هر چقدر بازیکن کمتر ، بهتر !!!

نویسنده: محسن آزاده

وبلاگ من
نویسنده: محسن آزاده
-
کل بازدید: 6,831 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

هر چقدر بازیکن کمتر ، بهتر !!!

والا این خبر واسه سایت خودمونه ، اما واسه چی من دوباره اومدم اینجا کپی پیستش کردم ؟! راستش حیفم اومد بچه ها در مورد این مطلب نظر ندن ، آخه به نظر من مطلب جالبیه . . . اما جا داره این جا از آقای کاظم دانش جهت ترجمه این متن تشکر کنم و به صورت ضمنی واسه کپی کردن این متن از ایشون اجازه بگیرم ، ایشالا که راضی باشن !!


آمار این هفته آقای جاش جیمز مربوط به تعداد بازیکنانی هست که برای آرسنال بازی کرده اند. 


آرسنال در تاریخ لیگ برتر، این فصل از بیشترین تعداد بازیکن استفاده کرده (32بازیکن) که رکورد قبلی 31 بازیکن در فصل 1946/47 بوده است.
رکورد قبلی در لیگ برتر استفاده از 30 بازیکن در فصول 1994/95 و 1999/2000 و 2009/10 بوده است.  
در سوی مقابل کمترین تعداد بازیکن مورد استفاده شده در یک فصل مربوط به فصول 1968/69 و 1970/71 هست که در آن سالها از 16 نفر در تیم استفاده شد. که البته آرسنال درفصل 1970/71 قهرمان لیگ هم شد.و طی آن سال برتی میز و باب ویلسون64 بازی انجام دادند.
اما ترکیب 31 نفری آرسنال در فصل 1946/47 در مجموع 45 بازی انجام دادند(42 بازی در لیگ) که اولین سال لیگ بعد از جنگ جهانی دوم بود و تیم جورج آلیسون در رتبه سیزدهم جدول قرار گرفت.
شما اگر به 13 فصلی که آرسنال بیشترین ترکیب را داشته(29 بازیکن یا بیشتر) نگاه کنید رتبه متوسط آرسنال 9.2 بوده است. البته توپچی ها در سال 1937/38 قهرمان لیگ هم شده بودند.

اما اگر به 13 فصلی که آرسنال کمترین تعداد بازیکن را داشته (19 بازیکن یا کمتر) نگاه کنید رتبه متوسط آرسنال 4.1 بوده است که 4 فصل آن قهرمان شد.

در ضمن کم تعدادترین ترکیب آرسنال در تاریخ لیگ برتر مربوط به فصل 2003/04 است که با 22 بازیکن فصلی بدون شکست را پشت سر گذاشتند و قهرمان شدند.
در کل میانگین تعداد نفرات ارسنال در یک فصل 23.96 نفر بوده و اگر میانگین فصولی که قهرمانی را بدست آورده اند را حساب کنیم، متوسط 22.1 نفر بوده اند.

اگر کمی آمار را گسترش بدهیم، آرسنال در این فصل تاکنون از 38 بازیکن در ترکیب خود در تمامی رقابتها استفاده کرده است. که رکورد مربوط به فصل 2009/10 میشود که از 41 بازیکن استفاده شد.

در زمان هدایت آرسنال توسط آرسن ونگر میانگین تعداد بازیکنان در کل 32.4 نفر میباشد، اما اگر به محدوده96 سال قبل از ونگر برگردیم( 96 سال قبل از سال 1996/97) میانگین تعداد نفرات 23.61 نفر بوده و این نشان میدهد که تیم آرسن ونگر 9 نفر بیشتر فصول قبل از خود بازیکن استفاده میکرده است. در واقع پرتعدادترین ترکیب آرسنال در زمان ونگر بوده است که البته لیگ قهرمانان و حجم بیشتر بازیها میتواند دلیلش باشد.

در 13 فصلی که آرسنال در لیگ قهرمانان حضور داشته (فصل جار حساب نمیشود) متوسط58.23 بازی در فصل داشته که نسبت به قبل از جنگ دوم بسیار بیشتر است. در واقع آرسنال از فصل 1967/68 به قبل هیچوقت بیشتر از 50 بازی انجام نداده.همچنین در لیگ قهرمانان به تنهایی حداقل از 21 بازیکن استفاده کرده.

از 32 بازیکنی که این فصل برای آرسنال بازی کرده اند 12 نفر آنها برای اولین بار لباس آرسنال را پوشیدند که شامل جروینیو، جنکینسون، فریمپونگ،کوکلین، چمبرلین، آرتتا، مرتساکر،بنایون، آرتتا،سانتوس، پارک و یناریس میباشد. که 4 نفر از این 12 تا از آکادمی وارد تیم شدند و 8 نفرشان در تابستان به تیم آمدند.
و این درحالی است که هنوز در لیگ از فابیانسکی، ویلشیر و میایچی استفاده نشده. میدلزبرو در فصل
2005/06 از 37 نفر در ترکیب خود برای لیگ استفاده کرد.

تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

ایمان بهادران در 5/11/1390 | 18:04 گفت:

nist alan to bohran nistimmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm baraftan venger az in bad tar nemishe

محسن آزاده در 5/11/1390 | 16:34 گفت:

به نظر من این آمارا کاملا طبیعی هستن و منطقی ، یعنی این که زمانی که در یک فصل از بازیکنای زیاد استفاده کردیم ، موفق نبودیم، چرا ؟ چون وقتی تعداد بازیکنای استفاده شده زیاد هستن ، نشون می ده که تیم مصدومای زیادی طی فصل داده و مربی مجبور بوده که بازیکنایی از تیم رزرو و بازیکنای کم تجربه رو بازی بده که دقیقا همین عامل هم باعث عدم موفقیت میشه !!!
در حقیقت در مجموع میشه گفت که زیاد بودن بازیکن های مورد استفاده رابطه مستقیمی با تعداد مصدومین داره ، واین یعنی این که سال های ناکامی ما عموما مربوط به سال هایی میشه که مصدومان زیادی داشتیم ، پس خیلی بی انصافی که همه تقصیرها رو گردن ونگر بندازیم ، چرا که بر خلاف نظر خیلیا آمار (همین مطلب بالا ) میگه که مصدومیت ها خیلی تو نتیجه گیری تیم تاثیر گذاز هستند . . .

♥Arsenal♥ در 5/11/1390 | 16:20 گفت:

ما وقتی ترکیب بزرگی داریم که مصدوم نداشته باشیم

محسن آزاده در 5/11/1390 | 16:11 گفت:

حمید جان درست می گی ، خبر سایت خودمون بود ولی اول مطلب گفتم که این رو این جا گذاشتم تا فقط نظر بچه ها رو هم بدونیم ، آخه به نظر من مطلب جالبی بود .

ali jamshidi در 5/11/1390 | 14:06 گفت:

واقعاً ما باید خانه تکانی کنیم شدید.
ولی کسانی که فکر می کنن با رفتن ونگر تیم درست میشه سخت در اشتباهند
با رفتن ونگر از حالت مشکل وارد بحران میشیم

حمید فرازی در 5/11/1390 | 12:52 گفت:

اینکه دقیقا خبر همین سایت بود. به هرحال ما فقط تعداد زیادی بازیکن داریم که بیشتر بازیکنای بی کیفیتی هستن ولی متاسفانه ونگر همیشه میگه ما ترکیب بزرگی در اختیار داریم