟
سرعت ...

به نظر میرسد تیم ها رفته رفته به سمت بازی هایی با ضرب آهنگ سریع تر به منظور رسیدن هر چه سریع تر به دروازه حریف میباشند و این رویکرد رفته رفته جای خود را در فوتبال اروپا پیدا میکند . در ابتدا آرسن ونگر چند سال پیش این ادعا را کرد که آرسنال توانایی رسیدن به دروازه حریف از دروازه خودی تا دروازه تیم مقابل را در کمتر از 7 ثانیه دارد و در آن روزها بود که سبک بازی آرسنال بیشتر شناور همراه با پاهای فراوان و تصاحب توپ بود اما به مرور رسیدن هر چه سریعتر به دروازه حریف به محض به دست آوردن توپ پیکره اصلی سیستم آرسنال را تشکیل میدهد. این شکل بازی به هیچ وجه قابل مقایسه با تیم هایی که محور اصلی خود را بر ضد حمله میگذارند نیست بلکه به نوعی در برابر سبک آلمانها در 1 دهه اخیر که بازی با حوصله ای را از خود به نمایش میگذارند میباشد ..
در دو سه اخیر حتی بایرن مونیخ و دورتموند هم تا حدودی روی به چنین رویکردی آورده اند و شاید در اینده فوتبال اروپا که مدتی است رویکرد تصاحب توپ را نظارگر میباشد ، بعد دیگری را به خود ببیند و آن هم چیزی نیست جر سرعت و بدون شک هیجان هم در سرعت هست ...


تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

farzam در 3/9/1391 | 00:28 گفت:

البته این سیستم به نظر من در تیم هایی مثل ارسنال و دورتموند به دلیل شناور بودن بازیشون و پاسکاری های زیباشون خیلی تماشاگر پسند و زیبا تر میتونه باشه ولی مثلا تو ریال به خاطر بازی های انفرادی زیاد دلچسب نیست حرف های علی قاسمی هم در مورد طول وعرض زمین خیلی توصیف خوبی بود من خودم بعد آرسنال تو اروپا طرفدار بارسا ام(ببخشید بچه ها!)دو سال اول هم که پپ اومده بود خیلی با بازی هاش حال میکردم ولی از سال سوم دیگه واقعا برام تکراری و کسل کننده شده الانم زیاد واسه دیدن بازیاش رغبت نمیکنم
در ضمن الان از دیدن بازی های دورتموند واقعا لذت میبرم و بازیاش منو یاد تیم خودمون میندازه

توپچی جنوب در 2/9/1391 | 19:07 گفت:

بله منم با نظرت موافقم تیم ها دارن روی به سرعت رسیدن توپ از دفاع خود به حمله کار میکنند نمونه بارزش هم که میشه به یووه و درتمند اشاره کرد روش و سبکی که ما اون رو ابداع کردیم زمانی که ویلتورد و هانری و پیرس و لیونبرگ و کاپیتان پت رو تو تیم داشتیم و همچنان هم این رو انجام میدیم فقط یه خورده ورژنش ضعیفتر شده.
بازی بارسلونا خیلی کسل کننده است مخصوصا وقتی این تیم جلو باشه و نیازی به گل زدن نداشته باشه.

علی قاسمی در 2/9/1391 | 18:18 گفت:

والنسیا تا حدودی چند سال پیش از چنین روشی استفاده میکرد اما بیشتر ضد حمله بود تا یک روش کلی در برابر هر تیمی و آرسنال و منچستر سیتی و بایرن (بیشتر از قبل )و حتی رئال مادرید در بعضی روزها از چنین روشی تا یه حدی استفاده میکنند و هنوز این بعد از فوتبال به بلوغ نرسیده و به نظر من تفاوت فوتبال امروز و 10 سال آینده در سرعت بازی هاست

اگر فوتبال گذشته رو ببینید این رو شاهد خواهید بود که مالکیت به این اندازه دقیق و با کیفیت نبود و امروزه تیم ها روی این امر خیلی کار میکنند و این تفاوت گذشته و امروزه

علی قاسمی در 2/9/1391 | 18:13 گفت:

شاهی عزیز منظور من رو دقیق متوجه شده و منظور از سرعت این جمله من هستش

"در آن روزها بود که سبک بازی آرسنال بیشتر شناور همراه با پاهای فراوان و تصاحب توپ بود اما به مرور رسیدن هر چه سریعتر به دروازه حریف به محض به دست آوردن توپ "


الان فوتبال اروپا هنوز هم ایستا بازی میکنه و بطور مثال ، بارسلونا درسته برش لازم رو داره اما سرعت حرکت توپ در طول زمین زیاد نیست و توپ در عرض زمین بیشتر سرعت داره و حرکت میکنه واونی که به بازی هیجان میده حرکت سریع در طول زمینه
در این شکل بازی نیازه که گاهی اوقات تملک توپ رو برای مدت کوتاهی به حریف بدی و تیم مقابل رو از حالت فشار و فشردگی خارج کنی تا بتونی از فضاهای بیشتر در مواقع حمله با سرعت بیشتر استفاده کنی

آرسنال چند سالیه داره تقریبا با این روش کار میکنه و کمتر شده وقتی توپ رو داره و اقدام به حمله میکنه بیشتر از 5 ثانیه طول بکشه به موقعیت برسه اگر اشتباه نکنند


علی آقاشاهی در 2/9/1391 | 17:48 گفت:

مرتضی تیم های زیادی هستن. منظور از سرعت رسوندن توپ از یک سوم دفاعی خودی به یک سوم دفاعی حریف در حداقل زمانه و بعد از اون با یک هدف مشخص و سریع ایجاد موقعیت گل.

توی هر لیگی به راحتی میشه از این تیم های موفق پیدا کرد. سیتی در پریمیرلیگ دورتموند و بایرن در بوندسلیگا یوونتوس (دو سال اخیر البته به نسبت تیم های ایتالیایی) در کالچیو و رئال در لالیگا و ... همین ها فکر کنم کافی باشه برای اینکه بگیم راه تیم های موفق داره به این صورت پیش می ره.

good luck

m0rteza در 2/9/1391 | 16:32 گفت:

سرعت؟ خوب یک تیم را نام ببرید که با استفاده از بازی مستقیم و سریع به موفقیت رسیده باشه.البته منظورم در سالهای اخیر می باشد و صحبت کردن درباره ی دهه های گذشته و مقایسش با فوتبال مدرن امروز خیلی منطقی نیست.هرچند غیر ممکن هم نیست.بعدش بهتر میتونیم دربارش بحث کنیم.

علی آقاشاهی در 2/9/1391 | 15:46 گفت:

مرسی علی جان دستت درد نکنه
البته من فکر می کنم بین این دو دوره یک دوره دیگه هم قرار گرفت که چند تا تیم (معمولا تیم های مورینیو) اون رو سرلوحه کارشون قرار دادن. اون شیوه هم دفاع منظم و هماهنگ تیمی بود که در اولویت بازی یک تیم قرار می گرفت (با دفاعی بازی کردن فرق داره). اینتر چلسی و رئال مورینیو ، چلسی تیتو ، و خیلی تیم های دیگه از جمله بارسلونا که در کنار سیستم هند بالی موقع حمله پرس شدید و راگبی وارشون از زمین حریف موقع دفاع براشون مهم تر بود و اونا رو به موفقیت هایی رسوند.

در کل من هم شدیدا این احساس رو دارم که شیوه جدیدی که سرعت هم عامل اساسی تو تون هست داره تو فوتبال جای خودش رو پیدا می کنه

good luck